Тема: Як тварини готуються до зими. Мета icon

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета




Скачати 90.89 Kb.
НазваТема: Як тварини готуються до зими. Мета
Дата конвертації27.02.2013
Розмір90.89 Kb.
ТипДокументи

Тема: Як тварини готуються до зими.

Мета: а) Освітня: Встановити причинно-наслідкові зв’язки між змінами в

неживій природі, житті рослин, тварин і трудовій діяльності людей. Розширити і узагальнити знання дітей з теми : «Як тварини готуються до зими».

б) Розвиваюча: Розвивати зв’язне мовлення, вміння розвивати і співставляти спостереження. З’ясовувати поведінку тварин.

в) Виховна: Формувати уявлення про перелітних і зимуючих птахів. Виховувати у дітей дбайливе ставлення до тварин. Спостереження, любов до природи.

Обладнання: таблиці, кросворд, зошит з друкованою основою, ілюстрації

тварин (зайця, ведмедя, лисиці, їжака, собаки, кота, вовка, корови, коня, хом’яка, борсука), ілюстрації комах (мурахи, мухи, колорадського жука, сонечка, джмеля, бджоли), ілюстрації птахів (ластівки, зозулі, лелеки, соловейка, горобця, синиці, сойки, сороки, сича, стрижа).


Література:

  1. Бібік Н.М., Коваль Н.С., Я і Україна. Підручник для 2 кл.-К: Форум, 2002 -144с.

  2. Будна Н.О., Головко З.Я., Я і Україна. Ознайомлення з навколишнім світом, робочий зошит 2 кл.- Тернопіль, Навч. Книга. Богдан,2002 - 80с.

  3. Ключник С. Л. Тварини лісу /С.А Ключник // Розкажіть онуку – 2001 №12 ст 70.

  4. Програми для середньої загальноосвітньої школи 1-4 кл. К.: «початкова школа» - 2006.

  5. Філоненко Н.П. Охорона тварин / Н.П. Філоненко // розкажіть онуку – 2003 №5-6.

  6. Шандрівська Галина, Лесковська Марія Я і Україна. Розробки уроків – Тернопіль; Підручник та посібник ; 2002 – 112с.



^ План уроку


І. Хвилинка спостереження (фронт. бесіда). Під час хвилинки спостереження виховувати, спостерігати, аналізувати зібранні дані.

ІІ. Перевірка доманього завдання.

Робота з картками (індивід. робота).

Тести.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Загадки.

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку.

^ V. Вивчення нового матеріалу

1) Бесіда з елементами розповіді;

2) Хвилинка-цікавинка;

3) Бесіда з елементами ілюстрації;

4) Фізкультхвилинка;

5) Гра «Зайчик»;

6) Слухання легенди;

7) Загадки, народна мудрість, птахи про погоду.

^ VI. Закріплення нового матеріалу.

  1. Робота з підручикам.

  2. Робота в зошитах з друкованою основою.

VII. Підсумок уроку, оцінювання.

VIII. Домашнє завдання.


^ Хід уроку


І. Хвилинка спостереження (фронт.бесіда).

а) За живою природою:

- тваринний світ;

- рослинний світ;

- праця людей,

б) ^ За неживою природою:

- висота сонця над землею;

- тривалість дня і ночі;

- температура повітря;

- стан неба(хмарно, похмуро);

- опади (сніг, дощ),

ІІ. Перевірка домашнього завдання (індивідуальна робота).

1. Роботаз картками (демонстрація малюнків: їжак,жабеня):

Картка №1

Дикий звірок, круглий мов колобок.

Голки стирчать, спробуй узнать... (Їжак)

Картка №2

На болоті проживає,

Цілий день пісні співає.

Все зелене це малятко,

Воно зветься... (Жабенятко)

2. Тести

Варіант 1

  1. Що відбувається з листям осінню?

а) жовтіє;

б) росте;

в) опадає;

г) зеленіє.

^ 2.До нас прилітають зимувати?

а) голуби;

б) снігурі;

в) ворони;

г) шпаки.

3. Яка тварина впадає в зимову сплячку?

а) зайці;

б)білки;

в) ведмеді;

г) лосі.

^ 4. Які птахи відлітають у теплі краї?

а) журавлі;

б) синички;

в) ворони;

г) шпаки.

5. Вічнозелені дерева – це…

а) хвойні дерева;

б) клени і берези;

в) сосни і абрикоси;

г) вишня і дуб.

Варіант 2

^ 1. Вічнозелені трав'ян6исті рослини – це…

а) копитняк, барвінок;

б) трава, кріп;

в) капуста, морква;

г) очерет, лопух.

2. Які дерева скидають листя пізніше?

а) старі;

б) молоді;

в) однаково;

г) ніякі.

^ 3. Чому відлітають від нас птахи?

а) немає що їсти;

б) холодно;

в) не пристосовані до холоду.

4. Яких тварин називають дикими?

а) свійських;

б) ті, що живуть у лісі;

в) ті, що бояться людей.

^ 5. Які птахи залишаються зимувати у нас?

а) горобці, синички, ворони;

б) ластівки, лелеки;

в) дятел, сова.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів (бесіда).

А зараз, діти, я вам прочитаю вірш, а потім ми з вами будемо відгадувати цікаві загадки:

1. Вірш

Лист за листом осінь кружляє,

Білка безжурно в схованки грає,

Білка на зиму горіхи ховає.


^ 2. Загадки (демонстрація малюнків: заєць, сорока, ведмідь, бджола)

  1. Біла латка,

Чорна латка,

По березі скаче.(Сорока).

  1. Влітку сірий,

Взимку білий.(Заєць).

  1. Влітку наїдається,

Взимку висипається.(Ведмідь)


  1. Я труд поважаю,

Все літо літаю.

У поля до гаю

Збираю медок

Із різних квіток.

Кого не злюблю,

Того жалом колю (Бджола).

Отже, діти, тема нашого уроку: «^ Як тварини готуються до зими».

ІV. Повідомлення теми і завдань уроку (розповідь).

– На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь, які зміни в житті тварин відбуваютьсь із настанням зими; які турботи у тварин взимку?

^ V. Вивчення нового матеріалу (демонстрація малюнків: мурахи, мухи, колорадський жук, сонечко, джмеля, бджоли)

1. (Бесіда)

– На які три групи ми поділяємо тварин? (комахи, птахи, звірі).

  • Яких ви знаєте комах? (мурахи, мухи, колорадські жуки, сонечка, джмелі, бджола).

Розповідь:

З першими холодами гине більшість метеликів. Деякі ж забираються в

щілини дерев, огорож, будинків і там зимують.

Бесіда:

  • А як люди допомагають бджолам? (улики утеплюють, годують бджіл сиропом, який варять із цукру і води)

  • Що нам дають бджоли? (мед, прополіс)

  • Чи можуть ластівки, зозулі, лелеки, соловейки, знайти для себе корм взимку?



Бесіда:

Вчитель: Багатьом птахам взимку у нас немає що їсти. Які птахи залишаються зимувати у нас, бо можуть знайти їжу? (Горобці, синички, сойки, ворони, сороки, сичі)

2. Хвилинка-цікавинка (Бесіда).

Сич на зиму заморожує в дуплі, як у холодильнику, мишей і птахів. В одного такого запасливого сича найшли 2 кг лісових мишей. Коли настають холода, синички, ворони, сороки залишають ліси й поля та наближаються до житла людей. Чому? – Дивіться, наші птахи залишили повідомлення. Але щоб його прочитати потрібно спочатку скласти слова із букв, намальованих на жолудях, хмаринках і ялинках.

На жолудях такі букви: (з,р,і,т,о,б,ь), на хмаринках і ялинках: (н,м,а,г,д,о,і,в,и,н,і,ц).

3. Бесіда з елементами ілюстрації

А тепер подивіться на ілюстрацію і назвіть тварин, які на ній зображені.




4. Фізкультхвилинка: (бесіда)

В: Зозуля кує:

У: Ку-ку, ку-ку, ку-ку;

В: Голуб воркує:

У: Гу-гу, гу-гу, гу-гу;

В: Півень кукурікає:

У: Ку-ку-рі-ку, ку-курі-ку;

В: Сова кричить:

У: Угу-угу-угу, угу-угу-угу!

5. Гра «Зайчик» (бесіда)

Усі присідають біля своїх парт. На слова вчителя: «Сірий зайчик сів і жде,

спритно вушками пряде », вихованці, приклавши кисті до вух, то згинають їх, то розгинають. Потім класовод пропонує «зайчикам» вушка погріти:

Зимно зайчику стоять

Треба трішки пострибать,

Скік-скік, скік-скік, скік-скік,

Треба трішки пострибать,

Пострибавши відпочить.

6. Слухання легенди (розповідь)

За народними переказами, Осінь – старша донька Сонця. Вона останньою

залишила батьківський дім, і стала на землі четвертою порою року. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все своє багатство. Я віддам все своє золото, будь щедрою і люди любитимуть тебе».

7.1 Загадки(демонстрація малюнків: шпак, журавель, лелеки, кажан, комар, зозуля, качка, ластівка).

а) У садочку понад тином

Я зробив йому хатину.

Він навколо обдивився,

Засміявся й оселився.

Здогадались ви однак,

– поселився у нас... (Шпак)

б) Стоїть у лузі на одній нозі. (Журавель).

в) Відлітають за море, у краї далекі,

На будинках гнізда в’ють, звуть же їх… (Лелеки)

г) Літає крилами, ходить ногами,

висить догори лапами. (Кажан)

д) Ні рак, ні риба, ні звір, ні птиця,

голос тоненький, а ніс довгенький,

хто його вб’є, той свою кров проллє. (Комар)

е) Котрий птах гнізда не в’є? (Зозуля)

є) У воді купалася, сухою зосталася. (Качка)

ж) Швидко скрізь цей птах літає,

Безліч мошок поїдає.

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує. (Ластівка)

7.2 Народна мудрість

1) Жовтень ходить по краю і птахів виганяє з гаю.

2) Птаха впізнають по пір’ю.

3) До пір'я пір'їна – буде перина.

7.3 Птахи про погоду (вислови)

1. Снігурі щебечуть під вікном – буде відлига.

2. Солов’ї співають всю ніч – буде ясний день.

3. Ластівки літають високо – на хорошу погоду, а низько на дощ.

4. Прилетіли жайворонки – почалася справжня весна.

^ VI. Закріплення нового матеріалу

1) Робота в зошиті (індивідуальна робота)




а)


б) Відгадай ребуси


в)


VII. Підсумки уроку, оцінювання (бесіда).

  • Які турботи у птахів і звірів восени?

  • Що змінюється осінню у житті звірів?

  • Як треба поводитись на природі?

VIII. Домашнє завдання:

Варіант №1

  1. Спостереження за перелітніми птахами.

  2. Сторінка 36-40.

  3. Спостерігаючи за перелітніми птахами, записати свої спостереження в календар.

Варіант №2

  1. Спостереження за неживою і живою природою.

  2. Сторінка 36-40.

  3. Працюючи з книгою, добери повідомлення для класного календаря природи за живою і не живою природою.

Варіант №3

1. Спостереження за природою.

  1. Сторінка 36-40.

  2. Виготовлення дрібних виробів з природничого матеріалу, який зібрали під час прогулянок, екскурсій.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconТема елементи прикладної математики тема уроку: Математичне моделювання. Мета
Мета: працювати над засвоєнням учнями понять математичної моделі задачі, загальної схеми розв’язання задач математичним моделюванням....

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconТема: знайомство з можливостями ведення бізнесу в internet мета
Мета: Отримати уявлення про організацію Інтернет-магазинів та про наявні українські Інтернет-магазини

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconТема. Пізнаємо навколишній світ. Твої руки (с. 17-18). Мета
Мета. Формувати навички особистої гігієни, розширити й уточнити уявлення дітей про орган дотику, розвивати вправність рук, виховувати...

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconТема: Вогонь — ворог, вогонь — друг. Мета
Мета: з'ясувати причини виникнення пожеж, продовжити знайомство з правилами протипожежної безпеки, розвивати логічне мислення, уміння...

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconПлан-конспект уроку у 11-а класі Клименко Г. В. Тема уроку : Степенева функція Мета уроку : Систематизувати
Мета уроку: Систематизувати відомості про степеневу функцію, показник якої число

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconТема: Свято матері Мета
Мета: Пронести на уроці світлий образ матері, витканий з поезії, пісні, народних джерел, вчитися виразності читання, формувати в...

Тема: Як тварини готуються до зими. Мета iconУрок з предмету «Я і Україна. Природознавство» «Природні зони України. Мішані ліси. Рослини, тварини мішаних лісів.»
Мета. Розкрити причину різноманітності природи України; сформувати поняття про природні зони; розглянути зону мішаних лісів; ознайомити...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи