Поиск по базе сайта:
Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 6 місяців 2013 року у порівнянні з 6 місяцями 2012 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції icon

Аналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 6 місяців 2013 року у порівнянні з 6 місяцями 2012 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції
Скачати 233.51 Kb.
НазваАналіз стану роботи зі зверненнями громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області за 6 місяців 2013 року у порівнянні з 6 місяцями 2012 року з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції
Дата конвертації15.09.2013
Розмір233.51 Kb.
ТипДокументи


Аналіз

стану роботи зі зверненнями громадян

в Головному управлінні юстиції у Харківській області

за 6 місяців 2013 року у порівнянні з 6 місяцями 2012 року

з урахуванням показників роботи територіальних управлінь юстиції


Відповідно до вимог Закону України „Про звернення громадян” від 2 жовтня 1996 р. (зі змінами), Указу Президента України від 07.02.2008 року №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», Інструкції «Про порядок розгляду звернень та особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України, в установах та організаціях, що належать до сфери його управління», затвердженої наказом Міністерства юстиції України № 26/5 від 18.03.2004 р. (із змінами), Головним управлінням юстиції у Харківській області здійснюються заходи, спрямовані на всебічний розгляд звернень громадян, оперативне вирішення порушених в них питань.

Начальником Головного управління юстиції у Харківській області, його заступниками та спеціалістами Головного управління юстиції у Харківській області ведеться особистий прийом громадян згідно з графіком особистого прийому, затвердженим наказом від 27.12.2012 № 1341/2. Протягом 6 місяців 2013 року на особистому прийомі громадян керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області прийнято 31 громадянина (за 2012 рік - 65 громадян).

Для забезпечення правового захисту інтересів найменш захищених верств населення в м. Харкові та Харківській області працює 30 правових громадських приймалень.

При Головному управлінні юстиції у Харківській області відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 21.09.2011 №3047/5 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України від 22.09.2011 №1114/19852, Положення про Головні управління юстиції Міністерста юстиції України в Автономній республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 №759/19497 створена громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги, що затверджено наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 12.10.2011 року №595/6.

Протягом 6 місяців 2013 року до “громадських приймалень” Головного та територіальних органів юстиції Харківської області звернулось 3189 громадян (за 2012 рік – 2618 громадян).


Надходження звернень, види звернень


Всього до органів юстиції Харківської області надійшло 2243 звернень громадян, що на 102 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Із загальної кількості звернень надійшло:

- пропозицій - 8 (за аналогічний період минулого року - 7);

- заяв - 1540, що на 65 заяв більше, ніж за аналогічний період минулого року;

- скарг - 695, що на 14 скарг менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Надходження та види звернень громадян.
Із загального числа скарг, які надійшли на розгляд до Головного та територіальних управлінь юстиції 9 - на дії державних виконавців; 575 скарг - з питань організації виконання рішень судів та інших органів, 44 скарги - з питань організації роботи нотаріату, з питань державної реєстрації актів громадського стану – 2 скарги.

Протягом 6 місяців 2013 року безпосередньо до Головного управління юстиції у Харківській області надійшло на розгляд 2098 звернень громадян, що на 1 звернення більше, ніж за аналогічний період минулого року. Також слід зауважити, що в порівнянні з 6 місяцями 2012 року зменшилась кількість скарг, зокрема у 2012 надійшло 709 скарг, а у 2013 за 6 місяців – 695 скарг.


Загальна кількість надходження звернень громадян.

З питань організації виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів


За 6 місяців 2013 року до Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області з питань організації виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів надійшло 1749 звернень громадян, тоді як у 2012 році – 1620. Враховуючи вищенаведене, вбачається тенденція до збільшення кількості звернень, проте, необхідно зауважити, що, здебільшого, звернення мають на меті отримання обґрунтованого роз’яснення законодавства та комплексних відповідей на проблемні питання, висвітлені заявниками.

Як свідчать статистичні дані, протягом 6 місяців 2013 року на розгляд до Головного управління юстиції у Харківській області, надійшло 532 скарги, що на 5 скарг менше, ніж за аналогічний період минулого року. В основному, звернення громадян складають заяви та скарги щодо невиконання судових рішень про стягнення заборгованості по заробітній платні та стягнення коштів з небанківських установ та фізичних осіб, а також заяви та скарги на невиконання судових рішень про стягнення аліментів та коштів з фізичних та юридичних осіб; зменшилась кількість скарг на роботу територіальних відділів державної виконавчої служби.

Однією із причин значної кількості звернень є наявність об`єктивних факторів, які суттєво впливають на хід виконавчого провадження і ефективність стягнення заборгованості в примусовому порядку, а також на тривалість його виконання, зокрема: відсутність у боржників майна, достатнього для погашення заборгованості, безробіття та неправильне трактування заявниками окремих норм чинного законодавства.

Суттєвим ускладненням своєчасного виконання рішень про стягнення заборгованості з фізичних осіб є відсутність легальних доходів у значної кількості боржників, отримання ними за місцем роботи мінімальної заробітної плати, а також відсутність зареєстрованого за ними на праві власності рухомого і нерухомого майна, на яке можливо було б звернути стягнення.

Найбільша кількість звернень надходить щодо виконавчих проваджень, які перебувають на виконанні в управліннях державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, зокрема - у Московському, Дзержинському, Орджонікідзевському та Жовтневому відділах державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.

Значна кількість звернень, надходить у зв’язку із тривалим виконанням рішень суду про стягнення заборгованості по заробітній платі по зведених виконавчих провадженнях ДП «ХЕМЗ», ДП «Завод ім. Малишева», ВАТ «Ізюмський тепловозоремонтний завод», які перебувають на виконанні в підрозділі примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області. Оскільки відносно вказаних боржників Господарським судом Харківської області порушені справи про банкрутство, заявникам повідомляється про хід виконання виконавчих проваджень та роз`яснюється, що рішення суду виконуються тільки при надходженні коштів, які перераховуються стягувачам згідно черговості. Таким чином, дана категорія звернень пов’язана з відсутністю у стягувачів інформації про встановлений законом порядок виконання даної категорії рішень суду.

Також слід зауважити, що протягом звітного періоду від громадян надійшли чотири пропозиції, зокрема: про заохочення працівників Московського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, відділу державної виконавчої служби Харківського районного управління юстиції та подяки спеціалістам управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області.

Аналіз звернень, що надійшли протягом 6 місяців 2013 року свідчить, що заявники нерідко оскаржують рішення, прийняте державним виконавцем за виконавчим провадженням, без наявності на те підстав. Зокрема, значна кількість звернень надходить до Головного управління юстиції у Харківській області від громадян, які згідно з чинним законодавством мають статус «діти війни». За рішеннями судів різного рівня органи пенсійного фонду України у Харківській області зобов’язані перерахувати їх пенсії та провести відповідні виплати. Надходження звернень обумовлено тим, що заявники вважають, що органи пенсійного фонду повинні нараховувати пенсії не тільки за період, зазначений у рішенні суду, а постійно. На зазначені звернення надаються повні та обґрунтовані відповіді з роз’ясненням чинного законодавства. Що стосується термінів розгляду звернень громадян в управлінні державної виконавчої служби, то відповіді надаються відповідно до строків, встановлених чинним законодавством.

До управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області за 6 місяців 2013 року повторних звернень не надходило, проте збільшились випадки надходження дублетних звернень, що пов’язано з тим, що певна категорія громадян паралельно звертається і до інших органів, ще до отримання відповіді на звернення, адресоване Головному управлінню юстиції у Харківській області або управлінню державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області. Також збільшилась кількість звернень, в яких певна частина звернення дублюється заявниками, незважаючи на те, що особа отримала законодавчо обґрунтовану відповідь на звернення по суті, а також, громадяни порушують питання, які не були предметом розгляду управління за попереднім зверненням, додаткові питання консультативного характеру або питання, вирішення яких не входить до компетенції управління. З цього приводу заявникові надаються відповідні роз’яснення, згідно чинного законодавства.

Для покращення роботи та зменшення кількості звернень громадян, а також попередження причин надходження повторних звернень у майбутньому проводяться перевірки підпорядкованих відділів, наради з начальниками відділів державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції, на яких обговорюються проблемні питання, що виникли при розгляді звернень громадян, наголошується на недопущення порушення строків розгляду звернень громадян. Виявлені порушення обговорюються на оперативних нарадах підпорядкованих відділів державної виконавчої служби за участю заявників. Також звертається увага на усунення виявлених порушень та пропонується начальникам підпорядкованих відділів державної виконавчої служби за кожним виявленим порушенням Закону України "Про виконавче провадження" ініціювати питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

З питань організації роботи нотаріату.


До Головного управління юстиції надійшло 147 звернень стосовно організації роботи нотаріату проти 113 звернень за 6 місяців 2012 року. З них: заяв - 103, що на 22 заяви більше, ніж за аналогічний період 2012 року; скарг - 44, тоді як за 6 місяців 2012 року надійшло 32; пропозицій - 0, за аналогічний період 2012 року - 2.

Аналіз зазначених скарг свідчить, що в основному вони надходять на дії державних нотаріусів при видачі ними свідоцтв про право на спадщину, посвідченні договорів, значна кількість скарг викликана виникненням спору між спадкоємцями при оформленні спадщини, а у деяких випадках - правовою необізнаністю громадян; мала місце й обґрунтована скарга, викликана неправомірними діями приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу.

Відділом нотаріату вживаються заходи щодо скорочення кількості скарг громадян шляхом більш детального роз’яснення вимог чинного законодавства, підвищення професійного рівня державних нотаріусів. Щотижня спеціалісти відділу нотаріату проводять особистий прийом громадян. Щоквартально відділом нотаріату аналізується стан розгляду звернень громадян, результати якого доводяться до відома державних та приватних нотаріусів області; у разі наявності підстав до нотаріусів вживаються заходи, передбачені чинним законодавством. Для попередження надходження обґрунтованих скарг на дії нотаріусів управлінням юстиції рекомендовано нотаріусам неухильно дотримуватись Закону України “Про звернення громадян”, Правил ведення нотаріального діловодства, Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України.

З метою усунення недоліків відділом нотаріату узагальнюються поставлені у зверненнях питання та вживаються заходи для зменшення надходження їх в подальшому; стан розгляду звернень громадян було розглянуто на колегії Головного управління юстиції у Харківській області 13.03.2013.

З питань організації роботи органів державної реєстрації актів цивільного стану.


До Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло 22 звернення проти 29 звернень за аналогічний період 2012 року.

Із загальної кількості звернень, які надійшли для розгляду у відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у Харківській області скарги відсутні. Проте, у звітному періоді 20.02.2013 року надійшла одна пропозиція від громадянки Місуріної Є.О. щодо заохочення працівників Київського відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції.

Аналізом звернень, які надійшли до відділу, встановлено, що громадяни зверталися з питань отримання роз’яснення чинного законодавства щодо порядку та вимог державної реєстрації актів цивільного стану, отримання документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, а також заохочення працівників відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Як свідчить проведений аналіз звернень громадян, усі звернення було розглянуто з дотриманням строків, встановлених чинним законодавством. За кожним зверненням, що перебуває у провадженні відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби проводиться службова перевірка із витребуванням пояснень від керівників відділів державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційних служб територіальних управлінь юстиції, а також необхідних матеріалів.

За фактами, викладеними у більшості звернень, було проведено оперативні наради як підпорядкованими відділами державної реєстрації актів цивільного стану, так і відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції. На всі звернення надано кваліфіковані, об’єктивні та своєчасні відповіді.


^ З питань роз'яснення законодавства до Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло 106 звернень, що на 30 звернень більше, ніж за 6 місяців 2012 року.

У той же час, враховуючи нову форму звітності, необхідним буде висвітлення інформації про надходження звернень до Головного управління юстиції у Харківській області та територіальних управлінь з наступних питань:

  • легалізації об’єднань громадян7 (6 місяців 2012 року – 3);

  • реєстрації нормативно-правових актів - 4 (за 6 місяців 2012 року – 7);

  • правової роботи та освіти11 (за 6 місяців 2012 року – 30);

  • кадрової роботи8 (за 6 місяців 2012 року – 11);

  • виконання міжнародних договорів0 (за 6 місяців 2012 року – 0);

  • з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно – 120 звернень.

У зв’язку із запровадженням з 01.01.2013 року нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно збільшилась кількість звернень громадян, що надходять до відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Харківській області. Звернення у своїй більшості стосуються питань надання роз’яснень про процедуру та порядок проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Головне управління юстиції у Харківській області взаємодіє з Урядовим контактним центром, зокрема за звітний період з центру на адресу управління надійшло 392 звернення, з них 43 в рамках проекту «Діалог з країною».

Популяризація цієї лінії та проекту в мережі Інтернет, українському телебаченні та іншими публічними засобами, а також доступність та легкість доступу до неї, призводить до великої кількості звернень громадян з різноманітних питань роботи Головного управління юстиції у Харківській області та з питань роз’яснення законодавства, які не завжди належать до компетенції Головного управління юстиції у Харківській області.

До Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області у звітному періоді звернень від учасників Великої Вітчизняної Війни, від «Матері Героїні», Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці та Героїв України надійшло 1 звернення «Матері Героїні».

Від ветеранів війни та праці, багатодітних сімей, постраждалих від аварії на ЧАЕС та інших громадян, які потребують соціального захисту, до Головного та територіальних управлінь юстиції надійшло в звітному періоді 17 зверненнь. Основні питання, які порушені громадянами цієї категорії, - це невиконання, або неналежне виконання рішень суду про стягнення коштів з фізичних та юридичних осіб та роз’яснення норм чинного законодавства.

З інших органів влади та управлінь (Міністерство юстиції України, Державна виконавча служба України, Державна реєстраційна служба України. Секретаріат Президента України, обласна державна адміністрація, органи прокуратури, та ін.) до Головного управління юстиції та територіальних органів юстиції надійшло 574 звернення. Безпосередньо від заявників до Головного управління юстиції та територіальних органів юстиції надійшло 1277 звернень, що на 4 звернення менше, ніж в звітному періоді минулого року.

В звітному періоді до Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області надійшло 2 колективних звернення (за аналогічний період 2012 року - 2).

Повторні звернення громадян


До Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області за 6 місяців 2013 року повторних звернень не надходило, проте збільшились випадки надходження дублетних звернень, що пов’язано з тим, що певна категорія громадян паралельно звертається і до інших органів, ще до отримання відповіді на звернення, адресоване Головному управлінню юстиції у Харківській області. Також збільшилась кількість звернень, в яких певна частина звернення дублюється заявниками, незважаючи на те, що особа отримала законодавчо обґрунтовану відповідь на звернення по суті, а також, громадяни порушують питання, які не були предметом розгляду управління юстиції за попереднім зверненням, додаткові питання консультативного характеру або питання, вирішення яких не входить до компетенції управління юстиції. З цього приводу заявникові надаються відповідні роз’яснення, згідно чинного законодавства.

Для покращення роботи та зменшення кількості звернень громадян, а також попередження причин надходження повторних звернень у майбутньому проводяться перевірки підпорядкованих відділів, наради з начальниками відділів державної виконавчої служби територіальних управлінь юстиції, на яких обговорюються проблемні питання, що виникли при розгляді звернень громадян, наголошується на недопущення порушення строків розгляду звернень громадян. Виявлені порушення обговорюються на оперативних нарадах підпорядкованих відділів державної виконавчої служби за участю заявників. Також звертається увага на усунення виявлених порушень та пропонується начальникам підпорядкованих відділів державної виконавчої служби за кожним виявленим порушенням Закону України "Про виконавче провадження" ініціювати питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

На виконання рішення колегії Головного управління юстиції у Харківській області від 13.03.2013 керівників територіальних органів юстиції Харківської області було зобов’язано, у разі надходження повторних звернень та визнання скарг обґрунтованими, проводити перевірки з метою з’ясування причин їх надходження, виявлення та притягнення винних осіб до відповідальності. Кожний факт не вирішення порушених у зверненні обґрунтованих питань, віднесених до компетенції органів юстиції Харківської області, який призвів до повторного звернення чи звернення до органу вищого рівня, зобов’язано аналізувати на оперативних нарадах за участю начальника відповідного відділу та посадової особи, відповідальної за розгляд звернення. Також зобов’язано аналізувати (у разі надходження) причини надходження повторних звернень громадян, постійно вживати невідкладних заходів до їх зменшення.


Наслідки розгляду звернень


Із загальної кількості звернень, що надійшли до Головного управління юстиції у Харківській області та територіальних управлінь за звітній період розглянуто 1602 звернення громадян від усієї кількості звернень, до яких:

- узято до відома - 0;

- позитивно - 10;

- надано роз’яснень – 1524;

- направлено за належністю – 68.

- перебуває на розгляді – 641.

У звітному періоді 7 звернень визнано обґрунтованими, а саме:

1. За зверненням Нечипоренко В.Т., Чумаченко М.М., Долженко В.Б. на дії приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Єніної Л.В., в межах наділених повноважень відділом нотаріату Головного управління юстиції проведена перевірка та встановлений ряд недоліків та порушень. Підставою для надходження звернення заявників стало ігнорування приватним нотаріусом Єніною Л.В. вимог розділу VIII Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України 22.12.2010 за №3253/5 стосовно реєстрації кореспонденції, яка надійшла до приватного нотаріуса, а також її розгляду.

Було проведено перевірку, результати якої свідчать, що у порушення вимог п. п.8.1, 8.3 Правил ведення нотаріального діловодства, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 22.12.2010 №3253/5, повторне звернення заявників від 03.12.2012 року щодо зняття заборони відчуження нерухомого майна не було зареєстроване до журналу реєстрації вхідних документів приватного нотаріуса. Аналогічні порушення встановлені і при надходженні на адресу нотаріуса Єніної Л.В. від імені тих же заявників інформаційних запитів від 06.12.2012 року. Крім того, у порушення вимог розділу VIII вищезазначених Правил, нотаріусом Єніною Л.В. звернення від 03.12.2012 та інформаційні запити від 06.12.2012 року не розглянуті у відповідності до вимог до ст.14 Закону України «Про звернення громадян» та ст.ст.32-34 Закону України «Про інформацію».

З цього приводу управлінням юстиції у Харківській області витребувані письмові пояснення від приватного нотаріуса Єніної Л.В. Крім того, у своєму зверненні заявники скаржились на дії нотаріуса Єніної Л.В. про ігнорування нею вимог суду щодо неявки до судового засідання у якості відповідача, що призвело до тяганини при розгляді справи. Внаслідок вищезазначеного та враховуючи рішення суду, яким встановлено порушення нотаріусом чинного законодавства при вчиненні нотаріальних дій, діяльність останньої була призупинена та порушене питання щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю відповідно до ст. 12 Закону України «про нотаріат».

З метою запобігання надходженню обґрунтованих скарг на дії нотаріусів, зазначена інформація направлена до відома та використання в роботі державним та приватним нотаріусам м. Харкова та області.

2. Звернення Овчарової Л.С., яке надійшло 14.02.2013. на адресу Головного управління юстиції у Харківській області та, відповідно до бази реєстрації вхідної кореспонденції, було зареєстровано за вхідним номером О-15. У скарзі містилася інформація щодо неправомірних дій начальника Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, а також зауваження про неналежне виконання рішення суду за виконавчим листом - № 2-3325/2010. На підставі вище викладеного була проведена перевірка Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції, результати якої свідчать, що під час виконання виконавчого листа № 2-3325/2010, виданого 06.04.2011 року Червонозаводським районним судом м. Харкова, про стягнення коштів з Васильченко І.М. на користь Овчарової Л.С., були допущені порушення вимог ч. 1 ст. 83 Закону України "Про виконавче провадження", а саме: не здійснено контроль за своєчасністю, правильністю і повнотою виконання рішень державними виконавцями, в зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання начальника Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Амельченко В.П.

3. Звернення Чесниченко О.В., яке надійшло 14.06.2013 на адресу Головного управління юстиції у Харківській області та, відповідно до бази реєстрації вхідної кореспонденції, було зареєстровано за вхідним номером Ч-56. У скарзі містилася інформація щодо порушення вимог ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" з боку державного виконавця Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції. При розгляді звернення, було проведено перевірку та підтверджено факт порушення вимог чинного законодавства. В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця Червонозаводського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Пушкар О.В.

4. Звернення Михайлової Н.В., яке надійшло 14.05.2013 на адресу Головного управління юстиції у Харківській області та, відповідно до бази реєстрації вхідної кореспонденції, було зареєстровано за вхідним номером М-73. При розгляді звернення, було проведено перевірку, якою встановлено факт порушення вимог ст. 11, 74 Закону України "Про виконавче провадження". В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця Київського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Шабанова В.В.

5. Звернення Малявки М.Г., яке було зареєстровано за вхідним номером М-29. При розгляді звернення, було проведено перевірку, якою встановлено факт порушення вимог ч. 4 ст. 47 Закону України "Про виконавче провадження" з боку державного виконавця відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області Лугового В.М. В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця відділу державної виконавчої служби Нововодолазького районного управління юстиції Харківської області.

6. Звернення Шпажнікова Ю.С., яке було зареєстровано за номером вх. Ш-56. 10.06.2013. При розгляді звернення, було проведено перевірку, якою встановлено факт порушення вимог ч. 1 ст. 11, ч. 2 ст. 30 Закону України "Про виконавче провадження" з боку старшого державного виконавця Комінтернівського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції Бублій А.В. В зв’язку з цим управлінням державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Харківській області до Головного управління юстиції у Харківській області було направлено подання на депреміювання державного виконавця Комінтернівського відділу державної виконавчої служби Харківського міського управління юстиції.

7. Відділом нотаріату була розглянута скарга Алфімова С.П. щодо дій приватного нотаріуса Харківського міського нотаріального округу Крижановської В.М. при оформленні спадкових прав після його батька Алфімова Петра Івановича, померлого 20.05.2012 року.

З метою повного, всебічного та об’єктивного розгляду скарги на прийом, який відбувся 22.04.2013 року, особисто були запрошені скаржник та приватний нотаріус Харківського міського нотаріального округу Крижановська В.М.

В ході розгляду вказаної скарги були заслухані пояснення приватного нотаріуса Крижановської В.М., пояснення скаржника та зроблений висновок про невідповідність дій нотаріуса вимогам ст.ст.5, 49 Закону України «Про нотаріат».

Таким чином, враховуючи ігнорування нотаріусом вимог ст.5, 49 Закону України «Про нотаріат», а також наведені скаржником факти некоректної поведінки нотаріуса, управлінням юстиції вжиті заходи щодо внесення змін до графіку проведення комплексних перевірок організації нотаріальної діяльності, дотримання порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства та проведення перевірки вказаного нотаріуса призначене на червень 2013 року.

Про вище зазначене було повідомлено Алфімова С.П. та на особистому прийомі приватний нотаріус Крижановська В.М. зобов’язана сприяти скаржнику у реалізації його прав та вжити усіх заходів щодо видачі спадкоємцю свідоцтва про право на спадщину за законом за умови надання документів, необхідних для вчинення нотаріальної дії або, у разі відсутності останніх, винести постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії, яка може бути оскаржена до суду.

Вказана скарга визнана частково обґрунтованою та залишена на контролі управління юстиції.

На особистому контролі начальника управління ДВС Головного управління юстиції у Харківській області знаходяться питання забезпечення особистого розгляду звернень та першочергового прийому осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. В територіальних органах ДВС постійно ведеться особистий прийом громадян згідно Порядку особистого прийому громадян. На особистому контролі начальника Головного управління юстиції у Харківській області знаходяться питання забезпечення особистого розгляду звернень та першочергового прийому осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. В територіальних управліннях юстиції постійно ведеться особистий прийом громадян згідно Порядку особистого прийому громадян Головного управління юстиції у Харківській області, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 21.11.2011 №739/2. У відповідності до пункту 5 вищезазначеного Порядку передбачено проведення позачергового прийому жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Відчизняної Війни, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв Радянського Союзу, Героїв України.

Прийом громадян здійснюється у визначені дні та години згідно з графіками особистого прийому громадян керівництвом та спеціалістами Головного управління юстиції у Харківській області, затвердженого наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 27.12.2012 №1340/2.

В територіальних управліннях юстиції та їх підпорядкованих підрозділах здійснюється прийом громадян начальниками управлінь та їх заступниками, державними виконавцями, на підставі затверджених графіків прийому громадян. Керівництвом Головного та територіальних управлінь юстиції за 6 місяців 2013 року було прийнято 2681 громадянин.

Прийом громадян в Головному управлінні юстиції у Харківській області кожного дня проводиться спеціалістами відділу організаційного забезпечення, документування та контролю, які в межах своєї компетенції надають консультації та роз'яснення заявникам з приводу порядку звернення громадян до Головного управління юстиції у Харківській області.

Відповідно до Закону України «Про звернення громадян», актів Президента України, Кабінету Міністрів України стосовно роботи з пропозиціями, заявами та скаргами громадян Головним та територіальними управліннями юстиції Харківській області вживалися заходи щодо поліпшення стилю і методів роботи з організації неупередженого, всебічного та своєчасного розгляду порушених заявниками питань.

На виконання рішення колегії Головного управління юстиції у Харківській області від 13.03.2013 керівниками територіальних органів юстиції Харківської області затверджено графіки особистого прийому громадян у поза робочий час. Протягом 6 місяців 2013 року на особистий прийом громадян у поза робочий час громадяни не зверталися.

Запроваджено здійснення виїзних прийомів громадян керівництвом Головного та територіальних управлінь юстиції Харківської області. Протягом 3 місяців 2013 року при проведенні виїзних прийомів до Головного управління звернулось 2 особи. За порушеними заявниками питаннями на виїзних прийомах, їм було надано повне та ґрунтовне роз’яснення законодавства. Протягом звітного періоду виїзні прийоми керівництва Головного управління юстиції у Харківській області були здійснені за планом у Чугуївському, Зміївському та Краснокутському районних управліннях юстиції Харківської області.

При Головному управлінні юстиції у Харківській області утворено телефонну „гарячу лінію”. Графік роботи «Гарячої лінії» на 2013 рік затверджено наказом Головного управління юстиції у Харківській області від 27.12.2012 року №1340/2 “Про затвердження графіку проведення “Гарячої лінії” керівництвом Головного управління юстиції у Харківській області»; вищезазначена інформація доведена до відома громадян. Протягом звітного періоду до «Гарячої лінії» надійшло 2 звернення громадян, які мали виключно консультативний характер.

Територіальними органами юстиції Харківської області забезпечено функціонування «Гарячої лінії». Протягом звітного періоду до «Гарячої лінії» районів області громадяни не звертались.

З метою забезпечення реалізації прав громадян, посилення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства в органах та установах юстиції Харківської області утворено „лінію довіри” та „скриньку довіри”. Інформація про утворення „лінії довіри” та „скриньки довіри” оприлюднена у засобах масової інформації, територіальні органи юстиції Харківської області зобов’язані довести до відома громадськості номера телефонів «лінії довіри», розмістити на інформаційних стендах та утворити власні „лінії довіри” та „скриньки довіри”. Протягом 6 місяців 2013 року звернення через «лінію довіри» не надходили. У «скриньку довіри» Головного управління юстиції у Харківській області звернень громадян не надходило. До територіальних управлінь юстиції Харківської області звернень на «лінію довіри» та «скриньку довіри» також не надходило.

Враховуючи, що значна кількість звернень носить консультативний характер, що викликано правовою необізнаністю громадян, Головним управлінням юстиції у Харківській області вжиті заходи по активізації правороз`яснювальної роботи. Так, зареєстрований в установленому законом порядку та щомісяця видається друкований засіб масової інформації Головного управління юстиції у Харківській області – «Вісник Головного управління юстиції у Харківській області», де кожний підрозділ управління має свою сторінку та надає роз`яснення по найбільш актуальним темам; активізована правороз`яснювальна робота і територіальними органами юстиції на місцях. Зокрема, у звітному періоді територіальними органами юстиції Харківської області в ЗМІ було надруковано 8 статтей щодо розгляду звернень громадян. Інститут звернень громадян, який є прадавнім елементом комунікації влади і народу вдосконалюється Головним управлінням юстиції у Харківській області, тому що забезпечення всебічного та об’єктивно-неупередженого розгляду звернень громадян з порушених у них проблем, оперативне їх вирішення, задоволення законних прав та інтересів є фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності на місцях та в цілому в державі.

Головним управлінням юстиції робота по розгляду звернень громадян систематично аналізується, встановлюються причини, що призводять до виникнення скарг та заяв громадян, вживаються заходи до зменшення надходження звернень. Спеціалісти Головного управління юстиції з метою упередження надходження повторних та обґрунтованих скарг при проведенні комплексних та цільових перевірок, на семінарських заняттях на місцях та в управлінні юстиції надають практичну допомогу працівникам установ юстиції.

Значна увага приділяється і питанню недопущення порушення етики поведінки державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу».

Таким чином, аналіз звернень громадян свідчить, що характер основної їх кількості відображає найбільш соціально гострі та актуальні проблеми, а також той факт що зростає правова обізнаність населення, зникає правовий нігілізм, що призводить до роз’яснення законодавства громадянам з метою подальшого його застосування.

Враховуючи наявність обґрунтованих скарг, які мають безпосереднє відношення до роботи підвідомчих установ, Головним управлінням юстиції у Харківській області вжиті заходи реагування відносно осіб, винних у надходженні обґрунтованих скарг; питання розгляду звернень громадян продовжують знаходитись на постійному контролі керівництва управління юстиції з метою забезпечення повного, всебічного та своєчасного їх розгляду.


Начальник управління С. М. Мохончук


Блавацька, 751 81 71
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації