Поиск по базе сайта:
Наказ №261 Про затвердження Плану заходів управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року icon

Наказ №261 Про затвердження Плану заходів управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року
НазваНаказ №261 Про затвердження Плану заходів управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року
Дата конвертації01.05.2013
Розмір90.7 Kb.
ТипНаказУКРАЇНА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

АДМІНІСТРАЦІЇ ДЗЕРЖИНСЬКОГО РАЙОНУ

ХАРКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Н А К А З


21.09.2012 № 261


Про затвердження

Плану заходів управління освіти

адміністрації Дзержинського району

Харківської міської ради щодо

профілактики правопорушень серед дітей

та учнівської молоді на період до 2015 року


На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року №1209 «Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року», наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 03.08.2012 №888 «Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року», з метою організації систематичної профілактичної роботи з питань

попередження злочинності та правопорушень серед дітей та учнівської молоді у навчальних закладах Дзержинського району


НАКАЗУЮ:  1. Затвердити План заходів управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року (далі – План заходів) (додаток 1).

  2. Головному спеціалісту управління освіти Тарасенко І.М., методичному центру управління освіти (Свистун С.В.), керівникам загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів забезпечити в межах компетенції своєчасне виконання Плану заходів.

  3. Керівникам загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів:

3.1. Розробити заходи щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року;

До 20.10.2012

3.2. Інформувати управління освіти щодо стану виконання Плану заходів у друкованому та електронному вигляді.

Щорічно до 10 травня,

до 10 листопада

  1. Методисту методичного центру Йовенко О.О. забезпечити збір та

узагальнення інформації щодо виконання Плану заходів щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року навчальними закладами і надання звіту про проведену роботу до Департаменту освіти Харківської міської ради.

Щорічно до 15 травня,

до 15 листопада


  1. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника начальника управління освіти Животченко А.Б.


Начальник управління освіти

адміністрації Дзержинського району

Харківської міської ради Ю.Г. Башкірова


З наказом ознайомлені:

Животченко А.Б.

Тарасенко І.М.

Свистун С.В.

Йовенко О.О.


Керівники ЗНЗ Керівники ПНЗ
Додаток

до наказу УОА від 21.09.2012 №261

План заходів

управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради

щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді

на період до 2015 року


№п/п

Проблеми, визначені Концепцією

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Строк виконання

1

2

3

4

5

1.

Провадження просвітницької діяльності, спрямованої на формування негативного ставлення до протиправних діянь

Проведення тижнів правових знань, місячника правових знань, Всеукраїнського тижня права.

УОА, керівники навчальних закладів, керівник РМО вчителів правознавства

Постійно


Використання інтерактивних педагогічних технологій, зокрема ділові та рольові ігри, моделювання життєвих ситуацій, суспільних процесів та процедур, дискусії, робота в малих групах на уроках правознавства та в позакласній діяльності.


УОА, керівники навчальних закладів.


Постійно


Впровадження шкільного самоврядування в навчально-виховний процес.


Керівники навчальних закладів

Постійно

2

Ужиття заходів, спрямованих на підвищення моральності в суспільстві, правової культури громадян, утвердження здорового способу життя, запобігання проявам екстремізму, расової та релігійної нетерпимості

Впровадження нових педагогічних комунікацій між усіма учасниками навчально-виховного процесу та перетворення навчальних закладів на зразок демократичного правового простору та позитивного мікроклімату.


УОА, керівники навчальних закладів.


ПостійноЗастосування новітніх технологій у практичній діяльності навчальних закладів

Практичні психологи ЗНЗ

Постійно

Здійснення моніторингу ризиків виникнення всіх форм насильства серед дітей та учнівської молоді, визначення причин тривожності та агресивності; розробка індивідуальних програм психолого-педагогічного супроводу учнів «групи ризику»; залучення учнів, схильних до девіантної поведінки, до участі в «Школі конфліктології» тощо.

Практичні психологи ЗНЗ, громадські інспектори з охорони дитинства.

Постійно

Проведення керівниками навчальних закладів аналізу виконання «Правил внутрішнього розпорядку” та доповнення їх на предмет заборони принесення в навчальний заклад вогнепальної, холодної зброї, алкогольних та тютюнових виробів, наркотичних засобів, порнографічної продукції. Запровадження конкретних санкцій зі сторони керівництва навчальних закладів та учнівської і батьківської громадськості до порушників встановлених правил.

Керівники навчальних закладів

Постійно

3

Проведення профілактичної роботи з неблагополучними сім»ями, а також розроблення механізму екстренного реагування на факти бездоглядності дітей з метою недопущення їх втягування у злочинну діяльність

Розгляд питань з профілактики правопорушень на колегіях, нарадах управління освіти, директорів навчальних закладів, семінарах заступників директорів шкіл з виховної роботи, засіданнях «круглих» столів, координаційних рад по соціальному захисту і профілактиці правопорушень.


УОА

Постійно

Забезпечення ефективного функціонування психологічної служби загальноосвітніх закладів району.

УОА ( психологічна служба)

Постійно

Розроблення карти психолого-педагогічного супроводу дитини, котра схильна до прояву девіантної поведінки, та запровадження її у якості обов’язкової документації практичного психолога та соціального педагога.


УОА( психологічна служба)

2013 рік

Узагальнення досвіду роботи щодо проведення корекційної роботи практичного психолога та соціального педагога з дітьми з девіантною та делінквентною поведінкою та поширення його серед спеціалістів психологічної служби.


УОА( психологічна служба)

2013 рік

Обстеження соціальними педагогами умов проживання дітей, які потребують підвищеної педагогічної уваги, виявлення деструктивних сімей, сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах, поновлення банків даних таких сімей,

складання актів обстежень умов проживання відповідними комісіями (представник соціальних служб для дітей та молоді, кримінальної міліції, соціальний педагог).

УОА, керівники навчальних закладів

Постійно

^ Оформлення у навчальних закладах куточків з прав дитини та розміщення в них даних про організації, до яких можна звернутися з приводу порушення прав дитини.

УОА, керівники загальноосвітніх закладів

Постійно

Проведення спільно із правоохоронними органами педагогічного «всеобучу» батьків та лекторіїв на правову тематику для батьків, надання їм теоретичних знань та практичних навичок, спрямованих на встановлення нормального сімейного мікроклімату, налагодження взаємин між батьками і дітьми, батьками і вчителями.УОА, керівники загальноосвітніх закладів

Постійно

Виконання вимог Законів України “Про освіту” у частині забезпечення конституційного права дітей на здобуття повної загальної середньої освіти, встановлення постійного контролю за відвідуванням учнями навчальних занять.

УОА, керівники загальноосвітніх закладів

Постійно

Залучення до позакласної роботи та позашкільної освіти дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.


Керівники загальноосвітніх закладів

Постійно

Проведення просвітницьких та рекламних кампаній через засоби масової інформації з метою висвітлення досвіду роботи закладів освіти щодо зазначеної проблематики.

УОА, керівники загальноосвітніх закладів

Постійно

Відпрацювання алгоритму взаємодії представників системи освіти з органами і службами, в компетенції яких визначені функції роботи з вказаною категорією дітей, у випадках скоєння правопорушення (злочину) дитиною.


^ УОА, ССД, ВКМСД, ЦСССДМ

2013 рік

Організація спільних рейдів управління освіти адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради з ВКМСД Дзержинського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області, служби у справах дітей Дзержинського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, Центром соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді Дзержинського району м. Харкова з виявлення дітей, які вживають алкоголь, наркотики та психотропні речовини.

УОА, ВКМСД, ССД, ЦСССДМ

Постійно

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації