Поиск по базе сайта:
Наказ №221 Про стан дотримання у загальноосвітніх навчальних закладах району Положення про золоту медаль \"За високі досягнення у навчанні\" та срібну медаль \"За досягнення у навчанні\" icon

Наказ №221 Про стан дотримання у загальноосвітніх навчальних закладах району Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні"
Скачати 95.68 Kb.
НазваНаказ №221 Про стан дотримання у загальноосвітніх навчальних закладах району Положення про золоту медаль "За високі досягнення у навчанні" та срібну медаль "За досягнення у навчанні"
Дата конвертації03.12.2013
Розмір95.68 Kb.
ТипНаказУКРАЇНА

РАДИВИЛІВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ВІДДІЛ ОСВІТИ

НАКАЗ

м.Радивилів


від 18.06.2013 № 221


Про стан дотримання у загальноосвітніх

навчальних закладах району Положення

про золоту медаль “За високі досягнення у навчанні”

та срібну медаль “За досягнення у навчанні”


Відповідно до плану роботи відділу освіти адміністрації на 2013 рік та згідно з наказом відділу освіти адміністрації від 01.02.2013 № 62 “Про вивчення у загальноосвітніх навчальних закладах району стану дотримання Положення про золоту медаль “За високі досягнення у навчанні” та срібну медаль “За досягнення у навчанні” відділом освіти адміністрації вивчено в Радивилівському загальноосвітньому ліцеї Рівненської області (директор Ю. Адамський), Радивилівському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1-гімназія” Радивилівської районної ради Рівненської області (директор А. Фаєвська), Радивилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Радивилівської районної ради Рівненської області(директор М. Сова), Дружбівській загальноосвітня школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор П. Побережник), Крупецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор О. Приступа), Підзамчівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор В. Гринюк), Пляшівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор І. Данілішина), Рудня-Почаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор М. Вижицька) стан дотримання чинного


^ НАКАЗ ПІДГОТУВАВ:


Заступник начальника відділу освіти районної державної адміністрації

І. КиричукПОГОДЖЕНО:Юрисконсульт відділу освіти
С. Бусь
Положення про золоту медаль “За високі досягнення у навчанні” та срібну медаль “За досягнення у навчанні”.

Всього у 2012-2013 навчальному році кількість претендентів на нагородження золотою медаллю “За особливі успіхи у навчанні” та срібною медаллю “За успіхи у навчанні” в районі складало 14 учнів ( у минулому 2011-2012 навчальному році 25 учнів), що становить 5,9 % від загальної кількості випускників 11-х класів.

Під час вивчення проаналізовано класні журнали 10 класів за 2011-12 навчальний рік тих загальноосвітніх навчальних закладів, де навчалися претенденти на нагородження медалями, на предмет стану дотримання у них Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.2008 № 496. В результаті зазначеного аналізу з’ясовано, що не зафіксовані або майже не зафіксовані порушення чинної інструкції у Радивилівському навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія” Радивилівської районної ради Рівненської області (директор А. Фаєвська), Підзамчівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор В. Гринюк) та Пляшівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області (директор І. Данілішина). Поодинокі порушення виявлені у класних журналах Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області(директор П. Побережник) та Крупецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області (директо О. Приступа). Це свідчить, що названі вище керівники звертають серйозну увагу на забезпечення належного контролю у зазначеній ділянці роботи.

Поруч із тим зафіксовані недоліки у Радивилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Радивилівської районної ради Рівненської області (директор М. Сова). Це, зокрема виправлення поточних оцінок у претендентів на нагородження медалями ( вчителі Тітова Т. О., Орел І. К.), виправлення тематичних оцінок (вчителі Ширикало В. В., Сиротинська В. Р., Довбиш А. М.) і навіть виправлення семестрових балів (вчитель Ширикало В. В.); неврахування всіх видів навчальної діяльності при виставленні тематичних і семестрових оцінок (вчителі Барчук Л. С., Галандзовська О. В., Медвідь М. Л.). У вчителя Кривуцика М. В. простежується тенденція поступового зростання навчальних досягнень одного з претендентів на медаль з 8 балів з початку навчального року до 10 балів на кінець навчального року. Аналогічні недоліки зафіксовані і у Радивилівському загальноосвітньому ліцеї Рівненської області, зокрема виправлення оцінок учителями Салійчук А. С. та Саган І. О. (директор Ю. Адамський), у Дружбівській і Крупецькій загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області (директори П. Побережник і О. Приступа), зокрема неврахування всіх видів навчальної діяльності при виставленні тематичних оцінок у вчителів Бойка В. С. та Приступи О. М.

Що стосується класних журналів 11-х класів за 2012-2013 навчальний рік, то не виявлено порушень щодо оцінювання навчальних досягнень претендентів на нагородження медалями у Крупецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області.

Однак в інших навчальних закладах у класних журналах 11-х класів за 2012-2013 навчальний рік виявлені недоліки на предмет стану дотримання у них Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.08 № 496. Зокрема, у Радивилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Радивилівської районної ради Рівненської області вчитель Ширикало В. В. допускає виправлення оцінок у претендента на нагородження медаллю. Учителі цієї ж школи Барчук Л. С., Кривуцик М. В. та Сиротинська В. Р., а також Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області Бойко В. С. та Бурмай Л. Д. не враховують всі види навчальної діяльності при виставленні тематичних оцінок. В учителя Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області Кашуби Л. М. трапляється виставлення поточних оцінок середнього рівня навчальних досягнень претендентам на нагородження медалями.

Також працівниками відділу освіти та районного методичного кабінету протягом 2012-2013 навчального року проведено моніторинг навчальних досягнень учнів у тих класах тих загальноосвітніх навчальних закладів, де навчалися претенденти на нагородження медалями, з української мови, математики, економіки та профільного предмета. На відміну від минулого року всі претенденти на нагородження медалями впоралися із контрольними завданнями, підтвердивши високий рівень навчальних досягнень. Це свідчить, що цьогоріч керівники загальноосвітніх навчальних закладів з усією серйозністю поставились до визначення претендентів на нагородження медалями та відповідності їх рівня навчальних досягнень чинному Положенню про золоту медаль “За високі досягнення у навчанні” та срібну медаль “За досягнення у навчанні”.

Протягом 2012-2013 навчального року відділом освіти проведено аналіз підсумкових директорських контрольних робіт, які проводились у навчальних закладах, зокрема і в тих, де навчались претенденти на нагородження медалями. У більшості із них дотримано Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329. Поруч із тим, навчальні досягнення претендентів на нагородження медалями за підсумками директорських контрольних робіт є значно нижчими ніж оцінки за семестр із предмету історія України у Радивилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Радивилівської районної ради Рівненської області. У Крупецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області та у Дружбівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області з цього ж предмету навчальні бали претендентів на нагородження медалями за виконання підсумкових директорських контрольних робіт не сповна відповідають чинним Критеріям.

Аналіз обов’язкових письмових робіт з різних предметів засвідчив, що Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджені наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329, під час оцінювання робіт претендентів на нагородження медалями не дотримуються з предмету українська мова учителем Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області Токминою Л. Є. під час написання переказу у І півріччі 2012-2013 навчального року.

Всі претенденти на нагородження медалями брали участь у різних етапах олімпіад з базових і спеціальних дисциплін, конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт у рамках роботи Малої академії наук, предметних турнірах, фестивалях тощо. Значна кількість з них здобували переможні місця у зазначених заходах. Особливо тут слід відзначити Замнифіст Христину, ученицю Радивилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Радивилівської районної ради Рівненської області, яка виборола ІІІ місце у Всеукраїнській олімпіаді з екології. ІІ місце в обласному етапі олімпіади з цього ж предмету здобула учениця Радивилівського навчально-виховному комплексу “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія” Радивилівської районної ради Рівненської області Качан Вікторія. Також , окрім зазначених учнів переможцями ІІ (обласного) етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук стали Ворожбит Тетяна (Радивилівський НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1-гімназія”), Мирончук Іванна (Радивилівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2), Владика Олена (Підзамчівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та Данілішина Олеся (Пляшівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів). На жаль 1 претендент на нагородження медаллю з Крупецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області не увійшов у число переможців навіть під час проведення ІІ(районного) етапу олімпіад з навчальних предметів. Зазначений факт повинен спонукати керівника цього закладу до створення атмосфери більш принципового розгляду на засіданні педагогічної ради питання, яким визначається коло претендентів на нагородження медалями у терміни, визначені Міністерством освіти та науки України.

Аналіз отриманих балів претендентів на нагородження медалями під час проведення державної підсумкової атестації свідчить про те, що всі претенденти на нагородження медалями підтвердили власний рівень навчальних досягнень у порівнянні із річним оцінюванням, що є позитивним моментом у порівнянні з минулим роком.

Деяким керівникам і педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів слід більш ретельніше вивчати чинне Положення про золоту медаль “За високі досягнення у навчанні” та срібну медаль “За досягнення у навчанні”, оскільки у Рудня-Почаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Радивилівської районної ради Рівненської області одна учениця була визначена претендентом на нагородження срібною медаллю, отримавши семестрову оцінку “8” з хімії за 10 клас, а у Радивилівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 Радивилівської районної ради Рівненської області одна учениця була визначена претендентом на нагородження золотою медаллю, отримавши семестрову оцінку “9” з математики за 10 клас, що суперечить чинному положенню.


Виходячи із викладеного вище,


НАКАЗУЮ:


 1. Районному методичному кабінету (за згодою):

Організувати проведення практичних семінарів із педагогічними працівниками загальноосвітніх навчальних закладів району з питань забезпечення дотримання ними Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.08 № 496, та Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329.

Третя декада серпня 2013.

 1. Керівникам загальноосвітніх навчальних закладів:

  1. Забезпечити принциповий системний розгляд на засіданнях педагогічних рад питання щодо визначення претендентів на нагородження Золотою або Срібною медаллю за підсумками навчання у 10-му класі.

До 01. 09.2013

  1. Забезпечити суворе дотримання вимог Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.08 року № 496.

Постійно

  1. Провести ґрунтовний аналіз дотримання Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329, під час проведення підсумкових директорських контрольних робіт у 2012-2013 навчальному році і у разі виявлення їх порушень у відповідності до пункту 1.8. Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.1010 № 930 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 14.12.2010 № 1255/18550), ініціювати позачергову атестацію педагогічних працівників, у яких виявлено порушення, у зв’язку із зниженням професійного рівня їх діяльності, про що повідомити відділ освіти адміністрації.

До 15.09.2013


 1. Дирекціям Радивилівської загальноосвітньо школи І-ІІІ ступенів №2 Дружбівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів та :

  1. Вжити невідкладних заходів щодо недопущення порушення Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.08 № 496, та Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329.

Впродовж 2013-2014 н. р.

  1. Враховувати під час проведення атестації педагогічних працівників

факти порушення ними Інструкції з ведення класного журналу учнів 5-11(12) класів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 03.06.08 № 496, та Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 13.04.2011 № 329.

Постійно

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника відділу освіти І. Киричука.


Начальник відділу освіти І. КовалевськаСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації