Поиск по базе сайта:
Конкурс для учнів 3 8 класів «Колосок» з нашої школи приймали участь 15 учнів, 10 з них отримали дипломи icon

Конкурс для учнів 3 8 класів «Колосок» з нашої школи приймали участь 15 учнів, 10 з них отримали дипломи
Скачати 50.18 Kb.
НазваКонкурс для учнів 3 8 класів «Колосок» з нашої школи приймали участь 15 учнів, 10 з них отримали дипломи
Дата конвертації25.11.2012
Розмір50.18 Kb.
ТипКонкурс

Шкільна газета з фізики ФОТОН №1 березень 2009 р.
  • Конкурси

В листопаді пройшов Всеукраїнський природничий конкурс для учнів 3 – 8 класів «Колосок»

З нашої школи приймали участь 15 учнів, 10 з них отримали дипломи ^ «СРІБНИЙ КОЛОСОК». Вітаємо! Так тримати і надалі!

В квітні пройде Всеукраїнський конкурс з фізики для учнів 7 – 11 класів «Левеня». На участь подали заявку 15 учнів нашої школи. Бажаємо успіху і натхнення!

  • Цікаві уроки

В рамках тижня природничих наук в 11 класі пройшов урок – семінар на тему «Атомні електростанції і проблеми, пов’язані з їх використанням. Чорнобильська катастрофа» на якому учні обговорювали використання атомних станцій з точки зору людей різних професій (історика, географа, економіста, фізика, еколога, журналіста, енергетика, лікаря), можливі причини та наслідки катастрофи. Всі учні підійшли серйозно до підготовки семінару. Особливо хочеться відмітити Тішакову А., Сезоненко О. та Токаренка Д. за використання великої кількості додаткового матеріалу та створення плакатів і схем. Одностайно прийшли до висновку: «Треба діяти так, щоб не допустити катастрофи такого масштабу як на Чорнобильській атомній станції».

  • Наші по всьому світу!
^

ІВАН ПУЛЮЙ (1845-1918)


Ім'я Івана Пулюя гармонійно ввійшло в науку в середині 19 століття, щоб з новою силою довести світові, що українська земля славна не лише своїми поетами і художниками, а й винахідниками та науковцями.
Видатний електротехнік, знаменитий фізика i громадсько-політичний дiяч, відомий вчений i патрiот України Iван Пулюй народився 2 лютого 1845 року в в релігійній греко-католицькій родині мiстечка Гримайлiв, що на Тернопільщині. В 1864 роцi юнак з вiдзнакою закiнчив Тернопiльську гімназію і для продовження освiти пiшки вирушив до столицi Австро-Угорщини. Через п'ять рокiв він опановує курс богослов'я, а згодом закiнчує i фiлософський факультет Вiденського Унiверситету. Здобувши у Вiднi звання доцента, вчений понад тридцять рокiв (1884-1916) працював професором нiмецького Празького полiтехнiчного iнституту, займав посади декана фiзичного факультету та ректора цього закладу. Iван Пулюй стояв бiля витокiв одного iз найвизначнiших досягнень людства - вiдкриття "X"-променiв, отримав першi високоякiснi свiтлини з їх застосуванням. Всi експерименти з "X"-променями вчений проводив з вакуумними трубками власної конструкцiї. Ним опублiковано десятки статей i брошур, всього понад 50 наукових праць, однак уся слава дісталася Рентгену. Першим дослідив неонове світло. Ряд промислово розвинених країн Європи запатентували запропоновану Іваном Пулюєм конструкцію телефонних станцій та абонентських апаратів, зокрема застосування розподільчого трансформатора. Досі залишається спірним питання про відкриття рентгенівських променів. Якщо Рентгена знає нині весь світ, то ім'я Івана Пулюя тільки здобуває обшири. На думку науковців, внесок Рентгена у дослідження Х-променів є явно завищеним. Іван Пулюй досліджував мікроскопічні процеси (на атомно-молекулярному рівні). Пулюй зробив перший знімок повного людського скелета. На думку Ю.Гривняка, Рентген був знайомий з Пулюєм під час роботи в лабораторії Кундта і провадив досліди з катодними трубками під впливом Пулюя. Та вже й нині їх достатньо, щоб вважати Івана Пулюя основоположником науки про рентгенівські промені аж ніяк не меншою мірою, ніж Рентгена. Помер видатний вчений та громадсько-культурний дiяч Iван Пулюй 31 сiчня 1918 року у Празi, де i похований.
Життя Івана Пулюя пройшло в основному за межами України. Але помислами і добрими справами він залишався серед свого народу, співпереживав за його долю, підносив його велич .

  • Це цікаво!

СОНЦЕ

Об иллюзии кафельной стенки

Спостерігачеві Сонця здається ідеально круглим диском, яскравість якого дещо зменшується від центра до чітко окресленого краю. Сонце має складну будову як внутрішніх, так і зовнішніх шарів. Зовнішні шари Сонця – це його атмосфера, яку умовно поділяють на три концентричні оболонки. Фотосфера. – це найнижчий і найщільніший шар атмосфери, 300км завтовшки, від якого ми отримуємо основний потік сонячного випромінювання. Фотосфера має жовто – білий колір і густину, в сотні разів меншу від густини атмосфери при поверхні Землі. температура фотосфери зменшується з висотою, і той її шар, випромінювання якого сприймає людське око, має температуру біля 6 000 К. За таких умов майже всі молекули розпадаються на окремі атоми і лише у верхніх шарах зберігається відносно небагато найпростіших молекул, таких як Н2, ОН, СН. Розглядаючи фотографії Сонця, можна на його поверхні побачити тонкі деталі фотосфери: здається, що всю її засіяно дрібними яскравими зернятками, розділеними вузькими темними доріжками. Ці зернятка називаються – гранулами. Температура гранул у середньому на 500К вища, ніж у проміжках між ними, розміри –близько 700 км. Гранула з’являються та існує пересічно близько 7 хв, після чого розпадається, і її місці виникають нові. Дослідження показали, що гранули - це потоки гарячого газу, які підіймаються догори, тоді як у темних, дещо прохолодніших місцях, газ опускається вниз. Над фотосферою лежить – хромосфера. Її можна побачити під час повного сонячного затемнення у вигляді вузького жовто – червоного кільця. Товщина хромосфери становить 12- 15 тис.км, а температура зростає від 4500 К на межі з фотосферою до 100000 К у її верхніх шарах. Сонячна хромосфера дуже неоднорідна: в ній є довгасті, схожі на язики полум’я утворення – так звані спікули. Тому хромосфера нагадує траву, що горить.

«Иллюзия кафельной стенки» возникает при разглядывании плоскости, покрытой чередующимися квадратами или прямоугольниками, которые разделены тонкими «швами». Иллюзия состоит в том, что горизонтальные линии кажутся сходящимися к левой или правой стороне. Направление схождения меняется от ряда к ряду: в одном ряду плитки как бы увеличиваются слева направо, в другом – справа налево.Специалисты по зрительному восприятию обратили внимание на эту иллюзию в начале 1970-х годов, после того, как она была замечена на стенке кафе в Бристоле, в Великобритании. Р. Грегори и П. Херд из Бристольского университета опубликовали первый подробный анализ этой иллюзии. Они связали её с гораздо более старой иллюзией, известной под названием узора Мюнстерберга и названной так по имени психолога Х. Мюнстерберга, описавшего её в 1897 году. В узоре Мюнстерберга верхняя и нижняя стороны каждой плитки кажутся наклонными и направление наклона меняется от ряда к ряду.

Дослід Ньютона: дисперсія світла

Ісаак Ньютон народився у рік, коли помер Галілео Галілей. Експеримент же Ньютона полягав у тому, що він пропустив хвилю білого світла крізь призму. У результаті цього досліду Ньютон з’ясував, що видиме світло не є білим, чистим (як вважав Аристотель), а складається із семи кольорів спектру: червоного, помаранчевого, жовтого, зеленого, блакитного, синього та фіолетового.

  • Посміхніться!

– Вчора повторив дослід Ньютона з яблуком, що падає на голову. Замість яблука використав солоні огірки, замість яблуні – балкон на п’ятому поверсі. Встановлено, що думки, котрі були виказані прохожими після удару огірком по голові, цінності для науки не представляють.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації