Поиск по базе сайта:
Наказ №99 Про підсумки роботи педагогічного колективу із запобігання правопорушенням серед неповнолітніх icon

Наказ №99 Про підсумки роботи педагогічного колективу із запобігання правопорушенням серед неповнолітніх
Скачати 52.74 Kb.
НазваНаказ №99 Про підсумки роботи педагогічного колективу із запобігання правопорушенням серед неповнолітніх
Дата конвертації02.07.2013
Розмір52.74 Kb.
ТипНаказ

Комунальний заклад «Спеціальна загальноосвітня школа-інтернат

І-ІІ ступенів №55 Харківської обласної ради»


НАКАЗ


Харків


29.05.2012 № 99


Про підсумки роботи

педагогічного колективу

із запобігання правопорушенням

серед неповнолітніх


Згідно з основними положеннями Комплексної програми профілактики правопорушень в Харківській області на 2011-2015 роки та з метою посилення ефективності правовиховної роботи серед учнів на кінець 2011/2012 навчального року проаналізовано діяльність педагогічного колективу за даним напрямком.

Проблема попередження і подолання негативної девіантної поведінки дітей – актуальна проблема сучасної педагогічної науки. Сьогодні ми маємо, з одного боку, нові суспільно-політичні та економічні умови життя, нові орієнтири в суспільстві, інтереси молоді, з іншого – поширення наркоманії, алкоголізму, злочинів та правопорушень серед неповнолітніх. Тому виховна система школи має побачити не тільки розмаїття причин девіантної поведінки, а й можливості для їх профілактики, необхідність роботи у мультидисциплінарній команді педагогічного колективу школи.

Педагогічний колектив інтернату приділяє належну увагу організації правової освіти та виховання учнів, яка базується на основних принципах Указу Президента України «Про правовий всеобуч населення». Питання правового виховання розглядалися на:

 • нарадах при директорові («Про організацію контролю за відвідуванням учнями навчальних занять» жовтень 2011, «Про роботу класних керівників, учителів з попередження дитячого травматизму, профілактики правопорушень і злочинності, наркоманії, СНІДу» грудень 2011, «Про результати перевірки відвідування учнями школи» лютий 2012);

 • раді школи («Про правове виховання та попередження правопорушень серед підлітків» січень 2012).

Формування правових знань вихованців інтернату базується в основному на щомісячних бесідах (другий четвер кожного місяця). З 16 листопада по 16 грудня в школі був проведений місячник правових знань «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки».

Протягом вересня-грудня 2011 року в школі-інтернаті було проведено ряд інформаційно-просвітницьких заходів щодо запобігання торгівлі, експлуатації та жорстокого поводження з дітьми. А саме:

 • Лекторій для батьків «Насильство у сім’ї»;

 • Година спілкування «Третє тисячоліття – рабство продовжується»;

 • Відверта розмова «Запобігання сексуальній експлуатації дітей у сфері туризму та торгівлі дітьми».

В інтернаті ведеться активна робота з превентивного виховання учнів, пропагування здорового способу життя. В листопаді 2011 був проведений тиждень превентивного виховання «Бути здоровим – престижно». Підсумком проведення даного тижня став позакласний захід «Скажи палінню – НІ!».

В грудні 2011 року проведений місячник правового виховання «Знаємо свої права, виконуємо свої обов'язки». В січні 2012 року проведений місячник здоров'я «Обери – здоров'я!».


Бібліотекар інтернату Гребенюк Н. П. проводить велику просвітницьку роботу з превентивного виховання молоді. Активно допомагає класним керівникам в підборі тематичних матеріалів для різних заходів, проводить цікаві тематичні виставки і змістовні години спілкування, позакласні години.

Продовжує працювати рада з профілактики правопорушень учнів, яка складається з представників педагогічного колективу, батьків і старшокласників. Рада з профілактики правопорушень збирається раз на місяць відповідно до плану роботи школи і слідкує за дотриманням правил поведінки й правопорядку учнями в урочний і позаурочний час. На розгляд ради виносяться питання, пов’язані з дисциплінарними проблемами, приймаються рішення про передачу питань до розгляду в районній службі у справах неповнолітніх. Класні керівники, учителі-предметники, вихователі, а також практичний психолог індивідуально працюють із батьками тих учнів, що потребують підвищеної педагогічної уваги, схильних до правопорушень. За кожним учнем, який стоїть на внутрішкільному обліку, закріплено педагога-наставника, що проводить із ним індивідуальну роботу щодо корекції його поведінки й навчальних досягнень.

На цей час на шкільному обліку знаходяться 3 учня: Кобяков Микита Сергійович (7-Б клас); Ємельянов Вадим Михайлович (9 клас); Косач Сергій Анатолійович (9 клас).

Учні 9 класу Ємельянов В. М. та Косач С. А. взяті на облік у ВКМСД Орджонікідзевського РВ ХМУ ГУ МВС України в Харківській області за скоєння злочину, передбачено ст. 185 КК України, для проведення з ними та їхніми родинами відповідної роботи щодо недопущення скоєння ними повторних злочинів та правопорушень.

Був розроблений і погоджений план спільної роботи з ВКМСД Орджонікідзевського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області, Службою у справах дітей Орджонікідзевського району Управління служб у справах дітей Департаменту праці та соціальної політики Харківської міської ради, та Центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Орджонікідзевського району м. Харкова з профілактики правопорушень і злочинів серед учнів школи-інтернату на 2011-2012 навчальний рік. В рамках цього плану були проведені:

 • захід «Кримінальна та адміністративна відповідальність неповнолітніх», «Чому діти ідуть із дому» (Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Орджонікідзевського району»);

 • захід «Профілактика правопорушень та злочинів серед дітей» (Кримінальна міліція Орджонікідзевського району).

В цілому в школі-інтернаті створено умови, які сприяють формуванню громадянсько-правової культури вихованців. Ефективність роботи залежить від професійної готовності педагогічних кадрів, від їхніх зусиль, спрямованих на вдосконалення своїх знань та вмінь.

Але слід відзначити і певні недоліки в діяльності класних керівників в цьому напрямку: форми роботи не були різноманітними, переважали бесіди та лекції, що є недосить ефективним у превентивному вихованні. Має бути кращою і виконавська дисципліна класний керівників. Педагогічному колективу слід звернути особливу увагу на рівень сформованості загальної дисципліни вихованців та стан виконання ними Правил для учнів – головного критерію поведінки.

На підставі вищезазначеного


НАКАЗУЮ:

 1. Класним керівникам:

  1. Сприяти збереженню контингенту вихованців, які мають відхилення в поведінці шляхом:

 • глибокого вивчення інтересів та нахилів дітей;

 • установлення особистих контактів з вихованцями;

 • тісної співпраці та взаємодії з батьками;

 • використання виховного потенціалу органів самоврядування.

  1. Продовжити роботу із залучення дітей та підлітків до занять в гуртках за інтересами протягом навчального року.

  2. Відкорегувати плани індивідуальної роботи з підлітками.

До 01.10.2012

  1. Формувати свідоме ставлення дітей до виконання Правил для учнів та норм загальнолюдської моралі.

 1. Керівнику методичного обєднання вихователів, класних керівників Шавріній В. Є. провести методичний науково-практичний семінар щодо сучасних форм та методів вивчення особистості неповнолітніх, які потребують особливої уваги.

Жовтень 2012

 1. Заступнику директора з виховної роботи Пєнкіній Н. В.:

  1. Забезпечити неухильне виконання плану роботи з реалізації основних положень Комплексної програми боротьби зі злочинністю.

  2. Посилити персональну відповідальність членів педколективу за рівень сформованості правової культури вихованців.

  3. Підготувати заходи щодо профілактики правопорушень у молодіжному середовищі для розгляду на нараді при директорові.

Грудень 2012

 1. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Пєнкіну Н. В.


Директор школи-інтернату №55 Белюрка Л. М.

З наказом ознайомлена: Пєнкіна Н. В. _____________

Схожі:
База даних захищена авторським правом ©lib.exdat.com
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації