Поиск по базе сайта:
Тема уроку: Основні завдання курсу «Основи галузевої економіки і підприємництва» План уроку icon

Тема уроку: Основні завдання курсу «Основи галузевої економіки і підприємництва» План уроку
Скачати 26.38 Kb.
НазваТема уроку: Основні завдання курсу «Основи галузевої економіки і підприємництва» План уроку
Дата конвертації06.07.2013
Розмір26.38 Kb.
ТипДокументи

Тема уроку: Основні завдання курсу « Основи галузевої економіки і підприємництва»


План уроку


1. Предмет економічної теорії

2. Основні етапи розвитку економічної науки


Мета уроку: Ознайомити учнів з предметом « Основи галузевої економіки та підприємництва», дізнатися, які етапи розвитку були в економічній теорії.


1. Основні етапи розвитку економічної теорії.

Для визначення предмету економічної теорії варто розібратися, що собою являє економічна діяльність людей та економіка країни.

Слово « Економіка» має давньогрецьке походження та складається з двох слів «ойкос» - домашнє господарство, «номос» - закон вчення, або правила введення домашнього господарства.

Економіка – це діяльність по створенню речей та послуг, це наука яка вивчає процес виробництва матеріальних благ, послуг, що задовольняють суспільні потреби.

Процес виробництва матеріальних благ та послуг можна розглядати з 2- х позицій:

З одного боку – це процес поєднання та використання матеріально – речових та людських ресурсів, з метою отримання кінцевого результату.

Для процесу виробництва потрібна сировина та матеріали, машини, устаткування. Все це в економічній теорії має назву продуктивні сили суспільства.

Свої кількісні та якісні характеристики у різних країнах світу в різних галузях, що впливає на загальний стан продуктивних сил та їх можливості що до певної кількості потрібних благ окремих країн та в певний проміжок часу.

Саме тому економічна теорія може сконцентруватися на дослідженні саме продуктивних сил суспільства, проблемах їх розвитку. Прихильники такої точки зору мали економічну теорію як науку, що досліджуються проблеми ефективного використання виробничих ресурсів або управління ними метою досягнення мах задоволення матеріальних потреб людини.

Предметом економічної теорії є дослідження сил між людьми, що виникають в процесі суспільного виробництва, у взаємозв’язку із проблемою ефективного використання обмежених виробничих ресурсів.


2. Перші думки що до процесів господарювання можна відшукати у найдавніших письмових документах стародавнього Єгипту, Вавілону, Індії та Китаю. Це свідчить про те, що свідомий процес виробництва навіть примітивних матеріальних благ потребує певних знань для його правильної організації. Перші теоретичні та економічні розробки з'являються лише у IVму Vму ст. до н. е. у давній Греції.

Є такий термін як «економія» він дає життя новому терміну «економія», який застосовується відтепер для окреслення окремої галузі знань, що стосується суто господарської діяльності.

Об'єктивні зміни, які відбулися в економіці провідних 3-х Європейських держав у XVIIIст. Змусили появу нової школи, що отримала пізніше назву класичної. Стрімкий розвиток моне фактурного виробництва, утворилось і зміцнення перших підприємницьких капіталів типу та зростання значення промислового виробництва в цілому, висувало потреби у переосмисленні теоретичних поглядів меркантилізму.

На сьогоднішній день існує дуже багато напрямків та шкіл, основними з яких є 3:

  1. неокласична – яка розглядає людину економіки, яка виступаючи в ролі продавця робочої сили, споживача чи підприємця намагається збільшити свій дохід та звести до min витрати.

  2. монетаризм – згідно з якими грошова маса в обігу не повинна перебільшувати кількості товарів та послуг.

  3. неокейнсіанство – представники цієї школи вважають, що без активного втручання держави в економічний процес розвитку суспільства неможливий.

Отже, економіка – це діяльність по створенню речей та послуг, це наука яка вивчає процес виробництва матеріальних благ, послуг, що задовольняють суспільні потреби. Вона може розглядатися з різних позицій та сторін.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації