Поиск по базе сайта:
Звіт товариства української діаспори в Греції „Українсько-Грецька Думка на засіданні Ради директорів Світового Конгресу Українців (Київ, 2006 р.) Шановні друзі icon

Звіт товариства української діаспори в Греції „Українсько-Грецька Думка на засіданні Ради директорів Світового Конгресу Українців (Київ, 2006 р.) Шановні друзі
Скачати 69.34 Kb.
НазваЗвіт товариства української діаспори в Греції „Українсько-Грецька Думка на засіданні Ради директорів Світового Конгресу Українців (Київ, 2006 р.) Шановні друзі
Дата конвертації28.12.2012
Розмір69.34 Kb.
ТипЗвіт

ЗВІТ

Товариства української діаспори в Греції „Українсько-Грецька Думка” на засіданні Ради директорів Світового Конгресу Українців

(Київ, 2006 р.)


Шановні друзі,

Великий привіт та найщиріші побажання провідним українським діячам Європи, світу та представникам України, що займаються питаннями зв’язків з діаспорою від української громади Греції.


Перш за все хотіла б наголосити, що діяльність нашого Товариства протягом останніх двох років без особливих ексцесів була зосереджена на меті та основних завданнях існування громади в Греції, а саме на консолідації самої громади, розвитку громадської та культурної активності осередків, їх окремих членів, заохочення до громадської діяльності нових людей, подальше налагоджування та покращення взаємоконтактів з державними, місцевими та недержавними органами Греції і, звичайно, підтримування зв’язків та співпраці з різноманітними утвореннями в Україні, Європі та світі. Самі собі ми, усвідомлюючи, звичайно, слабі місця та зусилля, яких треба докласти до їх підсилення, даємо оцінку задовільну. Варто додати, що вперше хочеться говорити про позитив – організованість, мирне співіснування різних течій серед громади, співпраця і, щонайважливіше, підвищення національної та громадянської свідомості її представників.


Не буду перераховувати традиційні для кожної української громади заходи, які щорічно відбуваються з нагоди святкування національних та релігійних свят України. Але хотіла б зупинитися на особливих моментах українського організованого життя в Греції, на наших проблемах та досягненнях.


Особливий акцент протягом останніх двох років ми зробили на недільній школі, намагаючись всіма силами залучити українських дітей, які навчаються в грецьких школах. Не зважаючи на те, що таких дітей є досить, сам процес є складний і тривалий. Він передбачає, що батьки цих дітей є свідомими представниками нашої нації, які переживають за те, щоб діти не втратили української свідомості. На жаль, це далеко не завжди так. І, безумовно, найважливіша наша робота заключається в тому, щоб спонукати змучених батьків вставати рано в суботу чи неділю і везти дитину (Афіни – розлоге місто з не дуже добре діючими засобами масового перевезення) до недільної школи. Як правило, регулярно відвідують школу діти, батьки яких є більш організовані, живуть цілими сім’ями або й родинами, мають свій транспорт. Позитивним моментом є те, що наша недільна школа вже протягом трьох років не змінює адресу, ми закріпили на постійній основі нашу співпрацю з Грецько-британським Союзом, який надає нам спеціально пристосоване до навчання приміщення, розташоване в самому центрі міста.

Варто зазначити, що практика тісного контакту з батьками та дітьми повністю виправдала себе. Всі прагнуть до спільного проведення дозвілля, ознайомлюючих екскурсій, походів і т. п. Наші висококваліфіковані та завзяті вчителі і, перш за все, директор та філолог Наконечна Оксана, вчителька молодших класів Юрина Вікторія та історик Фоміних Галина докладають зусиль, щоб діти хотіли йти до нас, щоб воно не нагадувало рутину звичайної школи і давало дітям практичне задоволення від здобутих знань. На базі недільної школи починає формуватися дитячий ансамбль співу і танцю, про який ми так давно мріємо. Можна сказати, що все Товариство перенеслося якимось чином на школу і вже нічого ніде не діється без наших дітей.


Ще один цікавий момент – це вертеп, який ми зробили самі для себе 3 роки назад, але який несподівано мав такий величезний успіх серед українців та греків, що став невід’ємною частиною різдвяних святкувань у Греції. Зараз в нас вже є „постійно діючі” Цар Ірод, Ангел, Чорт, Смерть, Жид і всі інші персонажі вертепу, так що потрохи зароджується ідея створення театральної групи Товариства. Особливо захоплюючим це видається для наших дітей, які невтомно подорожують Афінами навіть тоді коли дорослі учасники вже падають з ніг. Цього року вчителі вирішили зробити театралізовану виставу і на свято Миколая, але ще не вдалося призвати до порядку нашого вчителя танців, професійного танцюриста грецького театру Ващука Андрія.


Ми повинні наголосити на поступі у співпраці з Грецькою православною церквою, яка через організовану діяльність в Афінах греко-католицької громади, відносилася до нас з великою недовірою і насторогою. Греція – суто православна консервативна країна, де не хочуть признавати нічого іншого, але це реальність, від якої ніде не дінешся. Отже всі наші спроби до співпраці до цих пір були швидше невдалими. Ситуація змінилася завдяки допомозі нового Посла України в Греції Валерія Цибуха, який, прислухавшись до наших закликів та за допомогою українського православного священика о. Михайла Юрини, провів фактично протягом місяця після приїзду до Греції дуже плідну зустріч з архієпископом Афін та всієї Греції Христодулосом, де було обговорено практичні кроки співпраці. Ми були дуже вражені, що попередник п. Цибуха за 4-ри роки перебування на посаді посла не спромігся провести жодної офіційної зустрічі з грецьким архієпископом. Варто зазначити, що пан Цибух продовжує підтримувати тісні контакти з архієпископом, що, на нашу думку, є дуже далекоглядним.


При нагоді хочу зазначити, що наша співпраця з посольством стала набагато тіснішою завдяки, мабуть, особистому бажанню українських дипломатів. Тішимося, що наші дипломати шукають зв’язків з українською громадою, готові йти на зустріч і допомогу. Хоч, звичайно, не обходиться без проблем, незадоволень з тієї чи іншої сторони, але, як кажуть, під лежачий камінь вода не тече, отже добре, що йде рух і посольство бере участь у житті громади. Завжди бездоганна співпраця саме з консулатом зараз стала ще продуктивнішою завдяки прогресивній професійній особистості Генерального консула в Афінах Коваленка Володимира. Завдяки досвіду співіснування з українською громадою в Канаді, велику допомогу надає перший радник посольства з політичних питань Малишевський Тарас. В Салоніках успішно працює Генеральне консульство України. Так як цілі та завдання українських організацій за кордоном в більшій мірі співпадають з принциповим призначенням дипломатичних установ, їх злагоджена співпраця має давати хороший результат в цілому і бути поза політичними вподобаннями та переконаннями. Тільки тоді ми зможемо досягти достойного представництва нашої Батьківщини в світі на всіх рівнях.


Тема співпраці з посольством наштовхує мене на ще одну важливу тему до обговорення, як минулі вибори Президента України та вибори до Верховної Ради України. Не буду розповідати про те, що минулі вибори завдяки широкій роботі громади пробудили українських громадян до політичної активності. Більш менш відомі і заходи, що були проведені в Греції задля забезпечення можливості проведення відкритих демократичних виборів в Україні. Ми були раді, що люди все-таки вірять у свою країну і готові боротися за краще майбутнє. Загалом, наша співпраця з посольством під час підготовки та всіх турів виборів була швидше позитивною. За винятком деяких моментів у нас не спостерігалося тих явищ, що мали місце в інших країнах і самі вибори загалом пройшли спокійно. Всюди були проблеми із списками, на жаль, це не обминуло і нас. Шкода, що процедура участі в виборах до Верховної Ради для українських громадян за кордоном не оправдано ускладнилася, результатом чого стала набагато нижча активність людей порівняно з президентськими виборами. Другим чинником зниження були апатія та розчарування щодо політичної ситуації в Україні.


Окремою сторінкою в житті грецьких українців стало відкриття в Афінах 9 березня 2006 р. пам’ятника Кобзарю та Українського центру. Пам’ятник Т. Шевченку – наша давня мрія і ми дуже вдячні видатному українському скульптору Валентину Знобі за такий великодушний і важливий для українського суспільного життя в Греції подарунок. Тепер в нас є місце, де кожний українець може схилити голову і згадати рідну землю.

Щодо центру є деякі проблеми, які намагаємося на даному етапі вирішити якнайвигіднішим для громади чином, але ми не можемо трактувати дане приміщення як центр зосередження українців, не дивлячись на зусилля, докладені до цього послом України Греції Валерієм Цибухом.


Так як це вже виходить за рамки звіту, не можу закінчуючи на згадати про допомогу нашої громади під час Олімпійських та Параолімпійських ігор, що відбулися в 2004 р. в Афінах. З великим напруженням, але й з не меншим задоволенням члени нашої громади допомагали успішному виступу українських збірних під час Афінської Олімпіади. Починаючи з моєї роботи як Олімпійського аташе України в Греції і закінчуючи турботою по розміщенню допоміжного тренерського та медичного персоналу, забезпечення мобільними телефонами, супроводженням, оперативним наданням будь-якої інформації чи допомоги тощо.


Ще одним масштабним заходом нашого Товариства має стати Форум української діаспори, запланований на 1-10 вересня 2006 р. на острові Евія. Форум відбудеться під егідою ЕКУ та буде мати на меті поширення української культури в світі і зміцнення національної свідомості в молодшого покоління українців. Сподіваємося на участь представників українських громад і поза Європою, що сприятиме зміцненню та підсиленню відчуття єдності нашої нації. Наше завдання – створення щорічного молодіжного табору для нашої молоді, де вона могла би разом з відпочинком на березі моря, спілкуватися з істориками, політологами, митцями з України з тим, щоб кожна людина мала вироблену свою думку і громадянську позицію і не втрачала зв’язку з Батьківщиною. Дуже приємно, що в здійсненні цього сміливого задуму ми знайшли помічників серед представників Міністерства Закордонних Справ Греції, ділових та культурних кругах країни. Це, без сумніву, говорить про те, що наш авторитет є на належному рівні.


Ми напружено працюємо з Вищими учбовими закладами України для налагодження дистанційного навчання з метою отримання вищої освіти, вчених ступіней, перекваліфікації чи отримання другої вищої освіти українцями в Греції, які є громадянами України, але працюючи в Греції, не мають можливості відлучатися на довгі проміжки часу. Це повинно не допустити зниження рівня освіти серед членів нашої громади, велика частина якої осяде в країні назавжди і в певний час зможе брати активну участь у суспільному і політичному житті Греції. Може комусь це видається дуже завчасним, але я переконана, що погляд вперед завжди себе оправдовував. Одночасно ми спонукаємо до навчання в грецьких учбових закладах дітей, що закінчують грецькі школи.


Серед наболілого: за браком коштів нам все ще не вдалося відновити регулярний випуск газети і нас далі мучить відсутність постійного приміщення. Хоча певний поступ є і в цьому напрямку.


Сподіваємося, що все, що відбувається в Україні, буде невпинно рухати її як країну і нас, як її невід’ємну складову, вперед. До європейської інтеграції, до підвищення рівня демократії та рівня життя народу, до прозорості в діях влади і визнання нашої країни як повноцінної цивілізованої держави. Бо у нас є все необхідне, треба тільки всім бути більшими патріотами рідної землі і зуміти встати понад своїми амбіціями, бо без неї (України) ми все-рівно не можемо, як і Україна потребує кожного з нас.


Голова,

Галина Маслюк-КаккуСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації