Поиск по базе сайта:
Поради логопеда Вікові норми мовного розвитку дітей icon

Поради логопеда Вікові норми мовного розвитку дітей
Скачати 45.14 Kb.
НазваПоради логопеда Вікові норми мовного розвитку дітей
Дата конвертації03.07.2013
Розмір45.14 Kb.
ТипДокументи

Поради логопеда


Вікові норми мовного розвитку дітейучитель-логопед Інна ВарданянДо 1,5-2 років дитина може говорити приблизно 50-70 слів, в основному це - іменники: назви іграшок і предметів найближчого оточення; імена; прислівники «тут» і «зараз»; прикметники «великої» і «маленький», рідше - дієслова, особові займенники.


Ми всі з величезним нетерпінням чекаємо першого слова свого малюка. І це зрозуміло - поява мови один з найважливіших показників нормального психічного розвитку дитини. І ось перше слово вже сказано, а що ж далі? Що повинна вміти дитина в 2-4 роки, 5-6 років? На це питання, яке хвилює багатьох батьків, ми постараємося дати коротку відповідь.


На другому році життя діти досить чітко починають вимовляти такі голосні звуки, як [а], [у], [о], [і]; звуки [е], [и] можуть замінювати співзвуччям [ЙЕ]. Деякі приголосні малюки замінюють більш простими, доступними, спотворюють звуки або зовсім їх не вимовляють. Їх мова рясніє м'якими приголосними [т '], [д'], [с '], [з']. У цьому віці можливо спрощене вимова слів, наприклад, укорочення або називання складу, найчастіше ударного або першого: «ко» або «моко» замість молоко. До двох років у мові малюка повинні з'явитися прості речення, прохання: «Мама, дай м'яч» «Мишка, сиди тут», «Хочу пити сік!»


До 3 років дитина ставить багато питань, сам охоче відповідає на запитання, із задоволенням завчає маленькі віршики і пісеньки, потішки та лічилки. До цього віку зазвичай вона правильно вимовляє голосні та приголосні звуки ([б], [бь], [п], [пь], [м], [мь], [т], [ть], [н], [нь ], [к], [кь], [г], [гь],[в], [вь], [ф], [фь])


Діти 3-х років уже говорять розгорнутими реченнями.
До чотирьох років малюк правильно вимовляє свистячі звуки: [с], [сь], [з], [зь], використовує в мові складнопідрядні речення: "Я люблю малювати фарбами, тому що вони різнокольорові", розповідає про те, що бачив на прогулянці, що йому прочитали.


До п’яти років дитина правильно вимовляє шиплячі звуки: [ш], [ж], майже не допускає в мові граматичних помилок, може зв’язно розповісти про те, що зображено на картинці або серії картинок. Висловлювання стають досить розлогими, вловлюється певна логіка викладу.

Нерідко в оповіданнях з'являються елементи фантазії, бажання придумати епізоди, яких насправді не було.
В шість років дитина правильно вимовляє всі звуки рідної мови, практично не допускає в мові граматичних помилок. Найбільш яскравою характеристикою цього віку є активне освоєння нею побудови різних типів текстів. Дитина освоює форму монологу.Мова стає контекстною, незалежною від наочно представленої ситуації спілкування. Удосконалення граматичного ладу безпосередньо залежить від розвитку зв'язного мовлення.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації