Поиск по базе сайта:
Рішення міської ради від 23. 11. 2011 №726 \"Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста\" на розвиток територіальної громади та бізнес середовища, icon

Рішення міської ради від 23. 11. 2011 №726 "Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста" на розвиток територіальної громади та бізнес середовища,
Скачати 70.84 Kb.
НазваРішення міської ради від 23. 11. 2011 №726 "Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста" на розвиток територіальної громади та бізнес середовища,
Дата конвертації19.11.2012
Розмір70.84 Kb.
ТипРішення


На публічне ознайомлення виноситься звіт про наслідки базового відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 №726 “Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста” на розвиток територіальної громади та бізнес середовища, який затверджено постійною комісією міської ради з питань регулювання земельних відносин, планування

та забудови міста, міської комунальної власності.

ЗВІТ

про базове відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 №726 “Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста”Назва регуляторного акта, результативність якого відстежується:
^

рішення міської ради від 23.11.2011 №726 “Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста”.
Відстеження проводило: управління комунальної власності міста виконкому міської ради.


^ Цілі прийняття регуляторного акта: впорядкування орендно-договірних відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста та удосконалення конкурсу на право укладення договору оренди об’єктів комунальної власності міста, встановлення балансу інтересів усіх учасників регуляторного процесу.


Строк виконання заходів з відстеження: з 26.05.2012 по 26.06.2012.


Тип відстеження: базове.


Методи одержання результатів відстеження

Для базового відстеження результативності регуляторного акта використовуються дані про стан цільового використання об’єктів комунальної власності, кількісного обліку відновлення їх експлуатаційного стану та збереження, шляхом контролю за своєчасним та повним надходженням коштів від орендної плати, збільшення обсягів їх надходження, виконання договірних зобов’язань орендарями щодо використання об’єктів комунальної власності міста.

^
Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

Головним чинником результативності дії регуляторного акта є приведення діючого Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста у відповідність до Закону України „Про оренду державного та комунального майна”, вдосконалення організації договірно-майнових відносин та впорядкування орендно-договірних відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста.

Базове відстеження свідчить, що з прийняттям рішення міської ради від 23.11.2011 №726 “Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста» діюче Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста приведено

у відповідність до чинного законодавства України та чітко, прозоро визначено механізм упорядкування орендно-договірних відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста а також створення сприятливих умов для розвитку підприємництва у місті.

Слід відмітити, що зазначеним регуляторним актом чітко визначається вдосконалення порядку проведення конкурсу на право укладення договору оренди об’єктів комунальної власності міста.

А також регуляторним актом упорядковано опрацювання заяв від суб’єктів господарювання на укладення договору оренди, у т.ч. з урахуванням їх розгляду на конкурсних умовах.


Кількісні та якісні значення показників результативності дії регуляторного акта


Протягом базового відстеження регуляторного акта, порівнюючи два періоди: з 26.11.2011 по 26.05.2012 та з 26.11.2010 по 26.05.2011, слід зробити висновок, що надходження загальної суми коштів від орендної плати за використання об’єктів комунальної власності, що надходять до міського бюджету, у т.ч. через розрахункові рахунки обслуговуючого комунального підприємства та інших комунальних підприємств, закладів, установ з 9097,4 тис. грн. збільшились до 12803 тис.грн., що на 3705,6 тис. грн. більше та складає 140,7 %.

Також, управлінням комунальної власності міста щомісяця формується перелік вільних приміщень, який передається до відділу дозвільно-погоджувальних процедур виконкому міської ради та розміщується на офіційній сторінці виконкому міськради в мережі Інтернет і сайті Ресурсного центру, з метою надання в оренду об’єктів комунальної власності міста, кошти від використання яких спрямовуються до міського бюджету та на розрахункові рахунки комунальних підприємств, закладів, установ, відповідно.

Розміщення переліку вільних приміщень, що пропонуються в оренду, здійснюється публічно, прозоро. У разі наявності на них попиту з боку суб’єктів господарювання оренда зазначених об’єктів розглядається на конкурсних засадах.

Базове відстеження свідчить, що з прийняттям вказаного регуляторного акта забезпечено:

- прозорість процедури впровадження регуляторного акта;

- чіткий механізм нарахування орендної плати за об’єкти комунальної власності міста;

- визначення порядку проведення конкурсів на право укладення договору оренди об’єктів комунальної власності міста;

- захист власних інтересів та прав суб’єктів господарювання через договірні відносини.

Так, порівнюючи два періоди: з 26.11.2011 по 26.05.2012 та з 26.11.2010 по 26.05.2011, слід зробити висновок, що надходження коштів від орендної плати за використання об’єктів комунальної власності, які знаходяться на балансовому обліку управлінь комунальної власності міста, житлово-комунального господарства виконкому міськради - до міського бюджету, через розрахункові рахунки обслуговуючого комунального підприємства з 4120 тис.грн. збільшились до 8878 тис.грн., що на 4758 тис. грн. більше та складає 215,4 %.

З прийняттям вказаного регуляторного акта досягнуто схоронність та ефективне цільове використання об’єктів територіальної громади міста, відновлення їх експлуатаційного стану, як результат – покращення в цілому естетичного вигляду міста.

Результати від упровадження регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 №726 “Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста»:Порівняльний аналіз показників


Кількісні показники


Базове

26.11.2011 –

26.05.201226.11.2010 –

26.05.2011

Відхилення

%

Загальна сума коштів від орендної плати, що надходять на розрахункові рахунки обслуговуючого комунального підприємства та інших комунальних підприємств, закладів, установ, тис.грн.

12803


9097,4

140,7

* у т.ч. надходження коштів від орендної плати до міського бюджету

8878


4120

215,4


^ Якісні показники


1.Спрощення організації оформлення орендних відносин: 5 бали

2.Контроль за термінами виконання погоджувальних, дозвільних процедур: 4 бали

3.Збереження об’єктів комунальної власності міста в цілому: 4 бали

4.Ефективне використання об’єктів комунальної власності міста за цільовим призначенням відповідно до видів діяльності юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців, з урахуваннямсоціальних потреб району, міста: 4 бали

5.Належне утримання об’єктів соціально-культурного призначення та їх відродження: 4 бали

6.Відновлення експлуатаційного стану об’єктів, естетичне покращення району, міста: 4 бали
Примітка:

- оцінка здійснена за 6-бальною системою, де 6 бали – досягнуто у високій мірі результат якісного показника; 5 балів – на 100% результату якісного показника; 4 бали – досягнуто не менше 75% результату якісного показника; 3 бали – досягнуто 50% результату якісного показника; 2 бали – досягнуто на 25% результату якісного показника; 1 бал – практично не досягнуто результату.


* - плата за оренду (включно з нарахованими штрафними санкціями) спрямовується:

- за нерухоме та окреме індивідуально визначене майно, балансоутримувачем якого є управління комунальної власності міста або управління житлово-комунального господарства виконкому міськради, через розрахункові рахунки обслуговуючого комунального підприємства: 70% до міського бюджету, 30% підприємству;

- за об’єкти нерухомості та інше окреме індивідуально визначене майно бюджетних установ комунальної власності, балансоутримувачами яких є ці установи – до міського бюджету в розмірі, встановленому законом про Державний бюджет України на відповідний рік;

- за об’єкти нерухомості та інше окреме індивідуально визначене майно комунальних підприємств, балансоутримувачами яких є ці підприємства – 70% до міського бюджету та 30% балансоутримувачу з використанням коштів на його утримання;

- за об’єкти нерухомості та інше окреме індивідуально визначене майно комунальної власності міста, що перебуває на балансовому обліку державних підприємств, закладів установ, об’єкти незавершеного будівництва, що перебувають на балансовому обліку управління капітального будівництва виконкому міськради, – до міського бюджету в повному обсязі з використанням цих коштів згідно з чинним законодавством України.

Виконання орендарями зобов’язань згідно договору оренди щодо здійснення ремонтних робіт орендованих приміщень дозволяє з кожним роком покращувати естетичний вигляд міста, забезпечувати належний рівень та умови обслуговування населення в орендованих об’єктах, покращити умови праці та норми експлуатації об’єктів комунальної власності міста.


^ Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей


Базове відстеження результативності дії регуляторного акта – рішення міської ради від 23.11.2011 № 726 “Про затвердження Положення про порядок оформлення оренди об’єктів комунальної власності міста” підтверджує в певній мірі досягнення цілей, визначених при його прийнятті, та визначає необхідність дії рішення для подальшого розвитку договірно-майнових відносин щодо надання в оренду майна комунальної власності міста а також створення сприятливих умов для розвитку підприємництва у місті.


Голова постійної комісії

міської ради з питань

регулювання земельних

відносин, планування та

забудови міста, міської

комунальної власності

Ю. Іванов
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації