Поиск по базе сайта:
Підпис) (прізвище, ініціали) Посадова інструкція № лаборанта icon

Підпис) (прізвище, ініціали) Посадова інструкція № лаборанта
Скачати 39.14 Kb.
НазваПідпис) (прізвище, ініціали) Посадова інструкція № лаборанта
Дата конвертації27.02.2013
Розмір39.14 Kb.
ТипДокументи

Затверджено:

Наказом директора школи

від «__»__________20__р. №___

Директор:

____________________________

(підпис) (прізвище, ініціали)


Посадова інструкція №____

лаборанта

 1. Загальні положення

1.1.Дана посадова Інструкція розроблена на основі тарифно-кваліфікаційної характеристики лаборанта, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки від 31.08.1995р. №463/1268 за погодженням з Міністерством праці та Міністерством юстиції України.

В інструкції враховані рекомендації з організації охорони праці в навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України.

1.2.Лаборант призначається і звільняється з посади директором школи з числа осіб, які мають середню професійну освіту без вимог до стажу роботи чи початкову професійну освіту, спеціальну підготовку за встановленою програмою і стаж роботи з даного профілю не менше 2 років.

Особа, яка не має спеціальної підготовки чи необхідного стажу роботи, але володіє достатнім практичним досвідом і виконує якісно і в повному обсязі покладені на неї посадові обов’язки, як виняток, може бути призначено на посаду лаборанта.

1.3.Лаборант підпорядковується безпосередньо вчителю, який виконує обов’язки завідувача кабінетом, а при обслуговувані декількох кабінетів – заступнику директора школи з навчально-виховної роботи.

У своїй діяльності лаборант керується постановами, розпорядженнями, наказами, іншими керівними і нормативними документами вищих інстанцій, які стусуються специфіки роботи кабінету, відповідними стандартами і технічними умовами, правилами експлуатації лабораторного обладнання і контрольно-вимірної апаратури, правилами експлуатації обчислювальної техніки; правилами і нормами охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії і протипожежного захисту, а також Статутом і Правилами внутрішнього трудового розпорядку школи і даної Інструкцією.

 1. ^ Завдання та обов’язки

Основним призначенням посади лаборанта є надання допомоги вчителю (вчителям) в організації і проведенні навчальних занять, обслуговувані і підтримці в робочому стані обладнання навчальних кабінетів.

Лаборант виконує такі посадові обов’язки:

2.1.Слідкує за справністю лабораторного обладнання, здійснює його ремонт.

2.2.Готує обладнання (прилади, апаратуру,технічні засоби навчання) для проведення експериментів, здійснює його перевірку і просте регулювання згідно з розробленими інструкціями та іншою документацію.

2.3.Здійснює у відповідальності з вказівками вчителя, завідувача кабінетом і розкладом занять необхідні підготовчі і допоміжні операції для проведення лабораторних, практичних і демонстраційних робіт.

2.4.Забезпечує учнів при виконанні лабораторних і практичних робіт необхідним для їх проведення обладнання, матеріалами, реактивами і т.п.

2.5.Виконує різноманітні обчислювані і графічні роботи, пов’язані з навчальними заняттями, які проводяться.

2.6.Веде облік витрачених матеріалів, складається звітність відповідно до встановленої форми.

2.7.Розмножує за вказівкою вчителя, завідувача кабінетом дидактичні матеріали.

2.8.Приводить у належний порядок обладнання після проведення лабораторних, практичних, демонстраційних робіт; при потребі миє і чистить обладнання з дотриманням відповідних інструкцій щодо його експлуатації.

2.9.Суворо дотримується правил техніки безпеки, охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки.

2.10. Турбується про розширення матеріальної бази кабінету(ів), складає за дорученням завідувача кабінетом заявки обладнання і необхідні матеріали, підтримує зв’язки з навчальними колекторами, фільмотеками і іншими подібними організаціями.

 1. Права

Лаборант має право :

  1. Забороняти користуватися несправними обладнанням (приладами інструментами , технічними засобами і т.п.).

  2. Відразу ж забороняти явні порушення безпеки, охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під час користування

 1. Відповідальність

4.1 За невиконання чи неналежне виконання без поважних причин Статусу і Правил внутрішнього трудового розпорядку школи,законних розпоряджень адміністрації і педагогічних працівників школи,а також посадових обов’язків, встановлених даною посадовою інструкцією, в тому числі за невикористання наданих прав , лаборант несе дисциплінарну відповідальність у порядку,визначеному трудовим законодавством.


4.2 За спричинені школі чи учасникам навчального процесу збитки в зв’язку з виконанням (невиконанням) своїх посадових обов’язків лаборант несе відповідальність у порядку і у межах , визначення трудовим і цивільним законодавством.

5. Взаємовідносини

Лаборант:

 1. Працює в режимі ненормованого робочого тижня згідно графіку, складеного, виходячи з 40-годинного робочого тижня і затвердженого директором школи.

 2. На період канікул, який не співпадає з відпусткою, виконує господарські та інші роботи відповідно до розпоряджень директора школи чи його заступника з навчально-виховної роботи.

 3. Проходить інструктаж з техніки безпеки, охорони праці, виробничої санітарії і пожежної безпеки під керівництвом завідувача відповідним кабінетом чи заступника директора школи з навчально – виховної роботи.

 4. Працює в тісному контакті з учителями відповідних предметів.Розроблено: заступником директора, який

відповідає за організацію робот з безпеки життєдіяльності С. В. Грицюк

Погоджено: головою профспілкового комітету Г. М. ПавлюкСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації