Поиск по базе сайта:
Рішення міської ради від 26. 01. 2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища, icon

Рішення міської ради від 26. 01. 2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища,




Скачати 96.85 Kb.
НазваРішення міської ради від 26. 01. 2011 №157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища,
Дата конвертації19.11.2012
Розмір96.85 Kb.
ТипРішення

УВАГА!

На публічне ознайомлення виноситься звіт про повторне відстеження результативності дії регуляторного акта - рішення міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» на розвиток територіальної громади та бізнес-середовища, який ухвалено комісіями міської ради з питань транспорту та зв’язку, планування бюджету та економіки 23.03.2012.


ЗВІТ

про повторне відстеження результативності

дії регуляторного акта - рішення міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі»


1. Вид та назва регуляторного акта, результативність дії якого відстежується: рішення Криворізької міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі».

2. Назва виконавця заходів з відстеження: відділ транспорту і зв’язку та фінансове управління виконкому міської ради.

3. Цілі прийняття даного регуляторного акта: рішення Криворізької міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» прийнято з метою урегулювання порядку сплати збору за місця для паркування транспортних засобів та розвитку мережі місць для паркування.


4. Строк виконання заходів із відстеження: з 01.02.2012 по 01.03.2012.


5. Тип відстеження: повторне.


6. Методи одержання результатів відстеження:

- сталість або збільшення кількості місць паркування та суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг із паркування;

- здійснення аналізу надходжень до бюджету міста від збору за місця для паркування транспортних засобів (за даними міжрайонних державних податкових інспекцій міста – у термін щоквартально).

- проведення публічних слухань з питання обговорення та перевірки сталого досягнення цілей, задекларованих при прийнятті даного рішення.

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних: результати відстеження рішення одержані методом контролю за своєчасним надходженням коштів від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів до міського бюджету в порівняльних періодах: базового відстеження з 01.02.2011 по 01.08.2011 та повторного відстеження з 01.08.2011 по 01.02.2012, а також аналогічного періоду минулого року – з 01.08.2010 по 01.02.2011.

Платниками збору за місця для паркування транспортних засобів є юридичні особи, їх філії (відділення, представництва), фізичні особи-підприємці, які згідно з рішенням міської ради організовують та провадять діяльність із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених місцях.

Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, яка згідно з рішенням міської ради спеціально відведена для забезпечення паркування транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування, тротуарах або інших місцях, а також комунальні гаражі, стоянки, паркінги (будівлі, споруди, їх частини), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету, за винятком площі земельної ділянки, яка відведена для безоплатного паркування транспортних засобів.

Базою оподаткування є площа земельної ділянки, відведена для паркування, а також площа комунальних гаражів, стоянок, паркінгів (будівель, споруд, їх частин), які побудовані за рахунок коштів місцевого бюджету.

Згідно зі статтею 266.3.1. Податкового кодексу України ставки збору встановлюються за кожний день провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів у гривнях за 1 квадратний метр площі земельної ділянки, відведеної для організації та провадження такої діяльності, у розмірі від 0,03 до 0,15 відсотка мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

При визначенні ставок збору за місця для паркування транспортних засобів у даному рішенні врахована ставка в розмірі 0,03 відсотка мінімальної заробітної плати (близько 0,32 грн. за 1 м²), що становить мінімально можливу ставку цього збору передбачену Податковим кодексом України.

При розробці та затвердженні аналізу регуляторного впливу серед кількісних показників було задекларовано надходження коштів до бюджету міста від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів у 2011 році у сумі 465,2 тис.грн., розрахунок цієї суми здійснювався відповідно до площ фактично відведених майданчиків для паркування, у кількості 12 од., які експлуатувалися КП «Парковка та реклама».

Але з метою беззбиткової діяльності даного підприємства рішенням міської ради від 26.01.2011 №156 було скореговано кількість відведених майданчиків для платного паркування транспортних засобів до 3 одиниць, за рахунок незначного попиту користувачів у паркуванні, що, в свою чергу, було враховано при оцінці кількісного показника щодо надходження коштів до бюджету міста від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів.

Як свідчить аналіз, обсяги надходжень до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів у повторному періоді зросли порівняно із базовим періодом на 3,0 тис.грн або на 4,7% та з аналогічним (порівняльним) періодом - на 5,9 тис.грн. або на 9,7%.

Ці показники вказують на той факт, що надходження від збору за місця для паркування транспортних засобів є сталими. Очікуваними вигодами внаслідок подальшої дії даного рішення є:

- у сфері інтересів територіальної громади – благоустрій місць паркування на території міста, покращання естетичного вигляду міста за рахунок коштів отриманих від функціонування місць паркування, для користувачів зручність у паркуванні транспортних засобів, збільшення пропускної спроможності проїжджих частин;

- у сфері інтересів суб’єктів господарювання – спрощення для оператора паркування процедури підготовки документів, необхідних для влаштування відведеного майданчика для паркування, визначення критеріїв щодо сплати збору за місця для паркування транспортних засобів;

- у сфері інтересів органів місцевого самоврядування – надходження коштів до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів, збереження контролю за розвитком та функціонуванням місць паркування.

Внаслідок дії зазначеного регуляторного акта часові виміри не змінюються, а витрати та вигоди суб’єктів господарювання майже не зміняться. У той же час підвищиться рівень їх правової впевненості внаслідок більш чіткого встановлення функцій органів контролю.

8. Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта:

Кількісні значення показників результативності акта:

- збільшення розміру надходжень до міського бюджету від збору за місця для паркування транспортних засобів та збільшення кількості місць паркування, суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг із паркування.

Порівняльна таблиця надходжень до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів

тис.грн.

Обсяг надходжень від сплати збору по місту за період

Відхилення (+,-) обсягу надходжень у повторному періоді від

Повторний з 01.08.2011 по 01.02.2012

Базовий з 01.02.2011 по 01.08.2011

Порівняльний з 01.08.2010 по 01.02.2011

базового

порівняльного

67,0

64,0

61,1

+3,0

+5,9


кількість місць паркування, суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування збільшились на 1 місце паркування, 1 суб’єкта господарювання.

^ Якісні значення показників результативності акта:

- створення економічних умов для подальшого розвитку господарської діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування;

- покращення естетичного вигляду та благоустрою міста;

- підвищення відповідальності суб’єктів господарювання-операторів, які надають послуги з паркування, за якість послуг перед споживачами, забезпечення захисту естетичних потреб громадян, а також власників автотранспорту від необґрунтованого збільшення цін на надання послуг із паркування.

^

Порівняльний аналіз показників





кількісні

якісні

Повторний період

01.08.2011 –

01.02.2012

Базовий період

01.02.2011 –

01.08.2011

Порівняль-ний період

01.08.2010-

01.02.2011

Повторний період

01.08.2011 –

01.02.2012

Базовий період

01.02.2011 –

01.08.2011

Порівняль-ний період

01.08.2010-

01.02.2011

Збільшення надходжень до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів та зростання кількості платників:

Створення економічних умов для подальшого розвитку господарської діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів на майданчиках для платного паркування та спеціально відведених автостоянках, покращення естетичного вигляду та благоустрою міста.

67,0 тис.грн.

64,0 тис.грн.

61,1 тис.грн.

5 балів

5балів

5 балів

Розширення мережі місць паркування:

Підвищення відповідальності суб’єктів господарювання – операторів, які надають послуги з паркування, за якість послуг перед споживачами, забезпечення захисту естетичних потреб громадян, а також власників автотранспорту від необґрунтованого збільшення цін на надання послуг із паркування.

+ 1 місце паркування

Збільшення кількості суб’єктів господарювання, які здійснюють господарську діяльність у сфері надання послуг з паркування:


+ 1 суб’єкт господарювання

4 бали


Примітка: оцінка здійснена за 6-бальною системою, за якою 6 балів – досягнуто у високій мірі результат якісного показника, 5 балів – досягнуто на 100% якісного показника, 4 бали – досягнуто на 75% результату якісного показника, 3 бали – досягнуто на 50% результату якісного показника, 2 бали – досягнуто на 25% результату якісного показника, 1 бал – практично не досягнуто.

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей:

Рішення міської ради від 26.01.2011 № 157 «Про затвердження Положення про паркування транспортних засобів у місті Кривому Розі» є регуляторним актом, який розроблено згідно з нормами Податкового кодексу України, з прийняттям цього регуляторного акта в місті створені сприятливі умови для розвитку мережі місць паркування, упровадження сучасних методів їх організації, покращання естетичного вигляду та підвищення безпеки дорожнього руху. Паркування є доступним для всіх суб’єктів господарювання, що у свою чергу, стимулює розвиток підприємництва міста.

За результатами заходів з відстеження регуляторного акту визначено, що ставки збору в діючому рішенні встановлені відповідно до чинної законодавчої бази, є об’єктивними. З дією даного рішення міської ради відслідковується позитивна мотивація:

суб'єктів господарювання у спрощенні для оператора паркування процедури підготовки документів, необхідних для влаштування відведеного майданчика для паркування та визначенні критерії щодо сплати збору за місця для паркування транспортних засобів;

територіальної громади міста у благоустрої місць паркування, на території міста, покращанні естетичного вигляду міста за рахунок коштів отриманих від функціонування місць паркування, для користувачів зручність у паркуванні транспортних засобів, збільшенні пропускної спроможності проїжджих частин;

органів місцевого самоврядування у надходженні коштів до міського бюджету від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів, збереженні контролю за розвитком та функціонуванням місць паркування.

З метою впорядкування питання щодо проведення в подальшому аналізу кількісного показника щодо надходжень коштів до бюджету міста від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів, є необхідним коригування цього показника в аналізі регуляторного впливу запровадженого рішення, а саме:

- в п.4 аналізу регуляторного впливу, викласти:

1. Надходження коштів до бюджету міста від сплати збору за місця для паркування транспортних засобів (тис. грн.)

РОКИ

2011

2012

2013

141,0 тис.грн.

144,5 тис.грн.

148,1 тис.грн.


- в п.15 аналізу регуляторного впливу, викласти:

з/п

Показник


Роки дії регуляторного акта

2011

2012

2013

2.

Обсяг надходжень збору за паркування, тис. грн./міс.

11,8

12,0

12,3



Голова постійної комісії міської ради

з питань транспорту та зв’язку

А.В. Лушпій


Голова постійної комісії


з питань планування бюджету

та економіки

В. Я. Нусінов


23.03.2012



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації