Поиск по базе сайта:
Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 6 місяців 2011 року у порівнянні з 6 місяцями 2010 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції icon

Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 6 місяців 2011 року у порівнянні з 6 місяцями 2010 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції
Скачати 196.99 Kb.
НазваАналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 6 місяців 2011 року у порівнянні з 6 місяцями 2010 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції
Дата конвертації30.11.2012
Розмір196.99 Kb.
ТипДокументи

Аналіз

стану роботи зі зверненнями громадян

в Головному управлінні юстиції у Харківській області

за 6 місяців 2011 року у порівнянні з 6 місяцями 2010 року

з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції


Відповідно до вимог Закону України „Про звернення громадян” від 2 жовтня 1996 р. (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції «Про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління», затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 26/5 від 18.03.2004 р. (із змінами), Головним управлінням юстиції у Харківській області здійснюються заходи, спрямовані на всебічний розгляд звернень громадян, оперативне вирішення порушених в них питань.

Начальником Головного управління юстиції у Харківській області, його заступниками та працівниками Головного управління юстиції у Харківській області постійно ведеться особистий прийом громадян згідно з графіком особистого прийому, затвердженим наказом від 04.06.07 № 126/2.

Протягом 6 місяців 2011 року на особистому прийомі громадян керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області прийнято 105 громадян (за 2010 рік - 79 громадян).

Для забезпечення правового захисту інтересів найменш захищених верств населення в м. Харкові та Харківській області працює 30 правових громадських приймалень.

В Головному управлінні юстиції у Харківській області також діє правова громадська приймальня. Положення та графік роботи правової громадської приймальні затверджені наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 02.04.07 № 18/6.

Протягом 6 місяців 2011 року до “громадських приймалень” Головного та територіальних органів юстиції Харківської області звернулось 2489 громадянина (за 2010 рік – 2090 громадян).

За звітний період 2011 року прийнято громадською приймальнею Головного управління юстиції у Харківській області 115 громадян.

Всі звернення були розглянуті та надані роз’яснення.


Надходження звернень, види звернень :

Всього до органів юстиції Харківської області надійшло 1173 звернення, що на 230 звернень менше ніж за аналогічний період минулого року.

З них:

пропозицій –0, за аналогічний період минулого року – 2;

заяв - 668, що на 249 заяв менше ніж за аналогічний період минулого року;

скарг - 505, що на 21 скаргу більше ніж за аналогічний період минулого року;

^ Надходження та види звернень громадян.
Із загального числа скарг, які надійшли на розгляд до Головного та територіальних управлінь юстиції, складають 21 скарга на дії державних виконавців, 458 скарг - з питань організації виконання рішень судів та інших органів, 32 скарги – з питань організації роботи нотаріату, 4 скарги з питань роботи органів державної реєстрації актів цивільного стану.

Протягом 6 місяців 2011 року 438 скарг надійшло на розгляд до Головного управління юстиції у Харківській області, що на 45 скарг більше ніж за аналогічний період минулого року.

^ Загальна кількість надходження звернень громадян.Кількість звернень громадян, які надійшли безпосередньо до Головного управління юстиції у Харківській області, зменшилась на 21,6%.


З питань організації виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів за 6 місяців 2011 року до Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області надійшло 949 звернень громадян, що на 209 звернень менше ніж за минулий рік.

Заяв – 491, що на 233 заяви (44,64%) менше ніж за аналогічний період 2010 року;

Скарг – 458, що на 25 скарг (18,63%) більше ніж за аналогічний період 2010 року;

Пропозицій – 0, за аналогічний період 2010 року - 1.

З них:

а/ про стягнення коштів – 437 звернень, що на 175 звернень (58,43%) більше ніж за 2010 рік;

б/ про стягнення аліментів - 226, що на 66 звернень (43,72%) більше ніж за 2010 рік;

в/ інші – 286, що на 318 звернень (60,12%) менше ніж за 2010 рік.

Протягом 6 місяців 2011 року на розгляд до Головного управління юстиції у Харківській областінадійшла 391 скарга, що на 45 скарг (9,35%) більше ніж за аналогічний період минулого року.

Кількість звернень, які надійшли на розгляд до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції протягом 6 місяців 2011 року у порівнянні з 6 місяцями 2010 року зменшилась.

Звернення громадян складають заяви та скарги щодо невиконання судових рішень про стягнення заборгованості по заробітній платні та стягнення коштів з небанківських установ і з фізичних осіб, а також заяви та скарги на невиконання судових рішень про стягнення аліментів та коштів з фізичних та юридичних осіб, на роботу територіальних відділів державної виконавчої служби.

Однією із причин значної кількості звернень є існування певних особливостей, які суттєво впливають на хід виконавчого провадження і ефективність стягнення заборгованості в примусовому порядку, а також на тривалість його виконання, зокрема: відсутність у боржників майна, достатнього для погашення заборгованості, безробіття та неправильне розуміння заявниками чинного законодавства.

Іншим ускладненням виконання рішень про стягнення заборгованості з фізичних осіб є відсутність легальних доходів у значної кількості боржників, отримання ними за місцем роботи мінімальної заробітної плати, а також відсутність зареєстрованого за ними на праві власності рухомого і нерухомого майна, на яке можливо звернути стягнення.

Найбільша кількість звернень надходить щодо виконавчих проваджень, які перебувають на виконанні у підрозділі примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, Дзержинському, Київському, Московському, Червонозаводському, Жовтневому, Фрунзенському відділах державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції та відділу державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції Харківської області.

Найбільша кількість звернень, в тому числі і колективних, надходить у зв’язку із тривалим виконанням рішень суду про стягнення заборгованості по заробітній платі по зведених виконавчих провадженнях ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод», ДП «Завод ім. Малишева» та ПДП «Хімпром», які перебувають на виконанні в підрозділі примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області. Оскільки відносно вказаних боржників господарським судом Харківської області відкрито справи про банкрутство, заявникам надаються роз’яснення про результати виконання рішень, повідомляється хід виконання виконавчих проваджень, роз”яснюється що рішення суду виконуються тільки при надходженні коштів, які перераховуються стягувачам згідно черговості, однак заявники, не розуміючи чинне законодавство з питань банкрутства, вважають, що рішення суду не виконуються належним чином.

Аналізуючи звернення, що надійшли протягом 6 місяців 2011 року можливо зробити висновок, що заявники оскаржують рішення, прийняте державним виконавцем за виконавчим провадженням, не звертаючи увагу на законодавче обґрунтування цього рішення. Зокрема значна кількість звернень надходить до Головного управління юстиції у Харківській області від громадян, які згідно з чинним законодавством мають статус «діти війни». За рішеннями судів різного рівня органи пенсійного фонду України у Харківській області зобов’язані перерахувати їх пенсії та провести відповідні виплати. На зазначені звернення надаються повні та обґрунтовані відповіді з роз’ясненням чинного законодавства. Однак заявники продовжують скаржитись, не розуміючи чинного законодавства, оскільки вважають, що органи пенсійного фонду України у Харківській області повинні нараховувати пенсії не тільки за період, що зазначений в рішенні суду, а постійно.


З питань організації роботи нотаріату.

До Головного управління юстиції надійшло 107 звернень проти 99 звернень за 6 місяців 2010 року. З них: заяв – 75, що на 3 заяви більше ніж за аналогічний період 2010 року; скарги – 32, що на 6 скарг більше ніж за аналогічний період 2010 року.

У порівнянні з 6 місяцями 2010 року загальна кількість звернень громадян з питань роботи нотаріату збільшилась.

Аналіз зазначених скарг свідчить, що в основному скарги надходять на дії державних нотаріусів при видачі ними свідоцтв про право на спадщину. Значна кількість скарг викликана виникненням спору між спадкоємцями при оформленні спадщини, а у деяких випадках правовою необізнаністю громадян.

Відділом нотаріату вживаються заходи щодо скорочення кількості скарг громадян шляхом більш детального роз’яснення вимог чинного законодавства, підвищення професійного рівня державних нотаріусів. Щоквартально відділом нотаріату аналізується стан розгляду звернень громадян, результати якого доводяться до відома державних та приватних нотаріусів області.

З метою усунення недоліків відділом нотаріату узагальнюються поставлені у зверненнях питання та вживаються заходи для зменшення надходження їх в подальшому, що також обговорюється на засіданні колегії Головного управління юстиції з питань роботи нотаріату.


З питань організації роботи органів державної реєстрації актів цивільного стану.

До Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло 25 звернень проти 11 звернень за аналогічний період 2010 року. З них заяви – 21, що на 13 заяв більше ніж за аналогічний період 2010 року; скарги –4, за аналогічний період 2010 року - 3.

Порівняльний аналіз звернень громадян протягом 6 місяців 2011 року та протягом 6 місяців 2010 року свідчить про збільшення їх кількості. За фактами, викладеними у більшості звернень, було проведено оперативні наради як підпорядкованими відділами державної реєстрації актів цивільного стану, так і відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції.

Зазначеному питанню, також, приділяється увага і в ході проведення перевірок роботи відділів реєстрації актів цивільного стану територіальних управлінь юстиції. При проведенні кожної перевірки в обов”язковому порядку перевіряється стан розгляду звернень громадян підпорядкованими відділами державної реєстрації актів цивільного стану.


З питань роз'яснення законодавства до Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло 51 звернення, що на 17 звернень (18,91%) менше ніж за 6 місяців 2010 року.


З інших питань за звітний період до територіальних управлінь юстиції надійшло 3 звернення, за аналогічний період 2010 року – 2.

До Головного управління юстиції надійшло 38 звернень, що на 27 звернення менше ніж 6 місяців 2010 року.

А саме, з питань:

- легалізації об’єднань громадян – 3,(6 місяців 2010 року – 14);

- реєстрації нормативно-правових актів- 2, (6 місяців 2010 року – 8);

- правової роботи та освіти – 33, (6 місяців 2010 року – 48);

- кадрової роботи – 0 (6 місяців 2010 року – 0);

- виконання міжнародних договорів – 0 (6 місяців 2010 року – 0).


До Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області в звітному періоді надійшло 2 звернення від інвалідів Великої Вітчизняної Війни, від «Матерів Героїнь», Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України звернень не надходило.

Від ветеранів війни та праці, багатодітних сімей, постраждалих від аварії на ЧАЕС та інших громадян, які потребують соціального захисту, до Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло в звітному періоді 3 звернення. Основні питання, які порушують громадяни цієї категорії, - це невиконання, або неналежне виконання рішень суду про стягнення коштів з фізичних та юридичних осіб.

З інших органів влади та управлінь (Секретаріат Президента України, обласна державна адміністрація, органи прокуратури та ін.) до Головного управління юстиції та територіальних органів юстиції надійшло 250 звернень. Це на 59 звернень більше ніж за 6 місяців 2010 року. Безпосередньо від заявників до Головного управління юстиції та територіальних органів юстиції надійшло 613 звернень, що на 113 звернень менше ніж в звітному періоді минулого року.

В звітному періоді до Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області надійшло 14 колективних звернень, що на 16 звернень більше ніж за аналогічний період 2010 року.


Види звернень громадян.
Повторні звернення громадян:

До Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області за 6 місяців 2011 року надійшло 3 повторних звернення, за аналогічний період 2010 року 4 повторних звернення.

Основною причиною надходження повторних звернень є тривале виконання рішень, а також є той факт, що певна маса громадян вважає більш ефективним звернутися ще й до контролюючих органів, не очікуючи розгляду попереднього звернення, з метою профілактики будь-яких можливих порушень. Повторно також звертаються заявники, які не згодні з отриманим рішенням, прийнятим за результатами розгляду попереднього звернення по суті, або ж ігнорують його зміст, не зважаючи на законодавче обґрунтування такого рішення.

Також в зазначених зверненнях громадяни порушують питання, які не були предметом розгляду управління юстиції за попереднім зверненням, додаткові питання консультативного характеру або питання, вирішення яких не входить до компетенції управління юстиції. З цього приводу заявникові надаються відповідні роз’яснення,згідно чинного законодавства.

З метою вжиття невідкладних заходів щодо зменшення повторних звернень та на виконання доручення Міністерства юстиції України № 25-32/1024 від 07.11.08 розпорядженням № 29 від 19.11.08 відділом державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області вжито додаткових заходів щодо посилення відповідальності за неналежне реагування на повторні звернення громадян: зокрема запроваджено звітування керівників відділів, здійснення перевірок матеріалів виконавчого провадження, розгляд повторних звернень та проведення оперативних нарад за участю заявників, утворено робочу групу у складі 4-х осіб для узагальнення роботи в цьому напрямку. Робоча група щоквартально здійснює узагальнення стану розгляду повторних звернень громадян, у разі необхідності, ініціює проведення перевірок, розгляд на оперативних нарадах із запрошенням заявників та вжиття інших організаційних заходів.

З огляду на це, для оперативного реагування на повторні звернення та прийняття за ними відповідних рішень запроваджено здійснення виїздів спеціалістів відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області безпосередньо до підпорядкованих органів державної виконавчої служби.

Для покращення роботи та зменшення кількості звернень громадян, а також для усунення причин надходження повторних звернень проводяться перевірки підпорядкованих відділів, наради з начальниками відділів державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції, на яких обговорюються проблемні питання, що виникли при розгляді звернень громадян, наголошується на недопущенні порушення строків розгляду звернень громадян. Виявлені порушення обговорюються на оперативних нарадах підпорядкованих відділів державної виконавчої служби за участю заявників. Також звертається увага на усунення виявлених порушень та пропонується начальникам підпорядкованих відділів державної виконавчої служби за кожним виявленим порушенням Закону України "Про виконавче провадження" ініціювати питання про притягнення винних осіб до відповідальності.


Наприклад:

1) 22.02.2011 року з Урядової гарячої лінії до відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області на розгляд надійшло звернення від гр. Ясінської І.П. щодо невиконання судового рішення про стягнення аліментів з Ясінського Є.М. на користь Ясінської І.П. Звернення розглянуто та надано обґрунтовану відповідь.

15.03.2011 року з Урядової гарячої лінії надійшло повторне звернення гр. Ясінської І.П. у зв”язку із неотриманням відповіді на попередне звернення. Звернення розглянуто та визнано необґрунтованим.

2) 01.03.2011 року до Харківського міського управління юстиції на розгляд надійшло звернення від гр. Кеслер Е.П. в інтересах Дозорової Н.Е. стосовно надання роз”яснення законодавства України. Звернення розглянуто та надано обґрунтовану відповідь.

28.03.2011 року гр. Кеслер Е.П. в інтересах Дозорової Н.Е. звернувся повторно з того ж питання. Звернення розглянуто та визнано необґрунтованим.

3) 12.04.2011 року до Зачепилівського районного управління юстиції Харківської області надійшло звернення від гр. Голуб Н.В. стосовно невиконання рішення суду про стягнення аліментів. Звернення розглянуто та надано обґрунтовану відповідь.

09.06.2011 року гр. Голуб Н.В. звернулась повторно з того ж питання. Звернення розглянуто та визнано необґрунтованим.


На виконання рішення колегії Головного управління юстиції у Харківській області від 17.02.2011 № 3 керівників територіальних органів юстиції Харківської області було зобов’язано у разі надходження повторних звернень, визнання скарг обґрунтованими, проводити перевірки з метою з’ясування причин їх надходження виявлення та притягнення винних у порушеннях осіб до відповідальності. Кожний факт не вирішення порушених у зверненні обґрунтованих питань, віднесених до компетенції органів юстиції Харківської області, який призвів до повторного звернення чи звернення до органу вищого рівня, зобов’язано аналізувати на оперативних нарадах за участю начальника відповідного відділу та посадової особи, відповідальної за розгляд звернення. Також зобов’язано аналізувати (у разі надходження) причини надходження повторних звернень громадян, постійно вживати невідкладних заходів до їх зменшення.


Наслідки розгляду звернень:

У Головному та підпорядкованих органах юстиції Харківської області:

  1. Розглянуто - 951 звернення громадян (89,59%) від усієї кількості звернень:

а/ узято до відома - 3, що становить (0,5%) від кількості розглянутих звернень громадян;

б/ позитивно - 7, що становить (3,2%) від кількості розглянутих звернень громадян;

в/ надано роз’яснення – 941, що становить (96,2%) від кількості розглянутих звернень громадян;

2. Направлено за належністю - 46, що становить (9,7%) від усієї кількості звернень громадян.

3. Перебуває на розгляді – 176, що становить (7,2%) від усієї кількості звернень громадян.


У звітному періоді 6 звернень визнано обґрунтованими. А саме:


1. 25.01.2011 надійшло на розгляд звернення гр. Юрко В.Я. щодо невиконання судового рішення про стягнення коштів з фірми «Бізнес Пласт-ЛТД» Дзержинським відділом державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції. При перевірці були виявлені порушення вимог ч. 1 ст. 8 Закону України «Про виконавче провадження», п.4.2 Положення про районний, міський (міст обласного значення), районний у містах відділ державної виконавчої служби (в редакції із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства юстиції України від 13.04.2009 № 644/5) з боку заступника начальника Харківського міського управління юстиції – начальника Дзержинського відділу державної виконавчої служби Сєніна О.М. в частині не здійснення належного контролю за виконавською дисципліною, своєчасним, правильним та повним виконанням рішень старшим державним виконавцем Куліченко О.Ю. та державним виконавцем Євсюковим О.В., якому оголошена догана згідно наказу Головного управління юстиції у Харківській області від 28.02.2011 № 92/6.


2. 18.02.2011 надійшло на розгляд звернення гр. Неізвестної С.В. щодо невиконання судового рішення про стягнення аліментів з Ревіна О.А. Московським відділом державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції. При перевірці були виявлені порушення вимог п. 3.15 Інструкції з діловодства в органах державної виконавчої служби, ст. 10 Закону України «Про державну службу», п. 10 Загальних правил поведінки державного службовця з боку старшого державного виконавця Московського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Нескородєва С.В., якому оголошена догана згідно наказу Головного управління юстиції у Харківській області від 18.03.2011 № 155/6.


3. 21.02.2011 надійшла на розгляд скарга від гр. Уколова О.М. на дії приватного нотаріуса Чугуївського міського нотаріального округу Харківської області Слюніна О.М. при посвідченні ним договорів купівлі – продажу житлового будинку та земельних ділянок. При перевірці були виявлені порушення вимог ст. 47 Закону України «Про нотаріат», п. 22 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України та п. 5.8.1 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 31.12.2008 № 2368/5 (зі змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства юстиції України від 16.11.2009 № 2151/5). Враховуючи результати проведеної перевірки, діяльність приватного нотаріуса Чугуївського міського нотаріального округу Харківської області Слюніна О.М. тимчасово зупинено на два тижня до закінчення строку проходження ним підвищення кваліфікації в Першій Харківській державній нотаріальній конторі.


4. 04.01.2011 з Чугуївської міжрайонної прокуратури Харківської області до Печеніжського районного управління юстиції Харківської області надійшло звернення гр. Селеверстової С.М. стосовно проведення перевірки правильності нарахування аліментів відділом державної виконавчої служби Печеніжського районного управління юстиції Харківської області. Начальником відділу державної виконавчої служби Печеніжського районного управління юстиції Харківської області було проведено перевірку даного виконавчого провадження та встановлено факт неправильного нарахування заборгованості по аліментам державним виконавцем відділу державної виконавчої служби Печеніжського районного управління юстиції Харківської області Баськовською О.А., але притягнути до відповідальності вище зазначеного державного виконавця невидається можливим, у зв’язку із її звільненням до надходження заяви від гр. Селеверстової С.М.

5. 11.04.2011 року надійшло на розгляд звернення гр. Томах О.Ф. щодо неналежної організації здійснення прийому громадян державними нотаріусами Одинадцятої Харківської державної нотаріальної контори, комісією, яка проводила перевірку за зверненням, було вказано завідувачу держнотконтори Тимофієвій Т.О. на необхідність безперебійного прийому громадян всіма нотаріусами та в подальшій роботі сприяти громадянам у реалізації їх прав, у відповідності до вимог наказу Міністерства юстиції України «Про поліпшення роботи з надання нотаріальних послуг населенню». Таким чином, за результатами розгляду звернення Томах О.Ф. було визнано обгрунтованим, у зв’язку з чим управління юстиції вжиті заходи реагування до завідувача Одинадцятою Харківської нотаріальної контори Тимофієвої Т.О. шляхом позбавлення її премії за квітень місяць 2011 року.


6. 07.06.2011 року з Міністерства юстиції України на розгляду надійшло звернення гр. Козакова І.М. щодо оформлення спадкової справи Борівською державною нотаріальною конторою Харківської області. Перевіркою спадкової справи № 138/2005 встановлено, що на примірнику виданого 22.07.2005 року № 671 свідоцтва про право на спадщину за законом взагалі відсутні будь-які виправлення. У той час, в отриманому спадкоємцями свідоцтві про право на спадщину, копія якого прикладена до звернення Козакова І.М., мали місце не застережені підписом та печаткою нотаріуса випралення, що є порушенням вимог ст. 47 Закону України «Про натаріат» та п. 23 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України. У зв»язку з виявленим в ході перевірки порушенням державним нотаріусом Покровською Л.І. стосовно порядку внесення та застереження виправлень в нотаріально посвідчувальному документі, управління юстиції прийняло рішення щодо обговорення даного питання на оперативній нараді за участю нотаріусів з метою недопущення аналогічних порушень в роботі в подальшому.


Притягнуто до відповідальності за порушення Закону України "Про звернення громадян" – 0 осіб;

Притягнуто до відповідальності за порушення законодавства – 3 особи.


На особливому контролі начальника Головного управління юстиції у Харківській області знаходяться питання забезпечення особистого розгляду звернень та першочергового прийому осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною в територіальних управліннях юстиції, постійно ведеться особистий прийом громадян згідно Порядку особистого прийому громадян Головного управління юстиції у Харківській області та графіку особистого прийому, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 04.06.07 № 126/2. У відповідності до п.п.2.2 пункту 2, вищезазначеного Порядку передбачено проводити позачерговий прийом Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, інвалідів ВВВ.

В територіальних управліннях юстиції та їх підпорядкованих підрозділах здійснюється прийом громадян начальниками управлінь та їх заступниками, державними виконавцями, на підставі затверджених графіків прийому громадян. Керівництвом територіальних управлінь юстиції за 6 місяців 2011 року було прийнято 3806 громадян.

Прийом громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області кожного дня проводиться спеціалістами відділу організаційного забезпечення, документування та контролю та спеціалістами відділу державної виконавчої служби, які в межах своєї компетенції надають консультації та роз'яснення заявникам.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України, Кабінету Міністрів України стосовно роботи з пропозиціями, заявами та скаргами громадян Головним та територіальними управліннями юстиції Харківській області вживалися заходи щодо поліпшення стилю і методів роботи з організації неупередженого, всебічного та своєчасного розгляду порушених заявниками питань.

За 6 місяців 2011 року спостерігається зменшення звернень громадян в порівнянні з 6 місяцями 2010 року.

Насамперед, таке зменшення пояснюється тим, що Головним управлінням юстиції у Харківській області протягом 6 місяців 2011 року вживалися заходи з підвищення рівня роботи з розгляду звернень громадян, діловодства, тощо.

Так, 17.02.2011 питання розгляду звернень громадян було розглянуто на засіданні колегії Головного управління юстиції у Харківській області та семінарських заняттях.

З метою забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення та удосконалення організації прийому громадян відповідно до вимог Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування” було вжито низку заходів з удосконалення цього напрямку роботи.

Головним управлінням юстиції також затверджено графік особистого прийому громадян у поза робочий час та за місцем їх проживання на 2011 рік.

Протягом 6 місяців 2011 року виїзні прийоми керівництва було заплановано у Дергачівському, Зачепилівському, Балаклійському районних та Первомайському міськрайонному управліннях юстиції Харківської області.

Протягом 6 місяців 2011 року на особистий прийом громадян у поза робочий час громадяни не зверталися.

При Головному управлінні юстиції у Харківській області утворено „гарячу лінію”. Графік проведення «Гарячої лінії» керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області на 2011 рік затверджено наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 25.01.2011 року № 38/2 “Про затвердження графіку проведення “Гарячої лінії” керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області. Інформація щодо графіку проведення «Гарячої лінії» доведена до відома громадян. Протягом звітного періоду до «Гарячої лінії» громадяни не звертались.

З метою удосконалення організації прийому громадян при Головному управлінні юстиції у Харківській області утворено „Гарячу лінію” з питань діяльності державних нотаріальних контор та приватних нотаріусів Харківської області. Протягом звітного періоду за консультацією до „гарячої лінії” з питань нотаріату звернулось 7 громадян, звернення мали виключно консультативний характер.

На виконання рішення колегії Головного управління юстиції у Харківській області № 8 від 25.09.2008 керівниками територіальних органів юстиції Харківської області затверджено графіки особистого прийому громадян у поза робочий час та за місцем їх проживання.

Протягом 6 місяців 2011 року під час проведення виїзних прийомів керівництвом територіальних управлінь юстиції Харківської області 345 громадян отримали змогу звернутися до них. Питання мали виключно консультативний характер.

Також затверджено графіки проведення виїзних прийомів державними виконавцями відділів державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції Харківської області, при здійсненні яких громадяни отримали змогу звернутися за місцем свого проживання.

Запроваджено здійснення прийому громадян керівництвом територіальних управлінь юстиції Харківської області у позаробочий час. Протягом 6 місяців 2010 року на прийом до керівництва територіальних управлінь юстиції Харківської області у позаробочий час звернулося 36 громадян.

Територіальними органами юстиції Харківської області забезпечено функціонування «Гарячої лінії». Протягом звітного періоду до «Гарячої лінії» звернулось 127 громадян.

З метою забезпечення дотримання прав громадян, посилення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства в органах та установах юстиції Харківської області утворено „лінію довіри” та „скриньку довіри”. Інформація про утворення „лінії довіри” та „скриньки довіри” оприлюднена у засобах масової інформації, територіальні органи юстиції Харківської області зобов’язані довести до відома громадськості номера телефонів «лінії довіри», розмістити на інформаційних стендах та утворити власні „лінії довіри” та „скриньки довіри”.

Протягом 6 місяців 2011 року звернення громадян через «лінію довіри» та «скриньку довіри» Головного управління юстиції не надходили.

Протягом 6 місяців 2011 року до територіальних управлінь юстиції Харківської області через «лінію довіри» надійшло 46 звернень громадян.

Протягом 6 місяців 2011 року територіальними органами юстиції Харківської області в ЗМІ було надруковано 26 статей щодо розгляду звернень громадян та здійснено 7 виступів на радіо.

Протягом 6 місяців 2011 року відділом організаційного забезпечення, документування та контролю Головного управління юстиції у Харківській області було здійснено перевірки стану ведення загального діловодства та роботи зі зверненнями громадян у Красноградському та Ізюмському міськрайонних, Кегичівському районному управліннях юстиції Харківської області.

Керівництво Головного управління юстиції у Харківській області приділяє особливу увагу своєчасному та повному розгляду звернень громадян, наданню заявникам інформації про їх законні права та обов'язки.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації