Поиск по базе сайта:
Україн а донецька обласна державна адміністрація управління освіти І науки icon

Україн а донецька обласна державна адміністрація управління освіти І науки
НазваУкраїн а донецька обласна державна адміністрація управління освіти І науки
Дата конвертації23.11.2012
Розмір40.6 Kb.
ТипДиплом


У К Р А Ї Н А
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ


83001, м.Донецьк, вул.Артема, 129-а, тел/факс: (062) 305-18-86,е-mail: ipoprim@narod.ru
26.01.2012 р. 52/02 Начальникам (завідувачам)

управлінь (відділів) освіти

міських рад та райдержадміністрацій
на №

Щодо проведення

першого етапу VIІІ Всеукраїнського

турніру юних журналістів


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 15.08.2011 № 976 «Про проведення Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів у 2011/2012 навчальному році» та згідно з листом ІІТЗО №14.1/10-163 від 23.01.12 року з 6 по 10 квітня 2012 року на базі Сумської гімназії № 1 відбудеться фінальний етап VIІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів.

Для проведення першого (міжшкільного) та обласного етапу змагань пропонуються завдання (Додаток 1).

Командам ЗНЗ міст (районів), що бажають взяти участь у обласному етапі VIІІ Всеукраїнського турніру юних журналістів, надіслати заявки до 5 березня 2012 року (Додаток 2) на електронну пошту відділу міжнародної інтеграції vmi.donetsk@gmail.com

Контактний телефон: (062)3377322, Фесенко Світлана Геннадіївна.


Ректор О.І Чернишов


Вик. Фесенко С.Г.

тел. 337-73-22

Додаток 1

^ Завдання
VІІI Всеукраїнського турніру юних журналістів


1. Відомий журналіст минулого століття Валерій Аграновський сказав: "Добре пише не той, хто добре пише, а той, хто добре думає". Як ви розумієте ці слова й чи погоджуєтеся з ними? Наведіть приклади "добре написаних" і "добре продуманих" журналістських матеріалів.

2. Для чого потрібні жанри журналістики? Адже інформація ЗМІ "живе" дуже короткий час, – чи варто вдаватися до різноманітності жанрів? Чи маєте ви якийсь улюблений жанр? Якщо так, – чому саме цей жанр? Свою відповідь обґрунтуйте.

3. Ви працюєте в міській молодіжній газеті й маєте п′ять "свіжих" подій: 1) конкурс студентських команд КВК, який відбудеться завтра; 2) засідання обласного прес-клубу за темою "Молодіжна політика в області: проблеми та перспективи", що відбудеться сьогодні; 3) від’їзд дітей-сиріт на канікули до Італії, що відбувся вчора; 4) загальноміський флеш-моб як протест проти куріння, оголошений на сьогоднішній вечір; 5) презентація нової книги поезій відомого місцевого автора, що відбудеться завтра. Які події ви використаєте для висвітлення у наступному числі газети, що виходить післязавтра? Які жанри оберете для висвітлення цих подій? Обґрунтуйте.

4. Журналістське розслідування в Україні: чи достатньо воно використовується журналістами; які проблеми в галузі журналістського розслідування існують? Назвіть матеріал-розслідування з місцевої або загальноукраїнської преси, що найбільше вам сподобався.

5. Є цікава людина, про яку ви хочете розповісти. Який жанр ви оберете, аби створити її портрет? Що потрібно, аби цей портрет вийшов виразним?

6. Потрібно терміново поставити в номер інформацію, але вона – російською мовою, в той час, як ваше видання – українське. Оперативно та якісно  зробіть переклад інформації.

7. Уявіть, що ви – прес-секретар якоїсь громадської організації. Ви вважаєте, що вам треба провести прес-конференцію. Переконайте, що це справді потрібно. Що ви зробите для проведення заходу?

8. Бліц-опитування: коли й для чого воно використовується в журналістиці? Проведіть у залі змагань турніру актуальне для присутньої аудиторії бліц-опитування.

9. Що таке ексклюзивне інтерв’ю? Чи може воно бути написане з прес-конференції? Як треба готуватися до ексклюзивного інтерв’ю?

10. Після публікації в газеті вашого матеріалу, в якому ви критично висвітлили роботу міського дозвільного центру для молоді, до редакції дзвонять і вимагають спростування. Які ваші дії? Що потрібно, щоб уникнути подібних ситуацій? Як чинне законодавство України захищає журналістів від подібних випадків?

11. Експеримент у журналістиці. Правомірність та етика.

12. Ви маєте зробити вибір щодо подальшої роботи. Це – місцева студія телебачення, якою володіє відомий олігарх і яка проводить його політику. Це видання, засноване міською радою. Це – приватний тижневик, який позиціонує себе як незалежний, але має кошти на видання, які дають невідомі засновники. Це – газета громадських організацій, яка існує на грантові чи благодійні кошти, тому має їх нерегулярно. Вибір обґрунтуйте.

13. Вам дають можливість створити телепередачу про вашу школу. Для цього потрібно пройти конкурс сценарних заявок. Яку заявку подасте ви, аби перемогти в цьому конкурсі?

14. Інформація, взята вами із сайту однієї зі структур, цікава для ваших читачів і може бути використана в газеті. Але вона потребує редакційної правки. Зробіть таку правку у фрагменті, запропонованому журі. Поясніть її.

15. Розробіть етичний кодекс учасника ТЮЖ. Обґрунтуйте вашу позицію.

Додаток 2

Заявка на участь

в обласному етапі VІІI Всеукраїнського турніру юних журналістів


Місто(район)

Назва ЗНЗ

ПІБ учасників

ПІБ керівника команди

Мобільний телефон керівника команди


Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації