Поиск по базе сайта:
Тема: Моя рідна Батьківщина – Україна. Мета icon

Тема: Моя рідна Батьківщина – Україна. Мета




Скачати 49.77 Kb.
НазваТема: Моя рідна Батьківщина – Україна. Мета
Дата конвертації27.02.2013
Розмір49.77 Kb.
ТипДокументи

Тема: Моя рідна Батьківщина – Україна.

Мета: формувати в учнів первинне уявлення про Україну як незалежну державу, про усвідомлення своєї приналежності до держави; бажання пізнати особливості її природних умов; вчити розповідати про Україну; виховувати громадянські почуття, інтерес до пізнання багатої історії держави, бажання вивчати та примножувати державні та народні традиції.

Обладнання: ілюстративний матеріал «Мальовнича Україна», «Київ – столиця України», набір предметних малюнків: кущ калини, гніздо, лелека, верба, тополя, соловейко.

Література:

1. Гмиря Г. Ураїно, рідний край! // Розкажіть онуку. – 2005. – №1-2. – С. 33.

2. Залізко О. С. Любіть Україну свою. // Розкажіть онуку. – 2006. - №1-2. – С. 2-6.

3. Прокоф’єва Л. Є. Рідна земля для нас усіх – Україна! // Розкажіть онуку. – 2002. - №3. – С. 48-50.


Хід заняття:

І. Організаційний момент.

- Доброго дня, діти! Сьогодні ми поговоримо, як ви вже здогадались, про Україну. Тема нашого виховного заняття звучить так: Наша рідна Батьківщина – Україна.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів:

  • Про Україну складено багато віршів. Ось послухайте один із них:

Україно, моя Україна!

Доля в тебе була непроста.

Та для мене ти в світі єдина,

Матір рідна, пречиста й свята!

Хоч життя – не стежина у полі,

І буває нелегко в путті.

Ми з тобою пов’язуєм долі,

До кінця будем разом в житті.

  • А може хтось із вас знає якісь вірші про Україну? Розкажіть їх.

  • Дякую! Молодець!

  • Україна – це отча земля, рідний край, де ти народився. Широкі й чарівні простори, прекрасні села й міста. Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама, тато, бабуся, дідусь, сестри, брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас – вийде наша велика держава Україна.

Україна – це наша земля, наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і мудрими співучими людьми.

Послухайте, як С. Васильченко написав про Україну:

«Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медові та молочні ріки…

Україна – це розкішний вінок із рути і барвінку, що над ними світять заплакані зорі…»

А зараз ми пограємо у гру, яка називається «Закінчіть речення».

Наша країна називається… .

Столиця України – місто… .

Найбільша річка України… .

  • Молодці!

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  • Як і кожна держава світу, Україна має свій герб, прапор, гімн.

  • Діти, що звучить кожного дня, коли ви приходите до школи?

  • Гімн – це найголовніша пісня країни. Для гімну України написані слова, які виражають найсердечніше думки і прагнення нашого народу. Їхній автор – український поет Павло Чубинський. До тексту підібрана ніжна і одночасно горда мелодія Михайла Вербицького. Всі найбільші свята українського народу не проходять без урочистого виконання нашого прекрасного Гімну.

  • Ось послухайте вірш про Гімн:

Слова палкі, мелодія врочиста,

Державний гімн ми знаємо усі.

Для кожного села, містечка, міста –

Це клич один з мільйонів голосів.

Це наша клятва, заповідь священна,

Хай чують всі – і друзі, й вороги,

Що Україна вічна, незнищенна,

Від неї ясне світло навкруги.

(Н. Поклад)

(Показую на прапор).

  • Ось, гляньте на малюнок, що це таке?

  • З яких кольорів складається прапор?

  • Молодці! Синь українського неба і золото неозорих пшеничних ланів переніс наш народ на свій прапор. Кольорі ці мають ще інше значення «мир» і «багатство», бо наш народ є мирний і трудолюбивий. Працею в поті чола здобував він славу рідній землі. Коли ж злі вороги порушували спокій народу-трударя, він ставав воїном. А синьо-жовтий прапор кликав до бою, перемоги.

(Показую на герб).

  • Скажіть, а це що таке?

  • Так, це герб. Наш народ має герб – тризуб. Це старовинний знак. Багато століть тому запровадив його в Україні київський князь Володимир Мономах. Княжий тризуб зображає старовинну зброю. Нею наші прадіди мужньо билися з численними ворогами, виборювали волю для свого народу.

Герб

Наш герб – тризуб, це воля, сила,

Наш герб – тризуб! Недоля нас косила,

Та ми зросли, ми є, ми завжди будем,

Добро і пісню несемо ми людям.

  • Якою мовою ми розмовляємо?

  • Про які мови ви ще чули?

  • А яка мова вам найзрозуміліша?

  • Чому?

  • Так, діти. Українська мова – наша рідна мова. Цією мовою розмовляєте ви, ваші батьки, бабусі, дідусі.

  • Яка ж вона – мова українська?

Вона наша рідна. Це не просто звуки, це не просто слова. Великий, талановитий український поет Т. Г. Шевченко писав:

Ну що б здавалося слова?

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється, ожива,

Як їх почує.

Українська мова така мелодійна, що в народі її називають солов’їною. Послухайте, як писав український поет В. Сюсюра :

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її вічно живу і нову

І мову її солов’їну.

Фізкульхвилинка

- А зараз ми проведемо фізкультхвилинку, встали всі із-за парт.

Раз, два, три, чотири, п’ять –

Треба вправи починать.

Раз, два, три, чотири –

Руки в боки, два підскоки.

Раз, два, три –

Нові вправи почали:

Нахил вправо, нахил вліво,

Вгору, вниз подивись,

До роботи знов берись.

- Отож, продовжимо нашу бесіду.

- Назвіть міста України, які ви знаєте.

- А як називається головне місто України – це столиця України?

- Послухайте легенду про заснування Києва.

^ Заснування Києва

Відбувалося це дуже давно, коли святі апостоли порозходилися до різних країв провідувати Христову віру.

У ті давні часи опинився біля могутнього Дніпра святий апостол Андрій зі своїми учнями. Він став на березі річки і промовив:

- Чи бачите ви ці гори? На цих горах величезне місто стане, і буде в нім багато церков.

І вийшли на гори, благословив їх, поставив хрест і помолився Богові.

Минуло багато років. І прийшли в ці краї брати Кий, Щек та Хорив і їх сестра Либідь.

І тут, на горах над Дніпром, заснували вони велике місто й назвали ім’ям найстаршого брата – Київ.

Здавна, коли люди не знали заліза та міді, а робили собі списи та сокири з каменю, жили не в хатах, а в печерах, у цих краях жило багато людей. І передусім тому, що тут сходилися дві великі ріки: Дніпро та Дністер. Над рікою легше було прогодуватися чи рибою чи звіриною. Рікою люди пересувалися куди треба – сухих доріг тоді було небагато, і ними їздити було нелегко й небезпечно. Тому під Києвом виникали найбільші оселі, жило більше багатих людей, торгівельних: сюди частіше приїздили купц2і з чужих країв з усяким товаром.

З-поміж усіх українських міст Київ був найбільшим і найславетнішим. І сьогодні Київ залишається найбільшим містом – столицею нашої держави – України.

VI. Заключна частина уроку.

- А зараз відгадаємо загадки:

Слухайте першу загадку:

Давно ця річка славна

Народи три єднає,

І в Чорне море плине.

Простори України

Розкішно прикрашає,

Очиці милує дитині.

(Дніпро)

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе що зветься …

(Україна)

В світі одна –

Всім потрібна вона.

(Батьківщина)

- Молодці! Дякую за увагу! До побачення!



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації