Поиск по базе сайта:
Наказ №248 з основної діяльності Про підсумки проведення в загальноосвітніх навчальних закладах району предметного «Тижня фізики» icon

Наказ №248 з основної діяльності Про підсумки проведення в загальноосвітніх навчальних закладах району предметного «Тижня фізики»
Скачати 47.05 Kb.
НазваНаказ №248 з основної діяльності Про підсумки проведення в загальноосвітніх навчальних закладах району предметного «Тижня фізики»
Дата конвертації26.02.2013
Розмір47.05 Kb.
ТипНаказ
УКРАЇНА


CРІБНЯНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ


НАКАЗ


28.12.2012 смт. Срібне № 248


з основної діяльності


Про підсумки проведення в

загальноосвітніх навчальних

закладах району

предметного «Тижня фізики»


На виконання наказу відділу освіти Срібнянської районної державної адміністрації від 07.11.2012 р. № 198 «Про проведення в загальноосвітніх навчальних закладах району предметного «Тижня фізики», з метою розширення знань учнів з предмету, активізації позакласної роботи та роботи з обдарованими і здібними учнями в навчальних закладах району з 10 по 14 грудня 2012 проходив районний предметний Тиждень фізики.

Вчителі фізики в захоплюючій формі розширювали і поглиблювали знання, одержані учнями на уроках, показували їх застосування в житті, пробуджували в учнів прагнення до творчості, виробляли в них уміння мислити. Багато учнів, що мають середній і початковий рівні навчальних досягнень мали змогу проявити себе в позакласній роботі з предмета.

До проведення заходів, які сплановані в рамках Тижня фізики, були залучені учні не лише основної та старшої школи, а й початкових класів.

В Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів 1-4 класів проведена інтелектуальна гра «Світ навколо нас». Для учнів початкових класів Харитонівської ЗОШ І-ІІ ст. і учнів 1-2 класів Дігтярівської ЗОШ І-ІІІ ст. проведений День відкритих дверей у кабінеті фізики. З учнями 3-4 класів Дігтярівської школи проведена бесіда у вигляді експрес-інформації «Фізика поряд з нами». У Гриціївській ЗОШ І-ІІ ст. початківці переглянули комп’ютерну презентацію «Космічна подорож», в Горобіївській ЗОШ І-ІІ ст. проведена бесіда «Фізика для малят».

Назва позакласного заходу – вечір часто не відповідає часу його проведення, а тому учням вчителі запропонували нову форму позакласної роботи- усний журнал, який вигідно відрізняється від інших позакласних заходів широтою і свіжістю інформації, цікавістю форм організації роботи, широким простором для самодіяльності і творчості учнів. Так, в Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ст. і Горобіївській ЗОШ І-ІІ ст. проведений усний журнал на тему «Цікаві історії з життя фізиків», Савинській ЗОШ І-ІІІ ст.- «Будь детективом, використовуючи знання з фізики», Гурбинській ЗОШ І-ІІІ ст.- «Будьмо знайомі: «Я- фізика!», Гриціївській ЗОШ І-ІІ ст. – «Нобелівські лауреати», Калюжинській ЗОШ І-ІІ ст. –«Калейдоскоп нерозгаданих таємниць».

Сприяли розвитку інтересу до вивчення фізики, розвивали пізнавальну активність в учнів фізичні ігри. В Карпилівській ЗОШ І-ІІІ ст. для учнів 6-9 класів проведена гра «Незвичайні історії звичайних речей», для учнів 10-11 класів «Фізика навколо нас», Савинській ЗОШ І-ІІІ ст. –«Останній герой», Гурбинській ЗОШ І-ІІІ ст., Гриціївській ЗОШ І-ІІ ст. –«Поле чудес», «Еврика», Харитонівській ЗОШ І-ІІ ст. та Горобіївській ЗОШ І-ІІ ст. –«Щасливий випадок», Калюжинській ЗОШ І-ІІ ст. – «Твоя перша дванадцята з фізики», Горобіївській ЗОШ І-ІІ ст.- «Я так думаю», Гриціївській ЗОШ І-ІІ ст.- «В гостях у казки». В Срібнянській ЗОШ І-ІІІ ст. проведений турнір фізиків «Її величність Електрика» серед учнів 9 класів та гра «Що? Де? Коли?» серед учнів 8 класів. Вікторина «Фізика навколо нас» проведена в Подільській ЗОШ І-ІІ ст. Фізична вікторина проведена з учнями 7-8 класів Сокиринської ЗОШ І-ІІІ ст.

З метою поглиблення знань учнів з предмету, розвитку творчих здібностей, виховання почуття відповідальності, взаємоповаги, колективізму пройшли конкурси на фізичну тематику. Серед основного їх переліку слід відмітити конкурс на кращу стінну газету, проведений в Карпилівській, Савинській, Дігтярівській, Сокиринській, Срібнянській, Горобіївській школах. Масовими були конкурси розгадування кросвордів, загадок. Серед учнів Горобіївської ЗОШ пройшов конкурс на кращий учнівський зошит з фізики, Сокиринської ЗОШ І-ІІІ ст.- конкурс кращих оцінок. Для учнів 7-9 класів Подільської ЗОШ І-ІІ ст. проведені конкурси «Ти знаєш все» та «Шерлок Холмс».

Практичне втілення фізичних законів показали вчителі фізики Карпилівської, Гурбинської, Дігтярівської, Калюжинської шкіл при демонстрації цікавих дослідів.

Інтелект- шоу «Еврика» (Савинська ЗОШ ), «Фізика- країна чудес» (Харитонівська ЗОШ ), інсценізація «Суд над інерцією» (Харитонівська ЗОШ ), вечір для старшокласників (Гурбинська ЗОШ, Срібнянська ЗОШ), заходи «Цікава фізика» (Харитонівська ЗОШ), «Фізика навколо нас» (Горобіївська ЗОШ ), фізичний КВК (Подільська ЗОШ ) довели, що фізику, як науку, можна розглядати не лише у доведенні законів та розв'язуванні практичних завдань. Екскурсія з фізики в зимовий день для учнів 7 класів проведена в Срібнянській ЗОШ І-ІІІ ст. Міні-семінар «Нобель. Історія Нобелівської премії» проведений з учнями 10 класу Сокиринської ЗОШ І-ІІІ ст.

В Дігтярівській ЗОШ І-ІІІ ст. проведена конференція «Космонавтика в Україні», а в Сокиринській ЗОШ І-ІІІ ст.- «Сучасні технології на службі у людини». Нестандартно проведена естафета «Фізична підготовка», в ході якої фізика перепліталася з фізичною культурою в Дігтярівській зОШ І-ІІІ ст. Учні надували гумову кульку, вимірювали на око найкоротшу спідницю, зав'язували вузли на шнурку, вимірювали температуру повітря в класній кімнаті.

Вчитель фізики Подільської ЗОШ І-ІІ ст. провів відкритий урок в 9 класі.

Учнями Карпилівської ЗОШ І-ІІІ ст. та Сокиринської ЗОШ І-ІІІ ст. переглядалися відеофільми: про Всесвіт, вчених-фізиків, відкриття в галузі фізики, застосування фізичних законів на практиці.

Звіти Карпилівської, Гурбинської, Гурбинської, Дігтярівської, Харитонівської, Гриціївської, Калюжинської, Сокиринської шкіл супроводжувалися світлинами.

Мета, поставлена вчителями фізики досягнута. Спостерігалася активність учнів у проведенні різноманітних заходів, зацікавленість предметом, колективна творча підготовка поставлених завдань.

Для подальшого здійснення виховання любові до предмета, визначення учнів, в яких інтерес до фізики вже сформувався, привернення уваги тих школярів, які фізику не знають і цікавляться нею мало, розширення знань учнів у різних ділянках цієї науки


НАКАЗУЮ:


 1. За належний рівень організації роботи по проведенню предметного Тижня фізики оголосити подяку дирекціям загальноосвітніх навчальних закладів та вчителям фізики.

 2. Дирекціям навчальних закладів району сприяти проведенню позакласної роботи з предмета.

 3. Вчителям фізики:

  1. Продовжувати позакласну роботу з предмета;

  2. Урізноманітнювати форми і методи позакласної роботи;

  3. По мірі можливості посилювати практичну спрямованість курсу;

  4. Продовжувати роботу із здібними та обдарованими учнями.

 4. Методисту РМК відділу освіти райдержадміністрації (Степаненко С.П.), керівнику районного методичного об'єднання вчителів фізики ( Хорт С.В.) узагальнити подані матеріали про проведення Тижня фізики ( до 01 лютого 2013 року).

 5. Копії наказу направити у відділ освіти, РМК, ЗНЗ( 13 екз.).

 6. Контроль за виконанням наказу покласти на завідуючу РМК Г.І. Мартищенко.Начальник А.М. СеменкоСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації