Поиск по базе сайта:
Презентація сільськогосподарських професій icon

Презентація сільськогосподарських професій
Скачати 65.81 Kb.
НазваПрезентація сільськогосподарських професій
Дата конвертації01.02.2013
Розмір65.81 Kb.
ТипДокументи

Комунальний заклад

«Богодухівський спеціальний навчально-виховний комплекс»

Харківської обласної ради


презентація

сільськогосподарських професій


КВІТНИКАР.ОЗЕЛЕНЮВАЧ


Підготувала

Сороколат С.М.

вихователь 12 групи


Дата проведення:

23.10.2012


2012/2013 навчальний рік


Тема. Сільськогосподарські професії. Квітникар. Озеленювач.


Мета: популяризація знань із спеціальностей, які діти отримують в нашому комплексі; розширити знання учнів про сільськогосподарські професії, зокрема квітникар та озеленювач; закріплення знань і навичок, які забезпечують соціалізацію учня, володіння життєвих компетентностей в економічному середовищі, здатність до адаптації своєї поведінки до конкретних ситуацій та проблем, до самостійного захисту своїх інтересів, вчити бачити свої реальні перспективи і можливості, розвивати вміння планувати і досягати професійних цілей, раціонально використовувати час.

^ Форма проведення: презентація.

Дата проведення: 23.10.2012


Хід заходу

І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми та мети заходу.

На виховній годині ми з вами продовжимо знайомитися з світом професій.


Давайте пригадаємо, які ви знаєте професії в сільському господарстві?

1. Робота в групах«Ми знаємо професії»


Кожній групі протягом хвилини необхідно записати якомога більше назв професій. Групи по черзі називають одну професію (повторювати названі професії не можна). Група, яка не змогла назвати професію, вибуває з гри.


(Ведучі уважно слухають відповіді учнів і потім роблять висновки, в залежності від результатів гри. Добре, якщо учні називають більше професій, які не пов’язані з роботою у навчально-виховному комплексі).


Вихователь.Професії ви знаєте добре. Тож перейдемо до самого важливого, що допоможе вам зробити правильний вибір, який задовольнить усі ваші вимоги.


Одна з груп зауважила, що під час вибору професії необхідно звернути увагу на свої індивідуальні особливості. Що ми називаємо індивідуальними особливостями людини? (інтелектуальні, фізичні і психологічні особливості).


Розвиток своїх інтелектуальних і фізичних можливостей ви знаєте. Зараз кожен з вас спробує визначити певні психологічні риси характеру, які допоможуть вам у виборі професії в подальшому у здійснені своїх професійних обов’язків.


2. Мозковий штурм

Вихователь пропонує дітям відповідь на питання «Для чого люди працюють?» (діти по черзі відповідають)


ІІІ. Презентація.

Професія «Квітникар»Квітникар – це працівник, який вирощує квіти, кущі, дерева та доглядає за рослинами.
Вважається, що квітництво виникло 6 тис.р. до н.е. Саме тоді квіти стали приносити в жертву богам, прикрашати ними храми (вінком із квітів прикрашали голови воїнів-переможців). В гробницях фараонів знаходять археологи засушені квіти. Спочатку вирощували квіти як продукт харчування, зокрема, жоржини, а з часом як квітку для душі. Набагато пізніше люди стали прикрашати свої присадибні ділянки квітами. Висячі сади Семіраміди є одним з Семи чудес світу та найяскравішим прикладом озеленення. В Європі перші сади з’явились при середньовічних монастирях.


Характер роботи:

виконує візуальне горизонтальне планування квітників, бордюрів, рабаток;

саджає й пересаджує рослини;

використовує садовий ручний і механізований інвентар під час виконання робіт на квітниках;

доглядає за різними видами квіткових рослин;

складає землесуміші для вирощування горщикових кімнатних культур;

готує до посіву насіння рослин, сіє, доглядає, ділить рослини для розмноження;

складає букети, композиції, оформлює подарункові корзини;

виконує посадку дерев, чагарників, квітів у відкритий грунт.
Умови роботи

Квітникар доглядає за рослинами в оранжереї, теплиці, приміщенні, а також часто працює на відкритому повітрі. Квітникар працює в спецодязі, обов’язково використовує рукавички та змінне взуття, носить головний убір. Ринок праці Квітникові господарства відкритого та закритого ґрунту, садові центри.Медичні обмеження

Робота протипоказана людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, хронічними алергічними захворюваннями, захворюваннями шкіри, хворобами серцево-судинної системи.

Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей

Квітникар повинен мати добру зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам’ять, практичне та творче мислення, розвинену просторову уяву, естетичний смак. Квітникар повинен також добре розрізняти кольори, відрізняти їх відтінки та яскравість, бути комунікабельним, відповідальним, бережливим та любити природу.
Перспективи

У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері квітникарства зростає.
ОзеленювачОзеленювач – це працівник, який займається озелененням територій будинків, вулиць та міст, створює красу в парках за допомогою квітників, клумб, газонів, охайно доглянутих дерев та квітучих кущів.
Історія професії


Археологічні дослідження засвідчують, що на території України деревні та квіткові дикорослі рослини насаджували ще близько 4 тис. до н.е. переважно з метою отримання продуктів харчування. Цим була зумовлена зміна природного ландшафту на культурний.


Характер роботи
Готує грунт, посадковий матеріал, добрива;

проводить пристрій клумб, работок, партерів і бордюрів, посів ґрунтових трав на горизонтальних поверхнях;

здійснює догляд за зеленими насадженнями за допомогою простих інструментів і пристосувань;

виконує складні роботи із застосуванням машин і механізмів;

відбирає сіменники однолітніх квіткових рослин, вирощує саджанці відводками від маточних кущів;

виконує особливо складні роботи, пов'язані з вирощуванням рослин на гідропоніку вегетативним їх розмноженням;

доглядає за рослинами в міських умовах із застосуванням засобів малої механізації.

Умови роботиРобота озеленювача однозмінна індивідуальна, колективна, в теплицях, оранжереях та на відкритому повітрі. Озеленювач працює в спецодзі, обов’язково використовує рукавички та змінне взуття, носить головний убір.


Ринок праці
Садові центри, центри з благоустрою територій, підприємства ландшафтного дизайну.


Медичні обмеження
Робота протипоказана людям із захворюваннями опорно-рухового апарату, хронічними алергічними захворюваннями, захворюваннями шкіри, хворобами серцево-судинної системи.


Вимоги до індивідуально-психологічних особливостей

Озеленювач повинен мати добру зорово-рухову, короткочасну та оперативну пам’ять, практичне та творче мислення, розвинену просторову уяву, естетичний смак. Озеленювач повинен також добре розрізняти кольори, відрізняти їх відтінки та яскравість, буди комунікабельним, відповідальним, бережливим та любити природу.


Перспективи
У зв’язку із пожвавленням у галузі будівництва й високими вимогами до екології навколишнього середовища велика увага приділяється озелененню. Тому попит на спеціалістів у сфері озеленення зростає.


Споріднені професії

Під час вибору професії необхідно врахувати її спорідненість з такими професіями, як овочівник, озеленювач, флорист, ландшафтний дизайнер.ІV. Метод «Мікрофон»

Я пропоную вам декілька слайдів, а ви назвіть, будь ласка,чиїми руками витворено це диво.( діти називають професії)V. Підбиття підсумків.

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість - одна з найважливіших умов відчуття життєвої повноцінності.

Зробити правильний вибір – значить обрати таку професію, яка потрібна суспільству, тобто затребувана на ринку праці. Крім того, вона повинна бути доступною для вас, відповідати вашим природним здібностям, знанням і вмінням. І найголовніше – обрана професія має приносити радість, достаток, задоволення. Ми сподіваємося, що професії квітникар та озеленювач будуть актуальними, добре оплачувані, завжди користуватися популярністю, а головне, щоб ви отримували задоволення від творіння ваших рук. Бажаємо вам, щоб ви ніколи не пошкодували про свій вибір, а учні 9 та 10 класів продовжили навчання в нашому комплексі.
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації