Поиск по базе сайта:
Урок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів icon

Урок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів
Скачати 25.54 Kb.
НазваУрок №19 Тема: Текстовий процесор Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів
Дата конвертації06.07.2013
Розмір25.54 Kb.
ТипУрок

Урок №19
Тема: Текстовий процесор
Тема уроку: Режими роботи у текстовому процесорі. Настроювання параметрів сторінки. Створення колонтитулів.     
Мета уроку: навчальна: ознайомити учнів з режимом роботи, навчити змнювати параметри сторінки та створювати колонтитули.
Виховна: виховувати культуру праці, працелюбність;
Розвиваюча: розвивати технічне мислення, сприяти розвитку координації рухів, розвивати пам`ять, мислення.
Тип уроку:  урок засвоєння нових знань.
Методи проведення: бесіда з елементами пояснення, спостереження, демонстрація.
^ Методичне забезпечення: персональний комп`ютер, підручник «Інформатика 10 кл.»,          Й..Я. Ривкінд, Т.І. Лисенко

Хід роботи

  1. Організаційна частина: перевірка учнів за списком

  2. Повідомлення теми та мети уроку

  3. Актуалізація та мотивація опорних знань:

а) Які ви знаєте способи створення таблиць?
б) Як вилучити рядки (стовпці) таблиці?
в) Як змінити властивості таблиці?

  1. ^ Повідомлення нового матеріалу:

     Установка параметрів сторінок
Щоб становити параметри сторінок у створюваному документі, виконайте меню Файл -  параметры  страницы. У відповідь відкриється діалог, який складається з чотирьох вкладок. Назви цих вкладок говорять самі за себе.
           1. Вкладка Размер бумаги дозволяє задати розмір аркуша ,на якому друкуватиметься документ, а також визначити орієнтацію аркуша-книжкову або альбомну.
2. За допомогою вкладки ^ Поля визначаються розміри полів. Значення полів уводяться у лічильники Верхнее, Нижнее тощо. У лічильниках От края колонтитула встановлюються відстані від краю аркуша до верхнього і нижнього колонтитулів.  Якщо ви бажаєте працювати з розворотом сторінок,встановіть опцію Зеркальные поля.
           3. Вкладка Макет використовується для задання деяких параметрів макета сторінки. Насамперед це стосується колонтитулів: вони можуть бути як однаковими , так і різними для парних і непарних сторінок
4. На вкладці Источник бумаги можете прийняти установки за умовчанням. Це означатиме подачу паперу для друку з лотка принтера.
Усі встановлені параметри сторінок можна використовувати за умовчанням, тобто застосовувати до наступних створюваних документів. Для цього після настроювання сторінки, перебуваючи на будь- якій вкладці вікна Параметры страниц, клацніть по кнопці По умолчанию. Має з’явитися попередження щодо змін , які вносяться, відображатимуться в усіх документах, створюваних на основі обраного шаблону (наприклад, Normal.dot). Ви можете підтвердити, або не підтвердити зміни внесені до   шаблону.
Колонтитули-це повторювані елементи документа, розташовані у верхній або нижній частині сторінки.
^ Створення колонтитулів
Щоб  створити колонтитули потрібно лише двічі клацнути мишею по зоні колонтитула (або обрати команду Вид-Колонтитули), вікно Word автоматично перейде до режиму розмітки з відображенням зони створення колонтитула (її обведено пунктирною лінією),весь документ стає блідо-сірим та недоступним для редагування. На екрані з явиться панель інструментів Колонтитулы.
На панелі Колонтитулы є кнопка Верхний/Нижний колонтитул, яка дозволяє перемикатися між колонтитулами. Оберіть за допомогою її верхній або нижній колонтитул і введіть потрібний текст. У зону колонтитула можна додати поточну дату або час, клацнувши по кнопці Дата або Время .
Після введення  у колонтитул необхідних елементів ви можете від форматувати їх, користуючись звичайними засобами Word. Закінчивши форматування, натисніть кнопку Закрыть, і вікно Word буде переведено у попередній режим редагування.
Для видалення колонтитула увійдіть в режим редагування колонтитулів ,вилучіть увесь вміст колонтитула і натисніть кнопку Закрыть.

  1. Закріплення матеріалу.

а) Дайте визначення поняттю колонтитули?
б) Як змінити параметри сторінки?
6. Підведення підсумків уроку. Виставлення оцінок.
7.Домашнє завдання.
      Вивчити конспект. Підготуватися до практичної роботи.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації