Поиск по базе сайта:
Грачев Олег Олексійович icon

Грачев Олег Олексійович
Скачати 21.45 Kb.
НазваГрачев Олег Олексійович
Дата конвертації16.11.2012
Розмір21.45 Kb.
ТипДокументи

Грачев Олег Олексійович

Народився 27 серпня 1950 р. в сім’ї офіцера-фронтовика в прикордонному білоруському місті Бресті. Після закінчення в 1972 р. Брестського інженерно-будівельного інституту працював у ньому асистентом кафедр опору матеріалів і теоретичної механіки, будівельної механіки та будівельних конструкцій. З 1977 р. мешкає в Києві, навчався в аспірантурі Інституту механіки Академії наук УРСР і після успішного захисту дисертації в 1984 р. отримав науковий ступінь кандидата технічних наук. Потім працював в цьому ж інституті науковим співробітником, а згодом старшим науковим співробітником в Інституті математики АН УРСР, з 1998 року О.О.Грачов — завідувач відділу проблем діяльності та стратегії розвитку НАН України Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України.

Наукові дослідження О.О.Грачева пов’язані з вивченням оболонкових конструкцій з урахуванням дискретного розміщення підкріплюючих елементів (ребер), дослідженням їх напружено-деформованого стану та стійкості при статичних і динамічних навантаженнях, розвитку коливальних процесів. У результаті були розроблені методики розрахунку та визначення оптимальних параметрів таких конструкцій (обшивки та ребер) при конкретних навантаженнях і різноманітних матеріалах. Теоретичні розробки обов’язково супроводжувалися експериментальними дослідженнями, що скорочувало шлях до їх впровадження в оборонній промисловості, загальному машинобудуванні, авіаційній промисловості, суднобудівельній промисловості, при проектуванні технологічної апаратури нафтопереробної промисловості, що працює в умовах вакууму, будівництві. Результати досліджень О.О.Грачева використовувалися, зокрема, при проектуванні літальних апаратів в конструкторському бюро «Південне» і ряді підприємств оборонної промисловості.

В останні два десятиліття під керівництвом О.О. Грачева проведені дослідження з актуальних напрямів наукознавства: «Наукометричний аналіз стану наукової системи України» (2000–2004 рр.), «Узагальнення та систематизація результатів досліджень, отриманих в НАН України з ряду пріоритетних міждисциплінарних наукових напрямів» (2005–2009 рр.), «Дослідження проблем трансформації наукового потенціалу НАН України з урахуванням кризових явищ в економіці України».Він автор концепції зовнішньоекономічної діяльності України, співавтор монографій «Устойчивость ребристих оболочек вращения» (1987), «Академія наук України» (1993), «Національна академія наук України: проблеми розвитку та входження в Європейський науковий простір» (2007) та автор близько 200 статей.

О.О. Грачев плідно суміщає наукову діяльність з громадською. У 1998– 2006 рр. він народний депутат України, був першим заступником голови Комітету у закордонних справах Верховної Ради України, тривалий час виконував обов’язки голови цього комітету, очолював депутатську групу Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Білорусь, був керівником депутатської групи Верховної Ради України зі сприяння врегулюванню придністровського конфлікту. За активну і плідну діяльність О.О. Грачова нагороджено Почесною грамотою Верховної Ради України, його обрано академіком Міжнародної слав’янської академії наук.


(Із статті: Грачев Олег Олексійович (до 60-річчя від дня народження) // Наука та наукознавство. – 2010.– №3. – С.130–131).Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації