Поиск по базе сайта:
Програма та умови міжнародного відкритого містобудівного конкурсу з розробки архітектурно-містобудівної концепції громадського центру житлового району \"Сихів\" у м. Львові (Україна) Параграф 1 icon

Програма та умови міжнародного відкритого містобудівного конкурсу з розробки архітектурно-містобудівної концепції громадського центру житлового району "Сихів" у м. Львові (Україна) Параграф 1
Скачати 211.33 Kb.
НазваПрограма та умови міжнародного відкритого містобудівного конкурсу з розробки архітектурно-містобудівної концепції громадського центру житлового району "Сихів" у м. Львові (Україна) Параграф 1
Дата конвертації24.01.2013
Розмір211.33 Kb.
ТипПрограма


ПРОГРАМА ТА УМОВИ

міжнародного відкритого містобудівного конкурсу з розробки архітектурно-містобудівної концепції громадського центру житлового району “Сихів“ у м.Львові (Україна)


Параграф 1

Замовник та організатор конкурсу.

Назва та вид конкурсу.

Підстава проведення конкурсу.

Вартість конкурсу.


1.1. Назва конкурсу: “Архітектурно-містобудівна концепція громадського центру житлового району “Сихів“ у Львові“.

1.2. Замовник конкурсу: виконавчий комітет Львівської міської ради.

1.3. Організатор конкурсу: управління архітектури департаменту містобудування Львівської міської ради; Львівська організація національної спілки архітекторів України.

1.4. Правова підстава проведення конкурсу: рішення виконавчого комітету міської ради від “11“ травня 2007 року №_____ “Про організацію міжнародного відкритого містобудівного конкурсу з розробки архітектурно-містобудівної концепції громадського центру житлового району “Сихів“ у м.Львові (Україна)“.

1.5. Вид конкурсу: міжнародний відкритий містобудівний конкурс, який проводиться в один тур. Умови конкурсу розроблені згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 25.11.1999р. № 2137 “Про затвердження порядку проведення архітектурних містобудівних конкурсів“ та відповідають міжнародним вимогам, прийнятим в ЄС.

1.6. Адреса, телефон, факс, електронна пошта, web-сторінка, з якої можна отримати подальшу інформацію:_____________________________

1.7. Відповідальний за проведення конкурсу головний спеціаліст управління архітектури департаменту містобудування Микола Шеремета.

1.8. Кошти конкурсу:

1.8.1 кошти конкурсу формуються шляхом добровільних пожертв юридичних та фізичних осіб.

1.8.2 кошти конкурсу складають:

1.8.2.1 вартість грошових нагород премій та інших видів заохочення учасників (преміальний фонд);

1.8.2.2 витрати на оприлюднення у засобах масової інформації оголошення про конкурс, реєстрацію учасників конкурсу, підбиття підсумків конкурсних проектів;

1.8.2.3 витрати на поштові і транспортні послуги;

1.8.2.4 витрати на влаштування виставки конкурсних проектів;

1.8.2.5 витрати на фотографування і створення каталогу конкурсних проектів;

1.8.2.6 витрати на відрядження осіб, що займаються підготовкою конкурсних проектів;

1.8.2.7 витрати на розроблення та тиражування конкурсної документації;

1.8.2.8 оплата роботи відповідального секретаря конкурсу, перекладачів, членів жюрі та експертів;

1.8.2.9 витрати на поселення членів жюрі, перебування;

1.8.2.10 витрати, пов’язані з підготовкою вихідних матеріалів конкурсу, топографічних підоснов;

1.8.2.2 інші витрати.


Параграф 2

Мета проведення конкурсу та умови реалізації проекту.


2.1. Мета конкурсу полягає в отриманні кращої концепції розвитку громадського центру житлового району “Сихів“ у Львові з точки зору його просторової, функціональної, естетичної, ландшафтної, технічної та експлуатаційної організації і завершення архітектурного-містобудівного формування цієї найважливішої громадської частини “Сихова“.

2.2. Умови реалізації проекту:

2.2.1. завершення конкурсу з визначенням переможця передбачає запрошення автора (авторів) найкращої премійованої праці – переможця конкурсу – до розроблення архітектурних проектів окремих найважливіших містобудівних вузлів громадського центру за відповідно укладеними угодами, а також збереження загальної авторської ідеї концепції центру, авторський нагляд переможця конкурсу при виконанні проектів центру іншими авторами (також з числа премійованих проектів);

2.2.2. нагороджені праці будуть використані при складанні місцевих правил забудови для території опрацювання;

2.2.3. у випадку перемоги учасника (учасників), який не має відповідної ліцензії на проектування, він може за своїм бажанням залучити до розроблення архітектурних проектів ліцензовану організацію як із числа учасників конкурсу, так і поза ними.


Параграф 3

Критерії відбору учасників та критерії оцінки конкурсних проектів.


3.1. Вимоги до учасників. До участі у конкурсі запрошуються:

3.1.1 автори-архітектори; колективи авторів, що володіють відповідною кваліфікацією і досвідом виконання подібних проектів та мають відповідну ліцензію (сертифікат) на проектування;

3.1.2 студенти архітектурних і художніх шкіл одноосібно чи у складі авторських колективів.

Кожен з учасників може скласти лише одне зголошення і один конкурсний проект або зголоситися і брати участь лише в одному авторському колективі.

3.2. Критерії оцінки конкурсних проектів:

Конкурсні проекти, що допущені до участі в конкурсі та відповідають програмі та умовам конкурсу, будуть оцінюватись за такими критеріями:

3.2.1 оригінальність запропонованої просторової ідеї формування громадського центру житлового району “Сихів“ у Львові (вага критерію: К1=25%);

3.2.2 відповідність функціонально-просторового вирішення громадського центру житлового району потребам мешканців Сихова, що викладені у завданні на проектування (вага критерію: К1=25%);

3.2.3 виразність архітектурно-естетичних якостей запропонованих вирішень містобудівних вузлів центру (вага критерію: К1=20%);

3.2.4 майстерність та доцільність у вирішенні транспортно-комунікаційної системи центру (вага критерію: К1=15%);

3.2.5 відповідність проектної пропозиції контексту та духу Львова як засобу ідентифікації місця (вага критерію: К1=15%).


Параграф 4

Процедура і строки проведення конкурсу.


4.1. Оголошенням конкурсу вважається день публікації у пресі “Оголошення про проведення конкурсу“. Публікації вийдуть одночасно в п’яти-семи засобах масової інформації і на телебаченні.

4.2. Зголошення учасників на участь у конкурсі - автори та авторські колективи, які бажають взяти участь у конкурсі, повинні дати відповідне підтвердження, повідомивши організаторів будь-яким зручним способом (з використанням факсимільного, поштового зв’язку) – протягом одного місяця від дня оголошення конкурсу і перерахувати на рахунок організатора (р/р _______________, валютний р.__________________) 100 євро внесок за участь у конкурсі або еквівалент у гривнях. Дата та година останнього дня “зголошення на участь у конкурсі“ зазначена в “Оголошенні про проведення конкурсу“. До “Зголошення учасника на участь у конкурсі“ додаються копії ліцензій, сертифікатів, студентських квитків. Студентські авторські колективи (у яких немає дипломованих архітекторів) звільняються від сплати вступного внеску за участь у конкурсі.

4.3. Допущення до участі у конкурсі (кваліфікація) здійснюється членами кваліфікаційної групи із числа членів журі конкурсу протягом двох тижнів від дня спливу строку відведеного для зголошення учасників на участь у конкурсі. Рішення про допуск до участі (відхилення права на участь) у конкурсі підписується всіма зазначеними вище членами журі і секретарем конкурсної комісії. Про допущення до участі у конкурсі (відхилення права на участь) претендентів повідомляють протягом тижня від дня прийняття рішення за адресою, е-mail та телефоном вказаними претендентом на участь у конкурсі. Якщо право на участь у конкурсі буде відхилено, організатори конкурсу зобов’язані повернути кошти, перераховані в порядку п.9.2 цього оголошення, претенденту на участь у конкурсі. Організатор не передбачає повернення коштів, перерахованих у порядку п.9.2 цього оголошення, якщо учасник не дотримав строків, процедури проведення конкурсу, відмовився від участі у конкурсі після зголошення на участь у конкурсі.

4.4. Конкурсні проекти приймаються протягом трьох місяців від дня прийняття рішення про допущення претендентів на участь у конкурсі відповідальним секретарем журі (помічником відповідального секретаря журі) за адресою_____________________________________.

4.5. Відповідальний секретар журі протягом 2 тижнів з моменту закінчення строку відведеного для подачі конкурсних проектів організовує:

4.5.1 виставку і громадські слухання конкурсних проектів. Про день і місце буде оголошено в пресі за два тижні до відкриття виставки;

4.5.2 засідання конкурсної комісії журі зазначених у п.7.2 Програми конкурсу “Архітектурно-містобудівної концепції громадського центру житлового району Сихів у Львові“.

4.6. Результати конкурсу публікуються у тих самих засобах інформації що і “Оголошення про проведення конкурсу” протягом п’яти днів від дня засідання конкурсної комісії і прийняття рішення щодо визначення переможця.


Параграф 5

Матеріали для учасників конкурсу, що надаються організаційним комітетом:

- програма та умови конкурсу;

- підоснова території, що охоплена конкурсом;

- диск СD-ROM з умовами конкурсу, підосновою у цифровому вигляді і додатками.


Параграф 6

Мова та форма порозуміння Організатора з учасниками конкурсу:


6.1. Мовами конкурсу є українська та англійська. Всі підписи на планшетах, анотація проекту (до 2 стор. – 3600 знаків) виконується двома мовами або лише англійською. Пояснювальна записка (до 10 стор.) – однією з мов – англійською або українською – за вибором автора.

6.2. Усі переговори щодо умов, порядку проведення, програми конкурсу Організатор і учасник конкурсу здійснюють між собою у письмовій формі (допускається електронна або факсова форма комунікації у випадку термінових зголошень, які не змінюють обов’язковість письмового надіслання повідомлень).

6.3. Претенденти на участь у конкурсі можуть звертатись із запитаннями щодо комплектації конкурсних проектів; порядку проведення, умов та програми конкурсу до відповідального секретаря конкурсної комісії у письмовій формі не пізніше як за 7 днів до завершення терміну відведеного для “Зголошення учасників на участь у конкурсі“.

6.4. Вихідні дані на проектування, зареєстровані учасники конкурсу можуть отримати, звернувшись за адресою зазначеною в “Оголошенні про проведення відкритого конкурсу“, до відповідального секретаря конкурсної комісії (помічника відповідального секретаря конкурсної комісії) протягом двох місяців від дня публікації у засобах масової інформації “Про реєстрацію учасників конкурсу“.


Параграф 7

Нагороди і конкурсна комісія


7.1. Премії та заохочення:

7.1.1. Замовником передбачено присудження таких грошових нагород:

7.1.1.1 перша нагорода – 15 тис. у.о.

7.1.1.2 друга нагорода – 10 тис. у.о.

7.1.1.3 третя нагорода – 5 тис. у.о.

7.1.1.4 дві відзнаки - по 2 тис. у.о. кожна

7.1.2. Автор (авторський колектив) конкурсного проекту, що отримав першу нагороду, конкурсна комісія буде рекомендувати Замовнику для залучення до розробки архітектурних проектів окремих найважливіших містобудівних вузлів громадського центру за відповідно укладеними угодами, а також здійснення авторського нагляду за втіленням загальної містобудівної концепції з метою збереження авторської ідеї концепції центру при виконанні проектів об’єктів центру іншими авторами (також із числа премійованих проектів).

7.1.3. Замовник допускає можливість зміни щодо кількості і величини нагород і відзнак за рішенням журі конкурсу з умовою, що разом присуджені нагороди не перевищать визначеної суми нагород (34 тис. у.о.).

7.1.4. Допускається, що за рішенням журі конкурсу можуть бути не присуджені якась із другої, третьої нагород або відзнак, якщо згідно оцінки журі конкурсні праці не відповідатимуть критеріям оцінки, щоб присудити ці нагороди.

7.1.5. Рішення журі є обов’язковим для Замовника.

7.1.6. З отриманих нагород учасники повинні сплатити встановлені законодавством податки.

7.1.7. Виплата нагород учасникам повинна відбутись не пізніше 30 днів з дня оголошення результатів журі конкурсу.

7.2. Склад конкурсної комісії:

7.2.1. Професор Радослав Жук (Канада, Мак-Гіл).

7.2.2. Отець Орест Фредина (Україна, Львів) – протосинклер Львівської архиєпархії УГКЦ.

7.2.3. Професор Стефан Курилович (Польща, Варшава)- архітектор фірми “Курилович і партнери“.

7.2.4. Професор Єжи Устинович (Польща, Бялисток) – суддя референт у справах ЄС.

7.2.5. Професор Клаус Семсрот (Австрія, Відень) - декан факультету архітектури і містобудування Віденського технічного університету.

7.2.6. Професор Богдан Черкес (Україна, Львів) – декан інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка“.

7.2.7. Професор Петер Гайнріх (Німеччина, Дрезден) – директор інституту просторового планування.

7.2.8. Професор Юрій Білоконь (Україна, Київ) – директор інституту ДІПРОМІСТО.

7.2.9. Професор Конрад Куча-Кучинськи (Польща, Варшава) – голова комісії архітектури Польської академії наук.

7.2.10. Професор Тадеуш Ціпсер (Польща, Вроцлав) – завідувач кафедри урбаністики Вроцлавської політехніки.

7.2.11. Президент спілки архітекторів України, професор Ігор Шпара (Україна, Київ).

7.2.12. Доктор арх. Едгар Травніцек – директор департаменту планування міністерства внутрішніх справ Саксонії (Німеччина, Дрезден).

7.2.13. Жак Канал (Франція, Париж) – віце президент СА Франції.

7.2.14. Проф. Юрій Криворучко (Україна, Львів) - головний архітектор Львова.

7.2.15. У випадку вмотивованої неучасті члена (членів) журі в оцінці конкурсних проектів Організатор може призначити на його (їх) місце нових членів журі, повідомивши про це учасників конкурсу.

7.2.16. Замовник може залучати до роботи журі експертів з дорадчим голосом, які проте не будуть брати участі у остаточній оцінці конкурсних проектів.

7.2.17. Секретарем конкурсної комісії за згодою з Замовником призначено арх. Миколу Шеремету – управління архітектури департаменту містобудування.


Параграф 8

Інформація, яка стосується предмету конкурсу.


Вихідні дані та вимоги до конкурсного проекту “Архітектурно-містобудівна концепція громадського центру житлового району “Сихів“ у Львові“.

8.1. Мета конкурсу полягає в отриманні кращої концепції розвитку громадського центру житлового району “Сихів“ у Львові з точку зору його просторової, функціональної, естетичної, ландшафтної, технічної і експлуатаційної організації і завершення архітектурного-містобудівного формування цієї найважливішої громадської частини Сихова.

8.2. Основними концептуальними завдання конкурсу є:

8.2.1 запропонувати оригінальну архітектурно-містобудівну ідею громадського центру “Сихова“, включивши в його структуру функціональні елементи з високим соціальним статусом і високою ступінню центральності;

8.2.2 сформувати у житловому районі “Сихів“ осередок громадського культурного життя населення, що задовольнятиме потреби сихівської громади в організації обслуговування, спорту, рекреації та дозвілля, сприятиме духовному і фізичному розвитку мешканців, підвищить стандарти проживання і зменшить асоціальні явища на території району;

8.2.3 запроектувати громадський центр “Сихова“ як архітектурно виразну композицію, що забезпечить перетворення житлового району в єдине функціонально-планувальне та композиційно-просторове ціле і сприятиме вдосконаленню його містобудівної структури і ландшафтно-просторової організації, архітектурно-естетичних якостей забудови;

8.2.4 сформувати громадський центр “Сихова“ як містобудівний транспортно-пересадковий вузол загальноміського значення, забезпечивши його зручні транспортні зв’язки з усіма частинами міста; запропонувати пішохідні простори центру як інтегруючий елемент його функціонально-планувальної структури;

8.2.5 знайти яскраве і виразне образне вирішення громадського центру, яке б несло в собі дух міста Львова, перетворило громадський центр в символ житлового району “Сихів“, сприяло розвитку місцевого патріотизму, соціальній інтеграції мешканців та ідентифікації сихівської громади зі своїм місцем проживання;

8.3. Характеристика території охопленої конкурсним проектуванням.

Розміщення ділянок.

Для проектування громадського центру виділяється, центрально розташована в планувальній структурі житлового району “Сихів“, територія загальною площею близько 35 га, що включає на сході транзитну магістраль проспекту Червоної Калини, на півночі і півдні - вулиці Хотинську і М.Скрипника, на заході – долину річки Зубра.

Зв’язки з важливими частинами міста.

Конкурсна територія знаходиться на віддалі 2,5-3 км від майбутнього спортивного центру для проведення чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

^ Топографічні умови місцевості. Територія, відведена для конкурсного проектування – це фрагмент рівнинного сихівського плато , її ландшафтно-композиційною домінантою виступає Сихівський лісопарк. Всі характерні компоненти ландшафту (активні форми рельєфу, водойма) зосереджені в західній частині території – долині річки Зубра

^ Архітектурно-містобудівельні умови місцевості. Територія конкурсного проектування знаходиться в зоні впливу головної архітектурно-планувальної осі Сихівського житлового району – магістральної вулиці проспект Червоної Калини. Відповідно до неї безпосередньо прилягають ділянки діючих об’єктів громадського обслуговування районного значення з різним функціональним призначенням та різними формами власності на землю і нерухомість, відмінними архітектурними характеристиками забудови. (табл.1 та матеріали фотофіксації).

Інженерно-технічні мережі пролягають вздовж вулиць, що обмежують територію проектування з різною глибиною залягання.

8.4. Функціональна структура громадського центру

Конкурсним завданням передбачається запроектувати громадський центр житлового району “Сихів“ як багатофункціональну просторово розвинуту систему, сформовану групою типологічних функціональних комплексів. У структурі громадського центру “Сихова“ доцільно передбачити об’єкти адміністративно-ділового, торгово-побутового, лікувально-оздоровчого, культурно-просвітницького комплексів і комплексу дозвілля та розваг.

У зоні адміністративно-ділового комплексу (10% території) доцільно передбачити: установи адміністративного управління і господарських організацій районного та мікрорайонного рівнів, установи громадських та громадсько-політичних організацій, юридично-правові та фінансово-кредитні установи, заклади соціального забезпечення, офіси, бюро, готелі.

У торгово-побутовій зоні (10% території) можуть бути розташовані підприємства торгівлі, обслуговування і спеціалізованого вибіркового обслуговування, будинок побуту (ремонт і пошиття одягу, взуття, побутової техніки тощо).

У склад лікувально-оздоровчої зони (10% території) включаються: консультативно-діагностичний центр, амбулаторії, багатопрофільна поліклініка для дорослих і дітей, пологовий будинок.

У культурно-просвітницькій зоні (30% території) можуть розташовуватись: універсальний концертний зал, навчальний християнський молодіжний центр, бібліотека, виставкові зали, будинок дитячої творчості, будинок народної творчості, лекційний зал, клуб для людей похилого віку, клуби по інтересам (любителів природи, техніки, колекціонерів).

У зоні дозвілля, спорту і розваг (40% території) доцільно передбачити: підприємства громадського харчування (кафе, бари, ресторан), танцювальні зали і дискотеки, закриті і відкриті атракціони, спортивні і фізкультурно-оздоровчі заклади (універсальний спортивний зал, басейни, комплекси спортивних майданчиків, готель).

Запропоновані функціонально-структурні комплекси громадського центру поєднати в єдине функціонально-планувальне та композиційно-просторове ціле системою громадських просторів (надземними і підземними транспортними та пішохідними рівнями, пішохідними вулицями і прогулянковими доріжками, еспланадами і пасажами, площами, парком, садами, скверами, бульварами).

Система громадських просторів центру повинна забезпечити чіткі функціональні зв’язки та зручні пішохідні пересування, сфокусувавши різноманітність діяльності в межах громадського центру, створити комфортне середовище для різних форм життєдіяльності населення.

Функціональна програма громадського центру враховує результати наукових досліджень з вивчення реальних потреб мешканців Сихова та пропозиції потенціальних інвесторів-забудовників ( див. додаток).

Запропоновану функціональну програму приймати як орієнтовну і відкриту для пропозицій учасників конкурсу, передусім у сфері культурних і відпочинкових закладів та установ.

8.5. Вимоги до проектних пропозицій конкурсного проекту

Функціонально-планувальні.

Досягти раціональної просторової побудови і структурно-планувальної цілісності громадського центру Сихова шляхом доцільного взаєморозташування на території його основних функціональних зон.

При проектуванні громадського центру використати цінні якості природного ландшафту місцевості та функціональний потенціал навколишньої забудови, органічно включивши в нову матеріально-просторову структуру існуючі об’єкти громадського обслуговування на прилеглих до центру територіях.

Створити багаторівневу композицію громадського центру з активним використанням підземного простору для розташування об’єктів технічного та господарського обслуговування, проїздів, складів, автостоянок, багатоповерхових паркінгів.

Сформувати зв’язки громадського центру житлового району з мікрорайонами шляхом, вдосконалення організації транспортного обслуговування та реконструкції вулично-дорожної мережі і формуванням в межах району мережі безпечних пішохідних зв’язків без перетину з транспортними потоками.

Передбачити розвиток центру району вздовж проспекту Червоної Калини з майбутнім доведенням його до кільцевої автомобільної дороги.

Композиційно-естетичні.

Об’ємно-просторове та художньо-естетичне вирішення забудови громадського центру повинно бути спрямоване на створення архітектурного ансамблю, об’єднаного загальним композиційним задумом.

При архітектурному вирішенні функціональних комплексів врахувати масштаб і архітектурний вигляд навколишньої забудови закласти основи формування цікавого силуету району та міських інтер’єрів.

Забезпечити взаємозв’язок будівель громадського центру з системою відкритих озеленених та водних просторів в його структурі та збереження цінних компонентів природного ландшафту місцевості

Часові.

Запропонувати часові етапи поступової реалізації розробленої містобудівної концепції формування громадського центру.

8.6. Довідка про житловий район Сихів.

Житловий район “Сихів“ – житлове утворення на південно-східній околиці м.Львова (сх.1), що розташувалось на землях колишнього приміського села з одноіменною назвою. Сихів займає територію загальною площею понад 360 га на якій проживає близько 142 тис. мешканців.

Містобудівними та природними межами, які відділяють Сихів від інших міських територій різного функціонального призначення служать: на півночі і сході - лінія залізничної колії по магістралі загальноміського значення вул.Зеленої, на заході – долина р.Зубри. (сх.2), на півдні – межа міста

Сихівський житловий масив виник як результат широкомасштабної комплексної розбудови житлових районів Львова за умов централізованої системи планування і став найбільшою житловою дільницею міста. Перший проект детального планування Сихова був розроблений в 1965 -1966 роках (архітектори Я.Новаківський, Л.Каменська, О.Кобат, Л.Скорик). Подальше проектування здійснювалось в сімдесятих роках. Архітектурно-планувальне вирішення житлового району на стадії проектів детального планування його північної частини – Сихів-1 (1979р., архітектори Я.Новаківський, З.Підлісний, А.Петрова, П.Крупа) і південної – Сихів-2 (1988р., архітектори В.Дубина, А.Петрова, О.Мар’єв).

Природний ландшафт місцевості, де розташувався Сихівський житловий район, не відзначається високими композиційно-естетичними якостями. Це майже рівнинне плато з маловиразним рельєфом, однак з живописно розчленованими схилами. Його планувальними рубежами на заході є долина р.Зубри та Сихівський лісопарк, що виник на основі історичного дубового гаю. На півночі і на півдні плато обмежене плоскодонними балками з тимчасовими водостоками, що впадають в річку Зубру. (сх.З)

У функціональному аспекті Сихів склався як “спальний“ район міста. В основу планувальної організації “Сихова“ покладений характерний для районів масового індустріального житла принцип мікрорайонування. Планувальна структура “Сихова“ сформована з окремих самостійних одиниць - мікрорайонів з нормативною системою установ та закладів громадського обслуговування, розрахованих на задоволення повсякденних запитів населення (дитячі дошкільні установи, школи, підприємства торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування тощо) (сх.5). Існуючі об’єкти громадського обслуговування районного значення в структурі Сихова злокалізовано вздовж його головної композиційно-планувальної осі – магістралі районного значення проспекту Червоної Калини (сх.6), яку планувалось з’єднати з кільцевою об’їзною дорогою навколо міста. Оскільки пропозиція підключення проспекту Червоної Калини до об’їзної дороги залишилась нереалізованою, кінцевий тупик магістралі на даний момент функціонує як перенасичена транспортна площа з розміщеним тут базаром.

Містобудівною документацією центрально розташована територія в межах проспекту Червоної Калини, вулиць Хотинською і М.Скрипника була зарезервована під будівництво громадського центру житлового району “Сихів“.

Формування ринкових відносин в Україні, приватизація земель і нерухомості часто супроводжуються стихійною безсистемною забудовою наших міст. Аналогічні процеси з непередбаченими архітектурно-містобудівельними наслідками простежуються і на Сихові: частина територій зарезервованих під будівництво об’єктів соціальної інфраструктури продана через аукціони чи передана в оренду без розробки містобудівної документації і, відповідно забудовується житловими будинками, об’єктами різних видів громадського обслуговування, що не відповідають реальним потребам мешканців житлового району. Це підтвердив проведений ДІПМ “Містопроектом“ порівняльний аналіз чинного нормативного (ДБН 360 – 92** ) та реального рівня забезпечення жителів району закладами та установами громадського обслуговування, виявивши гострий дефіцит позашкільних молодіжних установ, спортивних залів, приміщень для культурно-масової роботи, клубних установ та центрів дозвілля, бібліотек, готельних комплексів (табл.2)

Житлова забудова “Сихова“ сформована великопанельними 9-ти поверховими житловими будинками типових серій з висотними домінантами – індивідуально запроектованими цегляними будинками підвищеної поверховості (14- 16 поверхових) (сх.7).

* Схеми, зазначені у додатках додаються у цифровому варіанті на СД.


Параграф 9

Матеріали конкурсу


9.1. Обсяг матеріалів конкурсного проекту, що подається авторами, і форма їх представлення учасниками конкурсу:

9.1.1 конкурсний проект складається з описової і графічної частин, що подаються учасниками конкурсу;

9.1.2 зміст описової частини (пояснювальної записки) включає виклад запропонованої функціональної програми громадського центу та архітектурно-містобудівельної концепції її реалізації, а також техніко-економічні показники проекту. Обсяг пояснювальної записки складає до 10 сторінок тексту, надрукованих шрифтом розміром 12 з інтервалом 1,5;

9.1.3 графічна частина виконується на 6 планшетах розміром 70 х 100 см (композиція представлених на планшетах матеріалів довільна). Графічний спосіб виконання та кольорове оформлення проектних матеріалів належить до компетенції авторів, однак чітко і зрозуміло повинні представляти проектну пропозицію. Техніка виконання планшетів повинна дозволяти їх легке репродукування.

9.2. Перелік і масштаби представлених креслень конкурсного проекту:

9.2.1 концептуальна модель просторового розвитку громадського центру в структурі житлового району “Сихів“ ( М 1: 5000);

9.2.2 генплан громадського центру житлового району “Сихів“ (М 1: 500);

9.2.3 до генплану додаються пояснювальні схеми:

9.2.3.1 схеми функціонального зонування громадського центру на планувальному і просторовому рівнях;

9.2.3.2 схеми організації транспортно-пішохідного руху та господарського обслуговування громадського центру на всіх передбачених проектом просторових рівнях – підземному, наземному, надземному;

9.2.3.3 схема етапності формування громадського центру житлового району. Визначення доцільного масштабу представлення означених схем належить до компетенції авторів проекту.

9.2.4. Фрагменти генплану - архітектурно-планувальне вирішення основних функціонально-просторових вузлів громадського центру (М 1 : 200) (за вибором авторів).

9.2.5. Характерні розгортки-перетини громадського центру (М 1 : 200) (за вибором авторів).

9.2.6. Аксонометрія, видові перспективи громадського центру (визначення їх масштабу належить до компетенції авторів проекту).

9.2.7. Конкурсанти подають електронну версію описової та графічної частини на диску CD.

9.3. Перелік основних вихідних графічних матеріалів, що передаються організаторами.

9.3.1. Основні вихідні графічні матеріали:

9.3.1.1. Топографічна підоснова території, виділеної для проектування громадського центру (М 1:500);

9.3.1.2. Електронна карта житлового району “Сихів“;

9.3.1.3. Експлікація – перелік та характеристики існуючих закладів громадського обслуговування районного значення, ділянки яких прилягають або знаходяться у межах території, охопленої конкурсним проектуванням;

9.3.1.4 матеріали фотофіксації місцевості розташування громадського центру та об’єктів, що там знаходяться, у тому числі космічна та аерофото зйомка.

9.3.2. Додаткові вихідні графічні матеріали:

Схема 1. Житловий район “Сихів“ у структурі м.Львова.

Схема 2. Природні та планувальні умови місцевості розташування житлового району “Сихів“.


Схема З. Природні характеристики території житлового району “Сихів“.

Схема 4. Функціонально-планувальна та транспортна організація житлового району “Сихів“ (існуючий стан).

Схема 5. Планувальна організація житлового району “Сихів“ (існуючий стан).

Схема 6. Композиційна організація житлового району “Сихів“ (існуючий стан).

Схема 7. Об’ємно-просторова організація забудови житлового району “Сихів“ ( існуючий стан)


Параграф 10

Спосіб дотримання анонімності конкурсних проектів.


10.1. Процедура конкурсу анонімна і проводиться у спосіб, що унеможливлює ідентифікацію конкурсних праць до закінчення їх розгляду і оцінки журі конкурсу.

10.2. У випадку виявлення у матеріалах конкурсного проекту даних, що торкаються назви або адреси автора виконаної конкурсної роботи, такий проект знімається з конкурсу, оскільки ознайомлення з відомостями про особу автора конкурсного проекту забороняється до остаточної оцінки журі конкурсу представлених конкурсних проектів і вибору серед них найкращого.

10.3. Конкурсні проекти надсилаються організатору конкурсу в заклеєних пакетах. У пакеті може знаходитись лише один конкурсний проект, який складається з планшетів креслень і заклеєний непрозорий конверт з надписом “КАРТКА“, який кріпиться з тильної сторони першого планшету.

10.4. У правому верхньому куті кожного планшету міститься шестизначний ідентифікаційний номер, який вписується електронним способом і повинен займати поле 3х9 см.

10.5. У лівому верхньому куті кожного планшету наноситься порядковий номер планшету.

10.6. Заклеєний конверт з надписом “КАРТКА“ (інформація анонімна!) повинен вміщати:

10.6.1 “Ідентифікаційну картку учасника конкурсу“ у формі додатку А-1 з поданням наступної інформації:

- повне ім’я і адреса учасника конкурсу;

- назва банку і номер рахунку, на який потрібно переказати грошову винагороду (якщо такий є);

- шестизначний ідентифікаційний номер, яким позначено конкурсний проект;

10.6.2 підтвердження ознайомлення з правилами конкурсу згідно з додатком А-2;

10.6.3 підтвердження ознайомлення з правилами конкурсу згідно з додатком А-3.

10.6.4 підтвердження долі участі кожного із авторів проекту і долі отриманої винагороди у разі її присудження усіма авторами - учасниками конкурсу.


Керуючий справами

виконкому М.Литвинюк


Віза:


Начальник управління

архітектури Ю.КриворучкоСхожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації