Поиск по базе сайта:
Закон україни \" Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов\

Закон україни " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" 1691-vi 18. 02. 2010 (діє з 10 березня 2010 )
Скачати 176.26 Kb.
НазваЗакон україни " Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами" 1691-vi 18. 02. 2010 (діє з 10 березня 2010 )
Дата конвертації12.01.2013
Розмір176.26 Kb.
ТипЗакон

Моніторинг

актів чинного законодавства та змін до них,

що можуть мати (або мають) безпосередній вплив на місцеве самоврядування у місті


Період: лютий 2010Назва нормативного акта

номер акта

Дата прийняття (набрання чинності)

Предмет правового регулювання/ основні нововведення

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов'язаних із соціальними виплатами“

1691-VI 

18.02.2010


(діє з

10 березня 2010)


Удосконалив порядок розгляду справ про соціальні виплати шляхом передачі їх до компетенції загальних судів та розгляду їх за правилами цивільного судочинства, а не адміністративного судочинства (як було раніше та було ускладнено, зокрема через територіальну недоступність адміністративних судів)

^ ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності“

1869-VI 

11.02.2010


(діє з

01 квітня 2010)


Викладено у новій редакції ряд статей (1,2, 4, 6,7 і частина 5) та доповнено статтею 41.

Зокрема:

 1. Уточнено ряд термінів – "дозвільна система у сфері господарської діяльності", "дозвільні органи", "документ дозвільного характеру"

 2. Надано визначення новим термінам - "декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства", "принцип організаційної єдності", "дозвільна (погоджувальна) процедура", а також "дозвільний центр"

Увага! Нові зміни законодавства потребуватимуть зміну назви управління "Дозвільний офіс" на управління "Дозвільний центр"

 1. "Адміністратора" дозвільного центру перейменовано на "Державного адміністратора" дозвільного центру.

Призначення і звільнення державного адміністратора з 1 квітня 2010 року буде здійснюватись міським головою за погодженням з Держкомпідприємництвом.

(статус наближається до статусу Державного реєстратора, зважаючи ще й на те, що наглядовий орган теж однаковий – Держкомпідприємництва)

 1. Встановлено новою статтею 41:

  1. вичерпний перелік підстав для відмови у видачі дозвільного документу (подання неповного пакету, виявлення недостовірних відомостей, негативні висновки експертиз чи обстежень)

  2. перелік підстав для анулювання дозвільного документу (заява особи, припинення особи, виявлення недостовірних відомостей), а також процедуру

  3. перелік підстав для переоформлення дозвільного документу (зміна найменування та зміна місця знаходження), а також процедуру.

  4. перелік підстав для видачі дублікату дозвільного документу (втрата чи пошкодження), а також процедуру.
 1. Увага! Міська рада з 1 квітня 2010 року зможе затверджувати Порядки (процедури) видачі дозвільних документів лише за погодженням з Управлінням Держкомпідприєництва у Львівській області та територіальними (місцевими) органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідній сфері.

А у випадках, передбачених законом, - на підставі типових порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.


 1. Визначено, що уряд встановлює перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності, які можуть здійснюватися на підставі подання декларації (без отримання дозвільних документів)

 2. ^ Увага! При зверненні для отримання дозвільного документу від тепер вимагатиметься не копія Свідоцтва про державну реєстрацію, а витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців

 3. Уточнено, що у дозвільній справі, що формується держадміністратором повинні зберігатись копії заяви та документів, а оригінали скеровуються і зберігаються в органі, що видає дозвільний документ
^ ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення порядку та строків зберігання деяких категорій документів “

1877-VI 

11.02.2010


(діє з

10 березня 2010)


Відрегульовано терміни зберігання реєстраційних справ у держреєстраторів та справ про страхові виплати у Фонді соціального страхування від нещасних випадків:

 1. Реєстраційна справа відтепер зберігатиметься у держреєстратора протягом 5 років (було 3 роки) з дня внесення в ЄДРПОУ запису про припинення юридичної особи або припинення підприємницької діяльності фізичною особою.

Після цього протягом 75 років зберігаються на електронних носіях (в базі Єдиного державного реєстру)

 1. Страхові справи будуть зберігатись протягом 75 років з моменту зняття особи з обліку (раніше – постійно зберігались), а потім підлягають знищенню.

^ ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України“

1878-VI 

11.02.2010


(діє з

16 березня 2010)


Нова редакція вносить суттєві зміни у порядок держреєстрації прав на нерухоме майно.


^ З березня 2010 функції держателя Реєстру речових прав покладаються на Мінюст і його органи (а не Держкомзем, як раніше)

(Покладення на Мінюст повноважень щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень дозволить уникнути поєднання в одному державному органі (Держкомземі) функцій, що ведуть до конфлікту інтересів – контролю і реєстрації, тим більше, що Держкомзем не зміг реалізувати норми цього закону)

З 1 січня 2012 року державна реєстрація прав на нерухоме майно буде здійснюватись за новими правилами згідно цього закону (не БТІ і органами земельних ресурсів, а органами юстиції).

Крім цього Законом:

 1. Термін "обмеження" вилучено з положень закону та замінено на термін "обтяження", (має вужче значення, бо стосується лише заборони розпоряджатись чи користуватись майном (раніше стосувалось як заборони, так і іншого обмеження розпорядження майном)

 2. Розширено перелік прав на нерухомість, які підлягають реєстрації такими як право господарського відання, право оперативного управління, право постійного користування, право оренди (незалежно від строку).

Крім того підлягають реєстрації іпотека та податкова застава, предметом якої є нерухоме майно.

 1. Змінено і порядок проведення реєстрації прав на нерухоме майно і їх обтяжень.


^ Порядок передачі функцій держателя Реєстру від Держкомзему до Мінюсту не передбачено цим законом.

Постанова Кабінету Міністрів України

«Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання документів дозвільного характеру в сфері будівництва»

90

27.01.2010


(діє з

10 лютого 2010)


Зміни зобов’язують Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю здійснювати прийом і видачу дозвільних документів у Дозвільному центрі за місцем розміщення об’єкта містобудування, зокрема:


Для об’єктів містобудування, що розміщені у м. Львові (чи для будівельних робіт, що проводяться у м. Львові) в управлінні "Дозвільний офіс" буде здійснюватись прийом документів для видачі та видача:

 1. сертифікатів відповідності згідно Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів;

 2. сертифікатів згідно Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт

 3. дозволів на виконання будівельних робіт згідно Порядку надання дозволу на виконання будівельних робіт

 4. дозволів на виконання підготовчих робіт згідно Порядку надання дозволу на виконання підготовчих робіт

Постанова Кабінету Міністрів України

«Про затвердження Порядку погодження рішення про створення наукового парку»

93

03.02.2010


(діє з

15 лютого 2010)


Положення прийняте на виконання ст.7 закону "Про наукові парки"

Науковий парк - юридична особа, що створюється з ініціативи вищого навчального закладу та/або наукової установи шляхом об’єднання внесків засновників для організації, координації, контролю процесу розроблення і виконання проектів наукового парку

^ Засновником може стати і орган місцевого самоврядування.


Положення передбачає нескладний механізм погодження рішення про створення наукового парку, а саме:

 1. Засновники подають заяву та визначений цим положенням перелік документів (проекти статут і засновницького договору про створення наукового парку, перелік пріоритетних напрямів діяльності наукового парку перелік наукових розробок, відомості про засновників наукового парку, наявну та потенційну інфраструктуру

 2. Протягом 5 днів Міністерство освіти і науки розглядає та погоджує рішення.

 3. Відмова у погодженні можлива лише у разі подання документів не в повному обсязі або невідповідності документів вимогам, установленим законодавством.

^ Постанова Кабінету Міністрів України

«Деякі питання організації проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування»

1432

08.12.2009


(діє з

1 квітня 2010)


  Затверджено Положення про проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування:

 1. Організація проведення спеціальної перевірки покладається на керівника відповідного органу

 2. Відомості, які підлягають перевірці:

  1. притягнення кандидата на посаду до кримінальної чи адміністративної відповідальності, у тому числі за корупційні правопорушення;

  2. достовірність інформації про доходи, їх джерела та зобов'язання фінансового характеру;

  3. наявність у кандидата на посаду та близьких йому осіб корпоративних прав;

  4. стан здоров'я, освіту, наявність вченого звання, підвищення кваліфікації.

 3. До проведення спеціальної перевірки залучаються:

  1. спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю – щодо інформації про притягнення до відповідальності,

  2. ДПА – щодо достовірності інформації про доходи, їх джерела,

  3. МОЗ – щодо стану здоров'я, перебування на обліку в психоневрологічному або наркологічному диспансері

  4. МОН – щодо освіти, наукового ступеню, вченого звання

  5. Інші органи

 4. Спеціальна перевірка проводиться за письмовою згодою кандидата протягом 15 днів з дати отримання такої згоди

 5. Перевірка проводиться шляхом надсилання керівником запиту до відповідних підрозділів

 6. На підставі отриманої інформації кадровою службою готується довідку про результати спеціальної перевірки за затвердженою формою

 7. У разі переведення (переміщення) кандидата в межах органу повторна спецперевірка не проводиться

Постанова Кабінету Міністрів України

«Про затвердження Порядку набуття юридичною особою статусу оптового ринку сільськогосподарської продукції»

141

11.02.2010


(діє з

26 лютого 2010)


 1. Статус надається юридичній особі на конкурсній основі

 1. Конкурс буде проводитись комісією Мінагрополітики. Оголошення про проведення конкурсу буде публікуватись в друкованому ЗМІ і розміщуватись на сайті Міністерства не пізніше як за 30 днів до початку конкурсу. Подані документи розглядаються протягом 30 днів.

 2. Критерії визначення переможців:

  1. економічна доцільність розміщення інфраструктури оптового ринку на відповідній території;

  2. аналіз проекту (бізнес-плану) організації діяльності юридичної особи;

  3. фінансово-економічне обґрунтування вартості та строку реалізації проекту  ^ Юрособа, що не отримала статус оптового ринку сільськогосподарської продукції не має права використовувати у своєму найменуванні термін "оптовий ринок сільськогосподарської продукції" згідно Закону "Про оптові ринки сільськогосподарської продукції".

^ Постанова Кабінету Міністрів України

«Про затвердження Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості»

151

17.02.2010


(діє з

1 березня 2010)


 1. Постачальники послуг ЖКГ зобов’язані провести перерахунок вартості фактично наданих послуг у випадку ненадання послуг ЖКГ або надання їх не в повному обсязі, у разі зниження якості послуг:

 2. Перерахунок здійснюється протягом місяця, що слідує за розрахунковим, згідно затверджених формул перерахунку

 3. Обумовлено вимоги до якісних та кількісних показників послуг, напр.:

  1. за недотримання строків підключення до опалення в опалювальний сезон - на 3,3 % від місячної вартості послуги за кожну добу і 5 % за кожний градус відхилення від температурного режиму.

  2. за перерви у наданні послуг з централізованого постачання гарячої води (не більш як 30 відсотків загального часу постачання води за графіком (не більше ніж два рази на місяць)  – на 3,3 відсотка місячної плати за кожну добу перевищення допустимого строку відхилення .

  3. за перерви у наданні послуг з централізованого постачання холодної води (не більш як 30 відсотків загального часу постачання води за графіком (не більше ніж два рази на місяць) – на 3,3 відсотка місячної плати за кожну добу перевищення допустимого строку відхилення 

Увага! Повідомлення споживача про неналежне надання послуги незалежно від його форми (усна або письмова) обов'язково реєструється представником виконавця у журналі реєстрації заявок споживачів.

Представник виконавця зобов'язаний повідомити споживачеві відомості про особу, яка прийняла повідомлення (прізвище, ім'я та по батькові), реєстраційний номер повідомлення та час його прийняття.

^ Постанова Кабінету Міністрів України

«Про внесення зміни до пункту 4 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах»

135

17.02.2010


(діє з

26 лютого 2010)


Згідно внесених змін остаточне рішення про видалення зелених насаджень буде прийматись компетентним органом протягом 1 місяця (раніше - 7 днів)


^ Постанова Кабінету Міністрів України

«Про особливості закупівлі робіт з будівництва нового аеровокзалу державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів"

186

24.02.2010


(діє з

2 березня 2010)


Встановлено, що закупівля робіт з будівництва нового аеровокзалу державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Львів" здійснюється Львівською ОДА за процедурою закупівлі в одного учасника без погодження з Міністерством економіки

^ Постанова Кабінету Міністрів України

«Про внесення змін до Правил надання населенню послуг з газопостачання"

165

17.02.2010


(діє з

5 березня 2010)


Змінами:

 1. змінюється порядок визначення обсягу використаного споживачем природного газу:

  1. обсяг визначатиметься шляхом додавання обсягу використаного газу (згідно показів лічильника з початку попереднього року до зняття показів лічильника у грудні попереднього року) та розрахункового обсягу використання газу за необліковані дні грудня у разі незняття показників станом на 01 січня

  2. розрахунковий обсяг за необліковані дні грудня розраховуватиметься як різниця між контрольними зняттями показників лічильника у січні поточного року та грудні попереднього року, що помножена на кількість днів, не облікованих до 1 січня поточного року, та поділена на кількість днів між зазначеними контрольними зняттями показників лічильника

 2. встановлено, що договір між газ постачальником і споживачем повинен бути підписаний протягом 14 днів з дати отримання відповідної заяви від споживача

 3. встановлено нові випадки припинення газопостачання:

  1. самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання;

  2. зривання або пошкодження пломб на запірних пристроях, засувках на вводі в будинок, пошкодження або зняття інвентарних заглушок тощо

^ Наказ Міністерства внутрішніх справ України

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія

515

07.12.2009


(діє з

15 лютого 2010 р.)


Інструкцією визначено:

 1. Такі умови видачі Посвідчення водія особі

  1. не має медичних протипоказань,

  2. закінчила підготовку, перепідготовку водіїв транспортних засобів за відповідними програмами в акредитованих департаментом Державтоінспекції МВС закладах та отримала свідоцтво про закінчення закладу з підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв,

  3. склала іспити в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції (РЕП ДАІ), на території обслуговування яких зареєстрована за місцем проживання.

 2. Повний перелік документів, які необхідно подати для отримання чи обміну посвідчення:

  1. паспорт;

  2. свідоцтво про закінчення закладу (у разі отримання посвідчення водія вперше або відкриття в посвідченні водія вищої категорії);

  3. дві кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 см;

  4. медичну довідку встановленого зразка;

  5. квитанції про сплату коштів за бланкову продукцію та послуги Державтоінспекції

  6. посвідчення водія та талон попереджень (у разі наявності);

  7. картку водія або довідку РЕП ДАІ про підтвердження факту видачі посвідчення водія;

  8. рішення керівника відповідного управління (відділу) Державтоінспекції за місцем складання іспитів у РЕП ДАІ про допуск до складення іспитів осіб, місце проживання яких зареєстроване на території інших адміністративно-територіальних одиниць, і довідка з підрозділу Державтоінспекції за місцем реєстрації проживання про непозбавлення права на керування транспортними засобами (у разі складання іспитів поза місцем реєстрації або місцем проживання);

  9. документ, що підтверджує керування транспортним засобом (у разі потреби);

 3. Якщо за підсумками перевірки документів буде встановлено, що заявник позбавлений права керування ТЗ, то до іспитів він не допускається, а посвідчення водія (при наявності) негайн вилучається і скеровується на зберігання у РЕП ДАІ.

 4. Іспит, як і раніше, буде складатись з двох частин – теоретичної і практичної:

  1. Особа повинна за 20 хвилин дати відповідь на 20 запитань. Позитивна оцінка "здав" виставляється у разі, якщо особа дала відповідь на всі запитання у відведений час і допустила не більше 2-х неправильних відповідей

  2. При здачі практичного іспиту для отримання позитивної оцінки особа не повинна допустити більше 3-ьох помилок або 2-х однакових. Відмова виконати будь-яку вправу чи створення аварійної ситуації буде означати, що іспит вона не склала.

^ Наказ Міністерства внутрішніх справ України

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок організації та контролю за підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів

515

07.12.2009


(діє з

15 лютого 2010 р.)


  Встановлює порядок організації та контролю працівниками Державтоінспекції за підготовкою, перепідготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв транспортних засобів, зокрема

 1. Затвердила перелік документів для вступу в акредитовані департаментом Державтоінспекції МВС заклади підготовки водіїв. Визначено документи, які служать підтвердженням безперервного стажу керування транспортними засобами

 2. Визначено порядок проведення іспитів у закладах, оформлення протоколу іспитів та порядок видачі свідоцтва про закінчення закладу.

 3. Зобов’язано кожний заклад, що готує водіїв, після завершення іспитів подавати до РЕП ДАІ на кожного слухача:

  1. картку водія

  2. індивідуальні картки обліку навчання на тренажерах і водінню транспортних засобів,

  3. дорожні листи учбових транспортних засобів,

  4. журнали обліку успішності теоретичної підготовки та відвідування занять з практичних навичок керування,

  5. в електронному вигляді відомості про видані слухачам цієї групи свідоцтва про закінчення закладу

 4. РЕП ДАІ за місцем реєстрації закладу один раз на рік здійснює перевірку порядку обліку, зберігання, витрачання бланків свідоцтв про закінчення закладу

Розпорядження Кабінету Міністрів України

«Про передачу нерухомого військового майна у м. Львові»

193-р

03.02.2010


(діє з

3 лютого 2010)


  Передано у власність громади м. Львова більше 100 житлових будинків, мережі водопостачання, каналізаційні мережі, інші нежитлові об’єкти

^ Розпорядження Кабінету Міністрів України

«Про передачу цілісного майнового комплексу Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" до сфери управління Українського інституту національної пам'яті"

223-р

03.02.2010


(діє з

3 лютого 2010)


  Передано цілісний майновий комплекс Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького" по вул. Степана Бандери, 1, у м. Львові до сфери управління Інституту національної пам'яті.

^ Розпорядження Кабінету Міністрів України

«Про схвалення Концепції розвитку житлової кооперації та запровадження житлових будівельно-ощадних кас в Україні"

243-р

17.02.2010


(діє з

17 лютого 2010)


  Мета – розвиток фінансових інструментів забезпечення громадян житлом.

  Шляхи – розвиток в Україні основних видів житлових будівельно-ощадних інституцій:

 1. житлових будівельно-ощадних кас

 2. житлових кооперативів  Пропонується розробити проекти Законів України "Про житлові будівельно-ощадні каси", "Про житлову кооперацію" та проекти нормативно-правових актів, спрямованих на їх реалізацію

^ Наказ Міністерства охорони здоров'я України

«Про затвердження Державних санітарних норм і правил влаштування, утримання, обладнання та організації роботи закладів, які надають послуги з комп'ютерної ігрової діяльності дітям»

947

15.12.2009


(діє з

12 лютого 2010)


Власників комп’ютерних клубів і інтернет-кафе очікують додаткові витрати:

 1. встановлено вимоги до земельної ділянки, зокрема

  1. ширина санітарно-захисної зони між межею земельної ділянки комп'ютерного ігрового закладу для дітей та станціями технічного обслуговування, автозаправними станціями, гаражами, хімчистками має становити не менше ніж 50 м,

  2. на території ділянки закладу повинні бути передбачені зони відпочинку для дітей та господарська зона з відокремленим заїздом

 2. Встановлено вимоги до будівлі та основних приміщень, зокрема

  1. У разі розміщення в окремому будинку необхідно передбачити відстань від дороги не менше ніж 100 м

  2. Не допускається розміщення у підвальних та підземних приміщеннях

 3. Встановлено вимоги до водопостачання та каналізування, до організації ігрового місця, до освітлення, до вентиляції та опалення

 4. Визначено Гігієнічні вимоги до фізичних факторів ігрових приміщень та ігрової техніки, Гігієнічні вимоги до ігор та режиму ігрової діяльності дітей

Якщо не має можливості відповідати вимогам законодавства – можна обмежити вікову категорію відвідувачів, виключивши осіб до 18 років.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації