Поиск по базе сайта:
Інформація про стан виконання підприємствами району законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища icon

Інформація про стан виконання підприємствами району законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища
Скачати 70.55 Kb.
НазваІнформація про стан виконання підприємствами району законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища
Дата конвертації18.11.2012
Розмір70.55 Kb.
ТипІнформація


ІНФОРМАЦІЯ

про стан виконання підприємствами району законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища


Розвиток промислової інфраструктури району, нарощування обсягів виробництва продукції підприємств району, збільшення кількості та інтенсивності руху автотранспорту створюють відповідні умови, в яких важливим аспектом є недопущення збільшення рівня техногенного навантаження на навколишнє середовище.

Джерелом забруднення навколишнього середовища у Довгинців-ському районі є такі підприємства: ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ЗАТ «Криворізький суриковий завод», ТОВ «Растро», ТОВ «Спарта»,
ТОВ «Цемент», ЗАТ «Криворіжцемремонт», КП «Міський тролейбус», ТОВ «Дніпропромсинтез», УП ТОВ «Мікелс-Україна», ТОВ «ХайдельбергБетон Україна», ТОВ «Інтербайт». Майже 90% від загального валового викиду в районі складають викиди підприємства ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна»

Всі промислові підприємства району мають нормативну санітарно-захисну зону відповідно до Державних будівельних норм № 173 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів». У межах санітарно-захисної зони підприємств району житлові будинки відсутні.

За поточний період капітального будівництва на промислових підприємствах району не проводилось. Всі промислові підприємства, за винятком ЗАТ «Криворіжцемремонт», УП ТОВ «Мікелс-Україна» та
ТОВ «Інтербайт», отримали дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Дніпропетровської області та висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо видачі дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Останнім часом на підприємствах району спостерігається скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Проекти досягнення гранично-допустимих викидів розроблені і затверджені у встановленому порядку. При цьому, на фоні загального зменшення обсягу викидів, протягом року було збільшено викиди на
ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна» і склали 187,4 тонни, що на 25% більше ніж за попередній аналогічний період минулого року. Через це зафіксовано перевищення нормативів середньомісячних концентрацій по пилу, оксиду вуглецю, діоксиду азоту, формальдегіду.

На ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна» проведено технічне переобладнання вузла обертової печі (перевід обертової печі з природного газу на тверде паливо) та технічне переоснащення вузлів системи очистки відвідних газів сушильних барабанів з заміною електрофільтрів на рукавні фільтри з ефективністю очистки 99,9 % з очікуваним зниженням викидів пилу по кожному до 5 тонн на рік.

Перед підприємствами району поставлені серйозні завдання і не всім вдається в повній мірі дотримувати жорсткі вимоги природоохоронного законодавства. За інформацією Державної екологічної інспекції Дніпропетровській області, за результатами комплексних перевірок, здійснених протягом 2009-2011 років, на підприємствах виявлено ряд порушень природоохоронного законодавства. У зв’язку з цим на промислових підприємствах району розроблені комплексні плани організаційно-технічних заходів охорони навколишнього середовища та раціональному використанню природних ресурсів на 2011 рік.

На всіх промислових підприємствах району проводиться відомчий лабораторний контроль стану атмосферного повітря від впливу підприємства на межі санітарно-захисної зони, за винятком ТОВ «Спарта», ТОВ «Інтербайт» та КП «Міський тролейбус».

З метою оцінки газоочисних установок та їх технічного стану проведено перевірку ефективності роботи газоочисних установок на таких підприємствах: ТОВ «Спарта», ТОВ «ХайдельбергБетон України», ТОВ «Цемент» та ТОВ «Інтербайт».

На підприємстві ТОВ «Інтербайт», (вул. Дніпропетровське шосе,
20 «Є», прим. 1) відсутні дозвільні документи на виплавку сталі різних марок. Винесена постанова про тимчасову заборону експлуатації дугової сталеплавильної печі «ДСП-0,5». Крім того, по даному факту передані матеріали до органів районної прокуратури, по яких порушена кримінальна справа відносно посадових осіб.

Протягом року здійснювались лабораторні дослідження стану забруднення атмосферного повітря в зоні впливу промпідприємств та автотранспорту в 6-ти точках, які розташовані в залежності від географічного розташування житлових мікрорайонів та впливу на них викидів від промислових підприємств та автотранспорту. Отримані дані 610 лабораторних досліджень свідчать про значний внесок в забруднення атмосферного повітря району речовин, які відносяться до технологічного процесу підприємств коксохімічного виробництва та викиди автотранспорту.

Майже всі промислові підприємства району є вторинними водоспоживачами і не мають самостійних скидів у водоймища.

ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна» здійснює скид дренажно-зливових зворотних вод з території у обвідний канал з подальшим надходженням їх у річку Інгулець на підставі дозволу на спецводокористування. Згідно з даними контролю хімічних та бактеріологічних показників перевищень нормативів не встановлено.

Господарсько-побутові та промислові стічні води від діяльності підприємств, житлового сектору через мережу міської каналізації і систему каналізаційних насосних станцій відводяться на міські очисні споруди, згідно договорів з КП «Кривбасводоканал», ДПП «Кривбаспромводопостачання».

Контроль за якістю стічних вод шляхом відбору їх на бактеріологічні, вірусологічні та хімічні дослідження здійснюється щомісячно. З 15-ти каналізаційних насосних станцій аварійний випуск немає жодна. У поточному році випадки аварійних скидів стічних каналізаційних вод не реєструвались.

Згідно з планом санітарно-оздоровчих заходів на мережах водопостачання та водовідведення в районі в поточному році промивка мереж водопостачання здійснювалась з 10 по 25 квітня 2011 року та
з 10 по 15 вересня 2011 року, всього промито 258,3 км мереж. Контроль за якістю питної води після промивки проводиться відомчою лабораторією КП «Кривбасводоканал», всі проби води відповідають вимогам Державних санітарних правил і норм 2.2.4-171-10.

Також, негативний вплив на довкілля має розміщення промислових та побутових відходів. Питання збору, зберігання, утилізації відходів не втрачає автуальності. Хоча промислові підприємства району працюють не на повну потужність, щорічно в районі утворюється близько 80 тис. тонн відходів, близько 50% з них накопичується на території підприємств. Промислові відходи 1, 2 та 3 класу небезпеки зберігаються згідно з вимогами ДСанПіН 2.2.7.029-99 та передаються спеціалізованим підприємствам, які мають відповідну ліцензію для подальшої утилізації. На підприємствах району ведеться первинний облік кількості, типу та складу відходів, проведена інвентаризація джерел утворення відходів, розроблені реєстрові карти, отримані ліміти на утворення та розміщення відходів. Висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи на 2011 рік отримали: ПАТ «ХайдельбергЦемент Україна», ЗАТ «Криворізький суриковий завод», ТОВ «Спарта», ТОВ «Растро», КП „Міський тролейбус”, ТОВ „Дніпропромсинтез” та ТОВ «Цемент», крім ЗАТ «Криворіж-цемремонт», ТОВ «Інтербайт» та ТОВ «ХайдельбергБетон Україна».
За порушення санітарного законодавства в сфері поводження з відходами накладено 4 штрафи на загальну суму 2 074 грн.

На всіх підприємствах району, за винятком ТОВ «Спарта»,
КП „Міський тролейбус” та ТОВ «Інтербайт»», здійснюється відомчий лабораторний контроль стану забруднення грунту в місцях складування промислових відходів.

На території району розташований заповідний об’єкт природно-заповідного фонду ботанічний сад місцевого значення «Дендропарк».
З метою приведення у відповідний стан та збереження заповідного об’єкту природно-заповідного фонду постійно проводиться роз’яснювальна робота з мешканцями приватного сектору щодо недопущення засмічення заповідної території, а саме проводяться семінар-наради з головами квартальних та вуличних комітетів територіального комітету «Залізничний» та сходи громадян з мешканцями району.

Для району проблемними залишаються наступні питання:

- не підключені до центральної каналізації житлові будинки № 1, 7, 8, 16, 25 по вул. Вахрушева, № 4 вул. Тягова підстанція, внаслідок чого прибудинкова територія підтоплюється стічними побутовими водами та виникає забруднення грунту збудниками різних кишкових та особливо небезпечних інфекцій. По факту забруднення ґрунту в житловій забудові (вул. Вахрушева, 16, 25 КП «ЖЕО № 45») матеріали передані в районну прокуратуру.

- значна кількість водопровідних мереж, термін експлуатації яких вичерпано. За даними КП „Кривбасводоканал” відсоток таких мереж в районі складає 63%; аварійно-відновлювальні роботи, що проводяться КП «Кривбас-водоканал» та КП „Криворіжтепломережа” зведені до встановлення хомутів та часткової заміни мереж, в той же час у 2011 році планується виконання капітального ремонту 390 м мереж водопостачання та 188 м мереж водовідведення, що не відповідає наявній ситуації;

- не вирішується питання по доведенню каналізаційної насосної станції № 1 ТОВ «Спарта» у відповідність технічним вимогам (працює по тимчасовій схемі, приміщення каналізаційної насосної станції перебуває у незадовільному технічному стані). Згідно з актом приймання-передачі
від 15.10.2008 насосна станція водовідведення із власності ТОВ «Спарта» передана до комунальної власності міста та на балансовий облік управління благоустрою та житлової політики виконкому Криворізькоїміської ради, але дане питання до теперішнього часу не вирішено.

Витрати на природоохоронні заходи збільшуються, та не завжди є достатніми для зменшення негативного впливу від господарської діяльності на стан навколишнього природного середовища, запобігання та зменшення його забруднення. Першочерговими завданнями на найближчі роки по вирішенню екологічних проблем в районі та місті є комплексна реалізація довгострокової Програми, якою передбачаються не тільки стабілізувати екологічну ситуацію, а й досягти значного зниження техногенного навантаження на довкілля.


ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛУ

ЕКОНОМІКИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ Н.Л. СУЛІМЕНКО

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації