Поиск по базе сайта:
Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 9 місяців 2013 року у порівнянні з 9 місяцями 2012 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції icon

Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 9 місяців 2013 року у порівнянні з 9 місяцями 2012 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції
Скачати 226.88 Kb.
НазваАналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 9 місяців 2013 року у порівнянні з 9 місяцями 2012 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції
Дата конвертації03.12.2013
Розмір226.88 Kb.
ТипДокументи


Аналіз

стану роботи зі зверненнями громадян

в Головному управлінні юстиції у Харківській області

за 9 місяців 2013 року у порівнянні з 9 місяцями 2012 року

з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції


Відповідно до вимог Закону України „Про звернення громадян” від 2 жовтня 1996 р. (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції «Про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління», затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 26/5 від 18.03.2004 р. (із змінами), Головним управлінням юстиції у Харківській області здійснюються заходи, спрямовані на всебічний розгляд звернень громадян, оперативне вирішення порушених в них питань.

Начальником Головного управління юстиції у Харківській області, його заступниками та працівниками Головного управління юстиції у Харківській області постійно ведеться особистий прийом громадян згідно з графіком особистого прийому, затвердженим наказом від 27.12.2012 № 1341/2. Протягом 9 місяців 2013 року на особистому прийомі громадян керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області прийнято 46 громадян (за 2012 рік - 88 громадян).

Для забезпечення правового захисту інтересів найменш захищених верств населення в м. Харкові та Харківській області працює 30 правових громадських приймалень.

При Головному управлінні юстиції у Харківській області відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.09.2011 №3047/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 22.09.2011 №1114/19852, Положення про Головні управління юстиції Міністерста юстиції України в Автономній республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 №759/19497 створена громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, що затверджено наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 12.10.2011 року №595/6.

Протягом 9 місяців 2013 року до “громадських приймалень” Головного та територіальних органів юстиції Харківської області звернулось 5445 громадян (за 2012 рік – 3969 громадян).

Надходження звернень, види звернень :

Всього до органів юстиції Харківської області надійшло 3409 звернень громадян, що на 50 звернень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із загальної кількості звернень надійшло:

- пропозицій – 10 (за аналогічний період минулого року – 9);

- заяв — 2315 , що на 96 заяв більше, ніж за аналогічний період минулого року;

- скарг — 1084, що на 45 скарг меньше, ніж за аналогічний період минулого року.

Надходження та види звернень громадян.


Із загального числа скарг, які надійшли на розгляд до Головного та територіальних управлінь юстиції 13 - на дії державних виконавців; 878 скарг - з питань організації виконання рішень судів та інших органів, 65 скарги - з питань організації роботи нотаріату, з питань ДРАЦС – 61 скарга.

Протягом 9 місяців 2013 року безпосередньо до Головного управління юстиції у Харківській області надійшли на розгляд 1084 скарги, що на 47 скарг меньше, ніж за аналогічний період минулого року.

Загальна кількість надходження звернень громадян.


З питань організації виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів

За 9 місяців 2013 року до Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області надійшло 2589 звернень громадян, що на 18 звернень більше, ніж за минулий рік, зокрема.

- заяв – 1706, що на 48 заяв більше, ніж за аналогічний період 2012 року;

- скарг – 878, що на 32 скарги менше, ніж за аналогічний період 2012 року;

- пропозицій – 5 (за аналогічний період 2012 року – 3).

Аналіз звернень, що надійшли протягом 9 місяців 2013 року свідчить, що заявники нерідко оскаржують рішення, прийняте державним виконавцем за виконавчим провадженням, без наявності на те підстав. Зокрема, значна кількість звернень надходить до Головного управління юстиції у Харківській області від громадян, які звертаються із заявами та скаргами щодо тривалого невиконання рішень суду. На тривалість виконання таких рішень впливає наявність таких обставин, як відсутність у боржника майна, достатнього для погашення заборгованості, безробіття та неправильне розуміння заявниками чинного законодавства.

Однак, існують також і суб’єктивні причини надходження звернень громадян з питання роботи державної виконавчої служби.

Так, є розповсюдженим надходження звернень громадян з питань неотримання ними відповіді на попереднє звернення, неповного надання відповіді на попереднє звернення, недостатнього вивчення питань, порушених ними у зверненні.

Так, не повна відповідь на попереднє звернення управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області, породжує наступне звернення.

Таким чином, можна зробити висновок, що кількість звернень громадян до Головного, районних, міських, міськрайонних управлінь юстиції збільшились не суттєво. Також слід зауважити, що кількість скарг у порівнянні з минулим періодом зменшилась. Це є позитивною тенденцією, адже у попередні періоди кількість звернення постійно зростала.

З питань організації роботи нотаріату.

До Головного управління юстиції надійшло 235 звернень стосовно організації роботи нотаріату проти 193 звернень за 9 місяців 2012 року. З них: заяв – 169, що на 40 заяв більше, ніж за аналогічний період 2012 року; скарг 65, тоді як за 9 місяців 2012 року надійшло 63; пропозицій – 1, за аналогічний період 2012 року – 3.

Аналіз зазначених скарг свідчить, що в основному скарги надходять на дії державних нотаріусів при видачі ними свідоцтв про право на спадщину, посвідченні договорів. Значна кількість скарг викликана виникненням спору між спадкоємцями при оформленні спадщини, а у деяких випадках - правовою необізнаністю громадян; мали місце й обґрунтовані скарги, викликані неправомірними діями нотаріусів.

Відділом нотаріату вживаються заходи щодо скорочення кількості скарг громадян шляхом більш детального роз’яснення вимог чинного законодавства, підвищення професійного рівня державних нотаріусів. Щотижня спеціалісти відділу нотаріату проводять особистий прийом громадян. Щоквартально відділом нотаріату аналізується стан розгляду звернень громадян, результати якого доводяться до відома державних та приватних нотаріусів області; у разі наявності підстав до нотаріусів вживаються заходи, передбачені чинним законодавством.

З метою усунення недоліків відділом нотаріату узагальнюються поставлені у зверненнях питання та вживаються заходи для зменшення надходження їх в подальшому; стан розгляду звернень громадян було розглянуто на колегії Головного управління юстиції у Харківській області 16.08.2013 № 3.


З питань організації роботи органів державної реєстрації актів цивільного стану.

До Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло 61 звернення проти 39 звернень за аналогічний період 2012 року.

Аналізом звернень, які надійшли до відділу, встановлено, що громадяни зверталися з питань отримання роз’яснення чинного законодавства щодо порядку та вимог державної реєстрації актів цивільного стану, отримання документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також неправомірної діяльності працівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану.

Як свідчить проведений аналіз звернень громадян, усі звернення було розглянуто з дотриманням строків, встановлених чинним законодавством. За кожним зверненням, що перебуває у провадженні відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби проводиться службова перевірка із витребуванням пояснень від керівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, а також необхідних матеріалів.

За фактами, викладеними у більшості звернень, було проведено оперативні наради як підпорядкованими відділами державної реєстрації актів цивільного стану, так і відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції. На всі звернення надано кваліфіковані, об’єктивні та своєчасні відповіді.

З питань роз'яснення законодавства до Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло 126 зверненн, що на 2 звернення більше, ніж за 9 місяців 2012 року.

З інших питань за звітний період до територіальних управлінь юстиції надійшло 123 звернення (за аналогічний період 2012 року – 343).

У той же час, враховуючи нову форму звітності, необхідним буде висвітлення інформації про надходження звернень до Головного управління юстиції у Харківській області та територіальних управлінь з наступних питань:

  • легалізації об’єднань громадян – 11 (за 9 місяців 2012 року – 7);

  • реєстрації нормативно-правових актів - 7 (за 9 місяців 2012 року – 13);

  • правової роботи та освіти – 26 (за 9 місяців 2012 року – 51);

  • реєстрації прав на нерухоме майно — 218 (за 9 місяців 2012 року - 0)

  • кадрової роботи – 13 (за 9 місяців 2012 року – 16);

  • виконання міжнародних договорів – 0 (за 9 місяців 2012 року – 0);

  • банкрутства — 36 (за 9 місяців 2012 року - 0).

До Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області в звітному періоді надійшло 13 звернення від учасників Великої Вітчизняної Війни, 8 зверненнь від інвалідів Великої Вітчизняної Війни. Від Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України, «Матерів Героїнь» звернень не надходило.

Від ветеранів війни та праці, учасників Великої Вітчизняної Війни, багатодітних сімей, постраждалих від аварії на ЧАЕС та інших громадян, які потребують соціального захисту, до Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло в звітному періоді 97 звернень. Основні питання, які порушують громадяни цієї категорії, - це невиконання, або неналежне виконання рішень суду про стягнення коштів з фізичних та юридичних осіб.

З інших органів влади та управлінь (Секретаріат Президента України, обласна державна адміністрація, органи прокуратури, Державна виконавча служба України та ін.) до Головного управління юстиції та територіальних органів юстиції надійшло 960 звернень, що на 143 зверненя більше, ніж у 2012 року. Безпосередньо від заявників до Головного управління юстиції та територіальних органів юстиції надійшло 1841 звернень, що на 256 звернень меньше, ніж в звітному періоді минулого року.

В звітному періоді до Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області надійшло 13 колективних звернень (за аналогічний період 2012 року таких звернень було 4).


Структура звернень громадян за їх видами характеризується наступною діаграмою.


Повторні звернення громадян:

До Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області за 9 місяців 2013 року повторних звернень не надходило.


Наслідки розгляду звернень:

Із загальної кількості звернень, що надійшли до Головного управління юстиції у Харківській області за звітній період розглянуто 2831 звернення громадян від усієї кількості звернень, до яких:

- узято до відома - 0;

- позитивно - 8;

- надано роз’яснень – 2725;

- направлено за належністю – 98.

- перебуває на розгляді – 578.

У звітному періоді 11 звернень визнано обґрунтованими, а саме:


1. За зверненням Нечипоренко В.Т., Чумаченко М.М., Долженко В.Б. на дії приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Єніної Л.В., в межах наділених повноважень відділом нотаріату Головного управління юстиції проведена перевірка та встановлений ряд недоліків та порушень. Підставою для надходження звернення заявників стало ігнорування приватним нотаріусом Єніною Л.В. вимог розділу VIII Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України 22.12.2010 за №3253/5 стосовно реєстрації кореспонденції, яка надійшла до приватного нотаріуса, а також її розгляду.

Було проведено перевірку, результати якої свідчать, що у порушення вимог п. п.8.1, 8.3 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 №3253/5, повторне звернення заявників від 03.12.2012 року щодо зняття заборони відчуження нерухомого майна не було зареєстроване до журналу реєстрації вхідних документів приватного нотаріуса. Аналогічні порушення встановлені і при надходженні на адресу нотаріуса Єніної Л.В. від імені тих же заявників інформаційних запитів від 06.12.2012 року. Крім того, у порушення вимог розділу VIII вищезазначених Правил, нотаріусом Єніною Л.В. звернення від 03.12.2012 та інформаційні запити від 06.12.2012 року не розглянуті у відповідності до вимог до ст.14 Закону України «Про звернення громадян» та ст.ст.32-34 Закону України «Про інформацію».

З цього приводу управлінням юстиції у Харківській області витребувані письмові пояснення від приватного нотаріуса Єніної Л.В. Крім того, у своєму зверненні заявники скаржились на дії нотаріуса Єніної Л.В. про ігнорування нею вимог суду щодо неявки до судового засідання у якості відповідача, що призвело до тяганини при розгляді справи. Внаслідок вищезазначеного та враховуючи рішення суду, яким встановлено порушення нотаріусом чинного законодавства при вчиненні нотаріальних дій, діяльність останньої була призупинена та порушене питання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю відповідно до ст. 12 Закону України «про нотаріат».

З метою запобігання надходженню обґрунтованих скарг на дії нотаріусів, зазначена інформація направлена до відома та використання в роботі державним та приватним нотаріусам м. Харкова та області.

2. Звернення Овчарової Л.С., яке надійшло 14.02.2013. на адресу Головного управління юстиції у Харківській області та, відповідно до бази реєстрації вхідної кореспонденції, було зареєстровано за вхідним номером О-15. У скарзі містилася інформація щодо неправомірних дій начальника Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, а також зауваження про неналежне виконання рішення суду за виконавчим листом - № 2-3325/2010. На підставі вище викладеного була проведена перевірка Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, результати якої свідчать, що під час виконання виконавчого листа № 2-3325/2010, виданого 06.04.2011 року Червонозаводським районним судом м. Харкова, про стягнення коштів з Васильченко І.М. на користь Овчарової Л.С., були допущені порушення вимог ч. 1 ст. 83 Закону України "Про виконавче провадження", а саме: не здійснено контроль за своєчасністю, правильністю і повнотою виконання рішень державними виконавцями, в зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання начальника Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Амельченко В.П.

3. Звернення Чесниченко О.В., яке надійшло 14.06.2013 на адресу Головного управління юстиції у Харківській області та, відповідно до бази реєстрації вхідної кореспонденції, було зареєстровано за вхідним номером Ч-56. У скарзі містилася інформація щодо порушення вимог ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" з боку державного виконавця Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції. При розгляді звернення, було проведено перевірку та підтверджено факт порушення вимог чинного законодавства. В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Пушкар О.В.

4. Звернення Михайлової Н.В., яке надійшло 14.05.2013 на адресу Головного управління юстиції у Харківській області та, відповідно до бази реєстрації вхідної кореспонденції, було зареєстровано за вхідним номером М-73. При розгляді звернення, було проведено перевірку, якою встановлено факт порушення вимог ст. 11, 74 Закону України "Про виконавче провадження". В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Шабанова В.В.

5. Звернення Малявки М.Г., яке було зареєстровано за вхідним номером М-29. При розгляді звернення, було проведено перевірку, якою встановлено факт порушення вимог ч. 4 ст. 47 Закону України "Про виконавче провадження" з боку державного виконавця відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області Лугового В.М. В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області.

6. Звернення Шпажнікова Ю.С., яке було зареєстровано за номером вх. Ш-56. 10.06.2013. При розгляді звернення, було проведено перевірку, якою встановлено факт порушення вимог ч. 1 ст. 11, ч. 2 ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" з боку старшого державного виконавця Комінтернівського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Бублій А.В. В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця Комінтернівського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.

7. Відділом нотаріату була розглянута скарга Алфімова С.П. щодо дій приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Крижановської В.М. при оформленні спадкових прав після його батька Алфімова Петра Івановича, померлого 20.05.2012 року.

З метою повного, всебічного та об’єктивного розгляду скарги на прийом, який відбувся 22.04.2013 року, особисто були запрошені скаржник та приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Крижановська В.М.

В ході розгляду вказаної скарги були заслухані пояснення приватного нотаріуса Крижановської В.М., пояснення скаржника та зроблений висновок про невідповідність дій нотаріуса вимогам ст.ст.5, 49 Закону України «Про нотаріат».

Таким чином, враховуючи ігнорування нотаріусом вимог ст.5, 49 Закону України «Про нотаріат», а також наведені скаржником факти некоректної поведінки нотаріуса, управлінням юстиції вжиті заходи щодо внесення змін до графіку проведення комплексних перевірок організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства та проведення перевірки вказаного нотаріуса призначене на червень 2013 року.

Про вище зазначене було повідомлено Алфімова С.П. та на особистому прийомі приватний нотаріус Крижановська В.М. зобов’язана сприяти скаржнику у реалізації його прав та вжити усіх заходів щодо видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину за законом за умови надання документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії або, у разі відсутності останніх, винести постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, яка може бути оскаржена до суду.

Вказана скарга визнана частково обґрунтованою та залишена на контролі управління юстиції.

8. 16.08.2013 до Головного управління юстиції у Харківській області надійшла скарга Котлярова О.Г.

На підставі наказу Головного управління юстиції у Харківській областівід 19.08.2013 № 644/3 було проведено перевірку в межах скарги гр. Котлярової О.Г.

За результатами перевірки встановлено, що 24.04.2013 за р.№1010 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Чуприною Г.О. був посвідчений договір купівлі-продажу, згідно якого Котляров О.Г., від імені якого діяв Вайнер С.Г., на підставі довіреності, посвідченої 27.10.2012 за р.№1380 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Шеренковим В.О. передав у власність Модної Л.А. майно – квартиру №5, що розташована за адресою: м. Харків, пр. Героїв Сталінграда, 6/11.

Вказаний договір дійсно був посвідчений приватним нотаріусом Чуприною Г.О. з порушенням вимог ст.44 Закону України «Про нотаріат» та п.4 гл.4 розд.1 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, оскільки дійсність довіреності, посвідченої 27.10.2012 за р.№1380 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Шеренковим В.О., якою Котляров О.Г. уповноважував Вайнера С.Г. обміняти або продати, на умовах та за ціну на свій розсуд, належну йому на праві особистої приватної власності квартиру №5 за адресою: м. Харків, пр. Героїв Сталінграда, 6/11, на час посвідчення договору купівлі-продажу була припинена, що підтверджується витягом з Єдиного реєстру довіреностей від 24.04.2013, долученого нотаріусом Чуприною Г.О. до матеріалів договору.

В ході перевірки документів, долучених до справ посвідченого договору встановлені інші порушення та недоліки.

Так, реєстрація права власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за Котляровим О.Г. була здійснена Чуприною Г.О. на підставі договору купівлі-продажу квартири, посвідченого приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Шеренковим В.О. 30.10.2009 року за р.№1615.

У той же час, згідно інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, сформованого нотаріусом Чуприною Г.О., встановлено, що 07.12.2012 за р.№1542 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Шеренковим В.О. був виданий дублікат вищезазначеного договору купівлі-продажу.

Вказані обставини не були прийняті нотаріусом Чуприною Г.О. до уваги та прийняте рішення про державну реєстрацію права власності на квартиру на підставі договору купівлі-продажу, що суперечить вимогам п.4 ст.24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та п.12 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Крім того встановлено, що представником відчужувача Вайнером С.Г. одночасно надана згода своїй дружині Модній Л.А. на купівлю квартири №5 по пр. Героїв Сталінграда, 6/11 у м. Харкові, що суперечить вимогам ч.3 ст.238 Цивільного кодексу України.

Крім того, всупереч до вимог п.8.9. Правил ведення нотаріального діловодства вказана заява не була зареєстрована нотаріусом Чуприною Г.О. до журналу реєстрації вхідних документів.

Також, до справ посвідченого договору долучена заява, подана представником відчужувача Вайнером С.Г. про те, що Котляров О.Г. – власник відчужуваної квартири, під час придбання нерухомого майна: квартири №5 по пр. Героїв Сталінграда, 6/11 у м. Харкові, у шлюбі та фактичних шлюбних відносинах не перебував та на теперішній час не перебуває, що, як свідчить п.12 правовстановлюючого документу, не відповідає дійсності, оскільки покупець набував квартиру перебуваючи у зареєстрованому шлюбі, на кошти, які є його особистою власністю, про що також підтвердила дружина останнього у заяві, справжність підпису якої засвідчено цим же нотаріусом 12.10.2009 за р.№1608.

Як встановлено з пояснень приватного нотаріуса Чуприни Г.О., 22 травня 2013 року до неї звернувся представник Котлярова О.Г. – Жоравович Д.О. з заявою, на підставі якої нотаріусом було встановлено, що довіреність, посвідчена 27.10.2012 за р.№1380 приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Шеренковим В.О. була відмінена.

22.05.2013 за вих.№104/01-16 на адресу Вайнера С.Г. та Модної Л.А. приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Чуприною Г.О. був направлений лист з повідомленням про анулювання державної реєстрації у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно: квартиру №5 по пр. Героїв Сталінграда, 6/11 у м. Харкові за Модною Л.А. та те, що договір є недійсним, при цьому, всупереч до вимог ч.3 ст.51 Закону України «Про нотаріат», нотаріусом Чуприною Г.О. не було повідомлено сторонам про необхідність скасування зазначеної нотаріальної дії.

Також, як свідчать пояснення нотаріуса Чуприни Г.О., Червонозаводським районним судом м. Харкова розглядається цивільна справа за позовом Котлярова О.Г. до приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Чуприни Г.О. про відшкодування завданих збитків на суму 360 тис. грн. Чергове слухання справи перенесене на 10 вересня 2013 року.

До остаточного вирішення справи судом, скарга Котлярова О.Г. залишається на контролі управління юстиції.

Додатково повідомляємо, що згідно Графіку проведення комплексних перевірок організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства приватними нотаріусами м. Харкова та Харківської області на 2013 рік на жовтень 2013 року запланована комплексна перевірка діяльності приватного нотаріуса Чуприни Г.О.

Наказом 734/3 від Котлярова О.Г. 16.09.2013 діяльність приватного нотаріуса Чуприни Г.О. По Харківському міському нотаріальному округу тимчасово зупинено для проходження курсів підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції у м. Києві з 7 жовтня 2013 по 11 жовтня 2013 року.

9. 13.09.13 до Головного управління юстиції у Харківській області надійшло доручення ДВСУ за звернення Давидич В.О.

За результатами розгляду звернення Давидича В.О. з боку державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Серікову М.І. виявлено порушення вимог ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Положення про преміювання, встановлення надбавок до посадових окладів та надання матеріальної допомоги, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 03.04.12 № 405/2, до Головного управління юстиції направили подання щодо позбавлення премії державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Серікову М.І. за вересень 2013 року.

10. 10.09.13 до Головного управління юстиції у Харківській області надійшло доручення ДВСУ за звернення Сидорової В.А.

За результатами розгляду звернення Сидорової В.А. з боку головного державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Блізнюкова Ю.В. виявлено порушення вимог ст. 11, ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Положення про преміювання, встановлення надбавок до посадових окладів та надання матеріальної допомоги, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 03.04.12 № 405/2, до Головного управління юстиції направили подання щодо позбавлення премії головного державного виконавця Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Блізнюкова Ю.В. за вересень 2013 року.

11. 19.08.13 до Головного управління юстиції у Харківській області надійшло звернення Черваньова М.Я.

За результатами розгляду звернення Черваньова М.Я. з боку державного виконавця Комінтернівського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Попляка В.В. виявлено порушення вимог ст. 11, ст. 30 Закону України «Про виконавче провадження». Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», Положення про преміювання, встановлення надбавок до посадових окладів та надання матеріальної допомоги, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 03.04.12 № 405/2, до Головного управління юстиції направили подання щодо позбавлення премії державного виконавця Комінтернівського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Попляка В.В. за вересень 2013 року.

На особистому контролі начальника Головного управління юстиції у Харківській області знаходяться питання забезпечення особистого розгляду звернень та першочергового прийому осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. В територіальних управліннях юстиції постійно ведеться особистий прийом громадян згідно Порядку особистого прийому громадян Головного управління юстиції у Харківській області, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 21.11.2011 №739/2. У відповідності до пункту 5, вищезазначеного Порядку передбачено проведення позачергового прийому жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Відчизняної Війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Прийом громадян здійснюється у визначені дні та години згідно з графіками особистого прийому громадян керівництвом та спеціалістами Головного управління юстиції у Харківській області, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 21.11.2011 №740/2.

В територіальних управліннях юстиції та їх підпорядкованих підрозділах здійснюється прийом громадян начальниками управлінь та їх заступниками, державними виконавцями, на підставі затверджених графіків прийому громадян. Керівництвом Головного та територіальних управлінь юстиції за 9 місяців 2013 року було прийнято 5517 громадян.

Прийом громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області кожного дня проводиться спеціалістами відділу організаційного забезпечення, документування та контролю, які в межах своєї компетенції надають консультації та роз'яснення заявникам з приводу звернення громадян до Головного управління юстиції у Харківській області.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України, Кабінету Міністрів України стосовно роботи з пропозиціями, заявами та скаргами громадян Головним та територіальними управліннями юстиції Харківській області вживалися заходи щодо поліпшення стилю і методів роботи з організації неупередженого, всебічного та своєчасного розгляду порушених заявниками питань.

На виконання рішення колегії Головного управління юстиції у Харківській області № 8 від 25.09.2008 керівниками територіальних органів юстиції Харківської області затверджено графіки особистого прийому громадян у поза робочий час та за місцем їх проживання. Протягом 9 місяців 2013 року на особистий прийом громадян у поза робочий час громадяни не зверталися.

Запроваджено здійснення виїзних прийомів громадян керівництвом Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області. Протягом 3 місяців 2013 року при проведенні виїзних прийомів до Головного управління звернулось 2 особи. За порушеними заявниками питаннями на виїзних прийомах, їм було надано повне та ґрунтовне роз’яснення законодавства. При проведенні виїзних прийомів до Головного управління та керівництва територіальних управлінь юстиції Харківської області звернулось 72 громадянина. Протягом звітного періоду виїзні прийоми керівництва Головного управління юстиції у Харківській області були здійснені за планом у Чугуївському, Зміївському, Краснокутському, Барвінківському, Валківському та Харківському районних управліннях юстиції Харківської області. Питання, які розглядались у процесі здійснення виїзних прийомів, мали виключно консультативний характер.

При Головному управлінні юстиції у Харківській області утворено телефонну „гарячу лінію”. Графік роботи «Гарячої лінії» на 2013 рік затверджено наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 27.12.2012 року №1340/2 “Про затвердження графіку проведення “Гарячої лінії” керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області»; вищезазначена інформація доведена до відома громадян. Протягом звітного періоду до «Гарячої лінії» надійшло 6 звернень громадян.

Територіальними органами юстиції Харківської області забезпечено функціонування «Гарячої лінії». Протягом звітного періоду до «Гарячої лінії» районів області громадяни не звертались.

З метою забезпечення дотримання прав громадян, посилення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства в органах та установах юстиції Харківської області утворено „лінію довіри” та „скриньку довіри”. Інформація про утворення „лінії довіри” та „скриньки довіри” оприлюднена у засобах масової інформації, територіальні органи юстиції Харківської області зобов’язані довести до відома громадськості номера телефонів «лінії довіри», розмістити на інформаційних стендах та утворити власні „лінії довіри” та „скриньки довіри”.

Протягом 9 місяців 2013 року надійшло 1 звернення через «лінію довіри». У «скриньку довіри» Головного управління юстиції у Харківські області звернень громадян не надходило. До територіальних управлінь юстиції Харківської області звернень на «лінію довіри» та «скриньку довіри» звернень громадян не надходило.

Враховуючи, що значна кількість звернень носить консультативний характер або викликана правовою необізнаністю громадян, Головним управлінням юстиції у Харківській області вжиті заходи по активізації правороз`яснювальної роботи. Так, зареєстрований в установленому законом порядку та щомісяця видається друкований засіб масової інформації Головного управління юстиції у Харківській області – «Вісник Головного управління юстиції у Харківській області», де кожний підрозділ управління має свою сторінку та надає роз`яснення по найбільш актуальним темам; активізована правороз`яснювальна робота і територіальними органами юстиції на місцях.

Зокрема, у звітному періоді територіальними органами юстиції Харківської області в ЗМІ було надруковано 15 статтей щодо розгляду звернень громадян.

Таким чином, аналіз звернень громадян свідчить, що характер основної їх кількості відображає найбільш соціально гострі та актуальні проблеми; на даний час – це, як зазначалось вище, виконання рішень судів щодо виплати надбавок та пенсій «дітям війни» та «чорнобильцям»; і хоча звернення даної категорії надходять до органів юстиції, результати перевірки свідчать, як правило, про зволікання у здійсненні виплат саме органами соціального забезпечення, відділами пенсійного фонду, відсутністю коштів у державному бюджеті тощо.

Головне управління юстиції у Харківській області зі свого боку, враховуючи значний обсяг стягнень, вживає постійні заходи по удосконаленню організації виконання таких рішень шляхом обробки документації по даній категорії справ.

Враховуючи наявність обґрунтованих скарг, які мають безпосереднє відношення до роботи підвідомчих установ, Головним управлінням юстиції у Харківській області вжиті заходи реагування відносно осіб, винних у надходженні обґрунтованих скарг; питання розгляду звернень громадян продовжують знаходитись на постійному контролі керівництва управління юстиції з метою забезпечення повного, всебічного та своєчасного їх розгляду.


Начальник управління С. М. Мохончук


Шмайлова, 751-84-70
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації