Поиск по базе сайта:
Протокол №3 План роботи методичного об’єднання учителів світової літератури icon

Протокол №3 План роботи методичного об’єднання учителів світової літератури
Скачати 126.69 Kb.
НазваПротокол №3 План роботи методичного об’єднання учителів світової літератури
Дата конвертації15.12.2012
Розмір126.69 Kb.
ТипПротокол

Відділ освіти Радивилівської райдержадміністрації

Навчально-методичний центр


Затверджено методичною

радою НМЦ

від 3 вересня 2012 р.

Протокол № 3


План роботи

методичного об’єднання учителів світової літератури

на 2012-2013н.р.


Керівник Грицюк Г.Д.,

учитель світової літератури

Пляшевської ЗОШ І-ІІІ ст.


Відповідальний методист

Польова І.П.


Радивилів – 2012


Вступ

Література – це храм, куди можна ввійти лише з чистою совістю і благородними намірами.

Ф.Шиллер

Курс «Світова література» - важлива складова літературної та загальногуманітарної освіти сучасних українських школярів, оскільки синтезує в собі найвищі досягнення культури народів світу і створює умови для перетворення її найважливіших цінностей і надбань в індивідуальний досвід особистості, дає унікальну можливість вчитися жити в конкретному соціокультурному просторі, усвідомлюючи його неоднорідність та неоднозначність. Цей курс також посутньо впливає на оновлення змісту вітчизняної освіти, плекання гуманістичного світогляду та гуманітарної зорієнтованості особистості, сприяє виконанню стратегічного загальнодержавного завдання інтеграції України у світовий духовно-культурний простір.

Метою вивчення курсу світової літератури в загальноосвітній школі є формування широкої читацької компетенції у старшокласників, яка базується на знаннях, уміннях пізнавального і творчого характеру, соціальних навичках, світоглядних переконаннях тощо.

Саме тому МО вчителів світової літератури у 2011-2012н.р. працювало над проблемним питанням «Компетентнісно орієнтований підхід при викладанні світової літератури як основи для формування і розвитку конкурентно спроможної особистості”.

Методичне об'єднання вчителів світової літератури упродовж 2011-2012 н.р. здійснювало навчально-методичне забезпечення літературної освіти, організовувало вдосконалення відповідної фахової освіти і кваліфікації педагогів навчальних закладів району.

Було розроблено, апробовано і впроваджено новітні освітні технології та системи, перспективний педагогічний досвід. Проведено систему заходів, спрямованих на розвиток творчого потенціалу педагогів. Кращі вчителі були залучені до конкурсів професійної майстерності, навчально-методичної та науково-дослідницької роботи. Зокрема, було організовано проведення районного етапу огляду - конкурсу творчих уроків світової літератури „Пошук – 2012”. 26 січня на базі Радивилівського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” відбувся заключний етап конкурсу. Даний конкурс проводився з метою підтримки творчої праці освітян, підвищення рівня їхньої професійної майстерності, популяризації педагогічних здобутків та ефективних навчальних технологій.

У першому відбірковому етапі конкурсу взяли участь 18 педагогів, які продемонстрували свої творчі здобутки у вигляді відео-уроків. Журі визначило 5 лауреатів огляду-конкурсу панорами творчих уроків світової літератури „Пошук-2012”: Медвідь С.В., учителя Крупецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Разкевич Є.М., учителя Теслугівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Пасєку Л.І., учителя Острівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Зиму Г.Ф., учителя Рудня-Почаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Кондрась Л.Ф., учителя Козинського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - колегіум”.

Переможцем конкурсу журі визнало учителя світової літератури Радивилівського навчально – виховного комплексу „Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” Новосад Оксану Степанівну, яка представила відео-урок „Остап і Андрій: два брати, дві долі” за повістю М.В.Гоголя „Тарас Бульба”.

Кожен конкурс – це нова сторінка в методиці викладання світової літератури. З року в рік фахова майстерність учителів зростає. Усі відео-уроки світової літератури вирізнялися новизною, нестандартним та творчим підходом, оригінальністю та високим професіоналізмом.

На різнопланових засіданнях методичних структур словесники обговорювали актуальні питання навчання та виховання, ділилися досвідом роботи, ознайомлювалися з новими освітніми технологіями, що дозволило іти в ногу з часом, підвищило результативність педагогічної діяльності.

Функціонували такі методичні структури:

1) районне МО (керівник Г.Д. Грицюк, учитель Пляшевської ЗОШ I-III ст.);

2) практичний семінар " Застосування інноваційних технологій навчання на уроках світової літератури як умова реалізації компетентнісного підходу";

3) "КІС" (керівник Л. С. Марута, вчитель Радивилівської ЗОШ I-III ст. №2);

4) окружні МО.

Вважаю, що загалом учителі світової літератури правильно розуміють суть реформування мовно-літературної освіти і належно втілюють основні вимоги державних документів у життя, забезпечують базовий рівень навчальних компетенцій із світової літератури. Усе заплановане - виконано.

На належному рівні проведені засідання МО: 26.08.11р. в Радивилівській ЗОШ I-III ст. №2 "Актуальні питання вивчення світової літератури: стан, проблеми, перспективи" і 23. 02. 12., в Сестрятинській ЗОШ I-III ст. за темою "Культура спілкування із книгою як засіб формування компетентнісної особистості".

Нові форми та методи роботи щодо виховання в учнів культури спілкування із книгою продемонструвала на відкритому уроці у 8 класі Т. В. Савчук (Сестрятинська ЗОШ I-III ст.).

Безумовно, доволі ефективно працював практичний семінар вчителів СЛ. На першому занятті (Немирівська ЗОШ I-III ст., вчитель Грушецька О.В.) словесники розкривали значущість інноваційних технологій навчання, а друге заняття членів ПС "Формування та розвиток критичного мислення учнів на уроках світової літератури через упровадження компетентнісного підходу у навчанні" відбулося 22. 03.12р. у Козинському НВК "Загальноосвітня школа I-III ст.-колегіум", вчитель Кондрась Л.Ф.

Важливо, що від присутніх на заняттях, особливо молодих фахівців, позитивні відгуки про побачене і почуте, тому що багато чого вчителі можуть запровадити у свою практику. Варто відмітити досить вдалий майстер-клас О. С. Новосад, вчителя світової літератури Радивилівського НВК "Загальноосвітня школа I-III ст. №1-гімназія". Цікавим видався відкритий урок у 6 кл. "Байка у світовій літературі" в Немирівській загальноосвітній школі І-ІІІст. (вчитель О. В.Грушецька). Приємно, що вчителі щиро презентують свої "методичні родзинки".

Щодо роботи "КІС", (керівник Л. С. Марута). Сучасний відкритий урок у 8 класі на тему "Китайська література" провела вчитель СЛ Радивилівської ЗОШ I-III ст. Є. А. Волк (27. 10. 11.) А тему другого засідання "КІС" "Інноваційні форми і методи формування читацьких компетентностей на уроках СЛ" обговорювали в Радивилівському НВК "Загальноосвітня школа I-III ст. №1-гімназія". Досить жваво члени "КІС" обговорювали роль інтерактивних засобів навчання в розвитку творчого мислення учнів, формування інтересу до вивчення літератури, навичок аналізу прочитаного, як розвивати творчу уяву, критичне мислення.

На засіданнях окружних МО вчителів світової літератури обговорено низку актуальних питань, пов'язаних із організацією вивчення СЛ у 2011-2012 н. р. Вироблено рекомендації за темами роботи методичних структур. Як підсумок роботи за рік, проведено діагностичне анкетування.

Слід відмітити роботи юних дослідників Радивилівського НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.”, вчитель Ксьондзик В.М., Підзамчівської загальноосвітньої школи І-ІІІст., вчитель Фещук Л.А. (Владика О., учениця 10 класу посіла ІІ місце обласного етапу конкурсу-захисту), Ситненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.., вчитель Лемещук Р.В.

Є ще чимало невирішених питань. Проблемою залишається методика аналізу художнього твору як неповторного художнього явища. Учні недостатньо організовуються вчителями на самостійне здобуття знань. Бракує хрестоматій із світової літератури у старших класах.

Педагогічна діяльність має свої особливості: її результати помітні не відразу. Вчителеві треба працювати роки і роки, щоб побачити те, що ти замислив. Вся система роботи як у курсовий, так і у міжкурсовий періоди допомагає формуванню професійної компетентності вчителя. Головна умова творчої діяльності і зростання педагогічної майстерності, удосконалення професійної компетентності. - це постійне підвищення кваліфікації. Професія вчителя – це щоденне навчання. Якщо є бажання навчатися, неформальне ставлення до своєї професії, любов до дітей, то вчитель постійно буде працювати над підвищенням рівня своєї професійної компетентності, щоб досягти вершин педагогічної майстерності і стати справжнім майстром своєї справи.


^ Пріоритетними для учителів світової літератури в 2012-2013 н.р. будуть наступні:

-компетентнісний підхід при вивченні курсу світової літератури,

-формування гуманістичного світогляду та гуманітарної свідомості особистості;

-плекання вміння сприймати прекрасне, творити власну особистість його засобами;

-формування стійкої мотивації вивчення літератури. Відчуття краси та виразності художнього слова;

-розвиток умінь сприймаи літературний твір як явище мистецтва, у єдності його змістових та формальних особливостей;

-формування читацької культури, творчих здібностей, критичного мислення, навичок самостійного аналізу та аргументованого оцінювання прочитаного.


^ План роботи інструктивно-методичної наради

вчителів світової літератури


29 серпня 2012 р. Радивилівська ЗОШ І-ІІІст. №2

Тема. Актуальні питання вивчення світової літератури: стан, проблеми, перспективи.

Завдання. Обговорити низку актуальних питань, пов’язаних із організацією вивчення світової літератури у 2012-2013 н. р.


1. Доповідь. Аналіз роботи методичного об’єднання, інших структурних підрозділів за минулий навчальний рік та пріоритетні напрямки у роботі учителів світової літератури у 2012 - 2013 навчальному році.

^ Грицюк Г.Д., керівник методичного об’єднання


2. Практична робота. Опрацювання методичних рекомендацій МОН, РОІППО, РНМЦ щодо вивчення світової літератури у 2012-2013 н.р.

^ Грицюк Г.Д., керівник методичного об’єднання


3. Виступ. Навчально-методичне забезпечення та рекомендації щодо навчання світової літератури в 2012 – 2013 навчальному році.

^ Польова І.П., методист НМЦ відділу освіти


4. Презентація, обговорення, корекція та затвердження планів роботи районного МО вчителів світової літератури та методичних підрозділів.

^ Грицюк Г.Д., керівник методичного об’єднання

Польова І.П., методист НМЦ відділу освіти

5. Обговорення. Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів із світової літератури.

^ Польова І.П., методист НМЦ відділу освіти

6. На книжкову полицю вчителя світової літератури (інформаційно-бібліографічний огляд новинок літератури ).

^ Пасєка Л.І., учитель Острівської ЗОШ І-ІІ ст.

Література

 1. Концепція літературної освіти. Із веб-сайта Міністерства www. mon. qov.ua.// Всесвітня література в середніх навчальних закладах України.- 2011.- №4.

 2. Бібліотека світової літератури (оригінали та переклади) : http: ae.lib.narod.ru

 3. Богдан Л. Залучати учнів до сучасних методів роботи з інформацією. // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2005. - №9. – с. 8-13.

 4. Матеріали конкурсу «Учитель року 2010». Радивилів. НМЦ, 2010.

 5. Рекомендації МОН, РОІППО, РНМЦ щодо викладання світової літератури у 2011-12 н.р.План роботи МО вчителів світової літератури


Список членів МО:

 1. Мельничук Г. О., учитель Теслугівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 2. Мирончук Т.Є., учитель Михайлівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 3. Кондрась Л.Ф., учитель Козинського НВК загальноосвітня школа I-III ст. - колегіум

 4. Довгаль В.В., учительБашарівської ЗОШ І-ІІІст.

 5. Мулик Є.І., учитель Жовтневої ЗОШ І-ІІІ ст.

 6. ГрушецькаО.В., учитель Немирівської ЗОШ І-ІІІ ст..

 7. Івасюк Г. І., учитель ХотинськоїЗОШ І-ІІІ ст..

 8. Зима Г.Ф., учителька Рудня-Почаївської ЗОШ І-ІІІ ст.

 9. Жук В.М., учитель Іващуківської ЗОШ І-ІІІ ст..

 10. Пасєка Л.І., учитель Острівської ЗОШ І-ІІІст.

 11. Найчук Т.Є., учитель Гранівської ЗОШ І-ІІІ ст..

 12. Воронко Л.В., учитель Копанівської ЗОШ І-ІІІ ст..

 13. Ляхович І.Ф., учитель Митницької ЗОШ І-ІІІ ст..

 14. Савчук Т.В., учитель Сестрятинської ЗОШ І-ІІІ ст..

 15. Закревська М.М., учитель Рідківської ЗОШ І-ІІІ ст..

 16. Михалюк Г.М., учителька Хотинської ЗОШ І-ІІІ ст..

 17. Іващук І.П., учителька Радивилівського ліцею

 18. Гринчук А.А., учителька Радивилівського ліцею

 19. Голосна С.І., учителька Пляшівської ЗОш І-ІІІ ст..

 20. Медвідь С.В., вчитель Крупецької З О Ш І-ІІІ ст.

 21. Волк Є. А., вчитель Радивилівської З О Ш І-ІІІ ст.№2

23. Мошкун Л. С., вчитель Срібненької ЗОШ І-ІІІ ст.

24. Лемещук Р.В., вчитель Ситненської З О Ш І-ІІІ ст.

 1. Марута Л.С., вчитель Радивилівської З О Ш І-ІІІ ст. №2

 2. Довбиш А.М., вчитель Радивилівської ЗОШ І_ІІІ ст. №2

 3. Фещук Л.А., вчитель Підзамчівської ЗОШ І-ІІІ

 4. Новосад Оксана Степанівна, вчитель Радивилівського НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1-гімназія”.

 5. Побережник Наталія Дмитрівна, вчитель Дружбівської ЗОШ І-ІІІ ст.

 6. Ксьондзик М.В., вчитель Радивилівського НВК „Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1-гімназія”.

 7. Павлишина Н.І., вчитель Башарівської ЗОШ І-ІІІст

 8. Гулійчук Л.В., вчитель Копанівської ЗОШ І-ІІст

 9. Разкевич Є.М., вчитель Теслугівської ЗОШ І-ІІ засідання


11 квітня 2012р. Башарівська ЗОШ І-ІІІ ст.


Тема. Самоосвітня діяльність педагога – засіб підвищення професійної компетентності.

Мета. Активізувати проблему щодо самоосвітньої діяльності педагога у підвищення професійної майстерності.

Завдання.

1.Окреслити основні принципи самоосвітньої діяльності педагогів.

2.Визначити аспекти вибору змісту і форм самоосвітньої роботи вчителів світової літератури.

3.Скласти орієнтовний план реалізації самоосвіти вчителів.

4.Одержати зворотний зв'язок результатами семінару.


Теоретична частина


1.Виступ. Самоосвіта як безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення педагогів.

Фещук Л.А., учитель Підзамчівської ЗОШ І-ІІІ ст.

2.Доповідь. Принципи самоосвітньої діяльності вчителя.

Мельничук Г.О., учитель Теслугівської ЗОШ І-ІІІ ст.

3.Інформація. Шляхи, форми і методи самоосвітньої діяльності вчителя.

Найчук Т.Є., учитель Гранівської ЗОШ І-ІІІ ст.

4.Повідомлення. Класифікація методико-педагогічних заходів для стимулювання самоосвіти педагогів.

Заступник із навчально-виховної роботи Башарівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Практична частина

4.З досвіду роботи. Орієнтовний план реалізації самоосвітньої діяльності вчителів.

Лемещук Р.В., вчитель Ситненської ЗОШ І-ІІІ ст.

5. Творчий звіт вчителів „Мої педагогічні знахідки” (презентація роботи над власною науково-методичною проблемною темою).

Учителі світової літератури, що атестуються

6. Підготовка до ДПА з предмета у 2012-2013н.р.

Польова І.П., методист НМЦ

7.Діагностика методичної роботи на наступний рік.

Грицюк Г.Д., керівник МО


Післямова. Рефлексія. Підбиття підсумків

Грицюк Г.Д., керівник МО


Література.

 1. Квардіціус Л.В. Професійна самоосвіта вчителя. «Управління школою», № 13,

2006 р.

 1. Ткаченко Т. Робота з педагогічними кадрами. «Управління школою», № 4, 2006 р.

 2. Тевлін Б.Л. Професійна підготовка вчителів. Харків « Основа », 2006 р.

 3. Григора В.В. Робота з педагогічними кадрами. Харків « Основа », 2006 р.

 4. Скорик Т. Вивчення мотивації творчої педагогічної діяльності. «Управління школою»., № 10-12, 2006 р.

 5. Радченко А.Є. Організація самоосвітньої діяльності вчителів на моніторинговій підставі. «Управління школою», № 26-28, 2005 р.

 6. Бумагіна О. Самоосвіта вчителів. «Завуч», № 36, 2002 р.

 7. Тевлін Б.Л. Організація методичної роботи в школі. «Завуч», № 8, 2004 р.

 8. Кир’янова І.В. Організація методичної роботи в школі. «Управління школою»,

№ 11, 2004 р.

 1. Масликова І. Модель педагогічного керівництва самоосвітньою діяльністю педагогів у системі методичного менеджменту. « Управління школою », №11,

2004 р.

11. Мануйленко С.В. Організація методичної роботи у школі. Карта підвищення кваліфікації та самоосвіти вчителів. « Управління школою », № 1, 2005 р.

12. Радченко А.Є. Моніторинг професійної педагогічної компетентності вчителя.

«Управління школою», № 35-36, 2005 р.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації