Поиск по базе сайта:
Зміст вступ icon

Зміст вступ
Скачати 305.68 Kb.
НазваЗміст вступ
Дата конвертації20.01.2013
Розмір305.68 Kb.
ТипДокументи


ЗМІСТ


Вступ………………………………………………………………………………3

 1. Творча частина................................................................................................6

  1. Характеристика сучасного і перспективного напрямків

моди в зачісках…………………………………………………………………...6

  1. Розробка моделі стрижки (зачіски) відповідно сучасного

напрямку моди та індивідуальних особливостей моделі…………………….13

 1. Технологічна частина……………………………………………………..19

  1. Визначення початкових даних для виконання розробленої

стрижки (зачіски). Розробка технологічної послідовності

стрижки (зачіски)………………………………………………………………..19

2.2 Обґрунтування вибору і характеристика парфюмерно-косметичних засобів, інструментів та обладнання для виконання зачіски…………………21

Висновки………………………………………………………………………..29

Література………………………………………………………………………30

Додатки………………………………………………………………………….31


Вступ


Світові перукарські надбання увірвалися в Україну.

Українська Академія перукарської майстерності та декоративної косметики у складі Київського національного університету культури і мистецтв — це новий престижний учбовий заклад з підготовки національної еліти для індустрії моди та fashion-бізнесу.

Академія — єдиний в Україні навчальний заклад, що має ексклюзивне ліцензійне право Міжнародної корпорації PIVOT POINT International (Чикаго, США) на підготовку модельєрів-перукарів, стилістів-візажистів і дизайнерів зачісок.

Методика Pivot Point дозволяє готувати перукарів-експертів — спеціалістів майбутнього, справжніх професіоналів своєї справи. На сьогодні методика Pivot Point об'єднує 2800 шкіл у 58 країнах світу. Методику Pivot Point опанувало більше 60 000 випускників. За 40 років свого існування методика підготовки стилістів Pivot Point стала абсолютним лідером у всьому світі.

VIP-Клуб – це клуб, об'єднуючий ведучі салони краси України з метою спільної роботи для розвитку ринку beauty індустрії, просування салонів і залучення нових клієнтів.

^ Мета проекту:

- розвиток ринку індустрії краси;

- залучення уваги населення України до індустрії краси;

- просування салонів на ринку індустрії краси України;

- формування певного іміджу салонів;

- залучення нових клієнтів.

Салон VIP club це:

- професійне висококласне обслуговування;

- стандарти, відповідні запитам споживача;

- сучасний інтер'єр;

- сучасне устаткування.

^ Цільова аудиторія проекту

Чоловіки і жінки із стабільним рівнем доходу, вільні і упевнені в собі, які люблять оточувати себе красивими і дорогими речами, що доглядають за собою, знаючі ціну якісним послугам.

Чемпіонати світу по перукарському мистецтву проводяться вже більше 60 років і користуються величезною популярністю не тільки у професіоналів, але і в найширших шарах суспільства. Багато країн і найбільших міст миру борються за право приймати його у себе. Цього року Чемпіонат пройде в Росії.

Українські перукарі здобули три медалі на Міжнародному конкурсі перукарського мистецтва і краси (^ Mondial de la Coiffure et de la Beauté), що закінчився 19 вересня у Парижі 2005 року. В конкурсі взяло участь більш як 600 перукарів, що змагались в майстерності і оригінальності виразу. Українська команда отримала три медалі у категорії Мода. У змаганні Full Fashion Look для жінок Олена Болотнікова здобула золоту медаль, а Олеся Расказова бронзову. Оксана Горелікова зайняла друге місце у змаганні Full Fashion Look для чоловіків. З нагоди свого шістедесятиріччя організатор конкурсу Спілка перукарів Франції (Haute Coiffure Française), представила велику кількість показів нових стилів зачісок. 50 878 відвідувачів виставки мали змогу не тільки спостерігати за змаганнями, а й ознайомитись з новими виробами представленими на стендах найвідоміших світових косметичних компаній.

З 22 по 26 лютого 2006 року в «СКК Петербурзький » проходив другий відкритий незалежний чемпіонат по перукарському мистецтву, декоративній косметиці і нейл-дизайну на Кубок Росії.

Цього року майстри брали участь в нових конкурсах - «Наречена в стилі «Декаданс », «Маскарад », «Весільне плетення », «Боді-арт «мегаполия », «Подіумний макіяж », «Історична зачіска кінця 30-х рр. XX століття », «Фантазійний макияж+бои-арт », «Фантазійний конкурс «Срібне весілля », «Full fashion look(повний модний образ) і ін.

З 1 по 4 липня 2006 року в Москві відбудеться ХХХI Чемпіонат світу по перукарському мистецтву, декоративній косметиці, моделюванню і дизайну нігтів. Переможці Чемпіонату України по перукарському мистецтву і члени збірної України по перукарському мистецтву поїдуть представляти нашу країну на Чемпіонаті світу.

У Києві працює 930 перукарень та салонів краси. Щорічно відкривається 50 нових. З’являється більше трьох сотень робочих місць.

Сьогодні набагато легше розвиватися, конкурувати і утримуватися на ринку beauty послуг, об'єднавшися під загальні маркетингові програми. Ці програми привертають увагу населення України до індустрії краси і просувають салони певного рівня.

Відомі українські спеціалісти перукарської справи: Вячеслав Дюденко, Олена Канарська, Владлена Ямпольська, Юрій Ющенко, Сергій Руденко, Оксана Шитник,


^ 1. Творча частина

  1. Характеристика сучасного і перспективного напрямків

моди в зачісках


Компания «Wella» представила чотири нові «мегатенденції » на 2006 рік, які по-новому характеризують погляд на моду. Techno Nature, Real Daydream, World Fusion and Gothic Luxury - чотири напрями, чотири образи, чотири стилі життя. Життя, як вічного руху вперед, наповненого захоплюючими змінами, протилежностями і хитромудрими переходами одного стилю, що не поєднуються, в третій інший .

Образ жінки представлений в новій колекції як барвиста багатогранна мозаїка, але елегантно зберігаюча свою індивідуальність.

Тенденції цього сезону, диктовані «Wella», неоднорідні, без чітких ліній. Лише зливаючись воєдино, всі ідеї разом розкривають істинну, оригінальну, чарівну і повну фарб картину, яку вирішили показати майстри світу.

«Techno Nature» (мал.1)

«Techno Nature» утілює в собі симбіоз природи і технології. Ясність форми і структури - основна межа даного напряму.

В світі «Wella» волосся повинне бути ефемерним, легким, як пір'їнка. Стрижки і hairstyle - функціональними, легко змінними. Кольори - холодні, прозорі, легкі.

«^ Real Daydream - мрія, яка стає реальністю » (мал. 2)

Гармонійне єднання минулого і теперішнього часу - основа даної тенденції. «Real Daydream» - це прекрасний світ, заточений навіки між фантазією і дійсністю.

Колірна палітра природна і елегантна, переважають натуральні відтінки: мідь, шоколадний, коричневий, золотисті тони.

«^ World Fusion - світ у владі стилю » (мал..3)

В цій тенденції від «Wella» з'єдналися найрізноманітніші культурні впливи. Химерні образи, форми і яскраві кольори представлені як етнічний феєричний «mix».

Важливі деталі: кучері, об'єм, яскрава колірна палітра.

«^ Gothic Luxury-готична Розкіш » (мал. 4)

Моделі наповнені духом стародавніх міфів і оповідей, пристрасних драм і плотських романтичних історій. Темний, містичний світ, створений для розкішного, дозвільного життя, де переважає плотська сторона сприйняття. Жінка цього напряму - темний ангел, а чоловік - денді, лорд темноти.

Кольори: елегантний чорний, насичений червоний і холодний платиновий блонд.

Провідні російські майстри вважають, що однією з наймодніших тенденцій, за словами Анатолія Фарбера, головного тренера збірної Ленінграда по перукарському мистецтву, майстру-модельєру міжнародного класу, стане стиль «Extravagant simplicity». «Елегантна простота - це правильний колір волосся, стрижка, яка підходить для вашого типу і легкий make-up, який підкреслює всі достоїнства особи ».

Волосся - візитна картка людини і вони повинні бути доглянутими. «Модно весною 2006 років все здорове і натуральне » - говорить Сергій Данішевській. «Переважаючі кольори: медових, коричневих відтінків. Пам'ятайте, що навіть самим креативним чином забарвлені три волосинки ніколи не порівняються з шикарним блискучим волоссям, від якого виходить сяйво здоров'я. Тому так важливо надавати їм особливу увагу, лікувати, робити маски ».

Погоджуються з ним і українські майстри перукарської справи Вячеслав Дюденко, Владлена Ям польська. «Енергійна, жива, цілеспрямована людина - це вже саме по собі модно, красиво. Кожному необхідно займатися своїм здоров'ям, тим паче, що індустрія краси пропонує приголомшуючу кількість варіантів. Вдень можна бути з вельми консервативною стрижкою, увечері яскравим, епатуючим. Важливо бути здоровим, і тоді ви виглядатимете приголомшливо. Головне - не зупинятися і не боятися експериментувати ».

^ Жіночі зачіски - сучасна жіноча зачіска

Сьогоднішня мода незвичайно багата різноманітними стилями і напрямами. Модним вважається все - класика, авангард, еклектика.

В сучасній моді дійсно важко виділити якийсь пріоритетний напрям. Така різноманітність дає величезний простір для самовираження як самій жінці, так і майстру. Проте можна сказати, що багато жінок віддають перевагу класичним жіночим зачіскам, коротким молодіжним стрижкам, оскільки по гідності оцінили їх зручність.

Полегшені варіанти жіночих зачісок не вимогливі, за ними дуже легко доглядати, вони практично не віднімають часу на укладання, крім того, здатні зробити кожну жінку неповторною. У сучасних жіночих зачісок немає строгих рамок, і майстер має нагоду "пограти" якимись деталями, довжиною і створити форму, ідеально відповідну саме цій жінці, овалу її обличчя, стилю одягу, способу життя. Хороший майстер рідко прагне точнісінько повторити малюнок попередньої стрижки, кожного разу жінка повинна йти від перукаря такою, що змінилася, оновленою і посвіжішавшою. А правильно виконана стрижка дозволяє укладати волосся по-різному, додаючи зачісці то спортивне, то романтичне, то урочисте звучання.

Втім, іноді для того, щоб відновити свій вигляд, вимагається не стільки змінити стиль або малюнок стрижки, скільки освіжити колір волосся, а то і зовсім кардинально його змінити. У кожному конкретному випадку, звичайно, необхідно відштовхуватися від особи жінки, від того, якому стилю і якій колірній гаммі вона віддає перевагу в одязі, враховувати її вік, рід занять.

Молодим дівчатам підходять жіночі зачіски креативного характеру і відповідне забарвлення волосся. Цей напрям моди припускає в першу чергу неординарну форму зачіски, використовування пасм різної довжини, всілякої асиметрії. Колір волосся при такій стрижці повинен відповідати загальному стилю, бути сміливим, яскравим, насиченим. Допускається і, більш того, вітається використовування одночасно декількох кольорів - контрастних або близьких по тону.

Авангардний стиль сучасних жіночих зачісок, якому властиві довгі чубки-вуалі, що підкреслюють загадковість погляду, асиметричні форми, "рвані кінчики" волосся, створює образ жінки-загадки.

Нові технології виконання жіночих зачісок у 2006 році полягають в тому, що вони враховують, як буде рости волосся, тому зачіска не втрачає своєї форми у міру відрощування волосся. Довге волосся припускає інтенсивний догляд і складне укладання, проте можна обійтися і без цього, якщо волосся підстрижене плавним переходом, а їх кінці дещо проріджені для створення перистого контуру. Таке волосся можна залишити прямим, злегка підвити кінчики або зібрати у вузол, а в урочистих випадках можна використовувати в укладанні принцип "єдності протилежностей", коли прямі і хвилясті пасма чергують, або гладкий верх поєднується з підвитими кінцями - головне, щоб зачіска виглядала гармонійно.

В зрілому віці жіночі зачіски більше припускають класичні лінії і не такі сміливі "колірні рішення". Перевагу краще віддавати природним відтінкам, а колірні переходи вирішувати в одній гаммі. В цьому випадку волосся як би м'яко переливається різними по інтенсивності відтінками одного тону, що незвичайно пожвавить загальне враження від зачіски і залишає враження природного сяйва волосся.

^ Чоловічі зачіски - сучасна чоловіча зачіска

Сучасний чоловік все більше став піклуватися про свою зовнішність. Його цікавить вже не тільки сама зачіска, але і стан волосся, нігтів, шкіри. Часто чоловіки бувають скурпульозніше жінок в своєму прагненні до краси. Головною залишаються чистота волосся і вдала стрижка, а якщо довге волосся, то акуратність чоловічої зачіски. Добре виконана, вона може змінити вираз обличчя, скрасти його недоліки, наприклад, дуже довгий або кирпоносий ніс, зробити лоб вище або надати йому більш правильну форму, пом'якшити дуже різкі риси обличчя, зробити обличчя благородніше і молодше. Помічено, що модна і із смаком виконана чоловіча зачіска додає упевненості в собі і прикрашає життя.

Але якщо жінки схильні до авантюризму і ризику в експериментах над своєю зовнішністю, то чоловіки в душі консерватори. Химерні чоловічі зачіски з меліюванням в модних журналах більшість чоловіків відштовхує. Тому, на думку стилістів, основною і нескороминущою тенденцією можна вважати природність і простоту чоловічих зачісок.

Короткому і доглянутому волоссю віддає перевагу більшість сучасних відомих і не дуже чоловіків - це короткі по всьому колу голови стрижки, такі, скажемо "охайні головки". Ніякого натяку на безладдя. Така зачіска вимагає використовування невеликої кількості мусу для підтримки стилю.

Класика - найпопулярніша стрижка. Це, свого роду, "спомин" модної чоловічої зачіски 1950 року, коли все волосся спереду зачісується назад, але трохи відкланяються в одну сторону. Для підтримки волосся в такому положенні необхідне використовування будь-якого засобу для укладання.

Якщо ви віддаєте перевагу волоссю середньої довжини - можна залишити волосся ззаду більш довгим, ніж попереду, або - це все залежить тільки від вас - ви можете залишити все волосся однієї довжини. Такого стилю чоловічі зачіски залишають шанс для творчості: ви можете створити на голові невелике безладдя, так званий стиль "тільки що прокинувся". Інший варіант - залишити їх в природному вигляді, але використати відповідний засіб для укладання, щоб додати волоссю текстуру.

Якщо ж ви любитель екстремальної довжини - від підборіддя до і нижче за плечі - все залежить від того, що більше вам йде і наскільки добре ви умієте за ним доглядати.

Для всіх тих, у кого рідшаюча лінія волосся, кращий варіант чоловічої зачіски - стригти волосся спереду дуже коротко, і трохи довше по всьому колу голови. Ви можете отримати деяку допомогу, використовуючи медичні і натуральні засоби лікування.

Тим, хто вже на шляху облисіння, краще збрити волосся наголо. Це найкращий і наймодніший спосіб рішення проблеми. Ви зможете зробити це самі в домашніх умовах або йдіть до стиліста. Який би шлях ви не вибрали, середній часовий період між "стрижками" - п'ять днів.

Кожного чоловіка турбує колір власного волосся. "Натуральний" - ось відповідне слово для цієї теми. Це означає, якщо ви вирішили пофарбувати волосся "пасмами", то вибирайте колір на один тон світліше за ваші власні.

Якщо ж ви хочете додати небагато "джазу" вашому волоссю, беріть колір на один тон темніше. "Пір'їнки" теж в моді, але вони більше підходять молодим хлопцям, ніж молодим професіоналам. Добре брати тільки деякі ідеї з фотографій знаменитостей з глянсових журналів, тому що, часто, те, що носить модель на своїй голові не підходить звичайному хлопцеві.

Задумайтеся про той факт, що багато різних стилів зараз в моді, тому підберіть собі те, що виділить в кращому світлі особливості вашої особи, форму голови і загальний вигляд.

^ Дитячі зачіски – сучасні дитячі стрижки

У хлопчиків 60 - 70-х років тепер уже минулого століття в ходу були всього дві дитячі зачіски: "під напівбокс" і "молодіжна". Відвідини перукарні для них були рутинною процедурою, більше необхідною батькам, дитячому саду і музичній школі. Хлопцям же на це часу завжди було шкода - стрижка відволікала спочатку від пісочниці, потім від хованок і, нарешті, від футболу. Для дівчаток же вибір дитячих зачісок був набагато ширше, та і прагнення до експериментів із зовнішністю закладено в них від народження.

Йшли роки. В нашій країні, та і в світі багато що змінилося. Бурхливий розвиток індустрії краси спричинив за собою значну зміну відношення і до дитячих зачісок. Сьогодні багато салонів краси включають в свої послуги дитячі зачіски і стрижки, а в деяких містах навіть відкриваються спеціальні дитячі перукарські.

Звичайно, до трьох років дитину прийнято стригти вдома, самостійно, звичайними ножицями і як вийде, аби волосся не лізло в очі і рот. Але якщо дитина спокійна, усидлива, слухняна, чом би не привести його в салон. Адже для роботи з дитячим волоссям навіть використовуються спеціальні косметичні лінії, які здатні не нашкодити дитячому волоссю, поліпшити гігієну дитячої шкіри, створити дитині умови, в яких стрижка стане святом.

Зараз, в цілому, на вигляд дитячі зачіски нагадують дорослі, хоча, звичайно, для них існують спеціальні методики. Дітям теж пропонуються модельні і креативні зачіски і укладання, різні види фарбування волосся рослинними фарбниками.

Пройшов час, коли всіх хлопчиків стригли «під шапочку ». У 2006 році в моді плавні лінії. Якщо у дитини стрижа коротка, то краще зробити волосся однієї довжини, якщо ж вибрана середня довжина, то краще, коли в основному волосся однакове, а на потилиці дещо довше. Сьогодні майстри застосовують техніку «прорідіння » волосся, щоб вони краще лежали. Адже на відміну від дорослих малюки не будуть щодня самі укладати волосся. Тому дитяча зачіска повинна бути такою, щоб і без укладання виглядала хоча і дещо хаотичною, але акуратною.

Креатів, модний в дорослих зачісках, розповсюджується і на дітей. «Вільний зріз », профільовані стрижки, двух-трьох ступеневі стрижки - всі ці тенденції простежуються і в дитячих зачісках. Багато хто вважає, що не дітям не варто робити занадто екстравагантні зачіски, але якщо дитина модник і батьки нічого не мають проти, чом би не вистригти невеликий симпатичний «ірокез » або заплести модні дреди? Отже, у наш час до пошуку свого неповторного стилю можна приступати вже з пелюшок.  1. ^ Розробка моделі стрижки (зачіски) відповідно сучасного

напрямку моди та індивідуальних особливостей моделі


Мода модою, але насамперед зачіска повинна гармонувати з індивідуальними особливостями людини. Можна пригадати основні ради стилістів для різних типів обличчя:

 • вузьке і довге обличчя: коротка стрижка з пишним волоссям до середини щок зробить обличчя ширше. Довгі локони від вушних раковин і нижче, низький чубок до брів і нижче створять ефект укороченого обличчя.

 • круглому обличчю підійдуть коротка стрижка, пряме волосся, що закриває частину шиї, і що доходить до кутів нижньої щелепи. Довге, до плечей, гладке волосся або дещо скручені на кінцях, закриваючі частину щоки, з бічним проділом створюють ефект подовженого обличчя.

 • при квадратному обличчі добре зробити коротку стрижку до підборіддя. Подовжать і звузять його також пряме волосся, закриваючі розгорнені кути нижньої щелепи, або довгі прямі, розділені бічним проділом волосся до плечей, злегка приховуючі частину шиї.

 • прямокутному обличчю підійдуть хвилясті кучеряві зачіски, моделі з вільно спадаючими на лоб волоссям, а також бічні проділи, чубки, що зачесали набік.

 • трикутному обличчю буде добре личити хвиляста або пряма коротка зачіска, коротке вільно укладене волосся, нерівний чубок перами, маскуючий великий лоб.

На щастя, сучасні тенденції настільки різноманітні і ліберальні, що будь-яка особа може вибрати те, що їй підійде і при цьому буде стильною і красивою. Повірте, довге волосся або короткі, прямі або що завиваються - зі всім цим багатством зараз можна жити і бути популярною. Але головна вимога до модних зачісок в даний час - шик і об'єм. Ваше волосся повинне бути природний і злегка недбалий, неначе їх пошарпав теплий літній вітер - не позбавлений перукар, проте, художнього смаку.

У 2006 році в моді чубки. Варіантів нескінченна множина - довгі і короткі, густі і проріджені, прямі і на косий проділ. Блискучий, густий і гладкий - таким повинен бути модний чубок. Протягом років презирливо відкидана як елемент стилю для маленьких дівчаток, зараз вона - цвях сезону. Модниці можуть зважитися на так званий Французький чубок, що ледве доходить до середини лоба.

Після декількох років панування прямого волосся в моду повернулися локони. Але знову - такі локони з легкою «недбалістю», а не ті, що сильно налаковані, які виглядають абсолютно «неживими». Ще одна відмітна особливість сучасних кучериків - цікава структура з комбінуванням декількох типів завитків. Сучасні зачіски не повинні бути статичними і покритими товстим шаром лака, вони - природні, рухомі і створюють виразний і жіночний образ непорочності.

Хвости теж в моді. Але цього разу це не просто скромні хвостики школярки, а укладені в корону, асиметричні і блискучі твори стилістів. Знову актуальні хвости з начісуванням. При цьому вони виглядають дуже романтично, хоча і злегка розпатланими.

Отже, будь-яке ультрасучасне укладання повинне виконуватися легко і невимушено ( вибір засобів для швидкого втілення найбуйніших фантазій дійсно величезний) і віднімати від сили п'ять-сім хвилин. І, щоб така принадна можливість була дійсно доступна, потрібно лише поклопотатися про бездоганну базову стрижку, яка може бути з розділу контрастних: характеризуватися різкими переходами в довжині волосся, нерівномірним укороченням на різних ділянках ("каре", "Боб-каре", "Шапочка", "Французький хлопчик") або неконтрастних: волосся на всіх ділянках приблизно однієї довжини, стрижуть під контрольне пасмо ("Італійка", "Каскад").

І наприкінці, три основних правила, при виконанні яких, по запевненню самих законодавців моди - Французів, ваша зачіска завжди буде привабливою: волосся повинне бути чистим, добре підстриженим і ексклюзивно забарвленим.

Кажен вид стрижки складається з окремих операцій по обробці різних ділянок голови. Залежно від конкретного фасону застосовуються наступні операції:

 • зведення волосся нанівець - плавна зміна довжини волосся від найдовших на центральних ділянках до найкоротших в області скронь і шиї.

 • тушування - також плавний перехід в довжині волосся, але більш ретельно виконаний і на більш короткому волоссі, ніж в попередній операції.

 • филировка - створення природного співвідношення між довгим і коротким волоссям в межах одного пасма або на окремих ділянках волосяного покриву.

 • окантовка - додання різкої лінії, що обмежує край зростання волосся по всій голові або в окремих її ділянках.

 • стрижка на "пальцях" - укорочення волосся над пальцями по всьому волосяному покриву.

 • градуювання - східчаста стрижка волосся, виконувана "тупим зрізом", пасма при цьому стрижуть під певним кутом.

 • димчастий перехід - досягається ретельним тушуванням волосся від шиї до потилиці. Виключно тонка робота з майстерною лінією переходу волосся.

 • майданчик - при стрижках "бобрик" і "каре", це щіткоподібна ділянка волосся на тім'яній зоні, що нагадує майданчик.

 • шліфовка - заключна операція стрижки, при якій віддаляються дрібні, окремо стирчать волоски.

В результаті цих маніпуляцій і досягається певний фасон зачіски. Але це тільки технічні ази, справжня робота фахівця - створення неповторного зовнішнього вигляду. І в цьому значенні, технологія стрижки індивідуальна у кожного майстра.

Зараз, коли в моді індивідуалізм, професіонали під хорошою стрижкою мають на увазі креативну стрижку: модель не тільки підбирається, але і індивідуально "доводитися" на клієнті. Перевага при цьому віддається вільним, живим, летючим моделям.

Все наявне різноманіття стилів можна об'єднати в наступні напрями:

 • Мінімалізм: це чіткі лаконічні форми, чисті, красиві лінії, соковитий, сильний колір волосся гармонійно підкреслює точну геометричність форм стрижки.

 • Романтична жіночність з м'якими лініями стрижки, ніякої геометричної жорсткості, все плавно і злегка недбало. Відчуття таке, неначе лака і укладання немає в помині, а локони і пасма, створені за допомогою хімічної завивки і обрамляючі особу - результат роботи матінки природи.

 • Конструктивізм відрізняється чіткою графічністю ліній, які не поєднуються в кольорі і довжині волосся. Верхній шар волосся перекриває нижній геометричний контур пасмами, що випадають із загальної форми зачіски, але при цьому не порушуючи її внутрішню гармонію.

 • Консервативно-діловий стиль простий і елегантний. Волосся обов'язково пряме або природно в'юнке. Стрижки виконуються дуже ретельно, довжина волосся обов'язково вибирається індивідуально.

 • ^ Молодіжний стиль - використовується техніка непоєднаних пасм. Волосся скуйовджене, стирчать в різні боки як голки. Обов'язково створюється відчуття енергійності зачіски. Це досягається за допомогою особливої техніки: рваної стрижки і великої кількості різних стайлінгових засобів.

У сучасних стрижок немає строгих рамок, і майстер має нагоду "пограти" якимись деталями, довжиною і створити відповідну форму, ідеальну для кожного типу обличчя, характеру, індивідуальності.

При градуюванні, направленому всередину (стрижки на основі "Каре" , для додавання округлого силуету перше пасмо береться з крайнього волосся нижньої потиличної зони, затискається між вказівним і середнім пальцями, натягається уздовж шиї і робиться рівний зріз з внутрішньої сторони пальців. Друге пасмо затискається разом з першою і стрижеться на 5-7 мм довше, при цьому пасма натягнуті і пальці лежать на шиї. Наступні пасма, розташовані вище, стрижуть аналогічно. В результаті верхнє (криюче) пасмо виявляється на декілька сантиметрів довше самому нижньому пасму. Кінці пасм при цьому загинатимуться всередину. Цей метод дозволяє добитися округлого силуету стрижки.

При градуюванні, направленому назовні (стрижка "Помилкове каре") перше пасмо стрижуть аналогічно вищеописаному методу. Друге пасмо вичісується разом з першим, затискається між вказівним і середнім пальцями і зволікається до себе під деяким кутом до шиї (наприклад 30-45 градусів). Від цього кута залежить різниця довжини першої і подальших пасм. Кожне подальше пасмо стрижуть врівні з попереднім пасмом з дотриманням первинного кута. В результаті верхнє (криюче) пасмо виявляється трохи коротше самому нижньому пасму. Кінці пасм при цьому направлені назовні.

^ Образ зачіски, виконаною градуюванням (мал. 5)

Чуттєва, сліпуча, розкішна, вона справжня королева. Вона насолоджується атмосферою достатку, чуттєвості, постійного пошуку слави і влади.

Кольори:
Кольори заходу сонця в пустелі: від пекучо-пісочного до ніжного мідно-абрикосового.

Стрижка:
Сміливе градуювання на довгому волоссі з филировкою кінчиків підкреслює жіночність графічних ліній стрижки. Довгий прямий чубок по брови є основним елементом стрижки.

На модний макіяж візажистів надихнула сама природа. Бірюзово-аквамариновий — вода і небо, золотаво-бронзовий — сонячні відблиски, димчасто-чорний — ще голі гілки дерев і земля. За допомогою цих по-весняному яскравих, прозорих і, на перший погляд, невигадливих кольорів можна створити надзвичайно елегантні і свіжі образи, які гарно будуть підходити до створеної зачіски.


^ 2. Технологічна частина

2.1. Визначення початкових даних для виконання розробленої стрижки (зачіски). Розробка технологічної послідовності стрижки (зачіски)


Для того, щоб досягти бажаного результату, розробку технології послідовності виконання стрижки необхідно розпочинати з обумовлення початкових даних, тобто необхідно з’ясувати, яким операціям і в якій послідовності слід піддати волосся.

Волосся моделі вже підлягалося фарбуванню, і для того, щоб відновити його структуру, ми підбираємо парфюмерно-косметичні засоби для фарбованого волосся. Після миття голови використовуємо бальзам для фарбованого волосся фірми Wella, після чого відновлюється структура волосся, воно набуває блиску та легко розчісується.

^ Етапи стрижки ( 7 етапів)

Для того, щоб виконати досконало стрижку потрібно враховувати 7 етапів стрижки (мал. 6-14)

Розроблена стрижка складається з твердої та прогресивної форми.

Тверда форма

 1. Нижньо-потилична зона

 2. Пряме положення голови

 3. Поділи горизонтальні

 4. Природнє розподілення волосся

 5. Проекція природного падіння (кут 00)

 6. Положення пальців паралельно поділу

 7. Лінія дизайну не переміщена


Градуйована форма

 1. Розділення на зони: скронево-бокові зони

 2. Пряме положення голови

 3. Поділи вертикальні

 4. Направлення розподілення волосся

 5. Проекція 00

 6. Положення пальців паралельно проділу

 7. Лінія дизайну рухлива


Прогресивна форма

 1. Розділення голови на зони: макушична зона

 2. Пряме положення голови

 3. Поділи горизонтальні

 4. Не перпендикулярне розподілення волосся

 5. Проекція 900

 6. Положення пальців паралельне

 7. Лінія дизайну нерухлива


Тверда форма

 1. Розділення голови на зони: лобно-тім’яна зона

 2. Пряме положення голови

 3. Проділи горизонтальні

 4. Свободне розподілення волосся

 5. Проекція 00

 6. Положення пальців не паралельне

 7. Лінія дизайну не рухлива


Після стрижки потрібно окрасити волосся для того, щоб виразити особливості стрижки

 1. На все волосся крім відокремлених пасом наноситься фарба фірми Londa, колір «Коньяк». Час витримки фарби на волоссі 40 хвилин.

 2. На відокремлені пасма наноситься освітлюючи фарба фірми Londa. Пасма фарбуються на фальзі. Час витримки 30-40 хв.

 3. Після витримки фарби на волоссі, змиваємо шампунем фірми Londa і наносимо бальзам, що відновлює структуру волосся.

 4. Робимо укладку феном, використовуючи стайлійнг та інструмент для вкладання волосся. Потім витягуємо волосся утюжком.^ 2.2. Обґрунтування вибору і характеристика парфюмерно-косметичних засобів, інструментів та обладнання для виконання зачіски


Як і всякий вид людської діяльності, перукарська справа не стоїть на місці. У зв'язку з розвитком перукарських технологій постійно удосконалюються інструменти, якими користується перукар, а також з'являються нові

Перерахуємо інструменти, які можуть знадобитися перукареві для виконання зачіски:

Гребінці

Потрібно три види гребінців, кожен з яких виконує певні операції: • Гребінець з тонкою довгою ручкою і достатньо частими зубами (його називають "хвостик"). Це основний робочий гребінець. Ним зручно відділяти пасма волосся. Він пластмасовий і металевий. Виконуючи стрижку, можна використовувати як пластмасовий, так і металевий. • Гребінець для тушування. Його зуби мають неоднаковий крок. На одній половині зуби розріджені, а на іншій досить часті. Він повинна бути близько 20 см завдовжки, з вузьким полотном і мати вузький обушок. • Гребінець з довгими рідкісними зубами - для розчісування довгого волосся або волосся з порушеною структурою.


Щітки

 • Брашинг - кругла щітка. Застосовується при укладанні феном для підняття волос у кореня і підкручування пасм. Буває різних діаметрів. • Скелетна щітка - плоска або вигнута щітка з прорізами. Використовується при укладанні феном. Нею зручно підводити пасма волосся у кореня. Завдяки прорізам гаряче повітря проходить крізь щітку. • Масажна щітка - напівкругла щітка, яка додає волоссю пишноту. Краще використовувати щітку з металевими зубами, тому що її простіше дезинфікувати. Гумова основа, на яку насаджені зуби, повинна бути м'якою, а кінці зубів гладко оброблені.
 • Для індивідуального використовування хороші щітки з дерев'яними зубами (за умови хорошої обробки зубів), а також щітки з натуральної щетини.

Ножиці

 • Звичайні перукарські ножиці.

Вони повинні бути виготовлені з високоякісної сталі і дуже гостро заточені. • Филировочні ножиці.

Такі ножиці мають на своєму полотні зуби, завдяки яким довжина волосся на кінцях стає різною. Висота филировки залежить від розміру филировочного зуба ножиць. Краще використовувати двосторонні филировочні ножиці.^ Затиски і уточки

Бувають пластмасовими і металевими. Ними будемо заколювати волосся, яке заважає при стрижці.
Фен

Буде використовуватися для додання волоссю пишноти.
Обприскувач.

Призначений для змочування волос під час стрижки.


Обґрунтування використання засобів Wella при створенні зачіски.

Wella - одна з провідних компаній світу у сфері косметики для волосся, заснована у 1880 році в Німеччині.

^ Шампуні Wella – колір, блиск, насиченість кольору.

Серія засобів для фіксації волосся Wellaflex включає в себе як класичні засоби для укладання зачіски (лаки та піни), так і спеціальні для моделювання креативних зачісок.

Серія засобів Wellaflex з формулою Flex Activ надовго фіксує зачіску, зберігаючи її рухливість, не склеює окремі пасма, надає укладці об'єм та натуральний вигляд на цілий день. УФ-фільтр захищає волосся від прямої дії сонячних променів.

^ Піни та лаки лінії Wellaflex розрізняються за кольором на флаконі відповідно до ступеня фіксації: від нормальної до ультра сильної. Сильний ступінь фіксації в свою чергу розрізняється ще й за типом волосся. Колір на флаконі вкаже кожному споживачеві на потрібний товар. Ідеальна система пошуку пін - на кожен лак є відповідний замінник - піна для укладання волосся. Wellaflex спеціальні засоби - серія, яка складається з двох напрямків: 24 години об'єму та просто спеціальних засобів. Напрямок 24 години об'єму: рідина для створення об'єму для тонкого та нормального волосся, Спеціальні засоби включають: бальзам з ефектом шовку, мерехтливий гель-спрей, фініш-гель, м'який віск з блиском перлів, м'яка піна для укладання з кератином та бетаїном, спрей для створення локонів.

Серія Wellaflex звернула увагу і на сильну половину людства. Wellaflex for men - засоби для укладання волосся чоловіків, що включили: гель сильної фіксації, шампунь для волосся та тіла, піна для укладання волосся.

^ Засоби для стайлінгу Wella Design, серія створена спеціально для фантазуючої молоді, якій подобається виглядати щоразу по-новому. Якщо ваше волосся - це матеріал для втілення найяскравіших образів, то ця серія для вас.

Створити зачіску в стилі Wella Design можна за допомогою п'яти ліній.

Лінія для справжніх екстремалів - необмежений стайлінг Massive, який створюється засобами: сталь для стайлінгу, креативна глина, пластична тягучка, генератор блиску.

Лінія для розкішних локонів Curl: крем для випрямлення локонів, спрей для формування локонів.

Лінія для додаткового блиску волосся Shine: гель-віск, мусс-віск

Лінія для сильної фіксації волосся Strong: стайлінг-контроль для кінців волосся, моделюючий віск стайлінг-контроль, лак стайлінг-контроль

Лінія для суперсильної фіксації Ultra Strong: гель для стайлінгу сильної фіксації, засіб для створення ефекту волосся,що "стирчить в різні боки", мусс для надоб'єму волосся, лак для надміцної фіксації.

Всі засоби лінії Wella Design легкі у використанні, просто знімаються, зовсім не осипаються, роблять волосся блискучим, не склеюють пасма, не містять спиртових компонентів. А найголовніше - забезпечують тривалий ефект.

^ Заходи безпеки


Електроустаткування, електроапаратура, електроінструменти повинні зберігатися у справному стані, бути безпечними в роботі і мати захист при випадковому дотиканні до струмоносних елементів. При виявленні будь-яких несправностей робота з устаткуванням мусить бути припинена до усунення усіх несправностей.

Перукареві забороняється:

 1. розбирати електроапарати, інші електроустаткування і робити самостійно будь-який ремонт.

 2. Користуватися для чищення електроапаратів, що мають нагрівні елементи спиртом, або засобами до складу яких входить спирт.


При користуванні різальними інструментами треба:

 1. зберігати їх у спеціальних футлярах

 2. не передавати різальні інструменти у відкритому вигляді

 3. не допускати зберігання різальних інструментів у кишенях

 4. не залишати у відкритому вигляді на туалеті


Категорично забороняється зберігати легкозаймисті і горючі речовини у безпосередній близькості від печей.

Забороняється сушити білизну на стаціонарних фенах і поблизу печей.

Забороняється користуватися сурогатними вставками ("жучками") замість згорілих електропробок.

Запасний вихід повинен бути завжди вільним.

Курити і запалювати сірники дозволяється тільки у відведених для цього місцях.

Навіть під час короткочасної відсутності на своєму робочому місці перукар забов'язаний вимкнути місцеве індивідуальне освітлення і нагрівні прилади.

Категорично забороняється закривати папером, серветками електролампочки та штепселі розеток.

Всі електронагрівальні прилади повинні мати вогнестійкі підставки.

Кожна перукарня має бути обладнана вогнегасниками - не менше 1

на 100 м2

На випадок пожежі треба негайно викликати пожежну команду по телефону "01" і до її прибуття вжити всіх необхідних заходів для гасіння джерела загорання.


^ ДЕЗИНФІКУЮЧІ ТА КРОВОСПИННІ РЕЧОВИНИ.

ЇХ ХАРАКТЕРИСТИКА


ДЕЗИНФІКУЮЧІ ЗАСОБИ


Дезинфекція - знищення мікроорганізмів.

Дезинфікуючі засоби поділяються на два види:

 1. Фізичні

 2. Хімічні

^ Фізичні засоби - кип'ятіння у воді і прокалювання на відкритому полум'ї горілки, металевих інструментів і пристроїв, прасування перукарської білизни гарячої праскою, а також стерилізація під дією високої температури, стерилізація в стерилізаторах під дією ультрафіолетового випромінювання.

^ Хімічні засоби - Спирт Етиловий. Для дезинфекції інструментів у перукарні слід застосовувати етиловий спирт не менше 70 % концентрації. Наливають у посуд не менше 100 гр., заміняти спирт у посуді необхідно систематично через кожні 2-3 дні.

При цьому треба враховувати, що в одній дозі спирту повинно бути продезинфіковано не більше 150 одиниць інструменту.

^ Спирт денатурат - це етиловий спирт синьо-фіолетового кольору, для дезинфекції інструментів використовують не менше 70 % концентрації. Поверхня інструментів занурюється повністю у спирт на 15 хв. Заміняють після 150 процедур. Кожного дня потрібно фільтрувати крізь шар марлі або вати.

Хлорамін - кристалічний порошок білого кольору іноді з жовтуватим відтінком і слабким запахом хлору. Зберігається декілька років.

Використовується для дезинфекції щіток, гребінців та інших інструментів, виготовлених із пластмасу, використовують 0,5 % розчин хлораміну ( 5 гр. на 1 л. води при температурі не вище 60º С). Інструменти занурюють в цей розчин на 10-15 хв. Розчин заміняють свіжим по мірі його використання, але не рідше чим через 5 днів. Пластмасовий корпус машинки для стрижки волосся дезинфікують, протираючи його ватним, або марлевим тампоном, змоченим понад 5 % розчину хлораміну. Зберігають у посуді з притертою кришкою.

Формалін - безбарвна рідина з рідким неприємним запахом. Основне застосування - дезинфекція нових невживаних помазків для гоління. Для цієї мети використовують формалін 4 % концентрації.

Йод - це тверда речовина чорно-фіолетового кольору з температурою плавлення 113º С, пари йоду мають різкий запах. Отримують йод з артезіанських вод нафтоносних районів, а також з морських водоростей. Настойка йоду 5 % дуже ефективна для дезинфекції і припікання. При обробці порізів, подряпин і інших ушкоджень шкіри.

^ Хлорне вапно - білий сухий порошок з запахом хлору. Застосовується для дезинфекції приміщень перукарень, концентрація розчину 1,5 склянки вапна на 1 відро води. Приміщення обробляють мокрою ганчіркою, змоченою у розчині.

Сучасні дезинфікуючі засоби:

Карзолін - 4 %

Лізоформін - 2 %


^ КРОВОСПИННІ ЗАСОБИ


Використовуються при випадкових порізах, або інших ушкодженнях шкіри, які викликають кровотечі. Ці засоби сприяють швидкому згортанню крові. Для обробки ушкодженої ділянки шкіряного покрову з метою запобігання попадання в організм людини хвороботворних мікробів, використовують і деякі види дезинфікуючих засобів ( йод, спирт).

^ Пероксид водню - використовується в перукарнях, як дезинфікуючий і кровоспинний засіб ( 3 - 6 % ).

Галун (квасці) - насичений розчин сірчанокислого амонію в пероксиді водню. Розчини галуну безбарвні, без запаху, на смак трохи солодкуваті. Вони дуже ефективні для спинення кровотечі, при порізах, зсадинах та інших ушкодженнях шкіри.

Готують розчин галуну таким чином: у флакон з пероксидом водню невеликими порціями всипають кристали сірчанокислого амонію до тих пір, поки вони не стануть розчинятися. Після додавання кожної порції кристалів пероксид водню необхідно збовтувати до їхнього повного розчинення, зберігати у темному флаконі із щільно прикритою пробкою.


Висновки


Союз перукарів України - це суспільна організація, діяльність якої направлена на об'єднання активних фахівців індустрії краси, підйом професійної майстерності на новий творчий рівень і захист професійних прав перукарів.

Союз перукарів України з початку свого існування надає допомогу своїм членам в рішенні важливих проблем, більшість з яких має загальний для всіх характер, систематично працює над підвищенням авторитету професії перукаря в очах громадськості.

При підтримці Союзу перукарів України видаються спеціалізовані видання, проводяться регіональні і національний чемпіонати, конкурси і шоу, сформована збірна команда України по перукарському мистецтву, яка з 1998 року представляє Україну на міжнародних конкурсах і чемпіонатах.

Союзом перукарів України організовуються спеціалізовані виставки, проводяться майстер-класи і повчальні семінари.

Українські перукарі виділяють такі основні модні тенденції перукарської майстерності:

 • відсутність домінування одного конкретного стилю, швидше майстерне сплетення багатьох напрямів - екстравагантні, насичені і яскраві кольори такі, як: чорний, червоний, фіолетовий конкурують з теплим і ніжним: шоколадним, темно-червоним, коричневим, золотисто-медовим.

 • неприборкана сексуальність скручених в норовисті кучері локонів поступається місцем природним текстурам волос.

 • контури стрижок обіцяють в новому сезоні бути не такими чіткими, більш м'якими. Кольори плавно переходять з одного в іншій, немає минулих контрастів.

 • не дивлячись на те, що стилісти відходять від «чіткості », волосся різної довжини як в жіночій, так і в чоловічій стрижках буде актуальним.


Література


 1. Голубева Е. Большая книга домашнего парикмахера. – М.: Эксмо, 2005 . -576 с.

 2. Дятлова Н. Парикмахерское дело. – М.: Феникс, 2002. – 288 с.

 3. Марченко М. Энциклопедия домашнего парикмахера.- М, 1999. – 378 с.

 4. Марьина М. Малая энциклопедия парикмахера. – М.: БАО-ПРЕСС, 2001. – 416 с.

 5. Панченко О.А. Парикмахерское искусство. Стрижки, укладки, прически, химическая завивка. – М.: Диля, 2005. – 336 с.

 6. Перукарське мистецтво: Підручник у 3 кн. / За ред.. В.Ф. Орлова. – К.: Грамота, 2005. – 574 с.

 7. Петровская В.А. Парикмахерское искусство. Уроки мастерства. – М.: Аделант, 2005. – 224 с.

 8. Сучасна енциклопедія перукарського мистецтва: 3 000 корис. порад фахівців / Пер. з рос. Г.І.Ірлик. - Донецьк: БАО, 2005. – 317 с.

 9. Уколова А.В. Парикмахерское искусство. Материаловедение. – М.: Академия, 2006. – 159 с.

 10. Шишикин О. Краткая энциклопедия парикмахерка. – М.: ПРОФ-ПРЕСС, 1999. – 512 с.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації