Поиск по базе сайта:
Урок розвитку мовлення, урок запрошення icon

Урок розвитку мовлення, урок запрошення




Скачати 25.18 Kb.
НазваУрок розвитку мовлення, урок запрошення
Дата конвертації03.07.2013
Розмір25.18 Kb.
ТипУрок



Вчимося описувати словами

Складання опису лисички


(Урок розвитку мовлення, урок – запрошення )


2 клас


Вчитель : Івашко С. Н.


3 березня 2010 рік

Мета :вчити дітей описувати, розвивати зв’язне мовлення, вміння добирати найвлучніші слова для опису, розширити природничі знання учнів

словниковий запас, виховувати любов до природи, до рідного слова.


Обладнання:ілюстрації з зображенням лисиці, їжака, миші,джмеля,

предметні малюнки з зображенням горіха, яблука, запис пісні :*Я-лисичка,

я-сестричка*


^ Хід уроку

  1. Організація класу

Ось дзвінок нам дав сигнал.

Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

Урок зв’язного мовлення починаймо.

^ 2.Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні у нас незвичайний урок. Сьогодні всі ми запрошені в гості до лісової мешканки. До якої саме ми дізнаємося , прочитавши ребус (лисичка)

Лисичка В темнім лісі проживаю,

Довгий хвіст пухнастий маю,

Мені на місці не сидиться,

А зовуть мене …

Нам потрібно буде зробити подарунок для іменинниці , описати її вроду.

^ 3.Робота над темою.

Запрошені в гості не тільки ми, а ще і звірята. Загадки нам допоможуть відгадати

хто саме .

Відгадування загадок.(зошит с.49-50). Запис відгадок у зошит.

- Як здогадалися?

Гості принесли з собою подарунки. Спробуйте їх описати і відгадати де чий подарунок.

Квітка – гарна, ніжна ,жовтоока. тендітна, весняна.

Горіх – міцний, великий. смачний. коричневий, овальний.

Яблуко – кругле. червонобоке. соковите, смачне, солодке.

Пісня – весела, бджолина, радісна,дзвінка.

Запис слів у зошит. А тепер погляньте на нашу іменинницю і спробуйте описати її вроду.

Лисичка-руда, хитра, прудка, спритна,хижа, дика, красива., обережна.

А наші Пі знайки, готуючись до уроку, підготували цікавий матеріал про лисичку.

Розповіді Пі знайків.

^ Фізкультхвилинка Пісенька «Я-лисичка, я-сестричка.»


А зараз ми повинні зробити подарунок для лисички. Допоможуть нам у цьому запитання і словничок.

- Де живе лисичка? (в лісі)

- Яка у неї шубка?(руда, м”яка)

- Яка мордочка, вуха., очі? (витягнута. гострі, розкосі)

- Який хвіст у неї?

- Які вона має звички?

Усне складання опису.

Лисиця - ------ тварина. Шерсть у неї - ________ кольору. Мордочка - __________,

вуха - ________,очі - ______. Лисичка любить їсти ______, _______.

Запис тексту – опису у зошиті.

Перевірка записаного.

4. Підсумок уроку.

Чи сподобався урок?

Чи справдилися ваші очікування?

Чого навчилися на уроці?

5.Д/з (за вибором)

1. Намалювати будь-яку тваринку та усно описати її.

2. Намалювати будь-яку тваринку та усно скласти загадку про неї.




Схожі:




База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації