Поиск по базе сайта:
Звіт щодо здійснення державної регуляторної політики виконкомом Довгинцівської районної в місті ради за 2011 рік icon

Звіт щодо здійснення державної регуляторної політики виконкомом Довгинцівської районної в місті ради за 2011 рік
Скачати 59.88 Kb.
НазваЗвіт щодо здійснення державної регуляторної політики виконкомом Довгинцівської районної в місті ради за 2011 рік
Дата конвертації05.12.2012
Розмір59.88 Kb.
ТипЗвітДОВГИНЦІВСЬКА РАЙОННА В МІСТІ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

______21.12.2011__________

м. Кривий Ріг

№_758_┌ ┐


Про звіт щодо здійснення

державної регуляторної

політики виконкомом

Довгинцівської районної

в місті ради за 2011 рік


Заслухавши звіт щодо здійснення державної регуляторної політи-ки виконкомом районної в місті ради за 2011 рік, виконком районної в місті ради відзначив, що державна регуляторна політика в районі здійснюється відповідно до вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Регламентів Довгинцівської районної в місті ради та її виконкому.

З метою продовження здійснення державної регуляторної полі-тики в районі, розвитку взаємовідносин між територіальною громадою, суб’єктами господарювання та органами місцевого самоврядування, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішенням Криворізької міської ради від 30.03.2011 № 259 «Про обсяг і межі повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів», виконком районної в місті ради ВИРІШИВ:


1. Взяти до відома звіт щодо здійснення державної регуляторної політики виконкомом Довгинцівської районної в місті ради у 2011 році (додаток ) та заслухати його на пленарному засіданні районної в місті ради.


2. Відділу розвитку підприємництва (Горб Н.П.) забезпечити згідно з регламентом виконкому районної в місті ради інформування населення міста про зміст даного рішення в засобах масової інформації та на офіційній сторінці виконкому районної в місті ради в мережі Інтернет.


3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступ-ника голови районної в місті ради Сторожук І.М.


^ ГОЛОВА РАЙОННОЇ В МІСТІ РАДИ І.В. КОЛЕСНИК

Додаток

до рішення виконкому

районної в місті ради

від ___________ № _____


ЗВІТ

про здійснення державної регуляторної політики виконкомом Довгинцівської районної в місті ради у 2011 році

Впровадження вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» у 2011 році виконкомом Довгинцівської районної в місті ради забезпечено заходами по впорядкуванню правових та організаційних засад державної регуляторної політики, які базуються на принципах відкритості і прозорості, збалансованості в інтересах суб’єктів господарювання, громадян та органів місцевого самоврядування.

На виконання Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», розпорядження міського голови від 17.01.2011 № 9-р «Про перегляд регуляторних актів», розпорядження голови Довгинцівської районної в місті ради від 18.02.2011 № 44-р «Про результати прискореного перегляду регуляторних актів» районною робочою комісією з питань прискореного перегляду регуляторних актів проведено засідання 19.01.2011 на якому переглянуто усі нормативно-правові акти районної в місті ради, її виконавчого комітету, голови районної в місті ради. За результатами роботи з наданого переліку нормативно-правових актів, а саме: рішень ради-12, рішень виконкому – 28, розпоряджень голови районної в місті ради - 9, 1 з них - рішення Довгинцівської районної ради від 25.03.2005 № 133 «Про визначення розмірів торговельних місць на ринках району» був регуляторним актом. Відповідно до проведеної процедури прискореного перегляду регуляторних актів, рішенням Довгинцівської районної в місті ради від 25.02.2011 № 40 «Про втрату чинності регуляторного акту» вищеназваний регуляторний акт визнано таким, що втратив чинність.

З метою планування діяльності з підготовки проектів регуляторних актів, за пропозицією відділу розвитку підприємництва виконкому районної в місті ради, у листопаді поточного року прийнято рішення виконкому районної в місті ради від 24.11.2011 № 688 «Про планування регуляторної діяльності виконкому Довгинцівської районної в місті ради на 2012 рік» та рішення Довгинцівської районної в місті ради від 25.11.2011 № 81 «Про планування регуляторної діяльності виконкому Довгинцівської районної в місті ради на 2012 рік», якими передбачений проект регуляторного акту у І півріччі 2012 року «Про встановлення режимів роботи об’єктів бізнесу району».

Для забезпечення виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та здійснення заходів щодо експертної оцінки проектів регуляторних актів та аналізів прийнятих розпорядчих документів, у виконкомі районної в місті ради з 2005 року працює районна експертна комісія. Рішенням виконкому районної в місті ради від 21.09.2011 № 492 «Про затвердження оновленого складу та Положення про експертну комісію з питань підготовки проектів регуляторних актів» у зв’язку з кадровими змінами, оновлено її склад та затверджено відповідне Положення. Для досягнення прозорості у здійсненні державної регуляторної політики до складу експертної комісії включено суб’єктів господарювання та депутатів районної в місті ради.

Щоквартально на засіданнях комісії здійснюється аналіз прийнятих з початку року нормативних актів на відповідність їх вимогам названого Закону України. Комісією підтверджено, що нормативні акти районної в місті ради, її виконавчого комітету, голови районної в місті ради, які прийняті у 2011 році, відповідають вимогам Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та спрямовані на правове регулювання господарських відносин до суб’єктів господарювання і носять рекомендаційний характер. Протягом 2011 року Довгинцівською районною в місті радою та її виконавчим комітетом не приймались регуляторні акти.

З метою підвищення відповідальності посадових осіб за дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», професійних знань, упродовж 2011 року (22.04.2011, 10.06.2011, 16.09.2011) проведено навчання з відповідальними працівниками виконкому районної в місті ради на тему «Про регуляторну діяльність у місті».

Упродовж поточного року проведено анкетування суб’єктів підприємницької діяльності щодо визначення рівня їх активності у здійсненні державної регуляторної політики органами місцевого самоврядування. За наслідками анкетування, в якому брали участь 349 суб'єктів господарювання району, відмічено позитивну роботу органів місцевого самоврядування та їх відкритість (88,0%), також переважна більшість респондентів (79,0%) знайома зі своїми правами при здійсненні державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності і вважають, що участь громадськості має суттєвий вплив на прийняття регуляторних актів (76%). Показники анкетувань свідчать про обізнаність суб’єктів господарювання щодо порядку здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності.

Для ознайомлення територіальної громади з регуляторною діяльністю міста на офіційному веб-сайті виконкому районної в місті в мережі Інтернет постійно розміщується інформація про здійснення регуляторної діяльності виконкомом міської ради. Так, з початку року на сайті оприлюднено безпосередньо проекти регуляторних актів міської ради та її виконавчого органу, а також звіти з відстеження їх результативності, результати публічних слухань щодо обговорення відповідних актів. Сайт відвідали 6700 осіб, що на 3890 осіб більше ніж у 2010 році. Моніторинг відвідувачів сайту свідчить про ріст зацікавленості територіальної громади щодо участі у формуванні та реалізації регуляторної політики.

Протягом 2011 року посадові особи виконкому районної в місті ради разом із суб’єктами господарювання району брали участь у міських громадських слуханнях щодо обговорення проектів та діючих регуляторних актів. Як приклад, проекти рішень міської ради: «Про встановлення збору, за провадження деяких видів підприємницької діяльності на території м. Кривого Рогу», «Про затвердження Правил торгівлі на ринках м. Кривого Рогу», «Про затвердження правил благоустрою у місті Кривому розі», від 08.09.2010 № 254 «Про затвердження норм надання послуг із вивезення побутових відходів».

Впровадження районною у місті радою та її виконавчим комітетом протягом шести років вимог законодавства щодо державної регуляторної політики сприяло забезпеченню вільного доступу підприємців району та міста до участі в обговоренні актів місцевого самоврядування, що регулюють відносини в сфері господарської діяльності, що у свою чергу, забезпечило покращення регуляторного клімату у взаємовідносинах влади і бізнесу.

Проведення системної роботи щодо регуляторної діяльності перебуває на постійному контролі у виконкомі районної в місті ради.

Відповідні заходи будуть продовжені і в наступному 2012 році.

Зі звітом можна ознайомитись на сайті: http://dlgr.ho.ua/.


КЕРУЮЧИЙ СПРАВАМИ ВИКОНКОМУ О.О. ГИЖКОСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації