Поиск по базе сайта:
Наказ №114 Про підсумки методичної роботи за 2007-2008 навчальний рік та її організацію у 2008-2009 навчальному році icon

Наказ №114 Про підсумки методичної роботи за 2007-2008 навчальний рік та її організацію у 2008-2009 навчальному році
Скачати 49.32 Kb.
НазваНаказ №114 Про підсумки методичної роботи за 2007-2008 навчальний рік та її організацію у 2008-2009 навчальному році
Дата конвертації16.12.2012
Розмір49.32 Kb.
ТипНаказ

НАКАЗ


2 вересня 2008 року № 114


Про підсумки методичної роботи

за 2007-2008 навчальний рік та її

організацію у 2008-2009 навчальному році


Методична робота – важливий складник педагогічної освіти, що має цілісну систему дій та заходів, спрямованих на підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного педагогічного працівника, розвиток творчого потенціалу, досягнення позитивних результатів навчально-виховного процесу.

У 2007-2008 навчальному році колектив школи працював над реалізацією І етапу проблеми школи „ Нові освітні технології як найважливіший чинник підвищення результативності навчально-виховного процесу”

Приналежність СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Яворова до Яворівського освітнього округу № 1 визначила основні напрями та пріоритети методичної роботи школи на 2007-2008 навчальний рік. Школа була визначена опорною і відповідно була організована робота таких методичних об’єднань:

  • вчителів зарубіжної літератури (керівник Сабат Ю.І.)

  • художньо-естетичного циклу (керівник Здебська Л.М.)

  • вчителів української мови та літератури (керівник Бий О.Б.)

  • вчителів математики (керівник Галиця Н.М.)

Крім того функціонували методичні об’єднання вчителів початкових класів (керівник Буфан В.Б.) та класних керівників (керівник

Романик І.В.)

В контексті спланованої методичної роботи в освітньому окрузі на базі школи проведена школа молодого вчителя зарубіжної літератури (вчителі Сабат Ю.І., Бий Г.Л.), які засвідчили високий рівень професійної майстерності педагогів. Вчителі активно і успішно впроваджують в практику елементи нових освітніх технологій, що сприяє підвищенню якості знань учнів.

На належному рівні прийнято участь у роботі методичного об’єднання вчителів математики. Ефективність впровадження комп’ютерних технологій при вивченні математики у 6 класі демонструвала вчителька Галиця Н.М. особливості роботи учнів у малих і великих групах – вчитель Фірчук О.І.

Слід відзначити активних учасників методичного об’єднання худож-ньо – естетичного циклу Здебську Л.М. і Макогона М.М.

Цілий спектр використання інтерактивних методів у виховній роботі апробувало методичне об’єднання класних керівників.

Підсумкова педагогічна рада відзначила ефективність роботи методичного об’єднання класних керівників (керівник Романик І.В.).

У цілому можна зазначити, що зріс рівень педагогічної майстерності вчителів. Робота над проблемою школи активізувала форми і методи методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку, надала чіткості й цілеспрямованості вчителів. Результати атестації педагогічних працівників за минулий навчальний рік показали, що методична робота в школі виконала свою стимулюючу функцію – 13 вчителів підвищили свою кваліфікаційну категорію. Отже, якісний склад педагогічного колективу значно змінився, що, безумовно мало би вплинути на якість навчально-виховного процесу.

Значна методична робота проводилась з молодими педагогами. Заступником директора школи з навчально-виховної роботи Глинкою Н.І. систематично і цілеспрямовано проводились консультації, надавалась практична допомога при плануванні уроків.

Аналіз підсумків навчального року показав, що педагогічний колектив у процесі своєї діяльності реалізував проблему лише частково.

За результатами навчальної діяльності учнів за 2007-2008 навчальний рік виявлено, що на високому рівні навченості 58 учнів, що становить 14% з числа учнів 3-10 класів. На достатньому рівні – 22% учнів. Проте, 20% учнів, а це 1/5 з усього числа школярів становлять ті, рівень навчальних досягнень яких відповідає початковому.

Аналізуючи цю цифру за останні кілька років, можна спостерігати тенденцію до її зростання. Даний факт пов’язаний із тим, що контингент учнів школи поповнюється тими учнями, які не витримали вступних іспитів у перші класи гімназії, або відраховані з числа гімназистів інших класів. Ситуація, що склалась, викликає занепокоєння і зобов’язує до прийняття рішучих заходів, спрямовує планування методичної роботи школи на вирішення даної проблеми.

Доречним буде зауважити, що методична робота у 2007-2008 навчальному році не завжди була ефективною. Не завжди всі учителі приймали участь у роботі методичних об’єднань з об’єктивних і суб’єктивних причин.

Тому з метою подальшого удосконалення роботи з педагогічними працівниками школи, підвищення рівня методичної роботи наказую:


1. У 2008-2009 навчальному році приступити до реалізації ІІ етапу роботи над проблемою “Нові освітні технології як чинник формування в учнів позитивної мотивації до навчальної діяльності і як дієвий фактор підвищення результативності навчально-виховного процесу”.

2. Затвердити таку структуру методичної роботи школи (див. додаток).

3. Спрямувати внутрішкільну методичну роботу з педагогічними кадрами на формування професійної компетентності, збереження та розвиток творчого потенціалу всього колективу, виробленню інноваційного стилю діяльності, впровадження інноваційних технологій у навчально-виховному процесі.

4. Організувати на базі СЗШ І-ІІІ ступенів №2 м. Яворова роботу таких методичних об’єднань (при Яворівському освітньому окрузі №2):

  • методичне об’єднання вчителів зарубіжної літератури (керівник вчитель зарубіжної літератури Сабат Ю.І.)

  • методичне об’єднання вчителів географії та біології (керівник вчитель географії Конанець У.В.)

  • методичне об’єднання вчителів художньо-естетичного циклу (керівник вчитель образотворчого мистецтва Здебська Л.М.)

  • методичне об’єднання вчителів початкової школи (керівник вчитель початкових класів Буфан В.Б.)

  • методичне об’єднання класних керівників (керівник Бий Г.Л.)

4.1. Заступникам директора школи з навчально-виховної роботи

Глинці Н.І., Романик І.В., Хомік М.М. створити необхідні умови для роботи методичних об’єднань, систематично надавати допомогу їх керівникам, забезпечувати участь педагогічних працівників школи у роботі методичних об’єднань.

5. Вчителям - предметникам систематично працювати над поповненням навчально-методичних комплексів кабінетів методичними матеріалами.

5.1.Вчителям – предметникам систематично працювати над підвищенням рівня самоосвіти.

6. З метою набуття молодими педагогами практичних навичок, необхідних для педагогічної роботи, формуванню вмінь, застосовувати теоретичні знання, одержані під час навчання у ВУЗі, у конкретній практичній діяльності, вивчення молодими вчителями ППД, організувати роботу школи “Професійної адаптації молодих педагогів”.

6.1. Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Романик І.В. очолити роботу даної школи, спланувавши відповідні заходи.

6.2. Організувати наставництво молодих педагогів, закріпивши за ними таких вчителів:

Мусікевич І.П. - вчитель Бамбурова О.О., спеціаліст вищої категорії

Шипка Н.П. - вчитель Бий О.Б., спеціаліст І категорії

Барабах О.Я. - вчитель Мурин Л.І., спеціаліст вищої категорії

Тераз Л.Б. - вчитель Моржин Н.Р., спеціаліст І категорії

6.3. Протягом квітня місяця 2009 року організувати проведення тижня молодого педагога.

7. Для пошуку раціональних шляхів роботи над проблемою школи створити динамічну групу вчителів у такому складі:

Манько Н.М. Моржин Н.Р.

Лопачак М.Є. Мурин Л.І.

Галиця Н.М. Британ І.Б.

Кондратьєва В.М. Глова У.М.

7.1. Заступнику директора школи з навчально-виховної роботи Глинці Н.І. очолити роботу динамічної групи, спланувавши її роботу.

8. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.


Директор школи О.БамбуроваСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації