Поиск по базе сайта:
Погоджено затверджено icon

Погоджено затверджено
НазваПогоджено затверджено
Сторінка1/4
Дата конвертації02.06.2013
Розмір0.65 Mb.
ТипДокументи
  1   2   3   4

ПОГОДЖЕНО ЗАТВЕРДЖЕНО


Рішенням виконавчого комітету Рішенням сесії міської ради

Новороздільської міської ради № 239 від 19.04.2012 р.

4 від 01.02.2012р.

Міський голова Міський голова


_____________ В. М. Туз _______________ В. М. Туз


ПРОГРАМА


зайнятості населення м. Новий Розділ

на 2012 – 2014 роки


І. Основні підсумки виконання Програми зайнятості населення

м. Новий Розділ на 2010-2011 роки


Промисловий потенціал м. Новий Розділ надалі представлений 8-ма підприємствами основного кола. Обсяг реалізованої промислової продукції підприємств міста з початку 2011р. становить 122,9 млн. грн., що складає лише 0,6% загальнообласного обсягу реалізованої промислової продукції. Практично 100% загального обсягу реалізованої промислової продукції забезпечують підприємства переробної промисловості (34,4%) та підприємство з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води (62,0%). Серед найважливіших видів промислової продукції, вироблених з початку поточного року:

 • 13,2 тис. шт. продукції легкої промисловості (ВТП „Берегиня”);

 • 133 т резервуарів та цистерн металевих місткістю понад 300 л (ТДВ ДМЗ „Карпати”);

 • 54 млн.кВт. год. електроенергії (ТзОВ „Енергія-Новий Розділ”);

 • 108,9 тис. Гкал теплоенергії (ТзОВ „Енергія-Новий Розділ”).

Продукція підприємства машинобудівної галузі ТДВ ДМЗ „Карпати” (складні технологічні металоконструкції, які можуть використовуватись для технічного переоснащення цементних заводів України, резервуари та цистерни, каркаси для сонячних батарей, автогідропідіймачі) є конкурентноздатною. Але на даний час підприємство знаходиться в скрутному фінансово-економічному становищі через брак замовлень. Виходом із ситуації може бути розміщення державних замовлень на виробничих потужностях ТДВ ДМЗ „Карпати” на виготовлення скреперів, автогідропідіймачів, ємкісного нестандартного обладнання для сільського господарства, нафтопереробної та гірничодобувної промисловості, яке було включено до переліку заходів державного стимулювання розвитку м. Новий Розділ з метою подолання депресивності та подано в Львівську ОДА.

Життєдіяльність міста в галузі тепло-, водо-, електропостачання та водовідведення забезпечує ТзОВ „Енергія-Новий Розділ”. За п’ять років діяльності підприємством відновлено 80% мереж теплоцентралі, цілодобово подається холодна та гаряча вода мешканцям міста. В планах підприємства реалізація містобудівного проекту вартістю 15,0 млн. дол. США, який передбачає прокладення газопроводу високого тиску та реконструкцію діючої ТЕЦ для належної роботи системи теплопостачання міста. Даний проект реалізується в рамках Державної програми енергозбереження, яка передбачає зменшення споживання енергоносіїв та зниження собівартості тепла.

Практично 100% інвестицій, які надійшли від партнерів з Німеччини, спрямовано у галузь переробної промисловості - машинобудування, ремонт та монтаж машин і устаткування. Незважаючи на ситуацію, яка склалась на світовому ринку автомобілебудування, розширення на підприємстві з прямими іноземними інвестиціями – ТзОВ „ОДВ-Електрик”, яке починаючи з 2003р. виробляє кабельну продукцію для автомобільної промисловості європейських країн продовжується. У І півріччі поточного року введено в експлуатацію прибудову виробничого корпусу до складського приміщення площею 2159,2 кв. м, що дасть можливість збільшити випуск промислової продукції та довести її обсяг у 2012р. до 36,0 млн. грн. (проти 25,0 млн. грн. у 2010р.), а розмір середньої заробітної плати довести до 2600,0 грн.

Підприємство хімічної галузі - ТзОВ НВФ „Реагент” з березня минулого року відновило виробничу діяльність після вимушеної перерви. В минулому році підприємство виробило майже 200 тонн концентрату нафтового сульфонату на замовлення Долинського газопереробного заводу ВАТ „Укрнафта” та завершило рік з позитивним фінансовим результатом. У поточному році підприємство лише на протязі травня-червня здійснювало виробничу діяльність (вироблено 40 т хімічної продукції), проте за підсумками І півріччя спрацювало ефективно з позитивним фінансовим результатом. Подальша виробнича діяльність підприємства у поточному та наступному роках залежатиме, як і раніше, від замовлень ВАТ „Укрнафта”.

Підприємство металургійної галузі - ТзОВ „НВП-Розліт” - продовжує утримувати досягнутий темп зростання промислового виробництва, підтвердженням якого є нарощення виробництва чавунних помольних куль діаметром від 40 до 125 мм на замовлення ВАТ „Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат”, польських фірм – „BOMI-Oleg Bylinowski”, „MASTAL”, „PANTRA” та ін.

В умовах фінансової кризи підприємству з виробництва готового одягу ВТП „Берегиня” важко забезпечувати його стабільну роботу, адже у своїй виробничій діяльності підприємство і надалі продовжує використовувати практику давальницької сировини та планує довести обсяг реалізованої продукції до 700,0 тис. грн..

Щодо діяльності підприємств-банкрутів міста:

- ВАТ „НЗСМД”. Виробничий процес на підприємстві зупинено в 2001 році через брак оборотних коштів. Протягом 2004-2006р.р. проводилась судова санація ВАТу, але відновлення виробництва не відбулось. В результаті процедури санації підприємство втратило діюче та вартісне обладнання цеху слабкої азотної кислоти. Протягом наступних кількох років тривав пошук інвестора для відновлення виробничого процесу. На даний час технологічні цехи ВАТ „НЗСМД” перебувають в режимі простою, а обладнання та приміщення внаслідок тривалої експлуатації в несприятливому середовищі знаходяться в незадовільному стані. Відносно збереженим є цех екстракційної фосфорної кислоти, який згідно плану санації залишається за підприємством та підлягає відновленню. На сьогодні інвесторами підприємства є Компанія DOROTEA TRADE INVEST LLP (нерезидент України, місцезнаходження - Сполучене Королівство Великобританії та Північної Ірландії) та ТзОВ „Укрспецопт”. Кошти, які надійшли від Компанії DOROTEA TRADE INVEST LLP спрямовані на погашення заборгованості з виплати заробітної плати та ін. виплат в сумі більше 5,5 млн. грн.. Згідно заключення ВАТ „ІГХП”, який є генпроектувальником ВАТ „НЗСМД” відновлення виробництва на морально і фізично зношеному обладнанні є неможливим;

- ВАТ „НЗ „Сигнал”, то на сьогоднішній день відсутній інвестор, який здатний інвестувати кошти для відновлення платоспроможності та господарської діяльності підприємства. Ухвалою Господарського суду Львівської області від 15.09.2011р. строк процедури санації, яку розпочато в 2005 році, продовжено та розгляд справи відкладено на 27.12.2011р.

Для повноцінного розвитку території міста необхідно розвивати її внутрішній потенціал – залучати інвесторів в економіку міста та розміщувати нові промислові виробництва, підтримувати розвиток малого і середнього бізнесу, створювати нові робочі місця, відновлювати інфраструктуру.


^ Природокористування та охорона довкілля

На реалізацію заходів з ліквідації сірчаних кар’єрів, відновлення екологічної рівноваги і ландшафту в зоні діяльності Роздільського ДГХП „Сірка” згідно Угоди щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою (надалі Угода) з державного та місцевого бюджетів передбачено 39,0 млн. грн. За 9 місяців 2011р. із передбачених по Угоді 28,5 млн. грн. фактично використано 8,1 млн. грн. (або 28,4%).

На виконання заходів з утилізації фосфогіпсів Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» в обсязі 8,4 тис. тонн та на екологічно безпечне зберігання модифікаторів типу „МГ” в обсязі 17,1 тис. тонн згідно Угоди передбачено відповідно 13,0 млн. грн. та 3,6 млн. грн. Фінансування цих заходів впродовж 2010-2011р.р. відсутнє, хоча задекларовано розпочати їх реалізацію відповідно до Угоди ще у 2010р..


^ Будівельна діяльність

Будівельними підприємствами міста з початку року виконано будівельних робіт на 2,3 млн. грн., що складає лише 56,9% від обсягу виконаних будівельних робіт за відповідний період минулого року.

^ Розвиток підприємництва

Фінансове забезпечення Програми розвитку малого підприємництва у м. Новий Розділ на 2011-2012 роки здійснюється за рахунок коштів міського бюджету. Проте при формуванні місцевого бюджету на 2011 рік кошти на фінансування заходів Програми розвитку малого підприємництва у м. Новий Розділ на 2011-2012 роки не виділені.

За даними ДПІ у Миколаївському районі на території м. Новий Розділ підприємницьку діяльність здійснюють 1382 суб’єкти малого підприємництва, з них 1192 підприємців - фізичних осіб. За даними оперативного моніторингу за 9 місяців 2011р. державну реєстрацію здійснили 72 нових суб’єктів підприємницької діяльності, з них 55 фізичні особи-підприємці.


^ Споживчі товари і послуги

м. Новий Розділ має розвинену торгівельну мережу, яка налічує кілька десятків крамниць з продовольчим та промисловим асортиментом, два супермаркети мережі „Рукавичка” ТзОВ ТВК „Львівхолод” та один супермаркет мережі „Вопак” ТзОВ „Пакко Холдинг”.

Крім того, має місце бурхливий розвиток ринкової торгівлі та торгових центрів. Так, на території ринку з продажу продовольчих та непродовольчих товарів, який знаходиться в підпорядкуванні МКТП „Міський ринок”, діють 45 магазинів, 225 кіосків, 11 палаток, 75 відкритих прилавків, 14 контейнерів - всього 370 торгових місць. Торговий комплекс ТзОВ „Грім” на перехресті пр. Шевченка та вул. Стуса налічує близько 80 об’єктів торгівлі та побуту.

Впродовж 2011 року відкрито кілька нових об’єктів торгівлі, серед них маг. „Світотех” по пр. Шевченка, 9, маг. „Бджілка” та „Кузя” з продажу товарів дитячого асортименту по пр. Шевченка, 13, продуктовий маг. по пр. Шевченка, 36-А, маг. „Сантехніка” по пр. Шевченка, 32, магазин з продажу промислових товарів по пр. Шевченка,16.

У 2011 році не відкрито нових об’єктів ресторанного господарства.


Інвестиційна політика

Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку м.Новий Розділ з початку інвестування станом на 01.07.2011р. склав 5,4 млн. дол. США, з них з початку року надійшло 1,6 млн. дол. США прямих іноземних інвестицій, що складає 3,3% до загального обсягу інвестицій, внесених в економіку області. Практично 100,0% інвестицій надійшло від партнерів з Німеччини, які спрямовано у галузь переробної промисловості – машинобудування на ремонт та монтаж машин і устаткування.


^ Фінансово-господарська діяльність

Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування (крім бюджетних установ) за 2011 рік склав 25,6 млн. грн. збитку. Питома вага прибуткових підприємств становила 61,4 %, ними отримано прибутку 7,3 млн. грн..

За результатами роботи суб’єктів господарювання міста у 2011 році планується скоротити збитковий фінансовий результат до рівня 17,9 млн. грн., що на 7,7 млн. грн. або 30 % менше збитків 2010 року.

Подальше оздоровлення фінансового стану суб’єктів господарювання міста прогнозується і на 2012 рік. Проте, ними буде отримано збитковий фінансовий результат у сумі 15,0 млн. грн.


За даними ДПІ у Миколаївському районі бюджетоутворюючими платниками в м.Новий Розділ є: ВАТ «НЗСМД», ТзОВ „ОДВ-Електрик”, ТзОВ „Енергія – Новий Розділ”, НДГХП „Сірка”.

Найбільшу недоїмку по податках та платежах допустили наступні підприємства: МДКП «Розділтеплокомуненерго», КП «Розділжитлосервіс», ВАТ «НЗСМД», ТДВ „ДМЗ „Карпати”.


^ Ринок праці, зайнятість населення

Протягом 2010р. створено 434 нові робочі місця, з них майже 50% – підприємством з прямими іноземними інвестиціями (ТзОВ „ОДВ-Електрик”), яке починаючи з 2003 р. виробляє кабельну продукцію для автомобільної промисловості європейських країн. У розвиток місцевого високотехнологічного виробництва німецьким підприємством „ODW ELEKTRIK ГмБХ” інвестовано 5,3 млн. дол. США, з початку 2011р. –1,9 млн. дол. США. В І півріччі 2011р. Створено 246 нових робочих місць, з них третина – у промисловості.


^ II. Основні тенденції соціально-економічного розвитку регіону

та розвитку регіонального ринку праці


Основні пріоритети розвитку промислового комплексу м. Новий Розділ

У 2012р. РДГХП „Сірка” планує виробити майже 9000 тонн мінерального порошку, який використовується для приготування асфальтобетонних сумішей в галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів. Крім того, планується виробити 2100 т в’яжучого гіпсового, 1050т фосфогіпсу рядового та 315 т фосфогіпсу сушеного, яке використовується в сільському господарстві та будівництві.

НДГХП „Сірка” планує нарощувати обсяги видобування глини при наявності ринків збуту даної продукції за межами області (основні замовники роздільської сировини ВАТ „Роздільський керамічний завод”, ВАТ „Волинь-Цемент”) та довести обсяг реалізованої промислової продукції до 6,7 млн грн.. Крім видобування глини, підприємство надає також послуги по транспортуванню природного газу розподільчими трубопроводами, електроенергії, госпводи та проводить ремонт технологічного та електроустаткування, надає транспортні послуги.


^ Основні завдання на 2012-2014 рр. :

 • з метою отримання гранту у рамках Програми транскордонного співробітництва „Польща – Білорусь – Україна 2007-2013” подано заявку спільно з органами самоврядування Любачівщини (Польща), Яворівщини щодо розроблення спільного проекту для відновлення порушених територій та створення еко-технологічних парків. Спільним у партнерів є проблеми, пов’язані з колишнім потужним сірчаним виробництвом на їх територіях. Вартість проекту 4,0 млн. євро;

 • пошук інвесторів для реалізації проекту „Будівництво нафтопереробного заводу” на вивільнених виробничих площах РДГХП „Сірка” в м. Новий Розділ Львівської області”; для відновлення виробництва мінеральних добрив на ВАТ „НЗСМД”; промислового виробництва на ВАТ „НЗ „Сигнал” з метою подолання депресивності м. Новий Розділ;

 • залучення інвестора на вільні виробничі площі (від 4400 кв. м до 15000 кв. м) ТДВ „ДМЗ „Карпати” для розміщення високотехнологічного сучасного виробництва;

 • подальший розвиток промислового виробництва одночасно із забезпеченням належного фінансово-економічного стану підприємств, нарощуванням виробничих потужностей, оновленням основних засобів та обладнання;

 • підвищення конкурентоспроможності і промислової продукції, нарощення експортного потенціалу;

 • розширення ринків збуту;

 • забезпечити приріст обсягів реалізації промислової продукції на 15,7%;

 • довести рівень середньомісячної заробітної плати у галузі до 1796,88 грн.Природокористування та охорона довкілля

Основні завдання на 2012-2014р р.:

 • забезпечити фінансування у 2012 рік на реструктуризацію і ліквідацію підприємств гірничої галузі у розмірі 8300,0 тис. грн.. із державного бюджету та 200 тис. грн.. з обласного бюджету згідно Угоди;

 • виконання заходів щодо утилізації фосфогіпсів Роздільського державного гірничо-хімічного підприємства «Сірка» у 2012р. з державного бюджету на які передбачено 2000,0 тис. грн.. та 1000,0 тис. грн.. з обласного бюджету згідно Угоди;

 • виконання заходів щодо створення умов для екологічно безпечного зберігання модифікаторів типу „МГ”, виготовлених ДП МВС „Спецсервіс” з імпортованих з Угорщини нейтралізованих гудронних залишків на які передбачено 3600,0 тис. грн.. за рахунок коштів ДП МВС „Спецсервіс”, зокрема на 2012 рік – 1000,0 тис. грн.. згідно Угоди;

 • реалізація природоохоронних заходів Екологічної програми м. Новий Розділ на 2008-2010рр. і до 2015р., які включені до Програми охорони навколишнього природного середовища Львівської області на 2009-2012рр., затвердженої рішенням XLI сесії V демократичного скликання Львівської обласної ради від 20.10.2009р. №1031, а саме:

 1. Розробка ПКД та виконання заходів каналізування дворів приватного сектору по вул. У.Кравченко та Котляревського (121,0 тис. Грн.);

 2. Проведення інвентаризації зелених насаджень у м. Новий Розділ (50,0 тис. грн.);

 3. Будівництво КНС в районі вул. Шевченка в м. Новий Розділ (300,0 тис. грн.).

Кошти на реалізацію цих заходів упродовж 2009-2011р.р. з обласного фонду ОПНС не виділялись.

У 2012р. За кошти місцевого фонду ОНПС планується:

 1. Розробка ПКД та виконання заходів каналізування по вул. У.Кравченко в м. Новий Розділ Львівської області;

 2. Розробка ПКД та будівництво КНС в районі вул. Шевченка (м. Новий Розділ;

 3. Проведення комплексної державної експертизи проекту “Будівництво полігону твердих побутових відходів в м.Новий Розділ Львівської області” (І черга)

 4. Забезпечення екологічно-безпечного збирання, перевезення та зберігання відходів: облаштування майданчиків для збору твердих побутових відходів (ТПВ) з встановленням сміттєвих контейнерів біля житлових будинків м. Новий Розділ Львівської області.


^ Будівельна діяльність

Основні завдання на 2012 -2014 рр.:

 • розміщення державних замовлень на потужностях будівельних підприємств міста (ПрАТ „БУ-62”, ТзОВ „Розділспецбуд”, ТзОВ „Автобудсервіс” та грн.) щодо житлового та промислового будівництва з метою подолання депресивності міста;

 • збільшення обсягів будівництва за рахунок усіх джерел фінансування;

 • спрямування коштів державного та місцевого бюджетів на соціально-економічний розвиток міста та ЖКГ;

 • реконструкція колишньої будівлі гуртожитку по вул... Чорновола, 14-А під житловий будинок із влаштуванням офісних приміщень (ТзОВ „Янтар”);

 • реконструкція 1/2 будівлі колишнього гуртожитку по вул.. Чорновола, 7 (ТзОВ „Янтар”).


^ Розвиток підприємництва

Основні завдання на 2012 -2014рр.:

 • забезпечення дотримання регуляторними органами вимог до прозорості їхньої діяльності під час підготовки, прийняття, вивчення результативності та перегляду регуляторних актів відповідно до Законів України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, „Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування”;

 • залучення громадських об’єднань, суб’єктів підприємництва до розробки регуляторних актів;

 • легалізація найманих працівників;

 • здійснення інформаційної підтримки, надання консультацій суб’єктам підприємницької діяльності;

 • виділення коштів з міського бюджету на розвиток підприємництва;

 • збільшення малих підприємств до 127 од.


Споживчі товари і послуги

Основні завдання на 2012-2014р р.:

 • продовження роботи щодо недопущення стихійної торгівлі;

 • продовження здійснення заходів щодо поступового перетворення ринку з продажу продовольчих та непродовольчих товарів на сучасний комплекс, створення необхідних умов для продажу сільськогосподарської продукції безпосередньо її виробниками;

 • посилити роботу щодо контролю за якістю споживчих товарів та послуг.

 • збільшити обсяг роздрібного товарообороту підприємств-юридичних осіб на 10,7% до 74,5 млн. грн..;

 • довести рівень середньомісячної заробітної плати у галузі торгівлі до розмірів мінімальної заробітної плати.


Інвестиційна політика


Основні завдання на 2012-2014 рр.:

 • активізація інвестиційної діяльності та формування привабливого інвестиційного іміджу міста:

 • пошук інвесторів для реалізації проекту „Будівництво нафтопереробного заводу” на вивільнених виробничих площах РДГХП „Сірка” в м. Новий Розділ Львівської області” ; для відновлення виробництва мінеральних добрив на ВАТ „НЗСМД”; промислового виробництва на ВАТ „НЗ „Сигнал” з метою подолання депресивності м. Новий Розділ;

 • залучення інвестора на вільні виробничі площі (від 4400 кв. м до 15000 кв. м) ТДВ „ДМЗ „Карпати” для розміщення високотехнологічного сучасного виробництва;

 • продовження інвестування ТзОВ „ОДВ-Електрик” у будівництво нових виробничих приміщень площею 2000 кв. м та придбання високотехнологічного обладнання для забезпечення розширення виробничого процесу;

 • впровадження інвестицій спрямованих на випуск конкурентоспроможної продукції із застосуванням енерго- та ресурсозберігаючих технологій;

 • реалізація ТзОВ „Енергія-Новий Розділ” містобудівного проекту вартістю 15,0 млн.грн.. США, який передбачає прокладення газопроводу високого тиску та реконструкцію діючої ТЕЦ для належної роботи системи теплопостачання міста;

 • продовження інвестування ТзОВ „Енергія-Новий Розділ” у проведення робіт:

 • по заміні обладнання (оновлення) ТЕЦ,

 • по заміні фізично зношених водогонів на поліетиленові труби,

 • по заміні тепломережі на попередньо ізольовані труби,

 • по оновленні транспортної техніки,

 • по модернізації електропостачання міста,

 • по встановленні приладів обліку енергоносіїв.

 • висвітлення інвестиційних можливостей на веб-сторінці міста.


Ринок праці, зайнятість населення


Основні завдання на 2012-2014рр.:

 • забезпечення працевлаштування 910 незайнятих осіб;

 • скерування на навчання і підвищення кваліфікації 240 осіб;

 • залучення до громадських робіт 425 осіб;

 • створення 480 нових робочих місць.

 • проведення рейдів-перевірок з представниками управлінням праці та соціального захисту населення, Територіальної Державної інспекції праці у Львівській області з метою виявлення „ тіньової зайнятості ”.

  1   2   3   4Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації