Поиск по базе сайта:
Урок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів icon

Урок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів
Скачати 25.54 Kb.
НазваУрок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів
Дата конвертації06.07.2013
Розмір25.54 Kb.
ТипУрок

Урок №19
Тема: Текстовий процесор
Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів.     
Мета уроку: навчальна: ознайомити учнів з режимом роботи, навчити змнювати параметри сторінки та створювати колонтитули.
Виховна: виховувати культуру праці, працелюбність;
Розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам`ять, мислення.
Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.
Методи проведення: бесіда з елементами пояснення, спостереження, демонстрація.
^ Методичне забезпечення: персональний комп`ютер, підручник «Інформатика 10 кл.»,          Й..Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко

Хід роботи

  1. Організаційна частина: перевірка учнів за списком

  2. Повідомлення теми та мети уроку

  3. Актуалізація та мотивація опорних знань:

а) Які ви знаєте способи створення таблиць?
б) Як вилучити рядки (стовпці) таблиці?
в) Як змінити властивості таблиці?

  1. ^ Повідомлення нового матеріалу:

     Установка параметрів сторінок
Щоб становити параметри сторінок у створюваному документі, виконайте меню Файл -  параметры  страницы. У відповідь відкриється діалог, який складається з чотирьох вкладок. Назви цих вкладок говорять самі за себе.
           1. Вкладка Размер бумаги дозволяє задати розмір аркуша ,на якому друкуватиметься документ, а також визначити орієнтацію аркуша-книжкову або альбомну.
2. За допомогою вкладки ^ Поля визначаються розміри полів. Значення полів уводяться у лічильники Верхнее, Нижнее тощо. У лічильниках От края колонтитула встановлюються відстані від краю аркуша до верхнього і нижнього колонтитулів.  Якщо ви бажаєте працювати з розворотом сторінок,встановіть опцію Зеркальные поля.
           3. Вкладка Макет використовується для задання деяких параметрів макета сторінки. Насамперед це стосується колонтитулів: вони можуть бути як однаковими , так і різними для парних і непарних сторінок
4. На вкладці Источник бумаги можете прийняти установки за умовчанням. Це означатиме подачу паперу для друку з лотка принтера.
Усі встановлені параметри сторінок можна використовувати за умовчанням, тобто застосовувати до наступних створюваних документів. Для цього після настроювання сторінки, перебуваючи на будь- якій вкладці вікна Параметры страниц, клацніть по кнопці По умолчанию. Має з’явитися попередження щодо змін , які вносяться, відображатимуться в усіх документах, створюваних на основі обраного шаблону (наприклад, Normal.dot). Ви можете підтвердити, або не підтвердити зміни внесені до   шаблону.
Колонтитули-це повторювані елементи документа, розташовані у верхній або нижній частині сторінки.
^ Створення колонтитулів
Щоб  створити колонтитули потрібно лише двічі клацнути мишею по зоні колонтитула (або обрати команду Вид-Колонтитули), вікно Word автоматично перейде до режиму розмітки з відображенням зони створення колонтитула (її обведено пунктирною лінією),весь документ стає блідо-сірим та недоступним для редагування. На екрані з явиться панель інструментів Колонтитулы.
На панелі Колонтитулы є кнопка Верхний/Нижний колонтитул, яка дозволяє перемикатися між колонтитулами. Оберіть за допомогою її верхній або нижній колонтитул і введіть потрібний текст. У зону колонтитула можна додати поточну дату або час, клацнувши по кнопці Дата або Время .
Після введення  у колонтитул необхідних елементів ви можете від форматувати їх, користуючись звичайними засобами Word. Закінчивши форматування, натисніть кнопку Закрыть, і вікно Word буде переведено у попередній режим редагування.
Для видалення колонтитула увійдіть в режим редагування колонтитулів ,вилучіть увесь вміст колонтитула і натисніть кнопку Закрыть.

  1. Закріплення матеріалу.

а) Дайте визначення поняттю колонтитули?
б) Як змінити параметри сторінки?
6. Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок.
7.Домашнє завдання.
      Вивчити конспект. Підготуватися до практичної роботи.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації