Поиск по базе сайта:
Прес-реліз «Жовтий звук» ІV обласний відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості icon

Прес-реліз «Жовтий звук» ІV обласний відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості
НазваПрес-реліз «Жовтий звук» ІV обласний відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості
Дата конвертації14.11.2012
Розмір25.6 Kb.
ТипДокументи

ПРЕС-РЕЛІЗ

«Жовтий звук»

ІV обласний відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості

9-12 квітня в Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості відбудеться обласний відкритий фестиваль дитячої та юнацької творчості «Жовтий звук».

Тема фестивалю цього року: «Світ мистецтва – світ єдності».


Метою фестивалю є моніторинг, розвиток та підтримка сучасних напрямків дитячої та юнацької сценічно-візуальної творчості в Україні, надання можливості їх творчого спілкування та сумісних проектів; розгляд тенденцій розвитку дитячої та молодіжної творчості в контексті тих процесів, які проходять в мистецтві в наш час. Фестиваль «Жовтий звук» - це спілкування і навчання, можливість отримати новий імпульс творчих ідей, поділитися досвідом і набути досвід. Це творча лабораторія, де художня програма є матеріалом для дискусій, постановки питань, які стосуються сучасної дитячої творчості, проблем, що стоять перед педагогами та режисерами дитячих колективів, перед молодими художниками, які прагнуть експериментів, шукають свою художню мову, співзвучну нашому часу. Назва фестивалю – «Жовтий звук» – нагадує про творчість геніального майстра ХХ сторіччя, нашого співвітчизника, Василя Кандинського, який прагнув створити нову форму театральної дії, що поєднує усі види мистецтва. «Жовтий звук» – це також символ об’єднання музики та її художнього зображення в нову мистецьку форму. Фестиваль це новий імпульс розвитку мистецтва аудіовізуального синтезу, обмін досвідом та інформацією між творчими колективами, які зацікавлені у використанні можливостей аудіовізуального синтезу в театральному процесі.

Робота фестивалю проходить у трьох напрямках:

  • демонстраційна програма;

  • художня експозиція;

  • теоретичний семінар.

Демонстраційна програма містить дві складові: виступи дитячих театрів України та роботи молодіжних театрів, які використовують в своїй творчості нові види мистецтва (відеоінсталяції, перформанси, комп’ютерне та кінетичне мистецтво) або створюють нові театральні форми.

Художня експозиція «Музика мовою живопису» – це роботи юних митців в жанрі музичного живопису та художньої фотографії. В експозиції будуть продемонстровані картини та фотографії на тему запропонованих музичних творів: П. І. Чайковський «Пори року» («Жовтень»), Р. Вагнер «Політ валькірій», І. С. Бах «Жарт», В. А. Моцарт «Маленька нічна серенада», Ф. Шопен «Вальс» (оп. 64, №2). Художня експозиція буде проходити з музичним супроводом, створюючи нову єдність музики та живопису.

Теоретичний семінар пропонує для обговорення тему: «Візуалізація музики в театральному мистецтві». Для участі у семінарі запрошуються фахівці з педагогіки, культурології, мистецтвознавства, керівники та учасники творчих колективів.

Теми для обговорення, які пропонуються на семінарі:

  • взаємодія мистецтв;

  • нові напрямки в мистецтві та проблеми навчання.

В межах теоретичного семінару передбачаються доповіді, обговорення доповідей та матеріалів демонстраційної програми, круглий стіл та майстер-класи.

У доповідях будуть розглянуті особливості сучасного театру, художні засоби, за допомогою яких створюється дія у новаторських театрах, можливість та доцільність використання засобів експериментальної естетики в дитячому театрі. Будуть використані численні відеоматеріали професійних новаторських театрів світу.

Фестиваль проходить в Харківському обласному Палаці дитячої та юнацької творчості (вул. Сумська, 37, т. 700-38-47, 700-38-39).

Організатор фестивалю – зразковий художній колектив «Театр-студія музичного світложивопису» Харківського обласного Палацу дитячої та юнацької творчості.


Інформаційна підтримка: «А-Фишка», звукозаписуюча компанія«НН-Студия», «Фундація регіональних ініціатив».

Поліграфічна підтримка: «PrintHouse».Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації