Поиск по базе сайта:
Повідомлення установи банку про відсутність коштів на рахунку боржника. Законодавство не зобов\

Повідомлення установи банку про відсутність коштів на рахунку боржника. Законодавство не зобов'язує кредитора подавати іншу інформацію про фінансове і майнове становище боржника та доводити її достовірність




Скачати 21.79 Kb.
НазваПовідомлення установи банку про відсутність коштів на рахунку боржника. Законодавство не зобов'язує кредитора подавати іншу інформацію про фінансове і майнове становище боржника та доводити її достовірність
Дата конвертації18.11.2012
Розмір21.79 Kb.
ТипПовідомлення




ВИЩИЙ АРБІТРАЖНИЙ СУД УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 14.04.97 р. N 01-8/132

 

 

Арбітражні суди України 



Про рішення, прийняті нарадою з питань арбітражної практики

Із змінами і доповненнями, внесеними
 листом Вищого арбітражного суду України
від 4 листопада 1998 року  N 01-8/418,
листом Вищого господарського суду України
 від 2 жовтня 2001 року N 01-8/1042

На нараді з питань арбітражної практики Вищого арбітражного суду України обговорені питання, що доводяться до відома арбітражних судів разом з прийнятими рішеннями.

1. Чи можна визнати боржника банкрутом у випадку, коли кредитор не подав арбітражному суду аудиторський висновок?

Відповідно до статті 5 Закону України "Про банкрутство" проведення аудиту обов'язкове у разі звернення боржника з заявою про визнання його банкрутом. Що ж до кредитора, то він повинен подати докази неспроможності боржника, якими є нереалізоване протягом місяця розпорядження про списання у безспірному порядку суми, що визнана боржником у його відповіді на претензію або зазначена у виконавчому документі, та повідомлення установи банку про відсутність коштів на рахунку боржника. Законодавство не зобов'язує кредитора подавати іншу інформацію про фінансове і майнове становище боржника та доводити її достовірність.

Призначення аудиту за рахунок кредитора можливе лише за наявності згоди на це як кредитора, так і боржника. У разі незгоди кредитора відшкодувати вартість аудиту його вимоги підлягають розгляду на загальних підставах, що не виключає визнання боржника банкрутом.


2. Пункт 2 виключено

 (згідно з листом Вищого господарського
 суду України від 02.10.2001 р. N 01-8/1042)


3. Пункт 3 виключено

 (згідно з листом Вищого господарського
 суду України від 02.10.2001 р. N 01-8/1042,
 у зв'язку з цим пункт 4 вважати пунктом 2)

2. Який порядок виконання рішення арбітражного суду, коли у боржника - державної установи (організації) недостатньо коштів, необхідних для його відповідальності за своїми зобов'язаннями?


У разі відсутності або недостатності у державної установи (організації) коштів, необхідних для виконання нею своїх зобов'язань, слід у кожному конкретному випадку відповідно до вимог розділу V Закону України "Про власність" та інших законодавчих актів, зокрема, Декрету Кабінету Міністрів України від 15.12.92 N 8-92 "Про управління майном, що є у загальнодержавній власності", встановлювати державний орган, уповноважений управляти державним майном, та залучати його до участі у справі згідно зі статтею 24 Арбітражного процесуального кодексу України.

У разі, якщо відсутність чи недостатність таких коштів виявлено на стадії виконання рішення, стягувач не позбавлений права звернутися до державного органу, уповноваженого управляти державним майном, з позовом на загальних підставах, визначених названим Кодексом.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з листом Вищого
 арбітражного суду України від 04.11.98 р. N 01-8/418,
листом Вищого господарського суду України
 від 02.10.2001 р. N 01-8/1042)

 

 

Заступник Голови Вищого
арбітражного суду України

 
А. Осетинський



 




Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації