Поиск по базе сайта:
Наказ №150 Харків Про роботу педколективу з охорони життя і здоров\

Наказ №150 Харків Про роботу педколективу з охорони життя і здоров'я учнів, попередження дитячого травматизму
Скачати 50.15 Kb.
НазваНаказ №150 Харків Про роботу педколективу з охорони життя і здоров'я учнів, попередження дитячого травматизму
Дата конвертації02.07.2013
Розмір50.15 Kb.
ТипНаказ

Комунальний заклад «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради»


НАКАЗ


29.12.2011 № 150

Харків


Про роботу педколективу з охорони

життя і здоров'я учнів, попередження

дитячого травматизму


Створення безпечного середовища під час навчально-виховного процесу – одне з пріоритетних завдань адміністрації та колективу школи. Оскільки під час навчально-виховного процесу розумово відсталих учнів готують до самостійної життєдіяльності в сучасних соціально-економічних та екологічних умовах, їм слід забезпечити необхідні знання, вміння та навички, які сприятимуть зміцненню та збереженню їхнього здоров'я, запобіганню нещасним випадкам, формуватимуть уміння розрізняти небезпеку та визначати правильну поведінку стосовно неї.

Протягом першого півріччя колективом школи проводилась певна робота в цьому напрямку.

З метою попередження дитячого травматизму в інтернаті спланована робота з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу, діє програма для щорічного проведення інструктажів із безпеки життєдіяльності: на початок навчального року – вступного, первинного інструктажу в кожному кабінеті; цільового – на період перебування дітей на осінніх, зимових канікулах. Класними керівниками проводяться щотижневі бесіди з учнями з безпеки життєдіяльності, розроблені тематичні папки. У закладі діють правила внутрішнього трудового розпорядку для вчителів та учнів.

Усіма вихователями проводяться один раз на місяць бесіди відповідно до програми «Основи безпеки життєдіяльності», що складається з 17 годин на навчальний рік, та згідно з Законом України «Про дорожній рух» бесіди за 10-годинною програмою з правил дорожнього руху. Крім планових занять вихователями практикуються екскурсії, під час яких проводяться практичні заняття з правил дорожнього руху. Кожний третій четвер місяця вихователі проводять бесіди за темою: «Здоровий спосіб життя». Тематика бесід затверджена КВНК «Харківська академія неперервної освіти». Також проводяться серйозні розмови з батьками та індивідуальні бесіди з учнями, тому що велика кількість дітей мають звичку курити.

У 1-3 і 5-7 класах викладається курс «Основи здоров'я», а у 8-10 класах – «Основи безпеки життєдіяльності». Заняття проводяться шляхом практичної та ігрової діяльності, екскурсій та спостережень.

У навчально-виховному процесі використовується наочне обладнання: плакати, малюнки, книжки, настільні ігри з безпеки руху. При проведенні занять і бесід враховуються вікові та пізнавальні можливості, індивідуальні особливості розумово відсталих учнів, здійснюється диференційований та індивідуальний підхід.

Усі бесіді і заняття записуються в класних журналах та щоденниках учнів, в журналі реєстрації всіх видів інструктажів із питань охорони праці. Якщо виявляються недоліки, то їх відразу виправляють.

У вересні був проведений тиждень з безпеки руху дітей «Це потрібно дітям знати – як по місту крокувати». В рамках тижня: бесіди, практичні заняття, розроблені маршрутні листи «Безпечний шлях: школа – дім», виховний захід «Академія маленьких пішоходів» та година спілкування «Кепські справи. Безпека». З 19 по 23 вересня пройшов тиждень протипожежної безпеки «В душах людських хай палає тепло, а вогник нехай творить лише добро». В рамках тижня: учні 4, 7 класів відвідали пожежну частину Орджонікідзевського району, тематичне дозвілля «Увага! 101!», вікторина-конкурс «На бій з вогнем!».

Шкільний санпост двічі на місяць перевіряє санітарне становище спальних кімнат, результати перевірки висвітлювалися у шкільній газеті «У зоні уваги». Учні 8-10 класів переглянули відеофільм «На мосту», «Життя без наркотиків».

Кожний третій четвер місяця в школі проводиться День Здоров'я «Сила, спритність, витривалість». Діти показують свої спортивні досягнення. Для формування здорової нації в школі введено додаткову годину з фізичного виховання для учнів 5-10 класів.

Питання охорони життя і здоров'я учнів, попередження дитячого травматизму за І семестр 2011/2012 навчального року було розглянуто на нараді при директорові у грудні 2011 року.

Вихователі, класні керівники багато уваги приділяють зміцненню здоров'я учнів, підтримують тісний контакт із батьками та медичними працівниками.

За перший семестр 2011/2012 навчального року під час навчально-виховного процесу було травмовано: 29.09.2011 Леонець Рената, 5 клас, під час вечірнього туалету зламала руку (вихователь Мартинюк Н. І.); 12.10.2011 Мамаджанов Віталій, 7-А клас, під час обіду в їдальні забив лівої голені (вихователь Вітер Н. О.); 13.12.2011 Ожоганич Крістіна, 2 клас, під час репетиції до Новорічного свята прокусила язика (вихователь Махота В. О.). Причинами нещасних випадків, як правило, є необачність, необережність, також порушення правил поведінки.

На підставі вищезазначеного


НАКАЗУЮ:

 1. За сумлінну роботу з охорони здоров'я, життя дітей та з питань техніки безпеки оголосити подяку: Сігнаєвській С. П., Тугушовій Х. К., Константиновій Г. В., Толкачовій Л. Ф.

 2. Педагогічним працівникам:

  1. Посилити профорієнтаційну роботу з учнями та батьками з попередження дитячого травматизму в побуті.

Постійно

  1. Проводити профілактичні бесіди з правил поведінки та техніки безпеки під час уроків, на перервах, прогулянках.

Постійно

  1. З метою попередження дитячого травматизму під час перерв і прогулянок знаходитись серед дітей, дотримуватись графіку чергування по ігрових.

Постійно

  1. Поповнити куточки з техніки безпеки та охорони здоров'я.

Протягом 2011/2012 навчального року

  1. Щоденно нагадувати правила поведінки на дорозі учням, що після уроків ходять самостійно додому.

Постійно

  1. На нарадах при директорові, класних зборах, батьківських зборах обговорювати кожний з нещасних випадків, які сталися в школі, а також причини захворювань учнів, намічати конкретні заходи з їх попередження з призначенням відповідальних осіб і термінів виконання.

Постійно

  1. Встановити суворий контроль за дотриманням учнями санітарно-гігієнічних норм у шкільній їдальні.

Постійно

 1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Пєнкіну Н. В.

Директор школи-інтернату №55 Белюрка Л. М.

З наказом ознайомлена: Пєнкіна Н. В. ______________

Бєлік Н. В. ____________

Бардакова Н. Б. _____________

Вітер Н. О. _____________

Габрієлян А. М. ____________

Дмитрієва С. Ю. ____________

Доценко Є. К. _____________

Константинова Г. В. _____________

Кормілець Г. К. _____________

Кругових М. О. ______________

Куришева І. Г. ______________

Кухтіна Т. В. ______________

Леонова В. В. ______________

Леонова С. І. ______________

Литвин Г. О. ______________

Мажинська В. Є. ______________

Малофеєва А. Ф. ______________

Мартинюк Н. І. _______________

Махота В. О. _____________

Милехіна Л. Є. ______________

Неклюєнко Н. М. _____________

Овсянкін Є. П. ______________

Отришко Ю. А. ______________

Петросян Л. В. ______________

Савкова О. Ф. ______________

Санін В. І. ______________

Сащук С. В. ______________

Сігнаєвська С. П. ______________

Степанова А. С. ________________

Толкачова Л. Ф. ________________

Тронько Т. Б. ______________

Тугушова Х. К. ______________

Тулякова Т. Є. ______________

Хведчук В. М. ______________

Чугунова Н. І. ______________

Шавріна В. Є. ______________
Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації