Поиск по базе сайта:
Як привчити дитину до читання…  Книга джерело знань, це знає кожна доросла освічена людина. Але як сформувати таке ж відношення до літературних джерел у дитини? icon

Як привчити дитину до читання…  Книга джерело знань, це знає кожна доросла освічена людина. Але як сформувати таке ж відношення до літературних джерел у дитини?
Скачати 15.98 Kb.
НазваЯк привчити дитину до читання…  Книга джерело знань, це знає кожна доросла освічена людина. Але як сформувати таке ж відношення до літературних джерел у дитини?
Дата конвертації28.01.2013
Розмір15.98 Kb.
ТипПитання

Як привчити дитину до читання…


    Книга - джерело знань, це знає кожна доросла освічена людина. Але як сформувати таке ж відношення до літературних джерел у дитини? Відповідь проста - як тільки якісь питання виникають у неї, відсилайте її до літератури.

Тут величезну допомогу нададуть різні енциклопедії. Але і про художню книгу не варто забувати. Хороша книга дає відповіді на багато питань і розширює кругозір.

    Ніколи не примушуйте дитину читати, не відводьте для читання спеціального часу. Адже читання – це задоволення, а не покарання.

При формальному підході і читання буде формальним: після закінчення книжкової години дитина просто закриє книжку на півслові. І так само варто уникати висловлювань типу: «Отримав двійку? Тоді замість прогулянки сиди і читай!».

Таким методом, погодитеся, дуже важко формувати позитивне ставлення до читання.

    Книга повинна служити джерелом об'єднання дитини і дорослого.

Цілком зрозуміло, що в сім'ї, що читає, дитина із великим інтересом відноситиметься до літератури, чим в тій сім'ї, де переважно дивляться телевізор.

Намагайтесь уникати ситуації, коли ви, захопившись читанням, відмахуєтеся від малюка: «Не заважай, почитай свою книжку!». Дитина зрозуміє - книга ворог, вона відволікає маму.

    Читайте із дитиною разом: розділ - вона, розділ - ви. Лише обирайте книжку, цікаву вам обом. Дитина не повірить, що від читання можна отримувати задоволення, якщо ви будите позіхати від нудьги.

    Можна урватися на найцікавішому місці і відкласти книгу. Якщо дитина захоплена сюжетом, вона сама візьметься читати, щоб дізнатися, що далі.

    Якщо по книзі поставлений фільм («Гарі Поттер», «Мауглі», «Чиполіно» і так далі), запропонуєте спершу прочитати книгу. Потім можна буде порівнювати книгу і фільм.

    Краще всього читаються книги, в яких герої – ровесники вашій дитині і живуть тими ж проблемами.

    Походи в книжкові магазини, бібліотеки з часом сформують бажання самостійно вибрати книгу для читання.

Найважливіша порада – це відчувати свою дитину, не просто слухати, а прислухатися до того, що вона говорить вам.

Довіряйте своїй інтуїції.Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації