Поиск по базе сайта:
Міністерство освіти і науки України Львівський національний університет імені Івана Франка icon

Міністерство освіти і науки України Львівський національний університет імені Івана Франка
НазваМіністерство освіти і науки України Львівський національний університет імені Івана Франка
Дата конвертації21.11.2012
Розмір45.8 Kb.
ТипКонцепція

Міністерство освіти і науки України

Львівський національний університет імені Івана Франка


ПОГОДЖЕНО:

Начальник управління освіти

Львівської облдержадміністрації

____________ Хобзей П.К.

______________________2008р.


КОНЦЕПЦІЯ

культурно-виховної роботи

зі студентами Природничого коледжу

Львівського національного університету імені Івана Франка


Виходячи з положень закону України "Про освіту" та з метою втілення в життя концепції національної школи та для формування особистості майбутніх випускників, перед колективом Природничого коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка ставляться наступні завдання:

  • підготовка та виховання ерудованих, кваліфікованих та національно свідомих фахівців;

  • формування у свідомості студентів поваги до Конституції та законів України, виховання високої правової і мовної культури;

  • вивчення історії свого народу та формування поваги до його історичних традицій;

  • утвердження принципів загальнолюдської моралі: мудрості, справедливості, мужності, поміркованості, доброти;

  • формування у студентів почуття господаря на своїй землі, особистої відповідальності за долю країни, активної життєвої позиції;

  • створення умов для розвитку індивідуальних здібностей студентів, виховання почуття гордості за свою професію;

  • виховання екологічної культури;

  • активізація роботи культурно-просвітніх товариств;

  • формування в студентів шанобливого ставлення до старших за віком.

Передбачається проведення виховної роботи на демократичних засадах, на основах гуманізму та науковості, з використанням різноманітних методів впливу на студентську молодь як через систему самоврядування, так і з допомогою індивідуальних підходів. Разом з тим, визначальним залишатиметься розвиток здібностей та обдарувань, таланту особи, спрямований на розвиток інтелекту, загальної освітньої культури майбутніх молодших спеціалістів з високою мораллю та глибоким почуттям національної самосвідомості.

З другого боку, природничі науки загалом, як і кожна з субдисциплін зокрема самі по собі, містять значний виховний потенціал. Нормативні та спеціальні курси, що викладатимуться в Природничому коледжі, надають багато можливостей педагогові для проведення нерегламентованої і зовні непомітної виховної роботи. Імена славних українських вчених з фізики, математики, хімії, біології та геології, вписані навічно в крижалі історії, дають приклади беззавітного служіння своєму народові, відданості обраній справі та фаху.

Виховну роботу у Природничому коледжі концептуально можна розділити за наступними напрямками:

^ Виховання демократичного світогляду, національної свідомості, громадянської мужності. Для цього передбачається проведення першого уроку виховного спрямування, ознайомлення студентів коледжу з Конституцією та законами України, Статутом Університету, його внутрішнім розпорядком, правами та обов'язками студентів. Передбачається створення інформаційно-просвітницького центру студентів коледжу, випуск стінгазети. Доцільним буде проведення виховних годин, присвячених життю визначних діячів, науковців та педагогів нашої держави, та тематичних виховних годин, пов'язаних зі значними історичними віхами в житті держави та народу.

^ Розумове виховання, розвиток інтелекту. Актуальними тут виступають заходи з залучення студентів до науково-дослідницької роботи за спеціальностями, розвиток їх інтелектуальних можливостей з використанням методів індивідуальної роботи зі студентами. Значний потенціал закладений у вивченні історії Львівського національного університету імені Івана Франка, доцільними будуть екскурсії в музей університету, ознайомлення студентів з новинками наукової та освітньої літератури та зустрічі з її авторами - викладачами університету. Обов'язковим й необхідним видається проведення олімпіад за освітніми спеціальностями, організація активної роботи гуртків.

^ Виховання загальнолюдських моральних цінностей, відповідальності, почуття обов’язку, високої культури. Планується організація роботи студентської ради із самоврядування, постійного контролю відвідувань студентами занять, формування у них уміння раціонального використання часу. Обов'язковими видаються організація зустрічей з активами груп та студентами зокрема, вивчення соціально-побутових умов студентів, потребу в їх забезпеченні гуртожитком чи перебуванні у профілакторії університету.

^ Виховання професійної спрямованості, почуття гордості за свою професію. В якості основних заходів розглядаються проведення урочистої посвяти у студенти, предметних і фахових декад у коледжі, заходів, спрямованих на вироблення у студента потреби досягнення рівня професійної довершеності, на інформування їх про досягнення світової та вітчизняної науки. Значну користь може принести організація круглих столів, диспутів і просто зустрічей з визначними науковцями університету та України. Особливу увагу планується приділяти урочистості вручення дипломів випускникам та відзначенню кращих з них, запрошенню відмінників до продовження навчання у Львівському національному університеті на вищих кваліфікаційних рівнях.

^ Естетичне та етичне виховання. Плановані заходи покликані формувати у студентів високі естетичні смаки, ознайомлювати їх з українською національною культурою. Як складові даної роботи розглядаються організація екскурсій та відвідин музеїв і театрів, участь в охороні пам’ятників історії, науки та культури, відзначення ювілейних дат діячів науки, проведення тематичних виховних годин, конкурсів на кращу газету чи вечір.

Екологічне виховання. Передбачається формування у студентів екологічної культури, необхідності гармонійного співіснування з природою, що є особливо важливим для фахівців природничого спрямування. Планується залучення студентів та викладачів коледжу до участі в екологічних акціях та "зелених" толоках, проведення виховних годин за тематикою техногенних катастроф і їх наслідків для людського існування.


В.о. ректора

Львівського національного університету В.С. Височанський

імені Івана франкаСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації