Поиск по базе сайта:
Розпорядження вкладами на випадок смерті вкладників план: Видача вкладу після смерті вкладника. Види вкладів. Видача вкладу після смерті вкладника. Після смерті вкладника icon

Розпорядження вкладами на випадок смерті вкладників план: Видача вкладу після смерті вкладника. Види вкладів. Видача вкладу після смерті вкладника. Після смерті вкладника
Скачати 42.89 Kb.
НазваРозпорядження вкладами на випадок смерті вкладників план: Видача вкладу після смерті вкладника. Види вкладів. Видача вкладу після смерті вкладника. Після смерті вкладника
Дата конвертації06.07.2013
Розмір42.89 Kb.
ТипРозпорядження

Тема: «Розпорядження вкладами на випадок смерті вкладників»

ПЛАН:

1. Видача вкладу після смерті вкладника.

2. Види вкладів.


1. Видача вкладу після смерті вкладника.

Після смерті вкладника його вклад видається особам, вказаним у свідоцтві про право на спадщину або у свідоцтві про право власності на частину в спільному майні подружжя або у рішенні суду цього питання чи у копії одного з цих документів, засвідченої органом, що його видав, або нотаріально. Вказані особи додатково повинні представити в установу банка ощадну книжку (якщо вона видавалась), свої паспорт або документ що його замінює.

Свідоцтво про право на спадщину або свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя або рішення суду з цього питання, чи копія одного з цих документів засвідчена органом що його видав або нотаріально, або підписом уповноваженого працівника установи банку, приєднується до заяви на видачу готівки і у складі щоденного звіту передається до бухгалтерії відділення. Кошти померлого вкладника зберігаються на його рахунку до отримання їх спадкоємцями. За заявою спадкоємців успадковані суми можу бути перераховані на відкриті ними рахунки, або видані готівкою. При цьому на картці особового рахунку померлого вкладника при видачі частини вкладу спадкоємцем записується прізвище ім’я по батькові одержувача коштів. Виплата вкладу, заповіданого на користь юридичної особи, проводися шляхом перерахування суми вкладу на її рахунок при одержанні від її представника свідоцтва про права на спадщину, або рішення суду з цього питання чи копії одного з цих документів, засвідченої органом що його видав або нотаріально, ощадної книжки та листа за підписам головного бухгалтера керівника цієї юридичної особи, засвідченими відбитком печатки, з проханням перерахувати вклад що заповіли із зазначенням реквізитів в банку, де відкрито рахунок цієї юридичної особи, та реквізити одержувача коштів.

Представник юридичної особи має пред’явити паспорт або документ що його замінює, та документ що підтверджує його повноваження.
Свідоцтво про право на спадщину або рішення суду з цього питання, чи копія одного з цих документів, засвідчена органом що його видав або нотаріально, або підписом уповноваженого працівника установи банку. Лист з проханням перерахувати вклад що заповіли та копію паспорта юридичної особи або документа, що його замінює та документ що підтверджує його повноваження, передаються до бухгалтерії установи банку. До закінчення строку на прийняття спадщини нотаріус може видати спадкоємцю дозвіл на одержання частини вкладу спадкодавця в установи банку, якщо це викликано обставинами, які мають істотне значення. У разі смерті вкладника, малолітня або неповнолітня особа може отримати частину вкладу відповідно до свідоцтва про право на спадщину або рішення суду з цього питання, чи копія одного з цих документів, засвідчена органом що його видав або нотаріально, може бути перераховано на рахунок, відкритий на малолітню або неповнолітню особу згідно з Порядком. Якщо спадкоємець не може представити в установу банку ощадну книжку померлого вкладника, він повинен письмово заявити про це в установу банку, вказавши причину з якої ощадна книжка не може бути представлена.

У такому випадку вклад виплачується згідно з Порядком.
При видачі спадкоємцю частини вкладу контролер визначає спадкову частику, залишку вкладу на суму відсотків, що мають бути нараховані на цю часку, і оформлює операцію з видачі вкладу та відсотків в установленому порядку. Якщо спадкоємець отримує із строкового вкладу до дня повернення депозиту обумовленого договором, умови строковості вкладу порушуються і розрахунок процентів, належних цьому а також іншим спадкоємцям, що отримують вклад, проводиться за ставкою передбаченого договором. У разі дострокового вилучення строкового вкладу.

Решта вкладу зберігається на рахунку померлого вкладника до приходу в установу банку інших спадкоємців. Якщо в померлого вкладника немає спадкоємців за заповітом і за законом чи всі спадкоємці усунені від прав на спадкування, або жоден із спадкоємців не прийняв спадщину або відмовився від її прийняття, то суд визначає перехід вкладу померлого по праву оподаткування у власність територіальної громади за місцем відкриття рахунку.

Такий вклад перераховується територіальної громаді на підставі свідоцтва про право на спадщину або рішення суду з цього питання чи копію одного з цих документів, засвідченої органом, що його видав або нотаріально та ощадної книжки. Представник територіальної громаді має пред’явити контролеру паспорт або документ що його замінює, та документ що підтверджує його повноваження. Свідоцтво про право на спадщину або рішення суду з цього питання чи копію одного з цих документів, засвідчена органом, що його видав або нотаріально чи підписом уповноваженого працівника установи банку, та копії паспорта представника територіальної громади або документа що його замінює, та документів що підтверджують його повноваження, передаються до бухгалтерії установи банку.


^ 2. Види вкладів.

Депозити або вклади можна класифікувати за різними ознаками, проте в основному їх  поділяють за можливістю моментального отримання коштів на вклади до запитання і строкові вклади.

Вклад до запитання дозволяє власникові зняти частину або всю суму внесених коштів в будь-який момент.

Основні характеристики:

  •  - відсоткова ставка: від 0,1% до 6% у гривнях,

  •  - валюта кредиту: гривня, долар, євро, інша

  •  - термін: безтерміновий або з умовним терміном та можливість пролонгації договору

  •  - поповнення вкладу:  можливе

  • - виплата відсотків: щомісячна, можливе додавання відсотків до суми внеску

Супроводжується відкриттям ощадної книжки або картки.

Строковий вклад. При заключенні депозитної угоди чітко вказується термін зберігання внеску. Дострокове вилучення депозитних коштів супроводжується штрафними санкціями.

Основні характеристики:

  •  - відсоткова ставка: від  5% до 20% у гривнях,

  •  - валюта кредиту: гривня, долар, євро, інша

  •  - термін: визначається у депозитному договорі

  •  - поповнення вкладу:  або можливе, обумовлено у депозитному договорі, або неможливе

  • - виплата відсотків: щомісячна, щоквартальна, в кінці строку дії депозитного договору.

Строкові вклади поділяють на накопичувальні, універсальні та ощадні, а ще на коротко-середньо- та довгострокові. За порядком сплати та нарахування процентів розрізняють вклади:
- з постійною або змінною процентною ставкою;
- з простими або складними процентами;
- з періодичним нарахуванням та виплатою процентів або після закінчення терміну вкладу.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації