Поиск по базе сайта:
Тексти диктантів для учнів ІV- хі класів на тему:”Що треба знати про снід?” Що таке снід? Диктант для учнів 4 класу icon

Тексти диктантів для учнів ІV- хі класів на тему:”Що треба знати про снід?” Що таке снід? Диктант для учнів 4 класу
Скачати 71.69 Kb.
НазваТексти диктантів для учнів ІV- хі класів на тему:”Що треба знати про снід?” Що таке снід? Диктант для учнів 4 класу
Дата конвертації07.03.2013
Розмір71.69 Kb.
ТипДокументи

Тексти диктантів для учнів ІV- ХІ класів

на тему:”Що треба знати про СНІД?”


Що таке СНІД?


Диктант для учнів 4 класу


СНІД – заразна хвороба, смертельна для людини.

Заразитись СНІДом можна через кров. Вірус СНІДу із зараженою кров’ю може проникнути в організм через пошкоджену шкіру чи слизову оболонку. Тому небезпечно гратися медичними голками, брудними бинтами і шприцами. Адже на них можуть бути крапельки зараженої крові.

Проте за звичайних умов не можна захворіти на СНІД. Можна спілкуватися з тими, кого вразив вірус СНІДу, давати їм свої книжки і навіть купатися з ними в одному басейні.

Кожна людина має знати всі засоби профілактики СНІДу і ретельно дотримуватися їх у повсякденному житті.

^ 90 слів


Що таке СНІД?


Диктант для учнів 5 класу


СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Щодня у віті СНІДом заражається до 5 тисяч чоловік. Перед цією хворобою виявилися беззахисними дорослі і діти, багаті і бідні, чоловіки і жінки, білі і чорні, люди різного віросповідання. Спричиняється специфічним вірусом, через що організм втрачає природну здатність протидіяти мікробам і знищувати злоякісні клітини.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) уражає і поступово вбиває клітини крові – лімфоцити, які відповідають за захист людського організму від дії різноманітних мікробів і розвитку пухлин. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців, років знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, передусім інфекційних, що уражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему тощо. Смерть настає саме від цих захворювань, а не від СНІДу.


100 слів.


Що ми знаємо про СНІД?


^ Диктант для учнів 6 класу


Світ охоплений епідемією нової інфекційної хвороби, що має назву синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Щодня і світі СНІДом заражається до 5 тисяч чоловік. Перед цією хворобою виявилися беззахисними дорослі і діти, багаті і бідні, чоловіки і жінки, білі і чорні, люди різного віросповідання. Спричиняється специфічним вірусом, через що організм втрачає природну здатність протидіяти мікробам і знищувати злоякісні клітини.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) уражає і поступово вбиває клітини крові – лімфоцити, які відповідають за захист людського організму від дії різноманітних мікробів і розвитку пухлин. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців, років знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, передусім інфекційних, що уражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему тощо. Смерть настає саме від цих захворювань, а не від СНІДу.


110 слів.


СНІД - рана людства


^ Диктант для учнів 7 класу


Світ охоплений епідемією нової інфекційної хвороби, що має назву синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

За даними ВООЗ, вже майже в 192 країнах світу зареєстровано випадки цієї хвороби.

СНІД – особливо небезпечна хвороба, смертельна для людини. Щодня і світі СНІДом заражається до 5 тисяч чоловік. Перед цією хворобою виявилися беззахисними дорослі і діти, багаті і бідні, чоловіки і жінки, білі і чорні, люди різного віросповідання. Спричиняється специфічним вірусом, через що організм втрачає природну здатність протидіяти мікробам і знищувати злоякісні клітини. Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) уражає і поступово вбиває клітини крові – лімфоцити, які відповідають за захист людського організму від дії різноманітних мікробів і розвитку пухлин. Імунітет організму повільно, протягом багатьох місяців, років знижується, і це призводить до виникнення різних захворювань, передусім інфекційних, що уражають легені, органи травлення, шкіру, нервову систему тощо. Смерть настає саме від цих захворювань, а не від СНІДу.

Практичне значення в передачі СНІДу мають тільки ті речовини, в яких збудник міститься в достатній кількості: кров, сперма, піхвові виділення, жіноче молоко.


120 слів.


Дещо з біографії СНІДу


^ Диктант для учнів 8 класу


Світ охоплений епідемією нової інфекційної хвороби, що має назву синдром набутого імунодефіциту (СНІД).

В генеалогії страшної хвороби віку багато загадкового. Є багато версій виникнення ВІЛ. Науковці і досі не дійшли згоди про походження лиховісного ВІЛ (вірус імунодефіциту людини). Висуваються різні гіпотези, зокрема і фантастичні. Мовляв, вірус занесли на Землю інопланетяни. Є більш обґрунтовані версії.

Почнемо з того, що існує два види вірусу. Вони ідентичні за структурою, але різняться за генетичним апаратом. Найбільшого поширення дістав ВІЛ – 1, тоді, як ВІЛ – 2, за свідченням відомого французького вірусолога й імунолога Люка Монтаньє, виявили чотири роки тому в африканців, що лікувалися від СНІДу у Франції та Португалії. За своїми ознаками він наближається до вірусів, виявлених на території Гвінеї, Гвінеї – Бісау, Сенегалу та інших країн континенту. Але попри це вчений не вважає, що вірус походить з Африки – на його думку, для цього бракує вагомих аргументів.

ВІЛ - вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в людський організм, він руйнує захисну людину нездатною опиратися інфекціям.

СНІД – синдром набутого імунодефіциту – вірусне інфекційне захворювання, викликане ВІЛ- інфекцією. Підхопивши ВІЛ, людина протягом принаймні 10 років виглядає і почуває себе здоровою. Проте вона може ненавмисне розповсюджувати інфекцію. Якщо ВІЛ-інфікована людина не дотримується безпечної поведінки й не обстежується, то може ненавмисне інфікувати інших людей.


140 слів.


ВІЛ – вірус імунодефіциту людини


^ Диктант для учнів 8 класу


ВІЛ - вірус імунодефіциту людини. Потрапляючи в людський організм, він руйнує захисну систему, що робить людину нездатною опиратися інфекціям. З ВІЛ – інфекцією можна прожити багато років, нічого про це не знаючи. Понад 10 років вірус може ніяк себе не проявляти. Проте, якщо ВІЛ – інфікована людина не дотримується безпечної поведінки й не обстежується, то може ненавмисне інфікувати інших людей. За виглядом людини ніколи не скажеш, чи є вона ВІЛ-інфікованою чи ні.

Перші випадки захворювання на СНІД було діагностовано в 1981 році в США. Спочатку хвороба здавалася зовсім загадковою. У Франції, як тільки з’явилися перші повідомлення про таємничу хворобу, сформували групу вчених під керівництвом лікаря Люка Монтеньє для її вивчення. Протягом двох років, починаючи з 1981 року, було з’ясовано загальну картину хвороби, знайдено її збудника – вірус імунодефіциту людини (ВІЛ), розроблено методи, за допомогою яких знаходять вірус хвороби в організмі людини, встановлено, як діє вірус в організмі. Вперше ВІЛ був ідентифікований в 1983 р. французькими вченими на чолі з Монтеньє в Пастерівському інституті в Парижі. У той же час про факт відкриття вірусу, котрий спричинює СНІД, повідомили американські вчені з Національного Інституту Здоров’я, на чолі з Робертом Галло.

Успіхи у вивченні ВІЛ та СНІДу дійсно великі, але невідомого у дослідженні цієї проблеми ще багато.


140 слів.


СНІД та як вберегтися від нього


^ Диктанти для учнів 9 – 11-х класів


СНІД – це заразна смертельно небезпечна хвороба, проти якої, на жаль, ще не знайдено ефективних засобів лікування. Вірус СНІДу спроможний уразити будь-кого, незалежно від віку, статі, національності, кольору шкіри, віросповідання. Вірус-збудник потрапляє до організму здорової людини лише трьома шляхами: при статевому контакті з партнером, який хворий на СНІД або ж є вірусоносієм; при переливання крові, що містить вірус СНІДу, чи при використанні шприців та голок, забруднених такою кров’ю; нарешті, під час вагітності або пологів від інфікованої жінки до дитини.

Надзвичайно високий ризик зараження мають так звані „Шприцеві наркомани”. Найчастіше вони вживають наркотик в умовах, які виключають стерильність. За таких умов крапелька чужої крові, що залишається у шприці чи в голці, може легко попасти в організм іншої людини.

СНІД передається також статевим шляхом. Тому до інтимних стосунків не слід ставитися легковажно. Презерватив - це найпростіший і досить надійний засіб захисту.

Не передається СНІД при рукостисканні та обіймах, через посуд, воду, повітря, постільну та натільну білизну, монети та паперові гроші, іграшки, книжки, зошити тощо. Тому звичайні повсякденні зв’язки з особами, інфікованими вірусом СНІДу, позбавлені будь-якого ризику.


150 слів.


Як виявляється та передається ВІЛ/СНІД


^ Диктант для учнів 9 -11-х класів


Як ми вже визначилися, СНІД – це синдром набутого імунодефіциту, тобто хвороба, викликана вірусом. Віруси є збудниками багатьох хвороб, наприклад, грипу, Гермесу, навіть деяких видів раку. ВІЛ, як і інші віруси, дуже малий мікроорганізм, який неможливо побачити за допомогою звичайного мікроскопу. Для своєї життєдіяльності вірус повинен проникнути в живу клітину. У випадку ВІЛ – це імунна клітина людини.

Віруси, в тому числі і ВІЛ, виявляються за допомогою спеціальних методів дослідження крові. Коли вірус з’являється в організмі, імунна система починає виробляти в імунних клітинах антитіла, які борються з вірусом. Наявність антитіл у крові людини свідчить про те, що в її організм потрапила інфекція: наприклад, коли аналіз крові показує наявність антитіл до ВІЛ, це означає, що людина інфікована ВІЛ. Але слід знати, що з моменту проникнення ВІЛ-інфекції в організм проходить певний час, так зване „вікно”, протягом якого організм продукує достатню кількість антитіл, щоб їх вже можна було виявити в крові. У випадку ВІЛ, - це як правило, від 2 до 12 тижнів, іноді довше. Отже, якщо аналіз на виявлення антитіл до Віл зроблений в період „вікна”, він буде негативним, оскільки антитіла ще не створились у крові в достатній кількості. Тому людям, що проходять тестування на ВІЛ, рекомендують при наявності негативного результату повторити аналіз через 3 місяці.

Носії ВІЛ протягом тривалого часу можуть виглядати і почувати себе здоровими, хоча відразу після інфікування спостерігаються простудні симптоми. Потім настає прихований період, коли вірус себе не проявляє. Він може тривати роками. Весь цей час ВІЛ – інфікована людина почуває себе добре і, не підозрюючи, що в неї ВІЛ-інфекція, може заражати інших. Та з часом імунна система все більш ослаблюється, а вірус сильнішає. Проходять роки, людина захворює на СНІД і вмирає. Дуже часто основна причина смертності є навіть не СНІД, а інші інфекції, з якими ослаблений ВІЛ- інфекцією організм не може боротися.

180 слів.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації