Поиск по базе сайта:
Виховна година на тему: «Правила для учнів» icon

Виховна година на тему: «Правила для учнів»




Скачати 100.74 Kb.
НазваВиховна година на тему: «Правила для учнів»
Дата конвертації27.02.2013
Розмір100.74 Kb.
ТипДокументи



Виховна година на тему:

«Правила для учнів»


Підготувала:

студентка 2-В курсу

відділення «Початкова освіта»

_________________


Мета. Закріплювати і розширювати знання учнів про правила поведінки у школі. Розвивати вміння застосовувати набуті знання практично. Виховувати свідому дисципліну, бажання виконувати правила і поводити себе зразково.

Обладнання: герой-іграшка, ромашка, зелені і червоні карточки для гри.

Хід заняття


І. Організаційний момент

- Доброго дня діти!Мене звати Наталія Михайлівна, і сьогодні годину спілкування проведу у вас я.

Щоб виховна година була наче казка,

Щоб чогось навчила вона вас,

Слухайте мене уважно,

І не гайте марно час.

-Сьогодні на виховну годину до нас завітав ведмедик-Клаптик. Він буде спостерігати за вами впродовж виховної години, і хто буде найактивнішим, найуважнішим, той в кінці заняття отримає подарунок-смайлик.

ІІ. Основна частина.

Тож сядьте рівненько, покладіть руки на парту, і слухайте мене уважно.

Отож, тема нашої виховної години: « Правила для учнів». Давайте повторимо всі хором –«Правила для учнів».

Ти проживаєш в суспільстві людському,

Є порядки свої і закони у ньому,

Правил багато, на все це зважай,

Найголовніше, себе поважай.

-Що означає,діти,себе поважати, як ви це розумієте?

Себе поважати-це означає поводитися так, щоб із тебе брали приклад усі інші, щоб твоя поведінка викликала повагу і захоплення, а не осуд. Тоді люди будуть до тебе ставитися з повагою. А для цього треба знати правила поведінки і їх виконувати завжди і всюди.Але це робити потрібно не лише для того, щоб тобою особистої безпеки. Адже та людина, яка знає і дотримується правил, не потрапить у біду, її обмине лихо, бо вона знає,як потрібно діяти в тому чи іншому випадку. Тому правила поведінки треба знати всім дітям, щоб бути достойними членами суспільства, в якому вони живуть, та ще зберегти своє життя і здоров’я, яке у кожної людини лише одне.Кожен з вас уже знає, щоб жити у безпеці, треба виконувати правила. Правил існує багато, але коли ти з ними ознайомишся, то зрозумієш, що майже всі ти виконуєш, бо мама з татом вдома, а вчителі у школі вимагають одного і тогож- правильної поведінки, щоб ти привчився змалку до порядку, а далі буде все просто. Тому відразу звернемося до цих правил.

Щоб краще їх запам’ятати , нам допоможе квіточка-ромашка, але вона потребує вашої допомоги-прикріпити пелюстки, бо був сильний вітерець і розкидав їх. Допоможемо,діти, квіточці?( Так….)

Отож, я буду зачитувати вам правило, ми його будемо обговорювати,після того хтось буде виходити до дошки,і прикріплювати пелюсточку з правилом.

Отож, 1.На уроки приходь вчасно, ніколи не запізнюйся.

2. Поводься чемно, вітайся з учнями, вчителями,працівниками школи, батьками.

3. На уроці не розмовляй, уважно слухай пояснення вчителя і відповіді учнів.

4.Не вигукуй, а підніми руку, коли, хочеш про щось сказати чи спитати.

5. На перерві не бігай, не кричи, а грайся з друзями в ігри. Не бийся і не штовхайся.

6. У роздягальні охайно вішай свої речі і не розкидай одяг дітей.

7.Бережи власне і шкільне майно, не псуй парти, стільці, стіни, двері-це твій дім.

8.Не псуй книжок-вони тобі дають знання.

9. Тримай у порядку своє робоче місце. Дотримуйся чистоти в класі, в школі.

10. В їдальні дотримуйся порядку і тиші, прибирай за собою посуд.

11.Правильно користуйся туалетом, поважай працю дорослих.

12.Не сідай на підвіконня і не залазь на вікно.

13.не принось у школу сторонніх предметів, які можуть бути причинною травматизму.

14.Не бігай по сходах, не влаштовуй на них забав, не з’їжджай з перил.

15.Старанно і наполегливо вчись, багато читай.

Ось ми і допомогли ромашці зібрати пелюсточки. Гарна ромашка вийшла, діти?

Ведмедик-Клаптик слідкує за вашою роботою і працьовитістю.

Бачу, ви вже трішки стомилися, і тому, щоб відпочити проведемо фізкультхвилинку.

Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі,

Вітер дерева колише-гойдає,

То назад похиляє.

Птахи летять, відлітають,

А діти тихенько за парти сідають.

-Тепер час для казки прийшов. Казка називається «Казка про Михайла та горе-лихо».

-Зверніть увагу на поведінку головного героя казки-Михайлика. Як змінилася його поведінка?

-А тепер слухайте уважно казку, і думайте над моїм запитанням.

Казка про Михайлика та горе-лихо

Йдуть уроки, в школі тиша,

Всі за партами сидять,

Та порушив тишу Міша,

Бо спізнивсь хвилин на п’ять.


І урок перериває,

Двері різко відчиня.

Дітям дуже заважає

Хлопець мало не щодня.


А зайшов, не привітався,

Через клас увесь побрів.

Хоч би що! Ще й усміхався,

А тоді за парту сів.


На уроці розмовляє,

То він булочку жує,

То записки розкидає,

То дівчаток часом б’є.


І не може посидіти

Він спокійно п’ять хвилин.

Я скажу вам щиро, діти,

Добре,що такий один.


А як дзвоник залунає,

На перерву час іти.

Він по партах вже стрибає,

Почина когось трясти.


То потягне за косичку,

То з перил по сходах мчить,

То розбризкає водичку

Й стрімголов кудись летить.


То він дошку розмалює,

То вазони поскида.

Каже він, що так жартує,

Ну не хлопець, а біда!


То книжки порозкидає,

Дітям зошити порве,

То стілець візьме зламає-

Так у школі він живе


Принесе у школу карти,

То із кактуса шпички,

То ножем поріже парту,

Порозв’язує стрічки.


То він крейду розкидає,

То стрибне на когось вмить.

Неспокійну вдачу має,

П’ять хвилин не посидить!


Косинцем когось штрикає,

А лінійка в нього-спис!

То він циркуля виймає,

З ним біжить кудись униз.


Приладдя шкільне ламає,

Б’є й штрикає ним усіх.

Він таке заняття має:

Комусь-горе,

Хлопцю ж-сміх!


І не думає хлопчина,

Що скалічить, він когось.

Ох, погана він дитина,

Плакать би не довелось..


Як з тим хлопчиськом жити?

Збунтувались діти враз.

Хто захоче з ним дружити?

Всі стомились від образ.


Перестали розмовляти,

Мов Михасика й нема.

Хоче слово він сказати,

А кругом-стіна німа.


Він до того, він до цього

Підійде поговорить,

Та тікають всі від нього-

Не бажають з ним дружить.


Та не журиться хлопчина,

Він ще бігає, кричить.

Але ж є якась причина,

Що не хочуть говорить?


«Ой, ці мамочкіни діти,

Що не хочуть гратись з ним!

Відвертаються сердито,

Він покаже їм усім!


Зараз він їх розштовхає,

Гей! Ану з дороги!Брись!»

Але хто це піднімає

Хлопчика несе увись?


Що, з’явились в нього крила?

Та ніяких крил нема…

Це якась незрима сила

Підняла його й трима.

Раптом в школі стало тихо,

Віти всі завмерли вмить.

Величезне Горе-Лихо

З хлопчиком малим стоїть.


В щупальцях його тримає,

Аж під стелю підняло

І назад не відпускає,

Потім враз як загуло!


«Ти чого тут бешкетуєш?

Що, у світі ти один?

Ти чого дітей травмуєш,

Чий такий поганий син?


Заберу тебе з собою,

В ріг баранячий скручу!

Або розтопчу ногою,

Або правил я навчу!»


Діти всі стояли тихо,

Охопив усіх їх жах,

Здоровезне ж Горе- Лихо

Виростив малий хлопчак.


Діти злякано дрижали,

Бо не знали, що робить.

Всі як вкопані стояли,

Але ось дзвінок дзвенить.


Всіх до класу закликає..

Діти тихо розійшлись.

Горе-Лихо десь літає

І несе Михася ввись.


Вже й уроки закінчились,

Всі розбіглись по хатах.

І затихли в школі кроки,

Та лишився жити страх.

А як зовсім споночіло,

Спати все живе лягло,

Горе-Лихо прилетіло

Й хлопця в школу принесло.


Стало бідного лякати,

Грати в піжмурки взялось.

Правил почало навчати-

Треба ж з ним робити щось!


Хлопець звівся з переляку,

Сам не знає, що робить.

От би виламать гілляку

Й Горе-Лихо те прибить..


А воно його лякає,

Так,що хлопець ледь не вмер.

Горе-Лишенько кусає,

Ще й питає: «Як тепер?

Що, подобається, друже,

Як тебе лякають, б’ють!

Щось веселий ти не дуже,

А тебе вже й вдома ждуть..


Але поки не прозрієш,

І не станеш мудрим ти,

І правил всіх не зрозумієш..

Не пущу тебе прости…»


І взялося знов лякати,

Підкидати вгору, вниз,

Гострим кактусом штрикати

І чіпляти за карниз.


Колобком його котити,

Терти хлопцем по стіні..

Він же мусить зрозуміти

Всі ці правила шкільні!


А саме тряслось від сміху,

Як і хлопець теж колись.

«Ой, спинися,Горе-Лихо,

Я благаю, зупинись!


Зрозумів свою провину,

Вивчу правила шкільні.

Чуєш?Ні одну дитину

Я в житті не скривджу!Ні!»


Горе-лихо зупинилось

І схилилось, мов в журбі…

Ніби й менше враз зробилось:

«Що ж, повірю я тобі..


Вчи,а я тут почекаю

І від тебе -ні на крок!

Бо таких,як ти, я знаю-

Це вже пройдений урок!


Вчи. А як усе розкажеш,

То додому відпущу.

Ти зайдеш і тихо ляжеш…

А як ні –то знов провчу!


Бо твоє я Горе-Лихо,

Ти щодня ростив мене.

І поводься в школі тихо

Аж тоді біда мине».


Ніч пливла ,усе мовчало.

Хлопець правила вивчав.

Горе-Лихо засинало,

Він додому почвалав.


А коли зайшов у хату,

То батькам все розказав

Та й пішов тихенько спати.

Так до ранку і проспав.


Як послало сонце світло,

Ранок росяний устав,

Серце хлопчика розквітло,

Зовсім іншим хлопчик став.

Він зібрав книжки до школи,

В хаті линув тихий сміх.

Як ні разу і ніколи,

Він прийшов раніш за всіх.


З усіма дітьми вітався,

Вчителів усіх вітав,

На перервах гарно грався

І нікого не чіпав.


На уроках не сміявся,

Дітям він не заважав,

За задачу зразу взявся

І найперший розв’язав.


Не кричав, не лінувався,

Краще всіх він став писать.

Дуже хлопчик помінявся,

Став серйозний,не впізнать!

Дні ішли, літа минали,

Адже всіх Мишко любив.

І тепер всі в школі знали-

Він за правилами жив.


З того часу вже ніколи

Він не бивсь, не ображав.

Закінчив успішно школу

І чудово жити став.


Все скінчилось мирно й тихо.

Десь поділось з серця зло.

Здоровезне Горе-Лихо

Щезло, наче й не було!

-Що, діти, сподобалась казка?

-Тепер Клаптик хоче перевірити наскільки ви були уважні. Хто хоче відповісти на запитання, яке я поставила перед читанням казки?

1.Як поводився Мишко у школі?

2.Хто виростив Горе-Лихо?

3.Що зробило Горе-Лихо з Мишком?Як заставило вивчити правила?

4. Яким став хлопчик після зустрічі зі своїм Горем- Лихом?

5. Чого навчає нас казка?

-Молодці, дітки!!! Ви всі дуже гарно відповідали на поставлені запитання.

- Тепер наш Клаптик підготував для вас гру, яка називається « Мовчанка».( У вас на парті лежать карточки: зелені і червоні. Я буду зачитувати вам ситуації, якщо ви вважаєте, що вчинок правильний, то підніміть зелену карточку, а якщо неправильний- червону). Отож:

1. Учень запізнився на урок. Зайшов до класу, не привітався з вчителем, і без дозволу сів за парту. Чи правильно вчинив хлопчик?( Ні….)

2. У Оленки поганий настрій. Вона непривітна іде по коридору, зустрівши вчителя, опустила очі і не привіталась. Чи правильно зробила Оленка?(Ні…..)

3. Наталка, пообідавши в їдальні, занесла посуд і подякувала кухареві за смачний обід.( так..)

4. Сергійко, захотівши похвалитись перед однокласниками, своїм подарунком на день народження приніс до школи ніжю Чи правильно зробив хлопчик?( Ні…)

- Молодці, ви всі були дуже активними.

- Діти, що лежить у вас на партах?

- Як назвати все це одним словом?

-А для чого ви носите його до школи?

- Коли воно може зашкодити вашому здоров’ю?

- Запам’ятайте- ніколи не біжіть по класу чи по коридору з ручкою, олівцем, лінійкою, циркулем чи косинцем – це дуже небезпечно, ти можеш впасти і поранити себе або когось іншого.

- Зараз час для загадок прийшов.

1. Тоненьке, кругленьке,

Серце чорненьке.

Хто на слід його погляне,

Той думку його вгадає.

( Олівець)

2. Чорний Іван, дерев’яний капкан, де носом проведе, там помітку прокладе.

( Олівець)

3. Худорлява і вертлява,

На папір біжить у справах,

Букви й знаки залишає,-

У пеналі спочиває.

( Ручка)

4. В ньому ми вчимось писати,

Віднімати, додавати,

Одягається в клітинку,

Чи в лінійчасту кофтинку.

( Зошит)

5. Порахує сантиметри,

А як треба- міліметри,

Рівно лінії проводить,

З олівцем за ручку ходить.

( Лінійка)

ІІІ. Заключна частина.

  • Отож, наше заняття підходить до завершення.

  • Давайте перевіримо, чи запам’ятали ви правила для учнів.

  • Хто може назвати?

  • Чи будете ви дотримуватись їх?

Ти проживаєш в суспільстві людському,

Без людей ти не зміг би прожить.

І хоч правил багато є в ньому,

Ти всі правила мусиш завчить,

Щоб поводитись гарно і чемно,

Та й здоров’я, й життя зберегти,

З тим, хто правила знає, приємно

Спілкуватись і разом іти.

  • Молодці!!!!! Я думаю, що Клаптик дуже задоволений вашою роботою. Тому він хоче вручити вам подаруночки.

  • Допобачення!!!!!!!!!!!!!!



Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації