Поиск по базе сайта:
План роботи методичного об ’ єднання вчителів художньо-естетичного циклу (музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, християнської етики) при Яворівському освітньому окрузі №2 на 2008-2009 навчальний рік icon

План роботи методичного об ’ єднання вчителів художньо-естетичного циклу (музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, християнської етики) при Яворівському освітньому окрузі №2 на 2008-2009 навчальний рік
НазваПлан роботи методичного об ’ єднання вчителів художньо-естетичного циклу (музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, християнської етики) при Яворівському освітньому окрузі №2 на 2008-2009 навчальний рік
Дата конвертації01.01.2013
Розмір99.6 Kb.
ТипПлан

Яворівська районна державна адміністрація

Відділ освіти


Затверджено

методичною радою

школи протокол №

від 3.09.2008


План роботи


методичного обєднання

вчителів художньо-естетичного циклу

(музики, образотворчого мистецтва, трудового навчання, християнської етики)


при Яворівському освітньому окрузі №2

на 2008-2009 навчальний рік


Опорна школа: СЗШ І-ІІІ ступенів № 3 імені Т. Шевченка,

СЗШ І-ІІІ ступенів №2 м. Яворова


Керівник: вчитель образотворчого мистецтва

СЗШ І-ІІІ ступенів №2 м. Яворова Здебська Л. М.


У 2008 - 2009 навчальному році створено освітній округ № 2 , до якого ввійшли такі школи: • СЗШ І - III ст. № 3 ім. Т.Г. Шевченка м. Яворова
 • СЗШ І- III ст. №2 м. Яворова
 • СЗШ І - II ст. с. Дацьки
 • СЗШ І-II ст. с. Новини
 • НВК «ДНЗ - СЗШ І ст.»
 • ДНЗ № 4.ВСТУП

Стратегічним загальнодержавним завданням розбудови української освіти є створення умов для особистісного зростання і творчого самовираження кожного учня. Таке завдання передбачає глибокі кардинальні зміни усієї системи викладання предметів художньо-естетичного циклу відповідно до нових пріоритетів, ціннісних орієнтацій, перспективних напрямків суспільного розвитку.

У 2007 - 2008 навчальному році окружне методичне об'єднання вчителів художньо-естетичного циклу працювало над вирішенням проблеми організаційного та науково-методичного забезпечення навчального процесу у зв'язку із переходом на нові навчальні програми в контексті загальнодержавних освітніх змін, удосконаленням методики викладання, розвитку творчого потенціалу кожного педагога, впровадженням у практику нових педагогічних технологій, які сприяють впровадженню компетентного підходу до викладання предметів художньо-естетичного циклу.

З цією метою у минулому 2007-2008 навчальному році було проведено засідання на базі СЗШ І-ІІІ ст. №3 ім. Тараса Шевченка м. Яворова, впродовж якого учитель трудового навчання Сеник Л.С. у рамках презентації та захисту творчих проектів учнями 8-9 кл., розкрила проблему використання методу проектів, як інноваційної форми інтерактивного навчання. З результатами практичного типу проекту, який орієнтований на безпосереднє впровадження в практику, вчителі художньо-естетичного циклу мали можливість познайомитись на естетично оформлених демонстраційних стендах. Формувати загальнокультурну компетенцію, морально-етичні якості особистості на основі християнських цінностей українського народу, була покликана духовна акція «Святий Миколай серед дітей» проведена вчителем музичного мистецтва Перожак О.С. Організувати художньо-творчу діяльність учнів, опираючись на цілковиту свободу у виборі художньої манери, зуміла вчитель образотворчого мистецтва Лопачак О. І.

Корисним та пізнавальним було проведення заняття з трудового навчання на тему «Виготовлення іграшки-забавки «деркач»» учителем Макогоном М.М. (СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Яворова), яке сприяло відродженню народних промислів яворівської іграшки на уроках технічної праці. Цілеспрямовано розвиваючи моральну свідомість, формуючи звички і навички моральної поведінки учнівської молоді на основі Христових притч, шляхом поєднання в структурі уроку різноманітних видів діяльності і видів мистецтва, було проведено інтегрований урок з християнської етики і образотворчого мистецтва на тему «Вміння прощати» вчителем Здебською Л.М.

Для зростання якісного рівня педагогічної компетенції вчителів, було проведено засідання із використанням Інтернет-ресурсів необхідних у процесі самоосвітньої діяльності вчителів художньо-естетичного циклу (вчитель інформатики) та відеопрезентації із застосуванням мультимедійних технологій (вчитель трудового навчання Кудрявцева М.В., вчитель образотворчого мистецтва Здебська Л. М.).

У 2008-2009 навчальному році шкільна художньо-естетична освіта покликана сприяти засвоєнню учнівською молоддю національного та світового культурно-мистецького досвіду, а також формувати умови й можливості для активної участі молодого покоління в художньо-комунікативних процесах сучасного суспільства.

Одним із найважливіших завдань шкільної мистецької освіти є досягнення такого рівня художньої культури учнів, який надасть їм можливість самостійно сприймати, розуміти й інтерпретувати твори мистецтва різноманітних епох, напрямів, авторів та керуватися ними у дорослому житті з метою збагачення власного духовного світогляду.

У 2008-2009 навчальному році продовжується впровадження нового змісту художньо-естетичної освіти в 12-річній школі. З метою впровадження в практику досягнень передового досвіду, проведення педагогічного експерименту з найбільш актуальних питань, що стоять перед сучасною школою та згідно наказу відділу освіти Яворівської районної державної адміністрації створене методичне об'єднання (СЗШ І-ІІІ ст. №3 ім. Т. Шевченка м. Яворова, СЗШ І-ІІІ ступенів № 2 м. Яворова, СЗІІІ І-ІІ ст. с. Новини, СЗШ І-ІІ ст. с. Дацьки, НВК „ДНЗ-СЗШ І ст." м.Яворова) при Яворівському освітньому окрузі №2. Робота методичного об'єднання буде спрямована на опрацювання проблемної теми «Підвищення якості знань на основі впровадження сучасних технологій навчання, досягнень психолого-педагогічної науки».

У 2008-2009 навчальному році окружне методичне об'єднання вчителів художньо-естетичного циклу продовжуватиме працювати над розв'язанням та всебічним опрацюванням таких проблемних завдань:

 • Ширше впровадження інноваційних педагогічних технологій.

 • Інтенсифікація навчально-виховної діяльності із обдарованими дітьми.

 • Вивчення стану викладання предметів художньо-естетичного циклу.

 • Поширення інтерактивної методики в роботі вчителя, з метою підвищення фахової і професійної майстерності.

 • Підвищення фахової компетентності вчителів з питань застосування новітніх технологій викладання із застосуванням мультимедійних технологій.

 • Формування загальнокультурної компетенції вчителів та учнів.Проблема методичного об’єднання


«Підвищення якості

знань на основі впровадження сучасних технологій навчання, досягнень

психолого-педагогічної науки»

Календарний план роботи

методичного об'єднання вчителів

художньо-естетичного циклу

на 2008-2009 навчальний рікз. п

Зміст роботи

Термін і місце проведення

Виконавці
І засідання

Жовтень

СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Яворова

1.

Проведення виховного заходу «Ювілей 1020-річчя Хрещення Русі-України». Перегляд відеофільму «Світло для світу»

Л. М.Здебська

2.

Аналіз методичної роботи за минулий 2007-2008 навчальний рік та завдання на 2008-2009 н. р.

Керівник МО


3.

Опрацювання нормативної бази щодо викладання предметів художньо-естетичного циклу.

М. М. Хомік


4.

Обговорення і затвердження плану роботи ОМО на 2008-2009 навчальний рік. Організація підготовки та участі в олімпіадах, конкурсах, фестивалях.

Керівник МО


Вчителі художньо-естетичного циклу
ІІ засідання

Листопад

СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Яворова

1.

Актуалізація проблеми нетрадиційних уроків та їхнього впливу на всебічний розвиток особистості. Нестандартний урок з образотворчого мистецтва на тему «Оздоблення розгортки геометричної форми декоративно-орнаментованими композиціями у крузі та овалі»


Л. М.Здебська

2.

Стимулювання зростання загальнокультурного рівня учнів. Виховний захід „Благодатний, неповторний давній побут рукотворний" у 11 кл.

Н. О. Пиж

3.

Відновлення народних промислів Яворівщини, шляхом експонування дитячої творчості „Руками юних умільців"(дерев'яні вироби, виконані у техніці яворівської різьби)

М. М. Макогін

4.

Обговорення результатів олімпіад, конкурсів, фестивалів

Керівник МО

ІІІ засідання


Грудень

НВК «ДНЗ - СЗШ І ст.» м. Яворова

1.

Розкриття проблеми «Використання активних форм і методів на уроках музики», шляхом відвідання і обговорення відкритого уроку на тему «Музична інтонація»

П. І. Бабій

2.

^ Круглий стіл

 • Систематичний розвиток в учнів здібностей сприймання художнього образу в мистецтві та житті і посильного відтворення його у самостійних художніх роботах (з урахуванням вікових особливостей та практичного досвіду дітей)

 • Єдність навчально-репродуктивної (навчальної) та творчої діяльності.

Н. О. Карпа


С. М. Лелик
ІV засідання

Лютий

СЗШ І - II ст.

с. Дацьки

1.

Формування у дітей духовного здоров'я через читання духовної літератури. Відкритий урок з християнської етики на тему «Чинність добрих справ. Притча про зерно гірчиці».

Л. Ф. Бутка

2.

Обмін досвідом

 • Нові пріоритетні напрямки роботи з музичного виховання особистості.

 • Систематизація напрямків роботи й навчальних цілей, спрямованих на формування музичної компетенції учнів.

В. М. Романишин


М. М. Пелиньо


3.

^ Методичні посиденьки.

Навчально-методичне та інформаційне забезпечення викладання трудового навчання.
Керівник МО

В. І. Боровий

С. В. Баглай
^ V засідання

Квітень

СЗШ І-ІІІ ст. №3 м. Яворова

1.

Технологія організації групової навчальної діяльності. Відкритий урок з трудового навчання на тему «Види різьби» у 8 кл.

А. П. Грюнер

2.

^ Творчий звіт учителів.

Захист особистих проектів, творчих робіт, наочних посібників, дидактичного матеріалу, конспектів уроків, планів позакласних заходів.

Вчителі художньо-естетичного циклу

3.

Ознайомлення з новинками науково-педагогічної та методичної літератури.

Л.С. Сеник

4.

Підведення підсумків роботи методичного об'єднання за 2008-2009 навчальний рік

Керівник МОСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації