Поиск по базе сайта:
Рішення міської ради від 22. 06. 2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21. 12. 2011 №794) icon

Рішення міської ради від 22. 06. 2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21. 12. 2011 №794)
Скачати 67.88 Kb.
НазваРішення міської ради від 22. 06. 2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21. 12. 2011 №794)
Дата конвертації19.11.2012
Розмір67.88 Kb.
ТипРішення


УВАГА!


На публічне ознайомлення виноситься звіт про базове відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення міської від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21.12.2011 №794) на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища, ухвалений комісією міської ради з питань з питань регулювання земельних відносин,планування та забудови міста, міської комунальної власності 20.02.2012.


ЗВІТ

про базове відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення міської ради від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21.12.2011 №794).


1. Вид та назва регуляторного акта, результативність дії якого відстежується: рішення Криворізької міської ради від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21.12.2011 №794).

2. Назва виконавця заходів з відстеження: управління земельних ресурсів та містобудування і архітектури виконкому Криворізької міської ради.

3. Цілі прийняття даного регуляторного акта: рішення Криворізької міської ради від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21.12.2011 №794) прийнято з метою урегулювання питання щодо встановлення договору особистого строкового сервітуту для розвитку підприємницьких ініціатив.

4. Строк виконання заходів із відстеження: з 25.12.2011 по 25.01.2012.

5. Тип відстеження: базове.

6. Методи одержання результатів відстеження:

- відстеження сталості або збільшення кількості укладених договорів особистого строкового сервітуту.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних:

Регулювання визначеної сфери до прийняття рішення міської ради від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» не провадилось через відсутність нормативної бази. Відстежується стан суспільних відносин, на регулювання яких спрямовані на дії акта, а саме: створення умов для економічного стимулювання ефективного та раціонального використання земельних ділянок, залучення інвестицій у поліпшення території міста.

Землевпорядні організації, які мають відповідні ліцензії, розробляють технічну документацію із землеустрою у строки, визначені договорами про надання землевпорядних послуг, але не більш ніж шість місяців згідно з чинним законодавством.

Ці показники вказують на той факт, що процес вдосконалення Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності (надалі – Тимчасового порядку) триває.

Рішенням міської ради від 21.12.2011 №794 «Про внесення змін до рішення міської ради від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» внесенні зміни щодо порядку оформлення договору особистого сервітуту, що значно скорочує термін процедури.

Крім того, наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22.11.2011 №1330/20068) затверджений Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, але в ньому відсутня процедура оформлення земельної ділянки.

Тому запроваджений регуляторний акт є актуальним, оскільки земельному питанню відводиться особова увага що відповідає вимогам ст.206 Земельного кодексу України.

Очікуваними вигодами внаслідок подальшої дії даного рішення є:

- у сфері інтересів територіальної громади – тимчасові споруди для провадження підприємницької діяльності будуть установлені в місцях, зручних для користування; створення нових робочих місць; покращання соціального забезпечення; покращання стану навколишнього середовища;

- у сфері інтересів суб’єктів господарювання – чітка і прозора процедура отримання погодження на розробку технічної документації, її затвердження та оформлення договору особистого сервітуту під розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності; збільшення кількості суб’єктів господарювання, які впроваджують господарську діяльність;

- у сфері інтересів органів місцевого самоврядування – упорядкування розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (не як окремих об’єктів, а як торговельних зон) з метою покращання благоустрою міста; поповнення дохідної частини бюджету, направлених на вирішення програм соціально-економічного розвитку територіальної громади міста; збільшення залучених інвестицій для господарського розвитку міста; зменшення обсягів тіньової економіки в місті.

Внаслідок дії зазначеного регуляторного акта часові виміри не змінюються, а витрати та вигоди суб’єктів господарювання майже не змінюються. У той же час підвищиться рівень їх правової впевненості внаслідок більш чіткого встановлення функцій органів контролю.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта:

Кількісні значення показників результативності акта:

Визначити кількісні показники результативності дії регуляторного акта за звітний період з 26.06.2011 по 26.12.2011 та порівняти його з аналогічним періодом 2010 року не є можливим, так до прийняття рішення міської ради «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» та відсутність нормативної бази у 2010 році фактично не було законних підстав для міської ради розглядати питання про надання погодження на розробку технічної документації із землеустрою для подальшого оформлення договору особистого сервітуту, отже і договорів особистого сервітуту на земельні ділянки укладено не було.

Разом з тим протягом звітного періоду з вересня по грудень 2011 за клопотаннями суб’єктів господарювання прийнято рішень міської ради про надання погодження на розробку технічної документації із землеустрою для подальшого оформлення договору особистого сервітуту по 52 тимчасовим об’єктам.

^ Якісні значення показників результативності акта:

- створення економічних умов для подальшого розвитку господарської діяльності із забезпечення порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності;

- покращання естетичного вигляду та благоустрою міста;

- підвищення відповідальності суб’єктів господарювання, за якість послуг перед споживачами, забезпечення захисту естетичних потреб громадян.

Якісні показники результативності дії регуляторного акта оцінені за 6-бальною системою.Якісні показники

Одиниці виміру

26.06.2011 - 26.12.2011

- створення економічних умов для подальшого розвитку господарської діяльності із забезпечення порядку розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності;

- покращання естетичного вигляду та благоустрою міста;

- підвищення відповідальності суб’єктів господарювання, за якість послуг перед споживачами, забезпечення захисту естетичних потреб громадян.


бали

4


3


4Примітка: оцінка здійснена за 6-бальною системою, за якою 6 балів – досягнуто у високій мірі результат якісного показника, 5 балів – досягнуто на 100% якісного показника, 4 бали – досягнуто на 75% результату якісного показника, 3 бали – досягнуто на 50% результату якісного показника, 2 бали – досягнуто на 25% результату якісного показника, 1 бал – практично не досягнуто.


9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Беручи до уваги динамічну ситуацію навколо земельного законодавства України, що супроводжується змінами в нормативно-правову базу земельного законодавства, процедура вдосконалення запровадженого регуляторного акту триває.

Суб’єкти господарювання, відповідно до положень Тимчасового порядку, розробляють технічну документацію згідно з законодавством України, що вимагає тривалого часу.

Тому, на даний час укладені договори особистого сервітуту відсутні.

Висновок: рішення Криворізької міської ради від 22.06.2011 № 466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21.12.2011 №794) є регуляторним актом, який розроблено згідно з нормами Земельного та Цивільного кодексів України, з прийняттям цього регуляторного акта в місті створені сприятливі умови для розвитку підприємницьких ініціатив, упровадження процедури врегулювання земельних відносин відповідно до чинного земельного законодавства України, покращання соціального забезпечення та стану навколишнього середовища. Укладання договорів особистого сервітуту для розміщення тимчасових споруд є доступною процедурою для всіх суб’єктів господарювання (що підтверджується прийнятими рішеннями міської ради), та у свою чергу, стимулює розвиток підприємництва міста.

За результатами аналізу даних необхідних для базового відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення міської ради від 22.06.2011 №466 «Про затвердження Тимчасового порядку щодо встановлення особистого сервітуту під тимчасовими об’єктами для здійснення підприємницької діяльності» (зі змінами від 21.12.2011 №794) та беручі до уваги зміни в чинному земельному законодавстві України, у певній мірі підтверджуються досягнення цілей, визначених при його прийнятті, що є підґрунтям для врегулювання земельних відносин міської ради та суб’єктів господарювання, покращання інфраструктури та соціального стану міста.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації