Поиск по базе сайта:
Методичні рекомендації щодо вивчення художньої культури у 2012-2013 н р. Радивилів 2012 підсумки засідань мо icon

Методичні рекомендації щодо вивчення художньої культури у 2012-2013 н р. Радивилів 2012 підсумки засідань мо
Скачати 57.35 Kb.
НазваМетодичні рекомендації щодо вивчення художньої культури у 2012-2013 н р. Радивилів 2012 підсумки засідань мо
Дата конвертації15.12.2012
Розмір57.35 Kb.
ТипМетодичні рекомендації


Відділ освіти

Радивилівської районної державної адміністрації

НАвчально-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР


методичні рекомендації

щодо вивчення

ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИу 2012-2013 н.р.


РАДИВИЛІВ – 2012


ПІДСУМКИ ЗАСІДАНЬ МО

ВЧИТЕЛІВ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ

Методичне об’єднання вчителів художньої культури в 2012-2013 навчальному році працювало у відповідності до планів роботи затверджених в серпні 2011 року. При визначенні тематики методоб’єднань було враховане проблемне питання, над яким працюють всі працівники освіти району: “Компетентнісно орієнтований підхід у навчально-виховному процесі як основа для формування і розвитку конкурентноспроможної особистості”. Всі питання, що виносились на розгляд методоб’єднань виконані в повному обсязі. Відвідування методоб’єднань протягом року склало 97 відсотків. Відсутності вчителів без поважних причин не спостерігалося.

Вчителі методоб’єднання впродовж 2011-2012 навчального року надавали перевагу використанню можливостей світової художньої культури щодо формування загальнокультурної компетентності у творчій діяльності як універсального засобу формування професійної та спеціальної компетентностей вчителя художньої культури, застосовували нові освітні технології у навчально-виховному процесі.

Перше засідання відбулося 26 серпня 2011 року на базі Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. П.Г. Стрижака на тему: „Інноваційні підходи до викладання предмету „Художня культура” у навчальних закладах району в 2011-2012 навчальному році”. Були підведені підсумки навчально-виховного процесу у 2010-2011 навчальному році та намічені завдання на 2011-2012 навчальний рік. Вчителі опрацювали методичні рекомендації, навчальні програми та пояснювальні записки, ознайомилися з календарним плануванням.

Друге засідання відбулося на базі навчально-методичного центру відділу освіти Радивилівської районної державної адміністрації 04 квітня 2012 року на тему „Використання можливостей світової художньої культури щодо формування загальнокультурної компетентності у творчій діяльності”. Було проведено „круглий стіл” на тему „Інноваційні форми та методи використання можливостей світової художньої культури щодо формування загальнокультурної компетентності вчителя” та творча майстерня вчителів „Я роблю це так …” за темою засідання. Переглянуто відео відкритих уроків та заслухано творчий звіт вчителів художньої культури, що проатестувалися в цьому навчальному році. Заслухано звіт керівника методоб’єднання та завдання на наступний рік; проведено анкетне опитування вчителів.

План роботи методоб’єднання вчителів художньої культури на 2012-2013 навчальний рік передбачає формування проектного мислення школярів в процесі вивчення художньої культури та пам’яток мистецтва рідного краю.


^ ВИВЧЕННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ У 2012-2013 Н.Р.

(за матеріалами МОН, РОІППО)

Основна і старша школа

Відповідно до рекомендацій Міністерства (лист МОН від 27.01.09 №1/9-55), зважаючи на мистецьке наповнення змісту предмета, відділом освіти рекомендується під час комплектації педагогічних працівників передбачити годинне навантаження з художньої культури насамперед учителів музичного чи образотворчого мистецтва.

Навчання художньої культури має базуватися на положенні: «^ Головне - не кількість інформації і набутих знань, а накопичення особистісного художньо-естетичного досвіду».

Саме тому рекомендуємо педагогам художньої культури перейти із площини монологічного викладу навчального матеріалу у площину конструювання діалогу між учнями. Цьому сприятиме використання різноманітних форм роботи на уроці, зокрема, інноваційних художньо-педагогічних технологій - інтегративних, проблемних, інтерактивних (дискусії, диспути), проектних (індивідуальні, групові та колективні проектні завдання), переважно замінюючи монологічну форму подачі матеріалу на діалогічну. Звертаємо увагу, що проектна діяльність має організовуватися на добровільних засадах: це стосується як вибору теми й обсягу пошукової роботи, так і форм презентації. В умовах особистісно-орієнтованого навчання головним завданням вчителя стає зацікавити учнів предметом, віднайти завдання, які відповідатимуть і здібностям, і можливостям кожного школяра. Проектну діяльність учнів треба ретельно планувати, поетапно відстежувати й оцінювати результати. Вчителеві доцільно стежити за виконанням проектів, допомагати учням організовувати свою роботу, вчасно коректувати її, консультувати в разі виникнення труднощів.

У 9 та 11 класах предмет «Художня культура» може складатися під час державної підсумкової атестації як предмет за вибором в основній та старшій школі, та як профільний предмет в 11 класі (для учнів, які навчалися у класах з профільним навчанням). У загальноосвітніх навчальних закладах (класах, групах) з поглибленим вивченням предметів, спеціалізованих навчальних закладах, ліцеях, гімназіях, колегіумах таким предметом за вибором може бути той, що вивчався поглиблено. Державна підсумкова атестація з художньої культури проводиться відповідно до рекомендацій Міністерства. Підготовкою до успішного складання державної підсумкової атестації може бути системне застосування на уроках художньої культури типів завдань, запропонованих у збірниках для державної підсумкової атестації – завдання на порівняння, узагальнення і систематизацію, здійснення мистецьких аналогій, аналіз-інтерпетацію мистецьких творів, створення міні-проектів.

Домашні завдання з художньої культури можуть бути практично-творчого чи дослідницько-пошукового характеру (зокрема, виконання проектів, підібрати асоціативний ряд, продумати сценарій, підготуватися до презентації, проаналізувати традиції, створити імпровізацію (візуальну, вокальну, інструментальну, ритмічну, мелодичну), упорядкування картотеки, визначити ТОП-5,10).


^ ІНФОРМАЦІЙНЕ ТА НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ


У 9 класі художня культура вивчається за програмою «Художня культура» авт. Л.Масол, Н.Миропольська (вид. «Перун», 2005 р.; www.mon.gov.ua).

З художньої культури у 2012-2013 навчальному році учні 9 класу працюватимуть за одним з трьох підручників: авт. Л. Масол; авт. Л.Климова; авт.Н. Назаренко та ін.

Учні 10 - 11 класів відповідно до обраного профілю навчання опановувтимуть художню культуру за програмами рівня стандарт, академічного та профільного рівня авт. Л.Масол, Н.Миропольська, що міститься в Збірнику програм з художньо-естетичного циклу для 5-11 класів (вид. «Перун», 2005 р.), Збірнику програм для профільного навчання (вид. «Оберіг», 2009 р.) та розміщена на офіційному веб-сайті МОНмолодьспорту (www.mon.gov.ua).

Для учнів 10 класу, що навчаються за програмами рівня стандарт та академічного рівня створено два підручники: авт.. Л.Масол, Н.Миропольська, О.Гайдамака та авт.. Л.Климова; а відповідно до програми профільного рівня – підручник авт. Л. Масол, О. Оніщенко, С. Ничкало, О.Гайдамака.

Програми з художньої культури для 11 класу реалізують такі підручники:

відповідно до програми рівня стандарту створено підручники авторів Н. Назаренко та ін., та підручник авт.. Н.Миропольська та ін.;

програму академічного та профільного рівнів реалізує підручник авт. Л.Климової.

Інше навчально-методичне забезпечення, рекомендоване Міністерством до використання в навчальних закладах, зазначено у Переліках навчальних програм, підручників та навчально-методичних посібників, розміщених на офіційних веб-сайтах МОНмолодьспорту (www.mon.gov.ua) та Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (www.iitzo.gov.ua).Схвалено радою навчально-методичного центру

Протокол № 1 від __.08.12 р.

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації