Поиск по базе сайта:
Нетішинський нвк „Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей icon

Нетішинський нвк „Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей




НазваНетішинський нвк „Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей
Сторінка1/11
Дата конвертації01.03.2013
Розмір0.66 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


Нетішинський НВК „Середня загальноосвітня школа І-ІІ ступенів та ліцей”


Методичний посібник

„Основи об’єктно-орієнтованого візуального програмування на Visual Basic (плани уроків)”


Укладач

Вчитель інформатики НВК

Варенюк Г.А.


2006 р.

Вступ

Одним з основних напрямів діяльності закладів освіти є створення цілісної системи з виявлення, розвитку, підтримки та стимулювання талановитої молоді.

Науково-дослідницькі проекти, до яких залучаються старшокласники, – надійний шлях пізнання кожним юним дослідником своїх творчих можливостей, а часто – професійного самовизначення.

Успіх дослідницької діяльності прямо залежить від чіткої, ефективної та злагодженої роботи учня та вчителя, від професійної підготовки вчителя та його знань з однієї з розвиваючих тем курсу інформатики – програмування.

Стрімке поліпшення характеристик персональних комп’ютерів (ПК), а також розширення кола користувачів по-новому ставлять проблеми ефективності програмування. Зручність у користуванні та зовнішня привабливість програм нині насамперед визначаються наявністю зручного інтерфейсу взаємодії з користувачами. Особливо це актуально для інтерактивних програм, у яких дії користувача не обмежуються запуском програми і аналізом кінцевих результатів. У таких програмах користувач активно впливає на хід обчислювального процесу: вибирає команди в меню, уводить необхідні дані у відповідь на запити, одержує контекстну підказку з рекомендаціями щодо подальших дій та інше. До таких програм належать комп’ютерні ігри, програми моделювання різних фізичних та хімічних процесів, електронні „книги”, тестові системи, навчально-контролюючі програми.

Створення подібних програм і є основним напрямком діяльності учнів в секції „Інформатика” МАН.

Традиційні мови програмування – Basic, Pascal, C – мало пристосовані для розробки інтерфейсу. Оператори цих мов в основному орієнтовані на реалізацію обчислювально-логічних функцій. І хоча кожна наступна версія мов розширювалась стандартними функціями роботи з графікою і екраном, тільки з появою на початку 90-х років візуальних мов програмування (Visual Basic, Delphi, Visual C та ін.) стався якісний стрибок у розв’язанні цієї проблеми.

Система візуального програмування Visual Basic призначена для автоматизації процесу розробки прикладних програм. Ця система є потужним програмним засобом, за допомогою якого реалізується широкий спектр практичних задач. Основна перевага даної мови програмування полягає в тому, що вона оптимально поєднує в собі простоту використання, доступність та великий набір різноманітних можливостей, які дозволяють охопити всі ділянки програмістської діяльності.

Крім того, при всій своїй потужності середовище Visual Basic має невисокі вимоги до апаратного забезпечення комп’ютера, зокрема може працювати на процесорах з тактовою частотою 300 МГц, оперативною пам’яттю 32 МГб під керуванням операційної системи Windows’98.

В даній роботі представлено систему уроків по основних темах мови програмування Visual Basic, яка дозволить оволодіти основними навичками роботи в системі VB6, підготувати учнів до подальшого поглибленого вивчення мови, сприятимуть професійному самовизначенню старшокласників.
^

План уроку № 1

Тема. Програмування в середовищі. Можливості Visual Basic 6.0 (VB6). Установка VB6.


Мета уроку:

Навчальна:

  • ознайомлення з основами програмування в середовищі Windows, можливостями VB6, правилами установки VB6;

  • набуття практичних навичок по інсталюванню програмного засобу.

Розливальна:

  • розширення кругозору.

Виховна:

  • виховання інформаційної культури.

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку
^

 Організаційний етап

 Актуалізація опорних знань


Вся робота в операційній системі (ОС) Windows здійснюється за допомогою вікон, кожне з яких призначено для виконання певних дій. Існує декілька типів вікон, основні з яких:

  • вікно додатку (див. мал.1;

  • діалогове вікно (див. мал. 2);

  • вікно повідомлення (інформаційне) (див. мал. 3).

Вікно може знаходитись в одному з трьох можливих режимів:

  • режим „розгорнутий”;

  • режим „віконний”, при якому можливі зміни розміру вікна і переміщення його по екранові;

  • Режим „згорнутий”, при якому вікно не закривається зовсім, а згортається на панель задач.

Крім основних, є багато інших типів вікон, наприклад, меню або панелі інструментів.

Всі різновиди вікон розділяються на два типи: модальні (вікна повідомлень та діалогові вікна) і немодальні. Особливість роботи з модальним вікном полягає в тому, що, поки воно не закрито, неможливо продовження роботи з даним додатком.

На екрані може бути відкрито одночасно кілька додатків, перехід між ними може здійснюватись за допомогою клацання лівою кнопкою миші (ЛКМ) на панелі задач.

Будь яке вікно у Windows являє собою прямокутну область на екрані, яка має визначені межі. Керування усіма відкритими вікнами ОС здійснює шляхом присвоєння унікального номера кожному вікну. Після цього реалізується автоматичний контроль всіх подій, що відбуваються з даними вікнами. Подією є будь-яка дія від миші або клавіатури, будь-який вибір пункту меню або натискання сполучень клавіш Alt-F4(закриття активного вікна).

Повідомлення про події, які мають місце в будь-якому вікні, опрацьовуються ОС Windows. Результати опрацювання надсилаються в решту відкритих вікон, які реагують певним чином на дане повідомлення.

Наприклад. Відкрито два вікна у віконному режимі, при цьому одне „перекриває” інше. В тому випадку, коли буде закрито „верхнє” вікно, для іншого прийде повідомлення, результаті якого на екрані відобразиться невидима частина цього вікна.

Примітка: Це повідомлення можна організувати у вигляді діалогу, повторюючи матеріал, вивчений в темі „Операційна система”.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11




Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації