Скачати 29.61 Kb.
|
Зміст Хід уроку |
6 клас, укр.. літ-ра Тема: Остап Вишня. « Перший диктант» Мета: ознайомити учнів із життям та творчістю письменника, із жанром гуморески, змістом твору «Перший диктант»; розвивати навички виразного читання, переказу гумористичних творів, висловлення власних думок щодо прочитаного, майстерність автора; виховувати почуття гумору, оптимістичне світобачення. Обладнання: портрет письменника, ілюстрації, картки із завданнями, збірки творів письменника. Тип уроку: урок формування практичних умінь та навичок ^ :
Проблемне запитання учням. Сьогодні тема нашого уроку звучить так: Остап вишня, « Перший диктант»(слайд). Як ви думаєте, чим ми будемо займатись на уроці? (Знайомитися із творчим та життєвим шляхом письменника, читати та переказувати його твір, виконувати різні завдання). А також ми ознайомимось із таким жанром, як гумореска, обміняємося враженнями щодо прочитаного, помалюємо. Запишіть тему та епіграф до уроку в зошити.
1. Слово вчителя. Біографія Остапа Вишні. - Сьогодні до нас на урок прийшов Остап Вишня, звичайно, умовно. І він сам розповість вам про себе (слайди) Вчитель: Дякую. Сідай. Ось так писав про себе видатний український гуморист Остап Вишня. Його творами захоплюється все не одне покоління українців і не лише в Україні (Слайд) – Леонід Кравчук писав: «…Його люблять і заокеанські українці – в Канаді, Сполучених Штатах Америки. Його чудові гуморески і фейлетони читали і читають десятки тисяч українців, яких…доля закинула за океан…» Гумор – це те, що допомагає людині жити, долати труднощі. Сміхом можна більше вразити, ніж навіть лайкою. Недаремно ж про Остапа Вишню склали в народі прислів’я: (СЛАЙД) «Де Остап Вишня, там міліція лишня». А газети, журнали з його творами розходилися мільйонними тиражами. Письменник придумав новий жанр гумористичних творів – усмішка. Дитинство Остапа Вишні в багатодітній сім`ї було нелегким, але гуморист згадував його з теплою посмішкою, охоче писав автобіографічні твори, як от «Перший диктант»
(Слайд) – гумор, усмішка, гумореска. Запишіть, що таке гумореска собі в зошити.
а) виразне читання першого розділу; б) переказ другого розділу; в) інсценування третього розділу. (СЛАЙД) – словникова робота
(Слайд) – переклад з однієї мови в іншу.
Один із комічних епізодів у гуморесці Остапа Вишні побудований на використанні омонімів (слів, що однаково звучать, але мають зовсім різне значення). Так у творі є такі омоніми – испанской - из панской.
(Слайд)
Переказувати зміст твору, зробити ілюстрацію майбутньої школи |