Поиск по базе сайта:
Правила доброти. Хід заняття І. Організаційний момент. Доброго дня, діти! ІІ. Повідомлення теми І мети заняття icon

Правила доброти. Хід заняття І. Організаційний момент. Доброго дня, діти! ІІ. Повідомлення теми І мети заняття




Скачати 26.89 Kb.
НазваПравила доброти. Хід заняття І. Організаційний момент. Доброго дня, діти! ІІ. Повідомлення теми І мети заняття
Дата конвертації27.02.2013
Розмір26.89 Kb.
ТипПравила

Доброта

Мета: познайомити учнів з людськими чеснотами. Довести до свідомості дітей, що добро твориться «просто – ні за так». Викликати бажання у дітей творити добро і уникати злих вчинків.

Обладнання: правила доброти.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

Доброго дня, діти!

ІІ. Повідомлення теми і мети заняття.

Сьогодні ми поговоримо про одну із людських чеснот – доброту.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Бесіда.

  • Ми часто чуємо слова добро, доброта. Що на вашу думку, означають ці слова?

Добро – корисна справа, вчинок.

Доброта – чутливе, дружнє ставлення до людей.

  1. Продовження прислів’їв.

  • Хто людям добра бажає, - … .

  • Перший крок до добра - … .

  • Робиш добро - … ,

робиш зло - … .

Слова для довідок: не кайся; той і собі не має; не роби зла; зла й сподівайся.

    • В Біблії записано: «Не роби іншим того, чого не хотів би, щоб робили тобі».

IV. Закріплення вивченого.

  1. Бесіда.

На дошці намальовано два обличчя.

    • Запишіть, які слова-характеристики відповідають кожному із цих чоловіків.

Слова для довідок: уважний, чуйний, жорстокий, щирий, делікатний, байдужий, скупий, лагідний, злий.

    • Що легше зробити: допомогти чи образити?

(Образити, бо ображають бездумно. Щоб допомогти, треба розібратися, як вчинити мудро, вивчити обставину, умови.)

    • Де у житті зустрічаємося з добром, добротою?

  1. Слухання вірша Л. Забашти «Людина починається з добра».

Сказав мудрець:

- Живи, добро звершай!

Та ногород за це не вимагай.

Лише в добро і вищу правду віра

Людину відрізня від мавпи і від звіра.

Хай оживає істина стара:

Людина починається з добра!

- Кожен для себе подумайте, чи часто ви робите добро іншим.

Фізкультхвилинка.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Треба вправи починать.

Раз, два, три, чотири –

Руки в боки, два підскоки.

Раз, два, три –

Нові вправи почали:

Нахил вправо, нахил вліво,

Вгору, вниз подивись,

До роботи знов берись.

3. Читання оповівдання В. Сухомлинського «Чому дідусь такий добрий сьогодні».

Поліз Андрійко на шовковицю: привабили чорні ягоди. Навтішались вволю, а тут пішов дощ.

Пересидів Андрійко дощ. Хотів злазити із шовковиці, аж дивиться – сидить під шовковицею дідусь Петро. Вийшов після дощу в сад.

«Що ж його робити?» - думає Андрійко. – Злізати із шовковиці – струсиш на дідуся всю воду з листя, змокне під дощем, захворіє.

Сидить Андрійко, притулившись до гілки, боїться поворохнутися. Жде, поки дідусь до хати піде, а він не йде. Вже сутеніти стало, коли підвівся дідусь, питає:

- Чому це ти сидиш на дереві внучку?

- Боюсь струсити на вас краплі, дідусю …

- Злазь, Андрійку!

Дідусь відійшов. Андрійко зліз з шовковиці. Дідусь пригорнув і поцілував Андрійка.

- Чому це дідусь такий добрий сьогодні? – з подивом подумав онук.

V. Підсумок заняття.

1. Бесіда.

- Чи цікаво вам було на занятті?

- Який висновок зробив кожен для себе, попрацювавши сьогодні на уроці?

2. Зачитування правил доброти.

Добра фея пропонує нам дотримуватись таких Правил доброти.

  1. Допомагай слабким, маленьким, хворим.

  2. Не будь жадібним.

  3. Прощай іншим помилки.

  4. Ніколи не заздри.

  5. Жалій інших, а не себе.

Отже, діти наше заняття завершено.

До побачення!



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації