Поиск по базе сайта:
Аналіз виховної роботи за 2010-2011 навчальний рік icon

Аналіз виховної роботи за 2010-2011 навчальний рік
Скачати 64.34 Kb.
НазваАналіз виховної роботи за 2010-2011 навчальний рік
Дата конвертації12.02.2013
Розмір64.34 Kb.
ТипДокументи

Аналіз виховної роботи за 2010-2011 навчальний рік


Згідно з річним плануванням на 2010-2011 н.р. виховна робота у 8 класі Мажарського ЗНВК здійснювалась за наступними напрямками:

 • робота з соціального захисту учнів;

 • морально-правове виховання;

 • робота з профілактики правопорушень, злочинів, бродяжництва серед неповнолітніх;

 • робота з охорони життя і здоров’я учнів;

 • громадянське виховання;

 • військово-патріотичне виховання;

 • родинно-сімейне виховання,

 • трудове навчання та профорієнтація;

 • художньо-естетичне виховання;

 • екологічне виховання;

 • формування здорового способу життя;

 • учнівське самоврядуванняВ класі навчалося 13 учнів. З дітьми працюю з 5 класу. Матеріальне становище у більшості учнів середнього рівня. Більшість учнів виховується в сім’ях, де панує взаєморозуміння і злагода. Основною метою виховної діяльності є створення соціально-культурного мікроклімату в колективі. П’ятий рік поспіль я веду роботу по наданню своєчасної психологічної допомоги вихованцям та їх родинам. Для цього використовую тестування, анкетування, індивідуальні та групові консультації учнів, бесіди з учнями та зустрічі з батьками. Як класний керівник багато часу приділяю морально-етичному вихованню учнівського колективу, формуванню почуття обов’язку, відповідальності за себе та оточуючих, культурної поведінки. Для цього проводив ряд бесід та годин спілкування на дану тематику.
^

Робота з соціального захисту учнів


Систематично здійснювалось ведення обліку дітей пільгового контингенту, зміни до якого вносились кожного разу після зміни у соціальному статусі учнів. Станом на 01.06.2011 року на обліку перебуває: 3 дітей із багатодітних родин, 2 дітей в сім’ї, з якими не проживає батько. Були проведені батьківські збори, де обговорювалось питання "Права та обов’язки батьків". На мою думку, всі батьки в класі приділяють належну увагу вихованню своїх дітей.


^

Морально-правове виховання


здійснювалось через викладання курсу правознавства, проведення Тижня правових знань, Місячника правової освіти, під час яких відбувались єдина класна година за темою «Мої права – твої права», конкурс плакатів за темою «Права очима дітей», правовий брейн-ринг «Турнір Феміди», рольова гра «Розслідування ведуть…» тощо. Питання правової відповідальності неповнолітніх та їх батьків розглядались на батьківських зборах, засіданнях Ради з профілактики правопорушень. Особливо цікавими і результативними була класна година "Мої права – твої права" та правовий брейн-ринг "Турнір Феміди". У наступному році планую залучити представників правоохоронних органів до здійснення морально-правового виховання учнів. Вважаю особливим досягненням той факт, що в класі правопорушників немає.
^

Робота з охорони життя і здоров'я учнів


У рамках профілактичної роботи з попередження всіх видів дитячого травматизму протягом 2010-2011 н.р. у класі проводилися відповідні заходи. Викладався предмет «Основи здоров’я» , проводились медичні огляди учнів, профілактичні бесіди, лекції та інші заходи, спрямовані на недопущення випадків травмування учнів та пропаганду здорового способу життя. Проводились єдині уроки безпеки дорожнього руху, Місячник «Увага! Діти на дорозі!», конкурси та вікторини на краще знання правил пожежної безпеки, дорожнього руху, конкурси малюнку «Мій друг – світлофор», «Червоний, жовтий, зелений», плакату «Безпечний рух – запорука життя», конкурс малюнків та плакатів за темою «Обережно! Вогонь!». Систематично проводились тематичні виховні години та бесіди з профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму, пожежної безпеки та інших видів дитячого травматизму.

За результатами проведення проби Руф'є серед учнів класу були визначені групи для занять з фізичної культури.


^

Громадянське виховання


Громадянське виховання реалізовувалося через проведення таких заходів, як Шевченківські дні, години спілкування за темами: «Весняні обряди в Україні», «Батьківщина в нас одна», «Ми діти твої, Україно!»; позакласні заходи за темою «Великі сини українського народу»; конкурс малюнку «Козацькому роду нема переводу».

Одним з аспектів громадянського виховання є прищеплення учням гордості за свою Батьківщину, любові до рідного краю, його традицій. Реалізація даного аспекту здійснювалась через проведення різноманітних екскурсій по рідному краю та до міста Києва.

Планую і в наступному році організовувати і провести екскурсії до м. Умані, Харкова та Полтави.
^

Військово-патріотичне виховання


Військово-патріотичний напрямок виховної роботи у знайшов відображення у проведені заходів, присвячених Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників (святковий концерт, зустріч з ветеранами рідного села), Місячників оборонно-масової роботи до Дня Збройних Сил України (спортивне свято, участь у шкільних змаганнях зі стрільби з ПГ), Дня Захисника Вітчизни («Ну-мо, хлопці!», святковий концерт до Дня Захисника Вітчизни); заходів, присвячених 66-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні (огляд-конкурс строю та пісні, святковий концерт для ветеранів Великої Вітчизняної війни та мешканців села). Активними учасниками були Кожина Віра, Слабкий Антон, Калінова Юліана, Віхляєв Дмитро, Рибак Каріна.
^

Родинно-сімейне виховання


Родинно-сімейне виховання здійснювалось через проведення таких заходів, як класний конкурс «Тато, мама, я – українська сім’я», «Ну-мо, хлопці!» до Дня Збройних Сил України тощо. Протягом навчального року проводились тематичні бесіди «Хлопці та дівчата», «Що таке щастя?», «Чи потрібне у наш час милосердя?». На виконання плану заходів до 66-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні був проведений конкурс «Ордени та медалі моєї родини» (переможець Віхляєв Дмитро), виставка воєнних сімейних фотографій «Про що розповіла стара фотографія», учні приймали участь у конкурсі творів за темою «Моя родина у роки Великої Вітчизняної війни»(переможець Калінова Юліана).
^

Трудове навчання та профорієнтація


Профорієнтаційна робота побудована на тісному зв’язку школи з СПТУ-60 смт. Кегичівка, куди проводилась профорієнтаційна екскурсія.

Провидилась виховна година "Ярмарок професій" та тестування з метою визначення відношення учнів до визначених типів професії.
Належна увага приділялася трудовому вихованню. Протягом 2010-2011 н.р. учні школи приймали участь у трудових десантах з прибирання прилеглої до школи території та сільського парку, збирання яблук та картоплі у місцевому господарстві. Особливо завзятими у роботі були Кадимова Севда, Кадимова Саміра, Кожина Віра, Рибак Каріна.
^

Художньо-естетичне виховання


Художньо-естетичний аспект виховної роботи знайшов свою реалізацію в проведенні протягом навчального року загальношкільних заходів, а також в участі учнів класу в різноманітних районних конкурсах і турнірах.

Було проведено серед учнів класу конкурс: "Ми шукаємо таланти", в якому здобула перемогу Кожина Віра; конкурс серед дівчат "Краща господиня" (переможець Рибак Каріна). Активними учасниками художньої самодіяльності є Слабкий Антон, Віхляєв Дмитро, Байтаров Іслам, Байтаров Рустам.
^

Екологічне виховання


У рамках екологічного виховання відбулись трудові екологічні десанти з покращання та благоустрою прилеглої до школи території, екологічні місячники, учні школи брали участь у Всеукраїнському конкурсі «Колосок». Відбулися класні години за темами «Екологічні проблеми сучасного людства», «Червона книга Землі».
^

Формування здорового способу життя


Формування основ здорового способу життя здійснювалося через проведення різноманітних шкільних спортивних змагань, Малих Олімпійських ігор у рамках яких відбулися тематичні бесіди, конкурс плакатів, спортивні змагання «Веселі старти». В класі проводились профілактичні заходи, спрямовані на попередження алкоголізму, наркоманії серед неповнолітніх. Щомісяця проводились бесіди з циклу "Я обираю здоровий спосіб життя". Результатом такої роботи є те, що жоден учень класу не палить та не вживає алкогольних напоїв.


На підставі вищезазначеного виховну роботу 8 класу у 2010-2011 н.р. можна вважати здійсненою на достатньому рівні. Але не можна не відзначити й деякі недоліки, які були присутні у виховній роботі на даному періоді.

Недостатньо результативною була робота школи з профілактики запізнень учнів на навчальні заняття, відвідування ними школи у шкільній формі. У наступному навчальному році треба більше уваги приділяти роботі з профілактики запізнень учнів на уроки та відвідування ними навчальних занять у шкільній формі.

У 201-2012 н.р. необхідно також більше уваги приділяти трудовому вихованню школярів у рамках самообслуговування та прибирання території навколо школи, та заходам, спрямованим на покращання внутрішкільної дисципліни серед учнів, посилити зв’язки школи із громадськими організаціями.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації