Поиск по базе сайта:
Олександр Засядько – предтеча ракетної ери а радійте тому, що імена ваші написані на небесах! icon

Олександр Засядько – предтеча ракетної ери а радійте тому, що імена ваші написані на небесах!
НазваОлександр Засядько – предтеча ракетної ери а радійте тому, що імена ваші написані на небесах!
Дата конвертації15.02.2013
Розмір445 b.
ТипДокументи


Олександр Засядько – предтеча ракетної ери

 • А радійте тому, що імена ваші написані на небесах!

 • Євангеліє від Луки (10:20)


Якщо земне тяжіння хоч іноді відпускає ваші важкі думки, підніміть голову вгору і погляньте місячної зоряної ночі на далеке, колись таємниче, а нині вже усліджене людьми нічне світило. Десь там, де ще не ступала нога людини, на зворотному боці Місяця, серед багатьох природних утворень – Море Засядька.

 • Якщо земне тяжіння хоч іноді відпускає ваші важкі думки, підніміть голову вгору і погляньте місячної зоряної ночі на далеке, колись таємниче, а нині вже усліджене людьми нічне світило. Десь там, де ще не ступала нога людини, на зворотному боці Місяця, серед багатьох природних утворень – Море Засядька.Чи не вперше ви чуєте це ім’я? Яких заслуг доскочила ця людина, аби не на Землі – на Місяці увічнили її?

 • Чи не вперше ви чуєте це ім’я? Яких заслуг доскочила ця людина, аби не на Землі – на Місяці увічнили її?

 • В 1914 році в Полтаві був виданий «Опыт краткого биографического словаря Полтавской губернии с половины ХУІІІ века» - дуже повчальний, тому що вселяв людям гордість за земляків, прагнення бути схожим на них в їх беззаперечно високоморальних справах, спрямованих на розквіт рідного краю і Вітчизни, гідних увічнення та слави.Біографія

 • Засядько Олександр Дмитрович народився у 1779 році в с. Лютенька Гадяцького повіту Полтавської губернії (тепер це Гадяцький район Полтавської області) в сім’ї родовитого козака (гармаша Запорізької січі). Отримав освіту в Артилерійському і Інженерному шляхетському кадетському корпусі. Брав участь в італійському поході Суворова, служив під командуванням Кутузова, штурмував Ізмаїл.Біографія

 • З 1815 р., продавши маєток під Одесою, почав серйозні експерименти за власний кошт. Першим створив (1817) кілька типів бойових порохових ракет та спеціальний пусковий пристрій для стрільби ними, організував їх виробництво і розробив тактику їх використання. Організував і очолював Артилерійське училище, пороховий завод та арсенал у С.-Петербурзі.Біографія

 • Сконструював пускові станки, що дозволяли вести залповий вогонь (6 ракет) та пристосування для наведення їх на ціль і розробив тактику бойового застосування ракетної зброї в російській армії. Заснував перший в Росії ракетний завод (Петербург), який 1864 р. перевели до Миколаєва, та Вище артилерійське училище. Створивши "Ракетну роту №1", започаткував створення в російській армії нового виду збройних сил.Біографія

 • Учасник російсько-турецької війни, на практиці довів переваги ракетної артилерії. 1827 року О.Засядько був призначений начальником штабу артилерії російської армії.

 • Першу ракетну атаку О.Засядько продемонстрував під час російсько-турецької війни в штурмі фортеці Браїлів (нині Вінниччина). Атака була надзвичайно успішною – ворог здався й відступив.Біографія

 • Потім були бомбардування Сілістрії, а особливо Варни, що остаточно переконали і прихильників, і опонентів О.Засядька в ефективності нової зброї

 • Нагороджений шпагою "За хоробрість" (таку ж відзнаку мав ще видатний полководець Багратіон).

 • Іменем О.Засядька названо один з кратерів Місяця.Американський Президент Джон Кеннеді якось сказав, що про націю судять не по тому, яких людей вона народжує, а по тому, яких людей вона пам’ятає. Чи пам’ятає Україна про свого першого ракетного генерала? На жаль, на батьківщині не встановлено ще жодного пам’ятника винахіднику Засядьку. Його ім’ям не названо сьогодні проспектів, вулиць, закладів, кораблів. А відома шахта імені Засядька в Донбасі носить не ім’я основоположника ракетної галузі, а названа на честь його правнука, який був Міністром вугільної промисловості.

 • Американський Президент Джон Кеннеді якось сказав, що про націю судять не по тому, яких людей вона народжує, а по тому, яких людей вона пам’ятає. Чи пам’ятає Україна про свого першого ракетного генерала? На жаль, на батьківщині не встановлено ще жодного пам’ятника винахіднику Засядьку. Його ім’ям не названо сьогодні проспектів, вулиць, закладів, кораблів. А відома шахта імені Засядька в Донбасі носить не ім’я основоположника ракетної галузі, а названа на честь його правнука, який був Міністром вугільної промисловості.Тільки нещодавно завдяки наполегливій науковій та пошуковій роботі вчителів та учнів на базі шкільного краєзнавчого музею Лютеньки ім’я генерала Засядька стає все більш відомим в Україні.

 • Тільки нещодавно завдяки наполегливій науковій та пошуковій роботі вчителів та учнів на базі шкільного краєзнавчого музею Лютеньки ім’я генерала Засядька стає все більш відомим в Україні.

 • Наполеглива праця голови асоціації філателістів України Валерія Чередниченка увінчалася успіхом і до 225-річчя з дня народження винахідника було випущено ювілейну марку та конверт. Завдяки підтримці земляків заступника міністра освіти і науки Стогнія Б.С. в Лютенці було встановлено меморіальну дошку О.Д.Засядько.При активному сприянні народного депутата України М.Г.Кульчинського Верховна Рада України 25 грудня 2008 року прийняла постанову № 825-УІ, згідно якої вперше на державному рівні відзначається ювілей основоположника ракетної галузі, полководця і організатора військової науки Олександра Засядька.

 • При активному сприянні народного депутата України М.Г.Кульчинського Верховна Рада України 25 грудня 2008 року прийняла постанову № 825-УІ, згідно якої вперше на державному рівні відзначається ювілей основоположника ракетної галузі, полководця і організатора військової науки Олександра Засядька.До його 230-річчя в червні 2009 року в Лютенській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася науково-теоретична конференція за участю членів Національної спілки краєзнавців України і заступника голови спілки Клепака Г.О. та представники обласної спілки краєзнавців на чолі з Асадчевою В.М., яка очолює обласний проект «Славетні імена Полтавщини». Саме завдяки їй в рамках проекту незабаром вийде з друку книга про нашого земляка, винахідника бойових ракет.

 • До його 230-річчя в червні 2009 року в Лютенській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася науково-теоретична конференція за участю членів Національної спілки краєзнавців України і заступника голови спілки Клепака Г.О. та представники обласної спілки краєзнавців на чолі з Асадчевою В.М., яка очолює обласний проект «Славетні імена Полтавщини». Саме завдяки їй в рамках проекту незабаром вийде з друку книга про нашого земляка, винахідника бойових ракет.На кошти Полтавської облдержадміністрації буде виготовлено пам’ятний знак генералу Засядьку і встановлено на батьківщині. З нагоди його 230-річчя відбудуться урочистості в селі Лютенці, Києві та Санкт-Петербурзі.

 • На кошти Полтавської облдержадміністрації буде виготовлено пам’ятний знак генералу Засядьку і встановлено на батьківщині. З нагоди його 230-річчя відбудуться урочистості в селі Лютенці, Києві та Санкт-Петербурзі.Велику допомогу по вшануванню видатного земляка надають випускники Лютенської школи: заслужений випробувач космічної техніки І.В.Хлопко з м.Москви, Когновицький О.С. – професор з Петербурга, голова Полтавського земляцтва Петербурга М.О.Волик, директор музею Московського автодорожнього інституту Баумштейн Ю.О., заслужений творець космічної техніки, академік, професор, генерал-лейтенант РуденкоА.П. – уродженець м.Миргорода.

 • Велику допомогу по вшануванню видатного земляка надають випускники Лютенської школи: заслужений випробувач космічної техніки І.В.Хлопко з м.Москви, Когновицький О.С. – професор з Петербурга, голова Полтавського земляцтва Петербурга М.О.Волик, директор музею Московського автодорожнього інституту Баумштейн Ю.О., заслужений творець космічної техніки, академік, професор, генерал-лейтенант РуденкоА.П. – уродженець м.Миргорода.Пройшло 230 літ з дня народження ракетного генерала.

 • Пройшло 230 літ з дня народження ракетного генерала.

 • Але те, що устиг зробити за своє недовге життя Олександр Дмитрович Засядько, не пішло за водою літ. Розрахунки Засядька, розроблені ним принципи реактивної тяги, балістики, ракет допомогли Кибальчичу, Ціолковському, Кондратюку. І тому можна сказати, що космічна ера для українців почалося 1815 року на лютенських просторах, у тому куточку нашої Вітчизни, українішого за який нема.

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації