Поиск по базе сайта:
Поурочне планування з інформатики для 10 класу за навчальним посібником Глинський Я. М. «Інформатика. 10 клас» (рівень стандарту, 35 год, 1 год на тиждень) icon

Поурочне планування з інформатики для 10 класу за навчальним посібником Глинський Я. М. «Інформатика. 10 клас» (рівень стандарту, 35 год, 1 год на тиждень)
Скачати 158.36 Kb.
НазваПоурочне планування з інформатики для 10 класу за навчальним посібником Глинський Я. М. «Інформатика. 10 клас» (рівень стандарту, 35 год, 1 год на тиждень)
Дата конвертації10.11.2012
Розмір158.36 Kb.
ТипДокументи

Поурочне планування з інформатики для 10 класу
за навчальним посібником Глинський Я.М. «Інформатика. 10 клас»
(рівень стандарту, 35 год, 1 год на тиждень)

Тема 1 (розділ 1 книжки). Комп’ютерні презентації1.1. Різновиди презентацій. Поняття про презентації та їхнє призначення. Слайдові, потокові та 3D-презентації. Огляд засобів для створення і показу презентацій. Програма MS Power Point. Cтворення фотоальбому.

1.2. Будова слайда. Принципи побудови й оформлення слайда. Структура слайда. Дизайн слайда. Створення текстових написів. Вставляння графічних зображень. Створення тла слайда. *Створення колонтитула.

1.3. Створення презентацій. Способи створення презентації. Майстер автовмісту. Розмітка слайдів. Конструктор слайдів і шаблони оформлення. Створення презентації з існуючої. Створення наступного слайда. Збереження презентації. *Друк презентації.

1.4. Практична робота № 1. Розробка презентації. Створюємо презентацію про себе або презентацію-доповідь. Режими відображення (вигляд) презентації. Показ презентації. *Рукописний текст на слайді.

1.5. Переходи й анімація у презентаціях. Гіперпосилання на слайдах. Кнопки дій. Поняття про створення тестів. Анімація текстів. Налаштування анімації текстів та об’єктів. Рух об’єктів за заданими траєкторіями. Анімаційні ефекти зміни слайдів. Демонстрація презентації у браузері.

1.6. Практична робота № 2. Анімація у презентаціях. Параметри анімаційних ефектів. Налаштування часових параметрів показу.
^

Тема 2 (розділ 6). Обробка мультимедійних даних2.1. Поняття про мультимедійні дані та формати даних. Що таке мультимедійні дані. Які бувають формати аудіо- і відеофайлів. Мультимедійні програвачі. Засоби перетворення аудіо- та відеоформатів. Додавання відео кліпів, звукових ефектів та мовного супроводу до слайдової презентації.

2.2. Створення відеокліпів і відеоефектів. Три етапи роботи з відеоданими: захоплення, редагування, зберігання. Захоплення аудіо- та відеоданих. Редагування відеоданих. Створення gif-анімації.

2.3. Практична робота № 14 (3 станд). Створення відеокліпу. Завантаження файлів (захоплення відео). Створення відео ефектів та переходів між фрагментами.
^

Тема 3 (розділ 2, додатки 1-2). Текстовий процесор3.1. Створення документів за допомогою шаблонів і майстрів. Види документів і правила оформлення документів різних видів. Етикет ділових документів. Приклади типових документів. Шаблони документів. Файл Normal.dot. Власні шаблони.

3.2. ^ Стилі, схема і структура документа. Стилі абзаців і символів. Застосування стилів. Створення змісту. Використання тем. Схема документа. Перегляд (вигляд) документа. *Режим структури документа. *Головний і вкладені документи.

3.3. Практична робота № 3. Використання стилів, шаблонів і майстрів документів. Проектування власних стилів. Створення власних стилів. Дії зі стилями. Майстри календарів, листів та резюме.

3.4. Створення списків і таблиць. Види списків. Нумерований список. Маркеровані списки. Багаторівневі списки. *Непотрібні списки. Вставляння таблиці у документ. Малювання таблиці. Форматування таблиці. *Нестандартне застосування таблиць. **Колонки і буквиця.

3.5. Практична робота № 4. Робота з таблицями і зображеннями у текстових документах. Створення таблиць за заданими зразками. Вставляння графічних зображень у текстовий документ. Налаштування зображення.

3.6. Налаштування середовища текстового процесора. Налаштування файлу Normal.dot. Налаштування параметрів сторінки і макету. Створення колонтитулів. Друк документа. Налаштування середовища користувача програми.

3.7. Практична робота № 5. Створення в автоматичному режимі макросів і їх використання. Поняття про макроси. Створення макросів і їх використання.

3.8. Тематична контрольна робота «Презентації і текстовий процесор».

3.9. Властивості і зразки ділових документів. Властивості ділових документів. Зразки ділових документів: заява, скарга, довідка.

3.10. Створення ділових документів. Запрошення, резюме, пояснювальна записка, *витяг з протоколу. Автоформатування текстів (автозаміна, автоформат під час введення, автотекст).

3.11. Практична робота. Створення комплексного електронного звіту з теми 3. Об’єднання всіх раніше створених документів в один документ зі змістом і титульною сторінкою.
^

Тема 4 (розділ 7). Основи створення комп’ютерних публікацій4.1. Що таке комп’ютерні публікації. Поняття комп’ютерної публікації. Можливості програми для створення публікацій (MS Publisher). Вікно програми. Шаблони «Публікації для друку». Створення публікації. Структура швидкої публікації. Структура візитки.

4.2. Структура публікації. Об’єктна модель публікації. Текстові блоки (написи). Зв’язування текстів. Графічні об’єкти. Швидке форматування публікації. Створення оголошень і інформаційних табличок.

4.3. Практична робота № 15 (4 станд). Створення інформаційного бюлетеня. Структура бюлетеня. Створення бюлетеня.

4.4. Практична робота № 15а (4 станд). Створення буклета. Структура буклета. Створення буклета-меню ресторану.
^

Тема 5 (розділ 4). Служби Інтернету: електронна пошта, інтерактивне спілкування5.1. Принципи роботи електронної пошти (ЕП). Основні поняття про ЕП. Види ЕП. Програми для роботи з ЕП. Адреса електронної поштової скриньки. Реєстрація поштової скриньки на веб-сервері. Створення, надсилання, отримання і перенаправлення повідомлень.

5.2. Практична робота № 10. Електронне листування через веб-інтерфейс. Навігація папками. Вкладені файли. Контакти і адресна книга.

5.3. Робота з поштовим клієнтом (MS Outlook Express). Ознайомлення з інтерфейсом і можливостями поштового клієнта. Папки. Приєднані файли. Надсилання, отримання і перенаправлення повідомлень. *Поняття про правила. Атрибути повідомлень. Керування обліковими записами. Поштові протоколи. Етикет і безпека електронного листування. Адресна книга. Списки розсилки. Приєднання (вкладання) файлів. Одержання повідомлення з приєднаними файлами.

5.4. Практична робота № 11. Електронне листування за допомогою поштового клієнта. Вилучення повідомлень і стискування бази даних повідомлень. Використання адресної книги і списків розсилання. Створення підписів, власних шаблонів листів і бланків. Довідкова система поштового клієнта.

5.5. Інтерактивне спілкування. Поняття миттєвого спілкування. Клієнти MSN Messenger i Windows Live Messenger. Клієнти NetMeeting, ISQ, Skype, QIP. Реєстрація в службі обміну миттєвими повідомленнями.

5.6. Практична робота № 12. Обмін миттєвими повідомленнями. Створення групи контактів. Відсилання повідомлень. Профайл користувача.

5.7. Практична робота № 13. Спілкування на форумах та в чатах. Форуми. Чати. Етикет інтерактивного спілкування.
^

Тема 6 (розділ 5). Інформаційні технології в навчанні6.1. Навчання в інтернеті. Огляд українських і зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії. Поняття про інтерактивне дистанційне навчання.

6.2. Програмні засоби навчання профільного предмета. Використання електронних посібників, навчальних програм та мультимедійних курсів з профільного предмета.

6.3. Програмні засоби навчання іноземних мов. Електронні словники. Програми-перекладачі та форуми перекладачів. Інтерактивні та мультимедійні курси іноземних мов.«СХВАЛЕНО»

Заступник директора з НВР

________________ _______________________

(Підпис) (І. П. Прізвище)

«___» вересня 2010 року
«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор _________________________

_____________ _____________________

(Підпис) (І. П. Прізвище)

«___» вересня 2010 року
^

Інформатика. 10 клас (35 годин)

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН


проведення уроків інформатики з учнями _______ класу СЗШ № __________________

на I семестр 2010-2011 навч. року вчителя інформатики _____________________
^

1-й семестр (17 годин)


№ з/п

Дата
уроку

Тема уроку

Практична робота

Домашнє завдання

^ Тема 1. Комп’ютерні презентації (6 год)

1
Різновиди презентацій
§ 1.1

2
Будова слайда
§ 1.2

3
Створення презентацій
§ 1.3, № 1

4
Практична робота № 1

Розробка презентації

§ 1.4

5
^ Переходи й анімація у презентаціях
§ 1.4, № 2

6
Практична робота № 2

Анімація у презентаціях

§ 6.1

Тема 2. Обробка мультимедійних даних (3 год)

7
Поняття про мультимедійні дані та формати даних
§ 6.1

8
^ Створення відеокліпів і відеоефектів
§ 6.2, № 14

9
Практична робота № 14 (№ 3 стандарт)

Створення відеокліпу

№14, § 2.1

Тема 3. Текстовий процесор (11 год, 8 з 11-ти)

10
Створення документів за допомогою шаблонів і майстрів
§ 2.1, 2.2

11
Стилі, схема і структура документа
§ 2.2, № 3

12
^ Практична робота № 3 у кн. (№ 5 станд.)

Використання стилів, шаблонів і майстрів документів

§ 2.3

13
^ Створення списків і таблиць
§ 2.3, № 4

14
Практична робота № 4 (№ 6 станд.)

Робота з таблицями і зображеннями у текстових документах

§ 2.4

15
^ Налаштування середовища текстового процесора
§ 2.4, № 5

16
^ Практична робота № 5 (№ 7 станд.)

Робота з макросами

Повторити теми 1-3

17
^ Тематична контрольна робота
Додаток 1
Оцінювання за І семестр (СБ-1)

Програма: Інформатика. Навчальна програма для 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. 10 клас (Завадський І.О., Дорошенко Ю.О., Потапова Ж.В. )– Інформатика. Програми для профільного навчання та допрофільної підготовки. (Рекомендовано МОНУ, лист № 1/11-4927 від 10.08.06).– К., "BHV", 2009–400 с. Навчальний посібник: Глинський Я.М. Інформатика. 10 клас (Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах, лист МОНУ № 1.4.18-Г-419 від 01.07.2010). – Львів, "СПД Глинський", 2010- 272 с.

Учитель інформатики _____________ _____________________

(Підпис) (І. П. Прізвище)

«___» вересня 2010 року

«СХВАЛЕНО»

Заступник директора з НВР

________________ _______________________

(Підпис) (І. П. Прізвище)

«___» січня 2011 року
«ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор _________________________

_____________ _____________________

(Підпис) (І. П. Прізвище)

«___» січня 2011 року
^

Інформатика. 10 клас (35 годин)

КАЛЕНДАРНО-ТЕМАТИЧНИЙ ПЛАН


проведення уроків інформатики з учнями _______ класу СЗШ № __________________

на I семестр 2010-2011 навч. року вчителя інформатики _________________
^

2-й семестр (18 годин)


№ з/п

Дата
уроку

Тема уроку

Практична робота

Домашнє завдання

^ Тема 3. Текстовий процесор (11 год, 9-11)

1
Властивості і зразки ділових документів
Додаток 1

2
^ Створення ділових документів
Додат. 1-2

3
Практична робота (продовж. № 5)

Створення електронного звіту з теми 3

№ 5, § 7.1

Тема 4. Основи створення комп’ютерних публікацій (4 год)

4
Що таке комп’ютерні публікації
§ 7.1, 7.2

5
Структура публікації
§ 7.2, №15

6
^ Практична робота № 15 (4 станд).

Створення інформаційного бюлетеня

№ 15а

7
^ Практична робота № 15а (4 станд).

Створення буклета

§ 4.1

Тема 5. Служби інтернету (7 год)

8
Принципи роботи електронної пошти
§ 4.1, №10

9
^ Практична робота № 10 (№ 8 станд.)

Електронне листування через веб-інтерфейс

§ 4.2

10
^ Робота з поштовим клієнтом
§ 4.2, №11

11
Практична робота № 11 (№ 9 станд.)

Електронне листування за допомогою поштового клієнта

§ 4.3

12
Інтерактивне спілкування
§ 4.3, №12

13
^ Практична робота № 12 (№ 10 станд.)

Обмін миттєвими повідомленнями

№ 13

14
^ Практична робота № 13 (№ 11 станд.)

Спілкування на форумах та в чатах

Повторити теми 4-5

15
^ Тематична контрольна робота
§ 5.1

Тема 6. Інформаційні технології в навчанні (3 год)

16
Навчання в інтернеті
§ 5.1

17
^ Програмні засоби навч.проф.предмета
§ 5.2

18
Програмні засоби навчання іноз. мов
-
^ Оцінювання за ІІ семестр (СБ-2)

Оцінювання за рік (РБ)

Підсумкове оцінювання (ПБ)

Програма: Інформатика. Навчальна програма для 10-12 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Рівень стандарту. 10 клас (Завадський І.О., Дорошенко Ю.О., Потапова Ж.В. )– Інформатика. Програми для профільного навчання та допрофільної підготовки. (Рекомендовано МОНУ, лист № 1/11-4927 від 10.08.06).– К., "BHV", 2009–400 с. Навчальний посібник: Глинський Я.М. Інформатика. 10 клас (Схвалено для використання в загальноосвітніх навчальних закладах, лист МОНУ № 1.4.18-Г-419 від 01.07.2010). – Львів, "СПД Глинський", 2010- 272 с.

Учитель інформатики _____________ _____________________

(Підпис) (І. П. Прізвище)

«___» січня 2011 року

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації