Поиск по базе сайта:
Порядок стягнення аліментів за кордоном icon

Порядок стягнення аліментів за кордоном
Скачати 42.59 Kb.
НазваПорядок стягнення аліментів за кордоном
Дата конвертації01.12.2012
Розмір42.59 Kb.
ТипДокументи

Порядок стягнення аліментів за кордоном.


Кожному з нас неодноразово доводилося чути про таке поняття, як «аліменти», а деяким і стикатися з ним унаслідок сімейних негараздів.

Відповідно до статті 180 Сімейного Кодексу України (далі – СК) батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

У статті 181 СК визначені способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину, а саме:

- за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі;

- за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Проте, при цьому постає питання, що робити коли один з батьків, який не виконує свого обов’язку по утриманню неповнолітньої дитини мешкає за кордоном.

20.07.2006 року Україна приєдналась до Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, укладено у м. Нью-Йорк 20 червня 1956 року.

З метою забезпечення впорядкованого застосування в Україні зазначеної Конвенції Міністерством юстиції України було затверджено Інструкцію про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

Ця Інструкція визначає спрощену процедуру стягнення аліментів на дитину або утримання іншого члена сім’ї згідно з Конвецією у відносинах з такими державами, які є її сторонами: Австралія, Австрія, Алжир, Аргентина, Барбадос, Бельгія, Білорусь, Боснія і Герцеговина, Бразилія, Буркуна-Фасо, Венгрія, Ватикан, Великобританія, Гаїті, Гватемала, Греція, Данія, Еквадор, Естонія, Ізраїль, Ірландія, Іспанія, Італія, Кабо-Верде, Казахстан, Казахстан, Кіпр, Куба, Киргизтан, Колумбія, Німеччина, Ліберія, Люксембург, Македонія, Мексика, Молдова, Монако, Нігер, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Пакистан, Польща, Португалія, Румунія, Сейшели, Сербія, Словаччина, Словенія, Сіринам, Туніс, Туреччина, Уругвай, Угорщина, Філіппіни, Фінляндія, Франція, Хорватія, Центральноафриканська Республіка, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Шрі-Ланка (далі-Договірні-Строни).

Інструкцією визначено порядок звернення із заявою про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном.

Так, усі звернення про стягнення аліментів на дитину або утримання іншого члена сім’ї та інші документи на виконання Конвенції в Україні надсилаються для передачі за кордон або з-за кордону через Міністерство юстиції України.

Якщо позивач проживає на території України, звернення про стягнення аліментів на дитину або утримання іншого члена сім`ї можуть направлятись до Міністерства юстиції України через головні управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Кимєві та Севастополі (далі територіальні управління юстиції).

Питання щодо стягнення аліментів порушується фізичною особою на своє утримання або на користь іншої особи, а також юридичною особою, що має право порушувати питання про стягнення аліментів на дитину або іншу особу в установлених законодавством випадках, або належним чином уповноваженим представником відповідної особи.

У разі, коли відсутнє рішення суду України про стягнення аліментів з відповідача, який проживає за кордоном, або коли згідно із законодавством Договірної Сторони вирішення питання здійснюється за місцем проживання відповідача, або коли потребує вирішення питання про зміну розміру аліментів, відповідно до Договірної Сторони надсилаються документи, необхідні для розгляду справи по суті.

Звернення про вирішення питання про стягнення аліментів на підставі Конвенції оформлюється позивачем письмово в довільній формі.

До звернення додається заява про стягнення аліментів на підставі Конвенції про стягнення аліментів за кордоном, оформлена згідно з Інструкцією про виконання в Україні Конвенції про стягнення аліментів за кордоном.

Заява та додатки до неї повинні містити наступну інформацію.

- повне ім'я відповідача (боржника), дату народження, громадянство та, наскільки це відомо позивачу, його місця проживання протягом останніх п'яти років, рід занять і місце роботи, фотокартку (за наявності);

- відомості про фінансові та сімейні обставини відповідача, у тому числі інформацію про належне йому майно;

- відомості про фінансові та сімейні обставини позивача (заявника), у тому числі довідку про доходи;

- засвідчену копію документа, що підтверджує ступінь родинних зв'язків між відповідачем та особою, на користь якої вимагаються аліменти (наприклад, свідоцтва про народження, рішення суду про встановлення батьківства тощо);

- фотокартку позивача;

- будь-яку іншу інформацію, що може сприяти встановленню місцезнаходження відповідача (боржника) чи виконанню клопотання, або яка визначена відповідною Договірною Стороною як необхідна;

- нотаріально засвідчене доручення, яке уповноважує орган, що приймає, відповідної Договірної Сторони діяти від імені позивача, або інформацію про будь-яку іншу особу, уповноважену діяти від імені позивача.

Коли заява стосується вирішення питання про зміну розміру аліментів, замість документа, що підтверджує ступінь родинних зв’язків між відповідачем і особою, на користь якої вимагаються аліменти, надається засвідчена копія судового рішення чи іншого документа, яким установлено розмір аліментів.

До звернення додаються переклад заяви і документів, що до неї додаються, на офіційну мову Договірної Сторони, на території якої пропонується стягнути аліменти.

Заява, надсилається до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції. Міністерство юстиції надсилає заяву органу, що приймає, відповідної Договірної Сторони протягом місяця від дня її надходження.

Цей строк може становити більше ніж один місяць, якщо для звернення за кордон необхідно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення заяви.

Заява повертається ініціатору звернення (заявнику) у разі, якщо вона не відповідає вимогам Конвенції та зазначеної Інструкції, з роз'ясненням причин повернення.

Міністерство юстиції України письмово повідомляє заявника про хід та результати розгляду заяви.


Головний спеціаліст відділу судової роботи та

реєстрації нормативно-правових

актів Головного управління юстиції


у Харківській області Харіна Наталія МиколаївнаСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації