Поиск по базе сайта:
Відверта розмова з батьками щодо виховання підлітків icon

Відверта розмова з батьками щодо виховання підлітків
Скачати 25.27 Kb.
НазваВідверта розмова з батьками щодо виховання підлітків
Дата конвертації02.12.2012
Розмір25.27 Kb.
ТипДокументи

ВІДВЕРТА РОЗМОВА З БАТЬКАМИ ЩОДО ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ.

Шановні батьки!

Ваша сім´я – найперша і найважливіша ланка виховання дитини з особливими потребами, оскільки саме в ній закладається духовне ядро особистості та народжуються любов до батьків, сім´ї.

Взірцем гарних якостей повинні бути насамперед ви та характер взаємин у вашій сім´ї. Отже:

  • будьте чуйними, шануйте одне одного, уникайте сварок і образ. Дозвольте дитині бути собою, зі своїми вадами, вразливими місцями та чеснотами. Приймайте її такою, якою вона є. Підкреслюйте її сильні властивості.

  • показуйте дітям приклад доброзичливого ставлення до інших членів сім´ї, сусідів, співробітників, а також до незнайомих людей, що потребують допомоги.

Пам’ятайте: діти з особливими потребами копіюють дії дорослих і насамперед батьків! Намагайтеся, щоб ваша любов не перетворилася на вседозволеність та бездоглядність. Встановіть чіткі межі дозволеного (бажано, щоб заборон було небагато - лише найголовніші) і дозвольте дитині вільно діяти в цих межах. Неухильно дотримуйтесь встановлених вами заборон і дозволів.

  • стежте, щоб ваші слова не розходилися з вашими справами. Дитина, що має вади розвиткудуже спостережлива і постійно слідкує за вами та вашими вчинками, і навіть невеличка фальшива нотка у сімейному оркестрі може спровокувати недовіру вашої дитини. Не бійтеся «залюбити» своє «маля»: саджайте його собі на коліна, дивіться йому в очі, обіймайте та цілуйте, коли воно того бажає.

Батькам слід узгоджувати свої дії стосовно дитини.

Пам’ятайте: «Якщо батько каже «так», а мати – «сяк» - росте дитина як будяк!»

  • будьте зразком для своєї дитини. Ваші син або дочка – мають вади,тому будьте терплячими та мудрими батьками: не зупиняйтеся на місці, «зростайте» разом із вашими дітьми, щоб вони відчували підтримку батьків та бажання бути схожими на вас.

Пам’ятайте: успіх виховання залежить від мудрого поєднання любові до дитини з вимогливістю до неї.

  • шануйте дитину та її почуття, допомагайте їй у скрутну годину. Вмійте поставити себе на її місце, цікавтеся її успіхами і невдачами. Частіше розмовляйте з дитиною, пояснюйте їй незрозумілі явища, ситуації, суть заборон та обмежень. Допоможіть їй навчитися висловлювати свої бажання, почуття та переживання, тлумачити поведінку свою та інших людей.

Пам’ятайте: тільки з повагою до дитини ми можемо навчити її шанувати інших.

  • виховуйте в дітях добрі та гуманні риси. Організовуйте їхнє життя так, щоб вони могли піклуватися про тих, хто цього потребує (молодший брат або сестра, старенькі бабуся або дідусь, або тваринки).

  • привчайте їх допомагати старшим, розподіляйте домашні обов’язки з урахуванням їх можливостей, щоб вони були готові допомогти своїм друзям, щоб завжди були чемними. Привчайте дітей до самообслуговування, формуйте трудові навички та любов до праці (підтримуйте ініціативу й бажання допомагати вам). Психологи радять розглядати виховання не як однобічну спрямованість впливів, а як двосторонній процесс.

Пам’ятайте, що, добре виховуючи дітей, ви виконуєте не тільки батьківський, а й громадський обов’язок. Батьки мають бути пильними й дуже чутливими до реакцій, слів, вчинків своїх дітей. Дуже часто син чи донька в непрямій формі сигналізують дорослим про їхні ж помилки та прорахунки. Здатність почути, зрозуміти дитину - своєрідний місток між батьками та дітьми.

Школа – ваш вірний союзник і помічник. Звертайтеся до психолога та педагогів, вони завжди відгукнуться на ваші прохання і допоможуть у вихованні дитини з особливими потребами.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації