Поиск по базе сайта:
Критерії оцінювання та вимоги до проведення конкурсів, змагань та естафети І (районного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця» icon

Критерії оцінювання та вимоги до проведення конкурсів, змагань та естафети І (районного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця»
Скачати 108.09 Kb.
НазваКритерії оцінювання та вимоги до проведення конкурсів, змагань та естафети І (районного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця»
Дата конвертації01.03.2013
Розмір108.09 Kb.
ТипКонкурс


Критерії оцінювання та вимоги до проведення конкурсів, змагань та естафети І (районного) етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Зірниця»

 1. Конкурс строю та пісні.

У конкурсі беруть участь команди в повному складі. Команди, знаходячись на відведеному місці, демонструють виконання стройових прийомів згідно з навчальною програмою предмета «Фізична культура» та у відповідності до вимог Стройового статуту Збройних сил України, затвердженого Законом України від 24 березня 1999 року № 549 (зі змінами). Конкурс завершується виконанням стройової пісні.

Форма одягу – одноманітна для команди, головні убори – обов’язкові, взуття за вибором команди (допускається спортивне взуття). На формі розміщуються: символіка Всеукраїнської гри «Зірниця» та символіка команди. Використання символіки Збройних Сил та інших військових формувань України на конкурсі забороняється.

Команди виходять на місце для показу стройових прийомів, вишикувані в колону по три, за командою командира загону: «Загін! За мною кроком РУШ!». Вийшовши на визначене місце для показу стройових прийомів, командир перешиковує загін в одну шеренгу: «Загін! РОЗІЙДИСЬ! Загін! В одну шеренгу СТАВАЙ!». Вийшовши на середину строю, командир загону подає команду: «Загін! Рівняйсь! Струнко! Загін! Наш девіз! (За командою командира кожний загін проголошує свою назву та девіз загону). Рівняння до СЕРЕДИНИ!» і доповідає Головному судді про готовність команди до участі у конкурсі строю та пісні: «Товаришу Головний суддя! Загін (назва загону) до участі у конкурсі строю та пісні готовий!». Головний суддя вітається з загоном: «Здраствуйте, товариші!», на що учасники відповідають: «Бажаємо здоров’я, товаришу Головний суддя!». Привітавшись Головний суддя дає команду: «До виконання показових виступів приступити!».

За командами командира загону «Загін! Рівняйсь! Струнко! На перший – другий розподілись!», «У дві шеренги ШИКУЙСЬ!», «Право-РУЧ!», «Ліво-РУЧ!», «Кру-ГОМ!», «В одну шеренгу ШИКУЙСЬ!» загін виконує перешикування з одношеренгового строю в двошеренговий стрій і навпаки, повороти на місці (по два повороти ліворуч, праворуч і кругом).

Перешикувавшись у колону по три за командою «Загін! РОЗІЙДИСЬ! Загін! В колону по три СТАВАЙ!», загони показують своє вміння і злагодженість у проходженні урочистим маршем із виконанням військового вітання в русі, а потім проходять з виконанням стройової пісні (військово-патріотична стройова пісня виконується державною мовою).

Оцінювання конкурсу строю та пісні здійснюється за 15-бальною системою.


^ Критерії оцінювання:


 • якість виконання елементів стройової підготовки та пісні у складі команди, а також злагодженість дій; дисципліна строю, зовнішній вигляд команди.
Бали

Зовнішній вигляд команди

Виконання обов’язків командира

^ Виконання елементів стройової підготовки

Проходження урочистим маршем

Виконання стройової пісні

«3»

Загін одягнений одноманітно, має оригінальні відмінності та символіку команди. Назва та девіз загону змістовні та чітко виконуються

Командир загін правильно виконує стройові прийоми. Команди подаються відповідно до стройового статуту ЗСУ, чітко і голосно.

Стройові прийоми виконуються загоном у відповідності до стройового статуту ЗСУ, чітко і одноманітно і синхронно.

Загін рухається із дотриманням вимог стройового статуту ЗСУ.

Загін рухається із дотриманням вимог стройового статуту ЗСУ; стройова пісня виконується якісно.

«2»

Загін одягнений одноманітно, має символіку команди. Назва та девіз загону змістовні та чітко виконуються.

Командир загону правильно виконує стройові прийоми. Команди подаються відповідно до стройового статуту ЗСУ, але не достатньо чітко і голосно.

Стройові прийоми виконуються загоном у відповідності до стройового статуту ЗСУ, але недостатньо синхронно.

Загін рухається із незначними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУ.

Загін рухається із незначними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУ; стройова пісня виконується якісно.

«1»

Загін одягнений неодноманітно, має символіку команди. Назва та девіз загону виконуються не чітко.

Командир загону допускає неточності у виконанні стройових прийомів. Команди подаються відповідно до стройового статуту ЗСУ, але не достатньо чітко і голосно.

Під час виконання стройових прийомів допускаються незначні помилки у виконані стройових прийомів.

Загін рухається із значними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУ.

Загін рухається із значними порушеннями вимог стройового статуту ЗСУ; стройова пісня виконується якісно.

«0»

Загін не має єдиної форми одягу, не має символіки команди. Назва та девіз загону не змістовні та виконуються не чітко.

Команди, що подаються не відповідають вимогам стройового статуту ЗСУ.

Під час виконання стройових прийомів допускаються значні помилки у виконані стройових прийомів.

Загін рухається не дотримуючись вимог стройового статуту ЗСУ.

Загін рухається не виконуючи вимог стройового статуту ЗСУ; стройова пісня виконується не якісно.


^ 2.Воєнно-історичний конкурс.

У конкурсі бере участь вся команда. Зміст питань стосується військової історії України в межах навчальної програми з предмету «Історія України» для 7-9 класу (хронологічні межі – XVI-початок XX століття). Конкурс проводиться для всіх команд одночасно. Кожна команда отримує перелік тестових питань з воєнно-історичної та військової тематики (10 питань, які оцінюються: 2 по 1 балу, 2 по 2 бали, 2 по 3 бали, 2 по 4 бали, 2 по 5 балів) і протягом 5 хвилин дає письмові відповіді.

На здавання роботи командам відводиться 20 секунд. У разі несвоєчасного здавання роботи – штраф (1 бал).

Переможець визначається за сумою балів, набраних командою за правильні відповіді на питання.


^ Критерії оцінювання:

 • своєчасність і точність відповіді.
 1. Вогнева підготовка.

Участь у конкурсі беруть 4 членів команди (2 дівчини і 2 хлопця). У рамках конкурсу проводяться змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки з відкритим прицілом (мішень № 8, чорна, зменшена у 8-м разів; відстань до мішені – 10 м; кожен учасник виконує 5 пострілів, з яких 2 пробних і 3 залікових).

Стрільба виконується в положенні стоячи з упору на ліктях.

^ Критерії оцінювання:

 • кількість залікових влучень, набраних кожним учасником команди (при однаковій кількості влучень перевага надається команді, яка має більше влучень у верхню частину мішені).

Звертається увага на дотримання правил безпеки (додаток А), при порушенні правил безпеки з команди знімаються всі бали порушника.


 1. ^ Метання «гранати».

Участь бере вся команда. Кожен член команди кидає по 1 м’ячу для метання вагою 150 г у мішень – контур окопу розміром 3 х 1,1 м. Відстань до мішені – 15 метрів.


Критерії оцінювання:

 • кількість влучень у ціль, набраних командою;

 • влученням вважається перше зіткнення м’яча із поверхнею землі у зазначеній зоні;

 • попадання м’яча в лінію, що обмежує контури окопу, вважається влученням.
 1. Долікарська допомога.

У конкурсі бере участь вся команда. Виконуються дії щодо надання першої долікарської допомоги та перевіряється рівень теоретичних знань за навчальною програмою, затвердженою Міністерством освіти і науки України «Основи здоров’я. Програма для 5-9 класів середніх загальноосвітніх навчальних закладів» (Т.Є.Бойченко, К.: Перун, 2005).

Теоретичні знання перевіряються шляхом тестування. Тести складаються з шести питань.

Практично виконуються два елементи долікарської допомоги: зупинка артеріальної кровотечі, накладання пов’язки (в районі коліна).

Оцінювання конкурсу здійснюється за 12-бальною системою.


^ Критерії оцінювання:

 • за кожну правильну відповідь на теоретичне питання нараховується 1 бал;

 • якість виконання практичних завдань та повнота теоретичних відповідей.
Бали за теоретичні знання

Бали за практичні знання

Перший елемент практичного завдання

Другий елемент практичного завдання

До «6» балів

«3»

Правильне виконання елементу практичного завдання

Правильне виконання елементу практичного завдання

«2»

Виконання практичного елементу з незначними помилками

Виконання практичного елементу з незначними помилками

«0-1»

Виконання практичного елементу зі значними помилками або неправильне виконання елементу

Виконання практичного елементу зі значними помилками або неправильне виконання елементу
 1. ^ Топографічна підготовка.

Участь бере вся команда. Команди показують уміння та навички з топографічної підготовки за навчальною програмою предмета «Географія» 5-9 класи.

Конкурс складається з двох частин – теоретичної і практичної. Завдання кожної частини виконуються одночасно (по 4 чол. від команди на кожну частину завдання). Контрольний час на теоретичну частину – 3 хв., на практичну – 5 хв.

Теоретичні знання (топографічні знаки на основі військовотопографічної карти масштабу 1: 100000) перевіряються шляхом тестування. Тести складаються з шести питань. Кожна неправильна відповідь – 3 штрафні бали, неповна назва топографічного знаку – 1 штрафний бал (1 штрафний бал – 10 сек.).

Практичні уміння та навички перевіряються під час руху за азимутом. Зі старту команда рухається маршрутом, вказаним в картці руху (градуси+відстань в метрах) до контрольних пунктів. Довжина дистанції – до 200 метрів. Відповіддю є номер контрольного пункту, на який вийшла команда.

^ Критерії оцінювання:

 • повнота теоретичних відповідей;

 • якість виконання практичного завдання.
Штрафні бали за практичні знання

Перший елемент практичного завдання

«0»

До 3 пар кроків до правильної цілі

«1»

До 6 пар кроків до правильної цілі

«2»

До 10 пар кроків до правильної цілі

«3»

До 15 пар кроків до правильної цілі

«4»

До 20 пар кроків до правильної цілі

«5»

До 25 пар кроків до правильної цілі

«6»

Більше 25 пар кроків до правильної цілі

Розрахунок: пара кроків – близько 150 см.

1 штрафний бал – 10 сек.

Результат зараховується за умови виконання завдання у встановлений час.

Результат команди визначається за сумою результатів практичної та теоретичної частин.

Перемагає команда, яка має найменший результат.


 1. ^ Воєнізована естафета «Десант»

Форма одягу учасників естафети: польова чи спортивна форма, головний убір, взуття за вибором учасників. При собі учасники мають макети автоматів і протигази.

За легендою усі команди (загони) є підрозділами спеціального призначення, закинутими в тил супротивника для знищення замаскованого командного пункту. На початку естафети кожний загін знаходиться у вихідному. Загальна довжина естафети 200 метрів.

^ Перший етап: команда долає ділянку в 100 м.

Другий етап: загін рухається за вказаним маршрутом і долає його у повному складі:

- подолання інженерних та природних перешкод (переповзання по пластунські, перестрибування умовної траншеї);

- подолання зараженої ділянки місцевості (подолання відрізку місцевості довжиною до 50 метрів у протигазах).

- метання «гранати» в ціль, що імітує ворожий штаб; «граната» кидається до першого влучення; кожен член команди почергово кидає «гранату» (м’яч вагою 150 г у мішень – коло діаметром 1,5 м, відстань до мішені – 15 м). Після першого влучення ворожий штаб вважається знищеним.

- евакуація умовно пораненого на ношах.

Час виконання естафети фіксується за останнім учасником загону.

За кожне порушення чи невиконання умов етапу команді нараховується додаткові 10 сек.

^ Критерії оцінки:

 • якість та швидкість виконання елементів естафети.

Рейтинг місць визначається за найменшим часом набраним командою.


^ Оцінювання в конкурсах, змаганнях та естафеті

Команди, які не взяли участі у конкурсі, змаганні чи естафеті посідають останнє місце в рейтингу.

Команди-переможці та призери районного етапу Всеукраїнської гри визначаються за найменшою сумою зайнятих місць у конкурсах, змаганнях та естафеті. Серед команд, що посіли однакове рейтингове місце, переможець визначається за кількістю перших місць. Команда, яка не брала участь хоча б в одному виді змагань, посідає останнє місце в рейтингу.

За порушення правил безпеки та дисципліни під час проведення обласного етапу Всеукраїнської гри на команду, за рішенням головної суддівської колегії, накладаються штрафні санкції (зняття балів, додатковий час, дискваліфікація команди).


Додаток А

^ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС СТРІЛЬБИ

Категорично забороняється:

 1. Знаходячись поза лінією вогню, готуватися до стрільби і прицілюватися у людей, мішені або інші предмети, незалежно від того, заряджена зброя чи ні;

 2. Стріляти з несправної чи не приведеної до нормального бою зброї;

 3. Передавати зброю будь-кому. Виносити заряджену зброю з лінії вогню;

 4. Стріляти не в свою мішень, або не по своєму напрямку стрільби;

 5. Залишати зброю на лінії вогню заряджену або з закритим затвором;

 6. Стріляти чи заряджати зброю на лінії вогню без команди керівника стрільби;

 7. Спрямовувати зброю на лінії вогню у правий, лівий бік або назад від напрямку стрільби;

 8. Стріляти по предметам які не мають відношення до виконання вправи (рами, троси, лампочки, прапорці, номери щитів).


Стрілець повинен:

 1. Негайно припинити стрільбу, якщо в зоні стрільби з’явилися люди, тварини, техніка або інші предмети;

 2. Якщо в ході стрільби виникла затримки (осічка, не виходження патрону в канал ствола, не викидання кулі з каналу ствола) – звертатися до керівника стрільби голосом «Перший затримка!»;

 3. Оглядати зброю до і після стрільби, до і після занять;

 4. Після закінчення стрільби обов’язково збирати невикористані патрони та здати їх керівнику стрільби.


Учасники гри, не ознайомлені з заходами безпеки, до стрільби

НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації