Поиск по базе сайта:
Звіт про базове відстеження результативності дії регуляторного акта рішення міської ради від 26. 01. 2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» icon

Звіт про базове відстеження результативності дії регуляторного акта рішення міської ради від 26. 01. 2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі»
Скачати 67.02 Kb.
НазваЗвіт про базове відстеження результативності дії регуляторного акта рішення міської ради від 26. 01. 2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі»
Дата конвертації06.12.2012
Розмір67.02 Kb.
ТипЗвіт


ЗВІТ

про базове відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» (зі змінами від 22.06.2011 №444)


1. Вид та назва регуляторного акта, результативність дії якого відстежується: рішення Криворізької міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі».


2. Назва виконавця заходів з відстеження: відділ транспорту і зв’язку та фінансове управління виконкому міської ради.


3. Цілі прийняття даного регуляторного акта: рішення Криворізької міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» прийнято з метою урегулювання порядку сплати збору за місця для паркування транспортних засобів та розвитку мережі місць для паркування.


4. Строк виконання заходів із відстеження: з 01.08.2011 по 01.09.2011.


5. Тип відстеження: базове.


6. Методи одержання результатів відстеження:

- сталість або збільшення кількості місць паркування та суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг із паркування;

- збільшення розміру надходжень до бюджету міста від збору за місця для паркування транспортних засобів (за даними міжрайонних державних податкових інспекцій міста – у термін щоквартально).

- проведення публічних слухань з питання обговорення та перевірки сталого досягнення цілей, задекларованих при прийнятті даного рішення.


^ 7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних: результати відстеження рішення одержані методом контролю за своєчасним надходженням коштів від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевого бюджету за два періоди: з 01.02.2010 по 01.08.2010 (порівняльний період) та з 01.02.2011 по 01.08.2011 (базовий період).

Платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи-підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених місцях.

Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів.

Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

Згідно зі статтею 266.3.1. Податкового кодексу України ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

При визначенні ставок збору за місця для паркування транспортних засобів у даному рішенні врахована ставка в розмірі 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати (близько 0,30 грн. за 1 м²), що становить мінімально можливу ставку цього збору передбачену Податковим кодексом України.

Як свідчить аналіз, за період з 01.02.2010 по 01.08.2010 до міського бюджету від збору за місця для паркування транспортних засобів надійшло 49,1 тис. грн., а за період з 01.02.2011 по 01.08.2011 – 64,0 тис. грн., зростання складає 30,3 % або 14,9 тис. грн.

Ці показники вказують на той факт, що надходження від збору за місця для паркування транспортних засобів є сталими. Очікуваними вигодами внаслідок подальшої дії даного рішення є:

- у сфері інтересів територіальної громади – благоустрій місць паркування, на території міста, покращання естетичного вигляду міста за рахунок коштів отриманих від функціонування місць паркування, для користувачів зручність у паркуванні транспортних засобів, збільшення пропускної спроможності проїжджих частин;

- у сфері інтересів суб’єктів господарювання – спрощення для оператора паркування процедури підготовки документів, необхідних для влаштування відведеного майданчика для паркування, визначення критеріїв щодо сплати збору за місця для паркування транспортних засобів;

- у сфері інтересів органів місцевого самоврядування – надходження коштів до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів, збереження контролю за розвитком та функціонуванням місць паркування.

В порівняльний період КП «Парковка та реклама» міською радою було надано у тимчасове користування 12 майданчиків для паркування транспортних засобів, але з метою беззбиткової діяльності даного підприємства рішенням міської ради від 26.01.2011 №156 було скореговано кількість відведених майданчиків для платного паркування транспортних засобів до 3 одиниць, за рахунок незначного попиту користувачів у паркуванні, що, в свою чергу, було враховано при оцінці показника розширення мережі місць паркування.

Внаслідок дії зазначеного регуляторного акта часові виміри не змінюються, а витрати та вигоди суб’єктів господарювання майже не зміняться. У той же час підвищиться рівень їх правової впевненості внаслідок більш чіткого встановлення функцій органів контролю.


8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта:

Кількісні значення показників результативності акта:

- збільшення розміру надходжень до міського бюджету від збору за місця для паркування транспортних засобів та збільшення кількості місць паркування, суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг із паркування.

^ Якісні значення показників результативності акта:

- створення економічних умов для подальшого розвитку господарської діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування;

- покращення естетичного вигляду та благоустрою міста;

- підвищення відповідальності суб’єктів господарювання-операторів, які надають послуги з паркування, за якість послуг перед споживачами, забезпечення захисту естетичних потреб громадян, а також власників автотранспорту від необґрунтованого збільшення цін на надання послуг із паркування.

^

Порівняльний аналіз показників

кількісні

якісні

Порівняльний період

01.02.2010 –

01.08.2010

Базовий період


01.02.2011 –

01.08.2011

Порівняльний період

01.02.2010 –

01.08.2010

Базовий період


01.02.2011 –

01.08.2011

Збільшення надходжень до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів та зростання кількості платників:

Створення економічних умов для подальшого розвитку господарської діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках, покращення естетичного вигляду та благоустрою міста.

+ 14,9 тис. грн.

4 бали

Розширення мережі місць паркування:

Підвищення відповідальності суб’єктів господарювання –операторів, які надають послуги з паркування, за якість послуг перед споживачами, забезпечення захисту естетичних потреб громадян, а також власників автотранспорту від необґрунтованого збільшення цін на надання послуг із паркування.

+ 1 місце паркування

Збільшення кількості суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування:


+ 1 суб’єкт господарювання

4 бали

Примітка: оцінка здійснена за 6-бальною системою, за якою 6 балів – досягнуто у високій мірі результат якісного показника, 5 балів – досягнуто на 100% якісного показника, 4 бали – досягнуто на 75% результату якісного показника, 3 бали – досягнуто на 50% результату якісного показника, 2 бали – досягнуто на 25% результату якісного показника, 1 бал – практично не досягнуто.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Рішення міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» (зі змінами від 22.06.2011 №444) є регуляторним актом, який розроблено згідно з нормами Податкового кодексу України, з прийняттям цього регуляторного акта в місті створені сприятливі умови для розвитку мережі місць паркування, упровадження сучасних методів їх організації, покращання естетичного вигляду та підвищення безпеки дорожнього руху. Паркування є доступним для всіх суб’єктів господарювання, що у свою чергу, стимулює розвиток підприємництва міста.

За результатами аналізу даних необхідних для базового відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення міської ради від 26.01.2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» (зі змінами від 22.06.2011 №444) у певній мірі підтверджуються досягнення цілей, визначених при його прийнятті, а також те, що ставка збору в діючому рішенні встановлена згідно діючої законодавчої бази і є на сьогодні об’єктивною.


Заступник голови постійної комісії

міської ради з питань

транспорту та зв’язку К.А. Федін
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації